PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרק 3 (ואחרון..) יד שניה - 150-160 אלף...

gilur
21-07-21, 17:55
היי חברים,
סורי על השגעת, אבל זה רגע של החלטה לא פשוטה והנסיון של כולכם - חשוב לי ... אז קבלו בהבנה:)

(מזכיר, מחליף פאג' 2001 מאובזרת מאוד + סיטרואן מפנקת ברכב אחד)

האופציה הראשונה - רכב שטח חדש עד 250K ירד (לא היו ממש אלטרנטיבות במחיר הזה ואלה שהיו - דיי נפסלו על ידי בת הזוג או שווי שימוש ברכב).
האופציה השניה - RAM - ירד גם הוא (כמו שכתבו לי כאן - כל טיול יהיה מתיש יותר במקרה הטוב... + רשיון + מגבלות בשטח)

אופציה דיי אחרונה שנולדה - לקחת משהו באופן פרטי באזור של 150-160 אלף.
אבל
זה הולך להיות גם הרכב היומיומי שלי. ז"א, אני צריך רכב בק"מ סביר מאוד (נניח עד 150000),אמין, ולשלב נוחות נהיגה, בטיחות, עלויות ושטח.
הנטיה הטבעית שלי להישאר בפאג'רו - אמנם מניבה אופציות של 2015-2016 בק"מ סביר אבל הבנתי שנוחות ובטיחות יהיה הנקודות החלשות.
אופציה נוספת שהייתי שמח ללכת אליה היא הלנד קרוזר אבל אני כבר יורד לשנתונים נמוכים 2008 ....
ראיתי כל מיני 'גראנד צ'ירוקי' , פורד אקספלורר וכו' אבל אני לא מכיר מספיק טוב את הדגמים ומה יורד באמת לשטח.

בקיצור - Please help ...
על מה ללכת ?

(ושוב סורי על השגעת)
guy888
21-07-21, 18:06
לא בטוח שתמצא פאג'רו בשנתונים הללו בתקציב שלך

ממש לא בטוח שפאג'רו בן 5 פחות בטיחותי ונוח מלנדקוזר בן 13

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

איל מ
21-07-21, 18:46
חפש דיסקברי 4 עם מנוע 2.7. יש לו גאנטים יותר קטנים, ניתן לשים צמיגים כמעט נורמאלים חוקית, או צמיגי שטח ראויים, לא חוקית (לידיעה, חצי ממי שמשמיץ את המידות החוקיות, נוסע בעצמו עם מידות שאינן כאלו, גם ברכבים שהם בלב הקונצנזוס).
מבחינת יכולות בשטח הוא מתעלה על הפאג'רו, מבחינת נוחות בכביש- עולם אחר.
לפני השגעת של מחירי ה4x4 היה ניתן למצוא בסכומים הללו רכב ראוי. היום, אני פחות מעודכן.

gilur
21-07-21, 19:18
חפש דיסקברי 4 עם מנוע 2.7. .......

הלוואי... הסתכלתי על מחירים מול ק"מ ושנתון וזה רחוק ממני. :(

GodsFather
21-07-21, 19:42
למה הקמ מרתיע? בהתחשבות ואתה מוצא רק מטופל היטב, לא עייף וחבוט, אז מה העניין עם המספרים האלה?
זה כמו ידיים ברשיון, למי אכפת שהרכב יד 6, מה שאכפת זה שהוא טופל היטב ביד האחרונה

Sent from my HD1903 using Tapatalk

נדב42
21-07-21, 19:56
תזכיר לנו רגע למה אתה מחליף ?
מה רע בהרכב הרכבים הנוכחי ?

gilur
21-07-21, 20:03
למה הקמ מרתיע? בהתחשבות ואתה מוצא רק מטופל היטב, לא עייף וחבוט, אז מה העניין עם המספרים האלה?
זה כמו ידיים ברשיון, למי אכפת שהרכב יד 6, מה שאכפת זה שהוא טופל היטב ביד האחרונה

הוא מרתיע מכמה סיבות:
הראשונה - לכל מנוע ומכלולים יש איזה אורך חיים צפוי. אין מה לעשות, לקחת רכב עם 300K ק"מ אומר להכיר את המוסכניק טוב.
הפאג'רו שיש לי היום נמצאת ב- 300K קמ והיא לא נוסעת כל יום ! זאת פריבילגיה שעם משהו מתקלקל אני יכול לחיות עם זה בשקט. לא לחוץ לרוץ לתקן ובבוקר אני אמשיך לעבוד. אבל מהרגע שזה יהיה הרכב היומי שלי - תיקונים יהיו Must ומן הסתם יהיו הרבה יותר כי אני נוסע לא מעט.
השניה - כל זמן שאני עם רכב שהוא יד ראשונה (גג שניה) עוד אפשר לזהות שהוא לא ראה שטח ואיפשהו זה נותן לי תחושה שהוא "סבל" פחות. יש סיכוי טוב שמכאנית הוא במצב הרבה יותר שמור מרכב בן 4 ידיים שהוא כבר מוגבה וממוגן וצמיגים וכו'... הוא כבר "למד" מה זה שטח.

בשורה התחתונה אני חושב שק"מ ויד זה מדד ראשוני מאוד נכון לגבי מצב הרכב ואם אני מתכנן להחזיק אותו 6-7 שנים לפחות - אז אני מנסה למצוא רכב שעד אז יהיה תקין רוב הזמן ולא חברם הטוב של המכונאי וכרטיס האשראי שלי :)

- - - Updated - - -

תזכיר לנו רגע למה אתה מחליף ?
מה רע בהרכב הרכבים הנוכחי ?

ההרכב הנוכחי כל הזמן מהדהד לי כאופציה ובכל זאת לשאלתך:
הפאג'רו שלי נפלאה. סובלת בעיקר מסימפטום חוסר החשק לצאת מנעילות. זה מתסכל נורא בשטח (אתה מתחיל לתהות אם לנסות לעבור בלי לנעול כי אח"כ תיסע ככה עוד חצי שעה, אחרי שתשחק אם קדימה אחורה קדימה אחורה .... )
חוצמזה היא בת 20. ז"א טסט כל חצי שנה ... אני עושה טיול גדול בחוץ 3-4 פעמים בשנה. זה אומר טסט על כל טיול וחצי- שניים . מבעס !

הפרטית שלי - היא רכב מהעבודה. סוגרת אוטוטו 7 שנים ונפסיק להזדכות עליה בפחת. העדפנו להחליף רכב או לחילופין מבחינתי להפסיק לקחת רכב ע"ח העבודה ולקבל יותר בנטו. שווה עוד 2300 ש"ח בחודש. אם אני מחזיר בזה הלוואה של 60 חודש זה 130 אלף . תוסיף את המכירה של הפאג'רו ואני אמור להרשות לעצמי רכב הרבה יותר נחמד - באותן עלויות

נדב42
21-07-21, 20:22
לא הבנתי את הפיסקה על "חוסר החשק לצאת מנעילות" ..

מוטי ג.
21-07-21, 20:28
הפרדת רשויות!
אם אין לך שום תקלה אמיתית בפאגרו, תישאר איתה אם הטסט מציק לך, תן למוסך לטפל בזה תמורת כמה שקלים.
שדרג אותה בקטנה בשביל ההרגשה הטובה והרענון.
קח פרייבט חדש ליום יום.
זה הסידור אצלי ולי הוא מתאים מאוד (יש לי פיגו 5008 מהעבודה שאני לא יכול לוותר עליו, לאשה יש פוקוס סטיישן שנת 2011, יש דיסקו 98 ויש גם פולריס ריינג'ר לטיולים ליד הבית)

עם כל הכאב ראש של טסט ושים לב שיש לי לטפל ביותר מ2 טסטים בשנה (יש גם נגרר) כשאתה מבין מראש שזה חצי יום שרוף על כלום, זה עובר סבבה.

KOOKE
21-07-21, 20:29
לא יוצא מנעילות זו מן הסתם תקלה ברת תיקון.

עם כל החסרונות של שני טסטים, עדיין במצבך, לדעתי, עדיף להישאר עם הפאג'רו שלך ולשדרג את הרכב היום יומי לרכב חדש דנדש לטעמך ולתקציבך

איל מ
21-07-21, 20:30
א. אם יש בעיה במערכת השילוב, פשוט תסדר אותה. יש כאן הרבה חומר לגבי זה.
ב. אם אתה נועל דיפ' מרכזי (רמז- תנעל כשאתה יורד לשטח), תשאר איתו נעול עד שאתה עולה לכביש. גם על זה שפכנו אלפי מילים.
ג. אם יש בעיה בנעילת דיפ' אחורי -》חזור לסע' א.

gilur
21-07-21, 20:43
לא הבנתי את הפיסקה על "חוסר החשק לצאת מנעילות" ..

כשאני עובר ל- 4X4 הוא משלב תמיד. נדיר שלא.
כשאני בא לצאת מזה ... 50-50. בחלק מהמקרים הוא יוצא ובחלק נשאר משולב
הבעיה האמיתית מתחילה אחרי זה: 4X4 עם נעילת דיפרנציאל מרכזי נכנס מצויין אבל בדר"כ לא בא לו לצאת ממנה.
אז אני מתחיל את התרגולות של לשלב שוב ולנסות להוציא... עם נסיעה קדימה, עם הגה מסובב, עם רוורס...
קיצר, בעסה
ואם בא לך להוסיף לזה, בחלק מהמקרים המנגנון מתבלבל ואז זה לכבות את הרכב ולהדליק.
חוצמזה - אני מת עליו :)

- - - Updated - - -

א. אם יש בעיה במערכת השילוב, פשוט תסדר אותה. יש כאן הרבה חומר לגבי זה.
ב. אם אתה נועל דיפ' מרכזי (רמז- תנעל כשאתה יורד לשטח), תשאר איתו נעול עד שאתה עולה לכביש. גם על זה שפכנו אלפי מילים.
ג. אם יש בעיה בנעילת דיפ' אחורי -ד€‹חזור לסע' א.

מת לסדר את זה...
קראתי כמעט כל מילה כתובה שיש וראיתי כל סרטון אפשרי.
החלפתי סלונואידים, צינורות וואקום, חישנים על הגיר ...
בערך הכל.

ולגבי ב' - קצת לא ברור לי...
יש המון מקומות שצריך נעילה לטובת איזה מכשול ואחרי זה כל השביל ממש לא מצדיק להישאר משולב 4X4 ונעול. סתם לאמץ את כל המכלולים, לא? על משטחיםשאין החלקה זה מרגיש לי התעללות

איל מ
21-07-21, 21:05
לנעול לא לנעול.. לטובת השרשור, קרא את החומר כאן באתר, כי אם ניכנס לזה, זה בוודאות יחרב לך את השרשור.
אני בסיטואציה דומה. הרכב תקין וטוב ונוסע אבל ישן.
כדי לשדרג בעשור קדימה (שזה המינימום,וגם אז אתה מקבל רכב שכבר אינו צעיר), אני צריך להשכיב סכום שאם הייתי משקיע אותו ברכב הנוכחי, הייתי יכול להמשיך איתו עוד 20 שנה בכיף. למזלי, הדרישות של הגברת פחות בעייתיות (מבחינתה הדבר היחיד שמשנה, זה שלא יהיה סירחון של דיזל שעושה לה כאב ראש- לדבריה). ועדיין, ההחלטהשהתקבלה, היא לא להחליט עד שמשהו קטסטרופלי יקרה.

guy888
21-07-21, 21:14
להשאר עם הרכב שלך כרכב שני + לסדר את הנעילה
ולרכוש משפחטומטית בת 3 ליום יום.

ישאר לך מספיק לכל בלת"ם שיגיע +לשלם למכונאי לקחת אותו לטסטים פעמיים בשנה.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

assafy
21-07-21, 21:24
"ולגבי ב' - קצת לא ברור לי...
יש המון מקומות שצריך נעילה לטובת איזה מכשול ואחרי זה כל השביל ממש לא מצדיק להישאר משולב 4X4 ונעול. סתם לאמץ את כל המכלולים, לא? על משטחיםשאין החלקה זה מרגיש לי התעללות"

הפוך, גוטה. דווקא להיות משולב מפזר לך את העומסים על שני סרנים במקום סרן אחד.
אם אתה לא נוהג לנסוע על משטחי סלע חלקים שעברו עליהם עם מטאטא ולעשות עליהם בלי הפסק סיבובים חדים וסיבובי פרסה, אז לא צריכה להיות בעיה של החלקה.

ולגבי הבדלים בק"מ (כשלא מדובר על רכב חדש לגמרי מול רכב ישן) אז מבחינתי האישית מספר הק"מ זה רק עוד נתון ולא הכי חשוב. רכב קודם שהיה לי אשר היה צעיר יותר ועם קילומטראז' נמוך יותר בהרבה מאשר הרכב הנוכחי, היה אמין פחות בהרבה מאשר הנוכחי.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

gilur
22-07-21, 08:08
תודה לכולם :)

אני יודע שבמשך שבוע "אכלתי" לכם את הראש... חדש / ישן / גדול / קטן ...
בסוף - החזרתם אותי לאיפה שאני נמצא.

זאת הסיבה שאני כל כך אוהב את האנשים כאן - ועל זה התודות :)
לפעמים צריך מישהו שיחזיר את הרכבת לפסים.

מעריך את כל העצות התובנות וההכוונה :)
החלטתי, כמו שהצעתם, להישאר בהפרדת רשויות. לעבודה אחפש משהו מפנק
ולשטח ? אני נשאר עם הפאג'רו האהובה שלי. נתקן מה שאפשר וקדימה ... ללעוס סלעים :)

תודה חברים

erezgur
22-07-21, 09:50
בהצלחה, אני גם חושב שההחלטה בהחלט סבירה, למרות שאולי הייתי מתפתה במקומך לנסות משהו אחר גם :)

מכיוון שאתה כבר רגיל לפרייבט צרפתי, אצלנו מאד מרוצים מהפיג'ו החדשים (3008, אבל גם אחיו הגדול והקטן דומים כנראה - 5008 ו-2008), לנסועה גבוהה כמו שאתה מתאר - דגם הדיזל כנראה יהיה מתאים יותר למרות שקראתי קצת ביקורת על נושא האוריאה, כנראה לא משהו ייחודי לפיג'ו...

נשלח מהנייד

יניב עמית
22-07-21, 19:47

אקדח שמונח על השולחן ביד ראשונה יירה ביד שביעית

-->