PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרה הדבר- התחדשתי בדיסקו4

omri_t
17-08-21, 23:13
אז אחרי כמה שנים עם רכבי jeep
נכנס לחניה שלי היום דיסקו 4
2.7
עם הרבה חששות וההבנה שאני לא מבין בלנדרובר כלום!

אז אשמח קצת לעזרה והכוונה כטירון על כרכרה בריטית.

1. שגרת טיפולים בדגש על ספרות המגדירה את השמנים והנצרכים הנדרשים - אשמח אם יש הפניה מומלצת.

2. סורק תקלות טיפה רציני מ obd רגיל.
המליצו nanocom והוא לא דבר זול...
יש פתרונות אחרים ששווה לבחון?

3. מיגון, אין כרגע, היכן ומה מומלץ? מה להקפיד?

4. מפתחות/שלטים חדשים
אפשר להזמין מחול ולקודד? או לקנות בארץ במחיר שפוי?

5. מולטימדיה
ראיתי שיש מולטימדיה תחליפית עם מסך גדול מאוד שמתלבשת במקום הקיים.
מומלץ? לקנות בחול או שזמין בארץ?
תובנות?

בכללי אם יש משהו שחשוב שאדע לפמי יישור הקו- אשמח לתובנות.

הולך להיות יישור קו מעניין...
מבטיח לצלם.

omri_t
17-08-21, 23:50
ומה הקטע עם הגוז'ונים בגלגלים?

צור
18-08-21, 07:40
לגבי מיגון לדיסקו 4 לטעמי מיותר. תגביה סע לאט. הבעיה שלך היא לא הגחון אלא הצמיגים. יש פתרון גם ל 4 עם גאנטים ןצמיגים לשטח.
לגבי הגוזונים. חרא דבר. אבל עד שלא תחליף גאנט תשאר עם המקורי רק תחזיק את הבוקסה המתאימה ואל תתן לפאנצר מעאכר לעבוד עם הבוקסות שלו. אחרי שתחליף גאנטים תיקרע את הכיסוי אלומיניום של הגוזונים.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

נדב42
18-08-21, 08:41
תקלות קורות... (בהתייחסות לכותרת כמובן)

איל מ
18-08-21, 09:07
לגבי אבחון,
יש גם hawk-eye. מעט יותר זול אבל עדיין יקר. קידוד מפתחות נעשה על הרכב עם אחד ממחשבי האבחון שציינת או אחרים (טסטבוק- יקר ולא פשוט להשיג, לינקס ובטח יש עוד תוכנות).

תקלות ובעיות- יקר משמעותית מדיסקו 2, או דיפנדר, אבל רצית להתפנק. יש המון חומר ברשת באתרים ייעודיים כמו aulro או פורומים אחרים בעיקר בדרא"פ ואוסטראליה.
על ה 3-4 יש בג'יפולוג מעט פחות חומר, והגיע הזמן שתתחילו לעבות את האגף הזה. מה שיש נוגע בעיקר למנועים מתאבדים (בעיקר גרסאת ה3.0), למידות צמיגים, ולסעפת יניקה (מפלסטיק,נסדקת, יקרה).
אנשים שמכירים את הרכב הם בעיקר מוסכי לנדרובר (למעט המרכזי, פחות מומלץ). בפריסה ארצית (אני לא נותן המלצה, כי אצל חלק לא טיפלתי בעצמי, ועל חלק יש לי ביקורת, אבל אחרים מרוצים):
צפון:
מוסך עמיעד, מוסך גבע (יורמי), אייל- קיבוץ דליה.

מרכז:
מוחמד גיזאוי- שביל השטח- קלאנסוואה, סאמר - קבוצת השלום- קלאנסווה, מוסכים מאוחדים (יענקלה)- תל אביב, גרשון (תתקשר אלי) תל אביב- לא מוסך- עובד מהבית או נוסע איתך למוסך, אלי שחר- צומת בילו,

דרום:
רמי- כפר מנחם (בעיקר אלקטרוניקה), שגיא אידלסון- קיבוץ שובל.

כל מה שקשור למולטימדיה, שווה לדבר עם גילי פופ -חשמלאי רכב מכפ"ס , חיבה ללנדרובר, ונוסע בדיסקו ישן אאל"ט. היה פעיל מאוד בג'יפטריפ. היום בעיקר בפייסבוק.

יש עוד בחור שניים שכדאי להכיר, חפש בגוגל אורן לנד מוטורס. בחור מצפון תל אביב שמביא חלקי חילוף בעצמו, באיכות משתנה, אבל לפי מה שתבקש. יודע גם לעבוד על האוטו אם צריך אבל ברחוב ליד הבית, עם כל המשמעות של זה. הוא לא מכונאי, אבל אם יש לקוח שקנה ממנו חלק ולא יודע להרכיב בעצמו, הוא יעשה את זה.
השני והכי מוכר בתחום-ג'קי מאוטומיני.המקביל של לנדרובר לינוביץ' בערך. עסק מסודר לייבוא חלקי חילוף. יש לשים לב מה קונים ממנו, כי אחת הבעיות של לנדרובר (לפחות של הדגמים הישנים) היא חלקי חילוף זולים שכושלים אחרי כמה חודשים. במקרה הטוב, מייצרים שם רע לרכב, במקרה הרע גורמים לנזק נוסף. כשקונים חלק לא מקורי (ולא, העובדה שכתוב oem, לא מעידה על איכות), לברר טוב טוב של איזו חברת אפטרמרקט, ומאיזו סדרה. שווה לדבר עם האורן הזה שהזכרתי, הוא מתעסק המון עם תחליפי ויש לו תיאוריה לגבי סימון סדרות ואיכות של חלפים (לא יודע לאשש את התיאוריה שלו).

שמנים-
בזמנו לנדרובר עבדו עם קסטרול. אני שם שמנים שלהם. סדרת אדג' או מגנהטק. כמובן שבהתאם לספרות הרכב (אצלך אאלט 5w30).

מיכה100
18-08-21, 09:25
הופה, ברכות!!
מיגונים שמתי של רסטה: גחון וסף, נראים מליון דולר וכבר נתנו עבודה.
כמובן ממליץ על רמי מכפר מנחם כאיש מקצוע מעולה ואמין, תבדוק איתו למשל על הקידוד של השלט.
יש אפשרות להתקין ג'נטים 17 על האוטו הזה, לא זול אבל משנה את התמונה בשטח.
מעבר לעצות שתקבל פה מציע לך בחום להכיר גם את הפורום האוסטרלי של בעלי הכרכרות: https://www.aulro.com/afvb/l319-discovery-3-and-4-a/?
הסיבה להמלצה היא שזו קהילה גדולה יחסית של משתמשים שבאמת נוסעים בשטח וגם מטפלים לבד באוטו - כל שאלה שיש לך כנראה נידונה שם כבר בפירוט.
הם גם מוכרים מדריכים: https://aulro.net.au/emporium/index.php?rt=product/product&product_id=124
שיהיה בהצלחה ובכיף, תעדכן!

jonys
18-08-21, 10:00
תתחדש!

1. שגרת טיפולים בדגש על ספרות המגדירה את השמנים והנצרכים הנדרשים - אשמח אם יש הפניה מומלצת.
ממולץ מאוד להיות יותר מחמיר מהמלצות של לנד רובר במיוחד בתדירות החלפת שמן מנוע (אני מחליף כל 10K). אם יש לך היסטוריית טיפולים מהבעלים הקודם תעלה אותה לפה ונראה מה מומלץ עוד לעשות
2. סורק תקלות טיפה רציני מ obd רגיל.
המליצו nanocom והוא לא דבר זול...
יש פתרונות אחרים ששווה לבחון?
IIDTOOL

3. מיגון, אין כרגע, היכן ומה מומלץ? מה להקפיד?
המיגון מנוע וגיר של ראסטה הכי מוצלח. ראסטה לא עושים מיגון למיכל האוויר וקומפרסור, גתוס ואספיר כן. מיגון למיכל האוויר מומלץ לקומפרסור פחות (גורם לרעש כשנכנס לשם קצת בוץ).
מיגון סף ממליץ להביא מחול. בארץ כולם מאלומניום ויקרים מאוד.

4. מפתחות/שלטים חדשים
אפשר להזמין מחול ולקודד? או לקנות בארץ במחיר שפוי?
כדי לקודד צריך מחשב מתאים.

5. מולטימדיה
ראיתי שיש מולטימדיה תחליפית עם מסך גדול מאוד שמתלבשת במקום הקיים.
מומלץ? לקנות בחול או שזמין בארץ?
תובנות?
המסכים הגדולים מאוד לא נוחים לתפעול לדעתי ולא מתאימים לעיצוב של הרכב הזה. דבר עם רמי מכפר מנחם יש אצלו כמה אפשרויות.

נדב ש.
18-08-21, 19:49
תתחדש!
מקווה שמצאת כלה שמורה עם מעט ק"מ.
כדאי לחפור טוב בהיסטוריה ואם יש ספק אז אין ספק, דגשים על הטיימינג שם- ואם צריך אז קומפלט בלי לחסוך.
טיפולים- המלצתי כל 10k, או שנה, המוקדם.
מחלת המתלים-אל תחשוש מלהתקין בוקסות של סופר פרו בניגוד לשמועות שזה מקשיח את המתלים, ויעלה יותר זול מלהחליף כל פעם משולשים.
מפתחות-אפשר להזמין מחו"ל יותר זול, ולקודד בארץ.
צמיגים וג'נטים כבר הזכירו לפני, בגלל שזה מנוע 2.7 אפשר לרדת לג'נט 17.
מיגונים-מומלץ.

Saar
18-08-21, 22:26
תתחדש ותהנה.
נדב, טיימינג כל 10k / שנה ???

איל מ
19-08-21, 00:42
הוא לא כתב דבר כזה. קרא שוב.

Eran10
19-08-21, 08:26
לגבי אבחון,
יש גם hawk-eye. מעט יותר זול אבל עדיין יקר. קידוד מפתחות נעשה על הרכב עם אחד ממחשבי האבחון שציינת או אחרים (טסטבוק- יקר ולא פשוט להשיג, לינקס ובטח יש עוד תוכנות).

תקלות ובעיות- יקר משמעותית מדיסקו 2, או דיפנדר, אבל רצית להתפנק. יש המון חומר ברשת באתרים ייעודיים כמו aulro או פורומים אחרים בעיקר בדרא"פ ואוסטראליה.
על ה 3-4 יש בג'יפולוג מעט פחות חומר, והגיע הזמן שתתחילו לעבות את האגף הזה. מה שיש נוגע בעיקר למנועים מתאבדים (בעיקר גרסאת ה3.0), למידות צמיגים, ולסעפת יניקה (מפלסטיק,נסדקת, יקרה).
אנשים שמכירים את הרכב הם בעיקר מוסכי לנדרובר (למעט המרכזי, פחות מומלץ). בפריסה ארצית (אני לא נותן המלצה, כי אצל חלק לא טיפלתי בעצמי, ועל חלק יש לי ביקורת, אבל אחרים מרוצים):
צפון:
מוסך עמיעד, מוסך גבע (יורמי), אייל- קיבוץ דליה.

מרכז:
מוחמד גיזאוי- שביל השטח- קלאנסוואה, סאמר - קבוצת השלום- קלאנסווה, מוסכים מאוחדים (יענקלה)- תל אביב, גרשון (תתקשר אלי) תל אביב- לא מוסך- עובד מהבית או נוסע איתך למוסך, אלי שחר- צומת בילו,

דרום:
רמי- כפר מנחם (בעיקר אלקטרוניקה), שגיא אידלסון- קיבוץ שובל.

כל מה שקשור למולטימדיה, שווה לדבר עם גילי פופ -חשמלאי רכב מכפ"ס , חיבה ללנדרובר, ונוסע בדיסקו ישן אאל"ט. היה פעיל מאוד בג'יפטריפ. היום בעיקר בפייסבוק.

יש עוד בחור שניים שכדאי להכיר, חפש בגוגל אורן לנד מוטורס. בחור מצפון תל אביב שמביא חלקי חילוף בעצמו, באיכות משתנה, אבל לפי מה שתבקש. יודע גם לעבוד על האוטו אם צריך אבל ברחוב ליד הבית, עם כל המשמעות של זה. הוא לא מכונאי, אבל אם יש לקוח שקנה ממנו חלק ולא יודע להרכיב בעצמו, הוא יעשה את זה.
השני והכי מוכר בתחום-ג'קי מאוטומיני.המקביל של לנדרובר לינוביץ' בערך. עסק מסודר לייבוא חלקי חילוף. יש לשים לב מה קונים ממנו, כי אחת הבעיות של לנדרובר (לפחות של הדגמים הישנים) היא חלקי חילוף זולים שכושלים אחרי כמה חודשים. במקרה הטוב, מייצרים שם רע לרכב, במקרה הרע גורמים לנזק נוסף. כשקונים חלק לא מקורי (ולא, העובדה שכתוב oem, לא מעידה על איכות), לברר טוב טוב של איזו חברת אפטרמרקט, ומאיזו סדרה. שווה לדבר עם האורן הזה שהזכרתי, הוא מתעסק המון עם תחליפי ויש לו תיאוריה לגבי סימון סדרות ואיכות של חלפים (לא יודע לאשש את התיאוריה שלו).

שמנים-
בזמנו לנדרובר עבדו עם קסטרול. אני שם שמנים שלהם. סדרת אדג' או מגנהטק. כמובן שבהתאם לספרות הרכב (אצלך אאלט 5w30).אחלה סיכום.

אני מוסיף מוסכניק שמכיר ועובד על לנדרובר 25 שנים
מוסך תלי כץ
עפולה עילית
+972523242560

ויבואן של חלקים מקוריים וגם oem למיניהם
חיים אוסטריצקי
יושב בשהם
+972544791231

Sent from my SM-G970U using Tapatalk

omri_t
19-08-21, 13:06
תודה רבה!

ממשיך לגשש דרכי ליישור קו.

Alon
20-08-21, 10:58
שלום
תתחדש
מציע לעקוב אחרי יוצרי הסדרה הזאת זה סרטון אחד לדוגמה שלהם

https://youtu.be/Uvh6d0pKEgY

תהנה
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

omri_t
21-08-21, 06:42
כרגע בעיקר מנקה את פנים הרכב שהגיע במצב לא להיט..

אני חוזר עם שני נושאים:

1. חישוקים 17" איזה? איפה? כמה? ולאיזה מידת צמיג חוקית?

2. מולטימדיה אנדרואיד גדולה- כרגע מותקן משהו די מצ'וקמק כמו טאבלט. ראיתי כאמור באלי אקספרס ובאחד הרכבים שבחנתי מולטימדיה עם מסך גדול.
אם מישהו רכש והתקין כזו אשמח לתובנות ובעיקר בעיות מיוחדות והתמודדות שלא אקנה גולם...

תודה!

איל מ
21-08-21, 09:47
זה מתחבא בהודעה שלי. דבר עם גילי פופ. אפילו בטלפון לייעוץ. הוא מותיקי ג'יפטריפ, ופעיל מאוד בקבוצות פייסבוק של בעלי לנדרובר.
https://m.facebook.com/profile.php?id=1638891660

נדמה לי שזה הטלפון, אבל לא בטוח:
0543081974

omri_t
21-08-21, 10:53
אני מכיר ודיברתי עם גיל כבר השבוע.
אומר שהוא לא מחזיק מערכות כאלו ללנדרובר.

מיכה100
21-08-21, 15:31
!

תקרא בפורום הזה שרשור רלוונטי ("התקנת ג'נטים 18 על דיסקו 4") שגם מתייחס לבעיית הצמיגים הכאובה. כמו כן לינקים לג'נטים יש בשרשור שנקרא "רשמים ראשונים מדיסקו 4". שים לב שיש הבדלים בנושא הג'נטים בין דגמי הדיסקו 4 לפי חוזק המנוע.
ספציפית למודל שלך בזכות המנוע החלש יותר (ולכן דיסקים קטנים יותר) אפשר גם 17, מציע לך להתייעץ עם רמי שיש לו רכב זהה.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

נדב ש.
21-08-21, 15:51
מולטימדיה לא יכול לעזור לך.
צמיגים וג'נטים:
134913

Asaf-a
21-08-21, 16:14
לגבי הגאנטים, אם אני זוכר נכון, ג׳אנטים של במוו x5 מידה 17” מתאימים בול ואותם יחסית יותר קל למצוא כמשומשים, תעשה וידוי לזכרון שלי….

Asaf-a
אסף.א

איל מ
21-08-21, 17:56
, תעשה וידוי לזכרון שלי….

Asaf-a
אסף.א

ברוח התקופה:
ברכני אבי כי חטאתי, עבר x זמן מאז הוידוי האחרון שלי...

Asaf-a
22-08-21, 14:43
תמיד כדאי לקראת יום כיפור
אבל לגבי הגלגלים כדאי לוודא, לאשר ודבל אישור שגלגלי במבה איקס5 אכן כצעקתה בדיסקו4…

Asaf-a
אסף.א

omri_t
22-08-21, 14:48
יש אופסט כלשהו לחישוקים בדיסקו?

מיכה100
22-08-21, 15:28
כשאתה יורד בקוטר הג'נט אתה חייב אופסט קל כדי לברוח מהקליפר. אפשר עם ספייסר אבל יש ג'נטים היום עם אופסט בילט אין.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

jonys
23-08-21, 14:53
כרגע בעיקר מנקה את פנים הרכב שהגיע במצב לא להיט..

אני חוזר עם שני נושאים:

ב2.7 נכנסים 17 אינטש. יש כאלו מקוריים של לנד רובר (מאוד נדירים) או של BMW. מבחינת עמידות עדיף X5 ולא סידרה 3 או 5 (BMW לא כותבים דירוג משקל על הג'אנטים, אבל אלו של הX5 יותר מאסביים).
אתה כן צריך אומים שונים.
המידה החוקית היא 235/70R17 גם בה אין ממש צמיגים טובים.

המשוטט
23-08-21, 22:29
תודה רבה!

ממשיך לגשש דרכי ליישור קו.https://youtu.be/ZSpmG7wIovo

זוג גרמני שגם עבר מה 3 ל 4

עושים הכל לבד

מבאס שהם לא מקללים כמו הטכנאים הגרמניים שעבדתי איתם

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

איל מ
24-08-21, 09:11
בהקשר לסרטון, אני לא בא לבאס, אבל כמות הדברים שצריך לפרק כדי להגיע לכל פעולת תיקון ותחזוקה ברכבי מתלה נפרד האלו, היא הזויה בעיני.
אין סיכוי שאני מטפל ברכב כזה בעצמי, גם כשאהיה פנסיונר. כנראה שהtd5 יצטרך להשאר למרות גילו.

Alon
24-08-21, 12:39
https://youtu.be/ZSpmG7wIovo

זוג גרמני שגם עבר מה 3 ל 4

עושים הכל לבד

מבאס שהם לא מקללים כמו הטכנאים הגרמניים שעבדתי איתם

לא מדוייק
לאשה יש דיסקברי 3 לבעל יש דיסקברי 4 ויש להם עוד חבר עם דיסקברי 4
בציוד שיש לו ב caveman שלו כולנו יכולים רק לחלום ולקנא כולל בור מכונאים בגודל מלא הכל מתחת לבית
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

המשוטט
24-08-21, 14:07
לא הבנתי מה לא מדויק?

הקללות??

Alon
24-08-21, 17:24
יש להם שני דיסקברי
דיסקברי 3 לגברת
דיסקברי 4 לאדון