PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחזיר שמן לדיפרציאנל אחורי סנגיאנג קורנדו 2006

amithoss
17-08-21, 07:59
אהלן ותודה מראש לכל העונים, יש לי נזילה בדיפ האחורי וצריך להחליף את האטם, האם האטם שונה בין דיפ עם מערכת נגד החלקה או ללא המערכת?
בנוסף מעוניין לשמוע על דרכי טיפולי מנע לרכב מעבר לשמן מים, כדי שיחיה יותר ושאני אלמד יותר.

ehudzeelim
17-08-21, 09:19
אצלי במוסו סרן אחורי ללא דיפרנציאל מוגבל החלקה,
העתק של דנה 44 ומחזירי שמן בהתאם. לדעתי גם בדגם עם המוגבל החלקה אותו דבר אבל לא בטוח.
את שמן הבקאקס צריך להחליף כל 60 אלף קמ, חשוב מאד לא למשוך הרבה מעבר לזה כי הסרן האחורי רגיש והולך אם לא מחליפים בזמן.
בסרן הקדמי אני מחליף כל 120 אלף קמ (עובד פחות קשה)
שמן גיר (בגיר אוטומט) כל 100 אלף החלפה מלאה, או כל 50 אלף חצי החלפה
בכל מקרה להחליף גם פילטר בגיר
לגיר אני משתמש בוולווליין maxlife שמתאים לגיר הזה. המקורי זה TQ95 שאני לא יודע אם יש להשיג.
גם בטרנספר שמן גיר אוטומט (לא חייב וולווליין יכול להיות גם דקסטרון 3) החלפה פעם ב-100 אלף
פילטר סולר אני מחליף כל 30 אלף
פילטר אוויר מחליף כל 20 אלף, מנקה כל 10
גירוז צלבים כל 10 אלף
ורק סע וסע

איל מ
17-08-21, 12:30
איזה טרנספר זה שהוא משתמש בדקסרון, ולא בשמן ממסרות ידניות? הוא עובד עם קלאץ' פנימי או משהו?
גם האינטרוואלי החלפה בסרנים נשמעים לי ארוכים בהשוואה לרכבים אחרים שאני מכיר (20 אלף בסרן, 40 אלף בטרנספר).

ehudzeelim
17-08-21, 13:08
איזה טרנספר זה שהוא משתמש בדקסרון, ולא בשמן ממסרות ידניות? הוא עובד עם קלאץ' פנימי או משהו?
גם האינטרוואלי החלפה בסרנים נשמעים לי ארוכים בהשוואה לרכבים אחרים שאני מכיר (20 אלף בסרן, 40 אלף בטרנספר).

לגבי הטרנספר בתמונה המצורפת, אכן יש בו דיסקיות חיכוך בדומה לגיר אוטומטי.
לשאלתך לגבי מרווחי החלפה:
בטרנספר אכן ההמלצה של borg warner להחלפה כל 50K, מנסיוני כל 100K והשמן נראה חדש בהחלפה, ו-400K קמ (בשני רכבים כל אחד מהם עם 400) ללא בעיות
לגבי סרנים למיטב זכרוני נדרשת החלפה כל 60K זה רשום איפשהו..
וגם כאן מניסיוני ללא בעיות כלשהן, באחד הרכבים התקנתי נעילות לא מזמן והקרביים שפורקו נראים במצב טוב ללא שבבים וכו'.
רק להבהרה- אני מתייחס לסרנים רגילים ללא דיפ' מוגבל החלקה
134868

ערן CJ
17-08-21, 18:48
אין הבדל במחזיר השמן.
אם מגביל ההחלקה שלך עדיין תקין יש להשתמש בשמן של גיר אוטומטי.
אם לא תקין, התקן בית סטליטים פתוח של DANA 44, בתוכו התקן נעילה אוטומטית של לוקרייט/ספרטן/לוקה, עבור לשמן גיר 80-90.

ערן CJ

-->