PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות רכישה ועבירות. אשמח לקצת מידע מנסיון

gilur
19-07-21, 10:45
שלום חברים,
אני בהתלבטות גדולה מאוד לפני רכישה של ראם 2500 חדש שיחליף פאג'רו קצרה ומוגבהת.
מכל מה שקראתי ושמעתי - אין מה לעשות והראם לא יעבור את מה שעוברת הפאג'רו.

עכשיו נשארתי עם שני ספקות:
1. "כמה" היא לא תעבור את מה שעוברת הפאג'רו?
בשביל להבין קצת פרקטיקה אני לוקח דוגמה טריה יחסית:
מי שמכיר, מצומת אלמוג יורד דרומה השביל השחור. מהר מאוד הוא מגיע למעלה שמטפס לרכס מעל ים המלח (שלא מצאתי לו שם באף מפה).
המעלה בינוני (לא משהו סופני אבל גם לא קליל) אבל כדי להיכנס אליו יש לפניו סיבוב חד שמאלה.
ראם עוברת את הסיבוב והמעלה ? או שזה יהיה תמרון? (או שפשוט מזמינים תור לפחח אחרי הטיול ... )
(בגדול, אני לא יורד לשטח בשביל לחפש מבחני עבירות אבל גם לא נשאר בשבילי קק"ל ולא מחפש להתחיל לתכנן טיולים לפי רדיוס סיבוב ... אני מנסה להבין כמה אסתבך עם ראם)

2. מה כן מומלץ לשדרג אם אני קונה רכב כזה? (ועלויות בגס)

תודה :)

דרור ברלי
19-07-21, 11:05
יהיה קשה לתת לך מידע על כל מעבר ספציפי. לעלות את המעלה המדובר (מעבר נחל אוג), הראם כנראה יעלה בלי בעיה מיוחדת ובכלל, בכל מה שקשור לטיפוס מתלולים נטו - דווקא רכב עם בסיס גלגלים ארוך מבצע אפילו טוב יותר.
האם בסיבוב עצמו יידרש לתמרוני קדימה-אחורה? קשה לתת לך תשובה מוסמכת מבלי לבדוק תכל'ס בשטח.

בשורה התחתונה אפשר בהחלט לטייל בפולסייז - אולי פחות מהר, אולי צריך יותר תשומת לב במעברים הטכניים, אולי צריך להתרחק כמו מאש ממעברי בוץ וכו', אבל אפשר. רק קח בחשבון כל מיני גבנונים וזויות שפאג'רו קצר ומוגבה על גלגלים גדולים וזויות מרכב טובות חולף בקלות בלי לנגוע, וטנדר פולסייז יכול להתיישב על הבטן או על הזנב - הפתרון לזה - חציות באלכסון וכו'. אלה דברים שאתה לומד על האוטו תו"כ תנועה..... בכל מקרה - כדי שהפולסייז יוכל לתת ביצועי שטח דומים ל-SUV יפני מקובל בסדר גודל של פאג'רו/לנדקרוזר, הוא צריך הגבהה וצריך צמיגי שטח מלא, רצוי גדולים (35 ומעלה) ורצוי גם נעילות. זו רק דעתי הלא מקצועית בעליל.

gillss
20-07-21, 08:42
אם התכוונת לזה ? כנראה שלא תפגוש כל פער בין הפאג'רו הישן לראם החדש :)
134470

מוטי ג.
20-07-21, 09:08
הפער היחיד חוצה גבולות ויבשות [emoji1787]

nirs
20-07-21, 10:43
אם התכוונת לזה ? כנראה שלא תפגוש כל פער בין הפאג'רו הישן לראם החדש :)
134470

זה גם רוקד למטה ולמעלה כמו כל pimp mobile שמכבד את עצמו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
20-07-21, 19:46
שלום חברים,
אני בהתלבטות גדולה מאוד לפני רכישה של ראם 2500 חדש שיחליף פאג'רו קצרה ומוגבהת.
מכל מה שקראתי ושמעתי - אין מה לעשות והראם לא יעבור את מה שעוברת הפאג'רו.

עכשיו נשארתי עם שני ספקות:
1. "כמה" היא לא תעבור את מה שעוברת הפאג'רו?
בשביל להבין קצת פרקטיקה אני לוקח דוגמה טריה יחסית:
מי שמכיר, מצומת אלמוג יורד דרומה השביל השחור. מהר מאוד הוא מגיע למעלה שמטפס לרכס מעל ים המלח (שלא מצאתי לו שם באף מפה).
המעלה בינוני (לא משהו סופני אבל גם לא קליל) אבל כדי להיכנס אליו יש לפניו סיבוב חד שמאלה.
ראם עוברת את הסיבוב והמעלה ? או שזה יהיה תמרון? (או שפשוט מזמינים תור לפחח אחרי הטיול ... )
(בגדול, אני לא יורד לשטח בשביל לחפש מבחני עבירות אבל גם לא נשאר בשבילי קק"ל ולא מחפש להתחיל לתכנן טיולים לפי רדיוס סיבוב ... אני מנסה להבין כמה אסתבך עם ראם)

2. מה כן מומלץ לשדרג אם אני קונה רכב כזה? (ועלויות בגס)

תודה :)

1. זה הוא לא היא. 🤣
עובר בלי בעיה.
לעניות דעתי אתה מכוון לראם 2500 החדש, מגיע כבר על צמיג 33"+ . כמובן מומלץ לשדרג ל 35", מכיר כמה ששדרגו.
עושה את רוב המסלולים בלי בעיה.
2. מומלץ להגביה ולמגן רדיאטורים(נמוכים מקדימה) קרי מיגון גחון.
ראם על פוקסים(אצלי פוקס 2.5 אינץ") וקצת משקל בארגז מגהץ יחסית יפה ובכלל לא נוסע לאט (דרור) אם הכוונה שהוא מעכב suv קטנים בשיירה או 4x4 טהור כזה או אחר. 🤣

כן יש מקומות או פניות חדות שתיצטרך לתמרן פעמיים, אין מה לעשות... מתרגלים לזה מהר מאוד, אחרי שעה שעתיים נהיגה אתה עובר ברחוב צר בין 2 רכבים עם מרווח של 15 ס"מ מכל צד בלי להרגיש.

גיל, אני זמין... מחילה אבל תקופה עמוסה קצת...

דרור ברלי
20-07-21, 19:58
ראם על פוקסים(אצלי פוקס 2.5 אינץ") וקצת משקל בארגז מגהץ יחסית יפה ובכלל לא נוסע לאט (דרור) אם הכוונה שהוא מעכב suv קטנים בשיירה או 4x4 טהור כזה או אחר. 🤣

במסלול שטח, מנקודה לנקודה, אין לו סיכוי מול שום רכב קטן יותר. ולא משנה כמה טוב הוא מגהץ. זה עניין של גודל ויכולת תמרון/זוויות וכו' שאי אפשר להימלט ממנו. ואני לא הופך שום מסלול למירוץ - המהירות הממוצעת של שיירה בטיול היא כ-15 קמ"ש, למי שלא ידע/ניסה - אבל לפעמים אתה צריך לכסות מרחק מסוים בזמן מסוים, ועם דרקון כזה הקצב תמיד יהיה איטי יותר.

איל מ
20-07-21, 20:34
דרור, אני חושב שאתה זקוק לחוויה מתקנת לעומת האנשים שמגיעים אליך לטיול.
הצטרפתי לטיול עם בחור עם סילברדו קצר (קבינה וחצי), מוגבה ועם גלגלים גדולים. אנחנו כל הזמן עיכבנו אותו (דיסקו וטרופר). הנסיעה בו באמת מגהצת, ובכל מקום חשבנו שתהיה לו בעיה הוא פשוט שם הגה ישר ונסע.
בחציות נחלים לעתים גירד את הוו גרירה, אבל הרבה פחות מרוב הטנדרים ה"קטנים" שיצא לי לטייל איתם.
מניח שההגבהה היא יותר מה2" החוקיים, אבל הרכב לא נראה "מוגזם".
לגבי בוץ. זאת באמת נקודה. את חוקי הפיזיקה כבר רמזת שלא ניתן לשנות.

דרור ברלי
21-07-21, 10:16
ריצה מהירה על שבילים זה לא טיול וזה לא מעניין. יודע למה?
כי אפשר להתקין בולמי FOX או כל סחורה אחרת באיכות מירוצים גם על כל טרופר/פאג'רו/לנדקרוזר/סופה ואז שוב, הם לא יראו את המשאית ממטר. פשוט יברחו לה.

רוצה לדון בזה?....
אני מדבר על טיולים. תעלה מסלולי טיולים מוכרים מהארץ, כאלה שכל קבוצה נוסעת בהם - ואצביע לך על המון נקודות בכל מסלול שמעכבות פולסייז.
לא שהוא לא עובר - אבל זה לוקח לו יותר זמן ולפעמים הרבה-הרבה יותר זמן אם לא רוצים להתגרד או להסתכן בתקיעה או חס וחלילה ליפול מהשביל. יש גם מקומות שהוא לא עובר פשוט כי הוא גדול מדי....

רכב אחד כזה מעכב קבוצה שלמה - אם כי ההגדרה של "מעכב" היא גמישה - אם זו קבוצה של חברים קרובים שלוקחים כל דבר בכיף ובצחוקים, ה"עיכוב" או אפילו תקיעה וחילוץ הם בסך הכל עוד היילייט בטיול. אבל בקבוצה שהאנשים לא מכירים זה את זה (אפילו לא בטיול בתשלום) זה גורם מעכב פרופר.

ולא לשכוח שכשפולסייז נתקע, זה גם סיפור אחר מבחינת חילוץ - הוא בכל זאת גדול וכבד וזה חתיכת תיק.

asafk
21-07-21, 10:29
הדיון הכללי על פולסייז מעניין.
כי בהגדרה (רוחב) גם הדיפנדר החדש הוא פולסייז (יותר רחב מהפורד שנת 99 שהיה לי). וגם ברונקו החדש על גבול הפולסייז.
הבעיה היא באורך זוויות הבטן - ורדיוס הסיבוב.
ואז אני חייב לשאול את עצמי - או את דרור - מה דעתו על ג'יפ גלדיאטור עם אותו בסיס גלגלים רדיוס סיבוב זוויות בטן כמו הטנדר?

בקיצור..... הכל בראש.
הפיזיקה אמנם נגד הבהמות האלו והן היום הולכות ומשמינות (למשל f250 של ימינו שוקל טון יותר מה f250 שנת 99 שטיילתי איתו בכל הארץ). אבל הכל אפשרי

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
21-07-21, 11:09
הגלדיאטור פחות או יותר במעטפת של טנדר יפני רגיל. זויות גישה ונטישה טובות יותר אבל זוית הבטן שלו בעייתית ומי שרוצה לטייל איתו ברצינות יצטרך להגביה אותו.
הדיפנדר החדש לא פולסייז איך שתסתכל על זה. הוא גם משוויץ במתלי אויר ומגביה את עצמו איפה שצריך.

אני מסכים שהכל יחסי, ובסוף רק בראש - ומתרגלים לכל דבר.
נכון גם לחשוב הפוך ולפי התיאוריה הזו לקבוע (במידה רבה של צדק!) שרכב השטח הטוב ביותר הוא סמוראי/ג'ימני כי הם קטנים ומתמרנים מדהים ומשתחלים במקומות שכל רכב גדול יותר לא מסוגל.
אבל המגבלות של בהמה באורך 7 מטר ורוחב 2 מטר ומשהו + משקל של 3.5-4 טון, ברורות וקיימות. ואז אני הולך לבסיס - מה הייעוד של הרכב? טנדר פולסייז הוא בתכל'ס משאית קלה. רכב לעבודה. את מה שהוא מיועד לעשות הוא עושה מצוין - להעמיס, לגרור, לעבוד - ויכולות השטח של פולסייזים 4X4 הן רק בונוס ובאות קודם כל לצורך עבודה - הגעה למקומות שאותו פולסייז עם הנעה לשני גלגלים בלבד, לא יכול. אבל הוא לא מיועד להיות רכב שטח כי יש לו יותר מדי מגבלות מובנות שנובעות מהמימדים והמשקל שלו. בישראל זה בולט שבעתיים כי משיקולי מחיר/מיסוי/הזדכות על מע"מ והכרה בהוצאות, מיובאות רק הגרסאות הכבדות והארוכות עם קבינה כפולה/קבינה וחצי (בהתחלה היו גם עם ארגז ארוך ואז בכלל היה מדובר בחתיכת דרקון ענקי) עם הגדרת רישוי של משאית.

רוב מוחלט של משתמשי הפולסייז בישראל בוחרים בו משיקול כלכלי נטו, לא בגלל יכולות שטח כאלה או אחרות.

שנתחיל מנקודות במסלולים שכל רכב-שטח רגיל עובר/פונה במכה אחת ופולסייז צריך הכוונות ותמרוני קדימה אחורה?

הטיפוס מנחל כנף לכיוון נחל סמך
נחל שוח והיציאה ממנו לכיוון צפון
נחל סדום
פרצים עליון
נחל תמרים
סיבוב המוות
מדרגות נקרות
מסלול נחל צין: מעלה אשמדאי, מדרגת נחל צין, ההיצמדות לקיר כמה מטרים אחר כך, פנית הפרסה ביציאה לכיוון עין עקרבים ועוד נקודות במסלול
ציר המצלעות
מדרגת מרזבה/שלוחת צלמון
ציר חמדה
הסרפנטינות במעלה שחרות

אלה הראשונים שעלו לי בראש בשלוף - אבל יש עוד המון. עשרות אם לא מאות נקודות במסלולים רגילים שכולם מטיילים בהם. לא שהוא לא יעבור בסוף - אבל זה ייקח זמן, ידרוש תמרונים קדימה ואחורה, הכוונות ואולי גם חילוץ.

נדב ש.
21-07-21, 18:08
אתה סתם מגזימן ומנפח מעבר לכל פרופורציה.
יותר מחצי מהמסלולים שרשמת עשינו בעבר, חלקם עם עם ראם גרסה ארוכה(הנקרות כולל המדרגה ב 2011, שמתי גם את הסרטון שלו באחד השרשורים, תרצה אני ישים לך גם פה)סטנדרטי שלא עיכב בכלום בערוד קיבל פנצ'ר ויצא לכביש הקרוב, וחלקם האחר עם סילברדו( גם שמתי תמונות בשרשור שפתחתי) אם כבר אתה ניכנס לקטנות אז אפילו עברו יותר מהר מ suv משופרים, ע"ע הדיסקו שלי שהיה נעול כפול ומכל טוב.
מצד אחד אתה אומר "מעכב", מצד שני אתה אומר "לטייל בכייף", תחליט.
אני אישית כבר דוהר בשבילים במהירות תלת סיפרתית.

ואני לא טוען שאין מגבלות, בטח שיש, אבל אחרי שמתרגלים לרעיון ולרכב, אתה כבר מכיר את הגבולות שלו, את היכולות וכו', מכוון צריך במקרי קיצון.
ומי שבאמת קונה כזה ורוצה לטייל דבר ראשון שיעיף את כל החצאיות, הגבהה, מיגון איפה שצריך, ואם כבר אז כבר, שיפור זוויות גישה/נטישה כיאה לכל טנדר גם אלה הדרדסים יותר. 🤣

היום בסכום של 100k +/- לא רואה מה אפשר לקנות, יש מי שיעדיף suv בן 10 או 15 עם 400k שחוט ומרוט, לנדאקרוייזר או היילקס בכפול מיזה, או סתם יפני/קוריאני, יחפש איפה לדחוף אישה וילדים+ציוד ל 3 לילות ישים גגון יעלה יירד יקשור וישחרר(כן יש לזה שם, טיול עבדים) לטנדרים המתחרים יש יתרון פה, לפולסייז יתרון פי כמה.

בעתידהלא רחוק, כשנחזור לטייל כזוג בפנסיה נחזור ל suv... מי יודע אולי דיפנדר כי המחיר שלו יצנח... 🤣

-->