PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיאור החלפת סעפת פליטה בפורד אקספלורר דור 4 מנוע 4.6.

bazz270
09-08-21, 20:38
שלום לכולם

הבעיה הידועה במנועי פורד מודולר (טרייטון) הוא הסעפות פליטה הקשות להחלפה ( שני הסעפות מוסתרות ע"י השלדה של הרכב) וגוג'ונים הנגזרים של הסעפת.

עם הזמן הנסיעה הופכת לבלתי נסבלת ויותר מזכירה מנוע של גנרטור בנזין,החום בתא מנוע עולה וגורם לשחיקה מוגברת של הצנרת מים וחיווט שגם ככה לא הכי אמין ברכב הזה עם השנים.

לפני שהתחלתי בעבודה קיבלתי כמה הצעות מפוקפקות שכללו בין היתר הוצאות מנוע/ראש ושלל מחירים שנעים בין 5 ל 10 אש"ח לשני הצדדים.

לאחר רכש של כלים חסרים (בגדול נדרש סט מקצועי שכולל מקדחות זווית בשלל גדלים,חולצים,מקדחים והליקויילים) התחלתי לעבוד.
לא לשכוח חלפים מקורים בלבד אם לא רוצים לחזור על העבודה הזאת - סעפת,אטמים וגוג'ונים עם אומים.

134753

משך העבודה תכלס נע בין יומיים לארבע לצד אחד של המנוע(תלוי במצב של הגוג'ונים).אצלי נגזרו 6 מתוך 8 כולל את הקשים לגישה:

134745

נדרש לפרק את כל מה ששייך לצד המתוקן במקרה של צד נוסע ( צד נהג אותו דבר פרט לכמה שינויים קטנים).
לרוקן נוזל קירור,להוריד צנרת מים ולשחרר את כל התושבות מנוע וכל מה שיפריע לעלות את המנוע למעלה על התושבות (כמובן שיש לעבוד ע"פ הוראות בטיחות בספר רכב),לפרק קטליזטור מהסעפת ולפרק את הסעפת.

יש לרוקן גז מזגן ולפרק את הקומפרסור במקרה שהוא מסתיר אבל לא חובה.

134746

עבור הגוג'ונים התחתונים של צילינדרים 1-4 אין בעיה של גישה.חילוץ ברגים מתבצע באופן סטנדרטי.קדיחה הפוכה וחילוץ:

134747

עבור הגוג'ונים העליונים נדרש לעלות מעט את המנוע מהתושבות שלו (באמצעות כלים יעודים)ברגע שהמנוע עלה מספיק ישנה גישה לגוג'ונים העליונים:

134748

במקרה שלי לא הצלחתי לחלוץ 2 קדחים אז הגדלתי את קדחים וביצעתי תבריג M10STI גס עבור הליקוייל:
בכל שלב של עב"ש באמצעות דרמל או קדיחה יש להשתמש בשמן לעב"ש ע"מ לשמור על הכלים (הגוג'ונים מחוסמים והם שוחקים את המקדחים מהר)

134749

קדח מחודש מוגדל לM10:

134754

לאחר מכן יש לסתום את יציאות הפליטה בראש מנוע ולנקות את המשטחי אטימה ( אני ניקיתי עם נייר שיוף 80)

134751

מתקינים אטמים חדשים וסוגרים הכל לפי הספר:

134752

סה"כ כולל חלפים מקורים ורכש כלים שהיו חסרים לי (כמו מברז M10STI הישן שלי שנשחק) יצא סביבות ה3 אש"ח בלי הוצאות מנוע ופירוקים דרמטיים אחרים.

מה שהכי חשוב פה כמו שכתבתי,לא לרכוש זבל סיני במיוחד את הסעפת עצמה בדמות סעפת חברת DORMAN או אחרים אם לא רוצים לחזור על העבודה.סעפת מקורית מחזיקה סביבות ה100000 ק"מ. הסינית לפי איך שהכוכבים ייסתדרו.

-->