PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קדמית ונעילה אחורית- לנדקרוזר 120 דיזל שנתון 2008

יורם-דרומי
24-07-21, 19:39
מעוניין בהתקנת נעילות לג'יפ שלי,
לנדקרוזר דיזל 120 שנתון 2008,

איזה נעילות קיימות בשוק?
מה עדיף?
איכויות?

תקציב?

תודה לכל העונים

יורם

asafk
24-07-21, 19:44
הבעיה תהיה הקדמית. שורה תחתונה יש שתי אפשרויות. או lokka אוטומטית - והם כרגע בזמני אספקה של חודשים רבים קדימה - או נשלטת ARB. אין שום דבר אחר ששווה להתעסק איתו לדיפרנציאל הזה.
(חפש שרשור שלי בנושא)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יורם-דרומי
24-07-21, 22:19
אסף,
תוכל בבקשה לצרף לינק לשרשור?

ד ו ר ו ן
24-07-21, 23:01
הבעיה תהיה הקדמית. שורה תחתונה יש שתי אפשרויות. או lokka אוטומטית - והם כרגע בזמני אספקה של חודשים רבים קדימה - או נשלטת ARB. אין שום דבר אחר ששווה להתעסק איתו לדיפרנציאל הזה.
(חפש שרשור שלי בנושא)
אסף.

איטון פרסמו שיש דגם חשמלי חדש לסרנים האלו, שווה לבדוק במפרט.

אני הייתי בודק קודם כל מה אפשר להשתיל באחורי מקורי טויוטה מדגם אחר.

asafk
24-07-21, 23:11
החשמלי הזה - של איטון (הארופ) - על הנייר בלבד. אין מלאי ולא יהיה בחודשים הקרובים. וגם אז הנעילה עושה רושם לא משהו. נראה כאילו הם משתמשים בבית סטליטים של דיפרנציאל קטן יחסית לנעילות של דיפרנציאליים בכל מיני גדלים.

אסף.

tooshey
25-07-21, 06:59
בלנדקרוזר פראדו 120 יש כל מיני אופציות לנעילה.
אחורית אפשר לשים אוטומטית קטנה או דטרויט.
זה פשוט וזול , לא דורש התעסקות ונעול תמיד מאחור זה מצויין לשטח.
אם אתה מעדיף אחורית נשלטת , אז רק חשמלית מקורית טויוטה מהילקס או פראדו.
הנעילה הנשלטת החזקה, האמינה והמקורית לדגמי טויוטה.

קדמית זה כבר סיפור אחר.
אתה חייב נשלטת ולכן האופציות מצטמצמות למה קיים בעולם באופן כללי ומה קיים במלאי בפועל.
אישית כנראה הייתי הולך על איטון או ARB.
זכור שהדיפרנציאל הקדמי ברכב שלך מסתובב כל הזמן ולכן ההתקנה צריכה להיות סופר מקצועית.
מצד שני סרן קדמי בתצורת צדפה מאד מאד לא נח לעבודה ואני מסופק אם יש מישהו בארץ שמכוון דיפרנציאל כזה "לפי הספר".

בברכה,טושי

נמרוד
25-07-21, 09:35
אוטומטית קדמית יש רק Lokka, כמו שהתקנתי בסרן הקדמי בהיילקס שלי. יש עם זה כאמור שתי בעיות. אחת, בלנדקרוזר זה ידרוש הסבה של הטרנספר לPart-time, לא שאני יודע איך עושים את זה. והבעייה השנייה חמורה יותר - שכרגע אין.

אז נשארת מקדימה עם ARB. ואם כבר אתה מתקין קומפרסור וצנרת אויר, אז נראה לי הגיוני ARB גם מאחורה.

לשמחתנו יש יבואן רציני ותמיכה טכנית מצוינת בארץ לARB, ויש כמה מוסכי טויוטה בארץ שמבצעים את ההתקנות האלו ברמה הנדרשת, בין היתר בחדרה ובכרמיאל. תרים טלפון להנפלד טכנולוגיות - https://henefeld-tech.co.il/catalog/car-lock/car-locks/

tooshey
25-07-21, 10:08
נמרוד
זה ממש יפה מצידך להמליץ על arb כשאין לך נעילה כזו באוטו...
כרגע יש לי על השולחן שתי ביצים עם arb.
"9.5 שסיימתי לבנות, "8 hp שבעבודה.
שתיהן עוברות שיפוץ מלא, כולל שיפוץ הנעילה עצמה.
אין מה להשוות בין הפשטות והאמינות של דיפרנציאל חשמלי מקורי טויטה, לבין arb .
נכון שניצן מהנפלד הוא באמת סבבה ונותן שירות מעולה, וגם מוסכי טויוטה מסויימים הינם בעלי מקצוע זהב, אבל, כשהמוצר בעייתי, שום דבר לא יעזור.
לכן התקנת נעילה קדמית arb בתור האופציה הטובה ביותר ממש לא צריכה לגרור התקנת נעילה אחורית גם של arb , כשיש את האופציה החשמלית המקורית.
זה שכבר הותקן מדחס זו ממש לא סיבה מספקת.
דעתי האישית בלבד, לא בתור לקוח שצריך לשלם ולהשתמש בנעילות, אלא בתור זה שמתקן דיפרנציאלים של טויוטה מכל הסוגים.
ולסיום, הכי פשוט , זול ואמין - נעילה אחורית אוטומטית.

בברכה,טושי

יורם-דרומי
25-07-21, 20:55
מה בנוגע לנעילה חשמלית מסוג TRE?

asafk
25-07-21, 21:20
אם תמצא כזו לדיפ' הקדמי שלנו - ספר לי.
לגבי הארופ- קראתי בעיון רב את הוראות ההתקנה. ההוראות אומרות בגדול - עזוב. אל תתקין. בדיפרנציאל הזה צריך לעבד כדי להתקין. זה לא ברמה של השחזה עם דיסק אלא כירסום מדוייק. מי שמרגיש שהתקנה של ARB מסובכת - זה הרבה יותר מורכב ודורש דיוק.
אז אני לא יודע אם החיקויים של הארופ מסובכים באותה מידה אבל כדאי לבדוק.
אני בכל מקרה לא מצאתי נעילה חשמלית בארץ .

ולגבי ARB -התקנתי כמה וכמה. גם בדיפ' צדפה של טויוטה (אמנם 7.5 ולא 8" אבל זה מספיק דומה). אני יכול לומר די בביטחון שהתקנה מדוייקת ונקיה - לא תסבול מתקלות. אבל חייבים להיות מאוד קפדניים. למשל להקפיד על נקיון ולא לתת לשבבים להיכנס. למשל להלביש את הקולר ישר.

ולגבי האחורי - ברור שאין כמו מקורית.

אסף.

tooshey
25-07-21, 21:29
עד כה לא יצא לי להתקין נעילת tre , אבל ממה שאני לומד זה מסוג הנעילות החשמליות החדשות שמבצעות שילוב של גלגלי שיניים עי טבעת אלקטרומגנט בתוך הדיפרנציאל.
(להבדיל מנעילות חשמליות ישנות שבהן מנוע חשמלי מבצע פעולה מכנית).
טויוטה עצמם עברו לנעילה אחורית מסוג זה בהילקס רבו 2015 או 2016.
גם הנעילה של איטון משתמשת באותו עיקרון פעולה.
היתרונות - פשטות מכנית וחשמלית.
החסרונות - הנעילה מסוג normaly open ועובדת כנגד קפיץ ולכן שואפת להפתח.
צורכת זרם כל זמן שהיא מופעלת ולכן מייצרת חום.
שמעתי כבר על נעילה אחורית מקורית בהילקס רבו שהאלקטרומגנט נשרף.
לא ניתן היה לרכוש רק אלקטרומגנט, ונרכשה ביצה חדשה מושלמת. אאוץ'...
האלקטרומגנט מושך אליו את כל שבבי המתכת שמטיילים בשמן, והם לא יורדים בהחלפות שמן.
לגבי האיכות - אני מניח שמוצר סיני מועתק לא משתווה ברמה למוצר יפני/אמריקאי/אוסטרלי של יצרן גדול וותיק.

הייתי שוקל להתקין tre או אחת המקבילות בתור בתור נעילה קדמית, ואוטומטית או חשמלית דגם ישן כאחורית.

בברכה,טושי

asafk
25-07-21, 21:34
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2E com%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D12 0853&share_tid=120853&share_fid=22239&share_type=t&link_source=app

נעילה קדמית נשלטת

אני חיפשתי ולא מצאתי (יודגש - נעילה כזו חייבת להיות מיבואן אמיתי. פיזי. עם מחסן חלפים)

אסף.

tooshey
25-07-21, 21:53
http://www.gearinstalls.com/harropMikeT07Runner.htm

קישור לכתבה על התקנת נעילת הארופ בסרן קדמי קלאמשל "8 כמו של ויגו/רבו/120/150 ע"י המאסטרו "זוק".
תהיו חזקים בקריאה...

בברכה, טושי

assafy
25-07-21, 23:10
פורסם גם כאן שלנדקרוזרים חדשים יגיעו עם נעילה אחורית מקורית. מעניין אם היא תהיה תואמת לסרנים של הדגמים הישנים יותר.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

יורם-דרומי
06-08-21, 18:06
מי מתקין נעילה אחורית מקורית?
(חוץ מתומר פלד)

asafk
06-08-21, 20:56
תתחיל בבדיקה מול טויוטה נתניה. או מישהו עם נגישות לסרן מפירוק וכל מה שצריך מבחינת כלי עבודה יעודיים.

אסף.

-->