PDA

צפייה בגרסה מלאה : אתגר גי"ה - מיזוג חדר עם אבק דק

tomer s
19-07-21, 11:04
יש לי חדר בגודל 3*4*2.5 (נפח 30 קוב)
בנוי מפנל מבודד
בחדר יש אלמנטים שיוצרים אבק. דק ממש ממש דק.
אין לי אפשרות למנוע את יצור האבק או להפחית אותו.
אני צריך למזג אותו לטמפרטורה סביב ה22-24 מעלות.
לשים מזגן סטנדרטי זה אומר שהפילטרים נסתמים על בסיס שבועי, וזה פחות בעיה אפשרי לנקות פעמיים בשבוע.
ה-בעיה שהאבק חודר מעבר לפילטרים ומניסיון של חבר עם אותו צורך יש לו מזגן חדש שכל חצי שנה מגיעים מהחברה מפרקים חצי מזגן, מנקים ומוצאים גושים של אבק מרכיבים וחוזר חלילה.

אני פתוח לכל רעיון והצעה יעילה.

yovavz
19-07-21, 11:19
אולי כיוון של צ'ילר עם משאבת חום (מנוע מזגן חיצוני) בתוספת סחרור אוויר לייעול של הפיזור (יכול להיות מאוורר תקרה).
זה פתרון מיזוג איטי ביחס למזגן, אבל בלי רדיאטור שיסתם.
אין לי נסיון עם זה - רק יודע שקיים.

om2
19-07-21, 14:26
גם צ'ילר צריך כמין רדיאטור כדי לפזר את הקור.
לדעתי מזגן רגיל + נייר סינון על הפילטרים+ החלפה שלו על בסיס שבועי.

נדב42
19-07-21, 14:37
מזגן מיני-מרכזי שגם היחידה הפנימית שלו מחוץ לחדר, ואז כל מה שאתה מוליך לחדר זו תעלת אוויר בריאה שלא נסתמת בקלות.

זה גם יפחית לך את כמות האבק בחדר (שיברח למקומות אחרים), אבל אתה תשלם על זה בחשמל כי לא תהייה לך סירקולציה של אוויר.

Asaf-a
19-07-21, 15:34
גם אני חושב שכיוון של 100% אויר צח הוא הכיוון המתאים יותר, יבוא על חשבון יעילות אנרגטית.

Asaf-a
אסף.א

אומי5
19-07-21, 16:06
מה גודל האבק?
האם פילטר ציקלוני יכול להועיל? הייתי מנסה קודם על המזגן של החבר, הוא יכול רק להרוויח מזה.
בנוסף יש פילטרים לסינון מאוד דק, הייתי בודק אופציה דומה למה שהציעו קודם רק עם תעלת הזנה שיושב בה פילטר מוגזם.

פזי
19-07-21, 18:12
יש להתקין קופסת אויר חוזר עם מסנן HEPA

https://www.airctech.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%9E%D7%A1%D7%A0%D7%A0%D7%99-hepa/

קטגוריות: מסנני אוויר מכאניים (https://www.airctech.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7% 94/%d7%a4%d7%9c%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%95%d7%90%d7%9e%d7%a6%d7%a2%d7%99%d7% 9d-%d7%9c%d7%a1%d7%99%d7%a0%d7%95%d7%9f-%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8/%d7%9e%d7%a1%d7%a0%d7%a0%d7%99-%d7%90%d7%95%d7%95%d7%99%d7%a8-%d7%9e%d7%9b%d7%90%d7%a0%d7%99%d7%99%d7% 9d/)
מסנני BioMax של חברת Koch מאפשרים את רמת הסינון הגבוהה ביותר הקיימת כיום בעבור אפליקציות מוסדיות, מסחריות ותעשייתיות – High Efficiency Particulate Air Filters.
מסננים אלה נמצאים בשימוש נרחב בבתי חולים, חדרים נקיים, מפעלי תרופות וסביבות אחרות בהן אוויר נקי הינו מרכיב קריטי בהגנתם של אנשים, תהליכים וציוד.
מסנני HEPA מסופקים ברמות יעילות של 99.97%, 99.99% ו-99.999% לחלקיקים בגודל של 0.3 מיקרון, ומיוצרים הן במסגרות של פח מגולוון (UL Class 1) והן במסגרות העשויות לוחות עץ (UL Class 2).

Asaf-a
19-07-21, 18:17
Hepa זה יקר….
לא מכיר מי שמתנדב לשים אותם אלא כאשר הרגולציה מחייבת.

יעזור להבין מה יש בחדר ומה מקור ייצור האבק.
והאם ניתן להתקין מערכת שאיבה סמוך למקור האבק.

Asaf-a
אסף.א

talw
19-07-21, 18:56
ללא פילטרים מנייר וההתעסקות איתם , הדבר הראשון שקופץ לי לראש הוא שיטת הנרגילה, או ביותר מקורב לנושא, שיטת הפילטרציה של הטרקטורים של פעם- שאיבה דרך נוזל שסופח את כל הג׳יפה . לעניננו , אני לא יודע איזה תת לחץ מייצר מפוח של מזגן, אבל אני מאמין שעל מפלס נמוך של מים הוא יתגבר. מים שאפשר להחליף בתדירות גבוהה.
סתם חומר למחשבה ובדיקה .

boaz avrahami
19-07-21, 19:09
מזגן מיני-מרכזי שגם היחידה הפנימית שלו מחוץ לחדר, ואז כל מה שאתה מוליך לחדר זו תעלת אוויר בריאה שלא נסתמת בקלות.

זה גם יפחית לך את כמות האבק בחדר (שיברח למקומות אחרים), אבל אתה תשלם על זה בחשמל כי לא תהייה לך סירקולציה של אוויר.

הכי פרקטי כנראה

kd2
19-07-21, 20:52
גם צ'ילר צריך כמין רדיאטור כדי לפזר את הקור.

נכון, אבל הוא יכול להיות יחידה נתיקה, מרווחת וקלה לניקוי בניגוד לרדיאטור של מעגל הקרר עצמו.

תומר, לעולם המיזוג התעשייתי יש פתרונות בשבילך אבל כולם יהיו לא זולים.
לי יש הרגשה שצ'ילר (מעגל קירור שמקרר מים/גליקול וזה זורם ליחידה הנמצאת בתוך החדר) הוא השיטה המועדפת.
ממליץ לך להתייעץ בקבוצת הפייסבוק "אחוות הטכנאים הישראלים קירור ומיזוג אויר".

לצנן אויר חיצוני חם 100% מהזמן דורש הרבה הרבה הרבה יותר הספק, וסביר להניח שידרוש סינון האבק ביציאה אחרת ככל הנראה זה יהיה מפגע סביבתי.

זוהר לב
21-07-21, 09:32
יש לי חדר בגודל 3*4*2.5 (נפח 30 קוב)
בנוי מפנל מבודד
בחדר יש אלמנטים שיוצרים אבק. דק ממש ממש דק.
אין לי אפשרות למנוע את יצור האבק או להפחית אותו.
אני צריך למזג אותו לטמפרטורה סביב ה22-24 מעלות.
לשים מזגן סטנדרטי זה אומר שהפילטרים נסתמים על בסיס שבועי, וזה פחות בעיה אפשרי לנקות פעמיים בשבוע.
ה-בעיה שהאבק חודר מעבר לפילטרים ומניסיון של חבר עם אותו צורך יש לו מזגן חדש שכל חצי שנה מגיעים מהחברה מפרקים חצי מזגן, מנקים ומוצאים גושים של אבק מרכיבים וחוזר חלילה.

אני פתוח לכל רעיון והצעה יעילה.

איך מגינים על הריאות? לפי התיאור אתה שוהה בחשרת ענני אבק(קמח??) איך אתה מגן על עצמך?
לפי מיקומך (דרום) ממליץ שבתנאים כאלו תתקין מצנן מידברי ולא מזגן. פחות נעים ממזגן אבל סביר, ויחסוך ממך את כל ההתעסקות השבועית בנקיון והחלפת פילטרים.
מצנן שואב אויר מבחוץ, מצנן אותו, ומוציא אותו דרך פתח נגדי בחדר.
להשגת קירור טוב חייבת להיות זרימה, זרימה שתעיף את כל האבק יחד איתה, חוצה.
וברוך הבא למועדון ה-4.(תגובות)

נמרוד
21-07-21, 09:41
מה שנדב כתב בהתחלה. אתה צריך שכניסת האויר למזגן תהיה של אויר צח מבחוץ (או מחדר שכן במבנה אם יש).

ביחידה פנימית של מזגן ביתי רגיל לא פרקטי להפריד בין הכניסה ליציאה, אבל אם תתקין יחידה של מזגן מיני מרכזי אין בעייה לשאוב אויר מבחוץ. אפשר גם לבנות כניסה לאויר שיש בה שני שלבי סינון כדי להגן על המזגן, אבל תצטרף להחליף באופן קבוע פילטרים, ולהערכתי מבחינת עלויות יותר זול פשוט לשלם על החשמל ולהכניס 100% אוויר צח.

tomer s
21-07-21, 16:44
כתבתי תגובה מלאה בציטוטים ונעלמה לי :-(

דבר ראשון תודה על התגובות.
אחד הרעיונות שהיו לי זה לייצר כמו מסנן אקטיבי נפרד מהמזגן על העיקרון של נרגילה בדיוק כמו שטל הציע.
לא ראלי לכסות את המזגן בפילטרים או בבניה אחרת שתיתן איזה הגנה מהאבק.
הרעיון של צ'ילר מדברי (יש למישהו כיוון איך להשיג אחד יד2?) נשמע מעולה! ככה כל היחידה הקריטית מחוץ למבנה ומצד שני גם אפשר לנקות חופשי עם צינור גינה.
מזגן מיני מרכזי שיהיה מחוץ למבנה על עיקרון הצ'ילר יקרע לי את הכיס עם הצריחת חשמל שלו. ועדיין ישאר רגיש לפגעי מזג האויר.

- - - Updated - - -

איך מגינים על הריאות? לפי התיאור אתה שוהה בחשרת ענני אבק(קמח??) איך אתה מגן על עצמך? אני לא שוהה שם מעבר לכמה דקות האבק. ואם צריך מסיכה.
לפי מיקומך (דרום) ממליץ שבתנאים כאלו תתקין מצנן מידברי ולא מזגן. פחות נעים ממזגן אבל סביר, ויחסוך ממך את כל ההתעסקות השבועית בנקיון והחלפת פילטרים.
מצנן שואב אויר מבחוץ, מצנן אותו, ומוציא אותו דרך פתח נגדי בחדר.
להשגת קירור טוב חייבת להיות זרימה, זרימה שתעיף את כל האבק יחד איתה, חוצה.
וברוך הבא למועדון ה-4.(תגובות) לא הבנתי..

erezgur
21-07-21, 16:59
לא הבנתי..

אני מנחש שזוהר כיוון למספר התגובות שלך בפורום, מספר ארבע-סיפרתי, מועדון מכובד שגם זוהר הצטרף אליו לאחרונה.
אבל אולי בכלל התיכון למשהו אחר ואני טועה.

נשלח מהנייד

kd2
21-07-21, 19:28
דזרט קולר ?

איך תגיע איתו ל22-24 מעלות בחדר בקיץ הישראלי באזור נתיבות ?
אם הייתה חיה כזאת, שנעימה לשימוש, לאף אחד מאיתנו לא היה מזגן בבית.

ושכחת לציין את אחוז הלחות שיווצר שבטח לא טוב לאבק הזה שתומר מנסה לייצר (כנראה קוקאין מהיכרות איתו).

boaz avrahami
21-07-21, 20:08
למע שמיני מרכזי קטן יקרע לך את הכיס?
לדעתי ההבדלים יהיו די זניחים בכסף

Asaf-a
21-07-21, 20:13
למע שמיני מרכזי קטן יקרע לך את הכיס?
לדעתי ההבדלים יהיו די זניחים בכסף

1+

עלות יעילות אנרגטית נמוכה (חשמל) עקב 100% אוויר צח תתקזז מול עלויות הפילטרים

Asaf-a
אסף.א