PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיישני רוורס מצפצפים קבוע- היילקס, פגוש אלומיניום

yoav
20-08-21, 13:18
חיישני רוורס בצפצוף קבוע ( ומראה מרחק 0) גם כשאין מכשול מאחורה.
זה קורה 90% מהזמן ( כלומר יש גם פעמים שהחיישנים מתפקדים).
הם נקיים, חיבורי החשמל שלמים ולא רטובים.
פשוט להחליף אותם? יש להם ״מח״ שיודע להתקלקל? המוכר בחנות המקומית אומר שזה בגלל פגוש המתכת ( המקורי), ולי זה נראה קצת מוזר שמר אישימוטו המהנדס מטויוטה הוציא את זה ככה מהמפעל..

asafk
20-08-21, 13:21
פגוש מתכתי דורש חיישנים מתאימים. הם בזווית לפגוש ולא בהתקנה 'שטוחה'.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

yoav
20-08-21, 13:22
פגוש מתכתי דורש חיישנים מתאימים. הם בזווית לפגוש ולא בהתקנה 'שטוחה'.

אסף.

תודה[emoji106] אחפש אצל מתקינים

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
20-08-21, 13:35
חיישני רוורס בצפצוף קבוע ( ומראה מרחק 0) גם כשאין מכשול מאחורה.
זה קורה 90% מהזמן ( כלומר יש גם פעמים שהחיישנים מתפקדים).
הם נקיים, חיבורי החשמל שלמים ולא רטובים.
פשוט להחליף אותם? יש להם ״מח״ שיודע להתקלקל? המוכר בחנות המקומית אומר שזה בגלל פגוש המתכת ( המקורי), ולי זה נראה קצת מוזר שמר אישימוטו המהנדס מטויוטה הוציא את זה ככה מהמפעל..הפגוש המקורי בהיילקס לא מאלומיניום. פלסטיק עם ציפוי "ניקל".

yoav
20-08-21, 13:42
הפגוש המקורי בהיילקס לא מאלומיניום. פלסטיק עם ציפוי "ניקל".

אוקיי
עדיין צריך חיישן כמו שאסף הסביר?

bazz270
20-08-21, 18:15
זה סתם רדאר פשוט ששולח גל ומקבל חזרה (עקרון דופלר אם אני לא טועה)

לא אכפת לו איפה להיות ומאיזה חומר הפגוש עשוי אבל ההתקנה צריכה להיות בזווית וגובה מסויימים.ברכב שטח הוא כנראה יהיה גבוה מדי ויהיו שינויים במדידה אבל לא ההפך (לא התראה קבועה) .צלצול קבוע מראה על תקלה באחד הרכיבים.

חיישני פגוש אחורי תמיד מכוונים מעט למטה ויש להם TOP ו BOTTOM ( לעומת חיישני פגוש קדמי שמכוונים ישר ולצדדים).

לדעתי מה שקורה אצלך זה או שהחיישנים מותקנים בזווית לא נכונה או שהפיקוד שלהם נדפק או המסך (יכול להתקלקל כי הוא לא אטום ובכללי הסטים סינים לא שווים יותר מדי) או אחד החיישנים.
קודם כל תנתק חיישן חיישן,נסה לבודד את הבעייתי, ותבדוק פעולה ( שים יד על אלה שעובדים ) תקינה של אלה שכביכול עובדים.

בלי קשר .מתקינים אוהבים לעשות סרט מהתקנות חיישנים בג'יפים.וספק אם תמצא אצלם איזה משו איכותי כמו קוברה.זה לרוב סטים מאלי אקספרס.

idanw
21-08-21, 08:28
אוקיי
עדיין צריך חיישן כמו שאסף הסביר?

וגם אין חיישני רוורס מקוריים ברכב.

asafk
21-08-21, 10:00
אני חוזר וכותב. זה לא 'סתם רדאר' אלא שזה 'סתם חיישן אולטרסוני' ולכן כן חשוב לו אם הוא מותקן בפגוש מתכתי. חלק מהיצרנים מציעים חיישנים שהפלסטיק שלהם נותן זוית - 11 מעלות ו7 מעלות זה מה שאני זוכר מהראש מהתקופה שעברתי במערכות בטיחות לרכב כבד.
יש יצרנים שנותנים רק 'טבעת' שמתלבשת סביב החיישן ומרימה אותו בזווית. עם כמה שעולים כאלה חיישנים הייתי פשוט מחליף.
זה כל הסיפור.

אסף.

ehudzeelim
21-08-21, 11:34
תעבור חיישן חיישן ותיגע בהם בעדינות עם האצבע. אתה צריך להרגיש מעין נקישות. חיישן שלא מרגישים בו נקישות הוא חיישן דפוק או שהחיבור שלו דפוק וכו'.
חיישן אחד דפוק יכול לשגע את כל המערכת.
אם זאת הבעיה החלפת החיישן הבעייתי או טיפול בחיבור שלו פותרת את הבעיה.

elephant man
22-08-21, 10:06
מצטרף למה שכתף אסף, ומוסיף
להתקנה על פגוש מתכת מתכת לרוב מוסיפים שרוול גומי סביב החיישן
לפי התיאור של פות"ש, מכיוון שהחיישנים עובדים ולפעמים לא הייתי בודק את מצב השרוולים

-->