PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נערך) גימני 2008 אוטומט - רעש מאזור הגיר / מנוע

SodaStream
20-08-21, 15:02
היי,
יש לי גימני 2008 אוטו אזור 140 קמ

שמתי לב אתמול שהתחיל אצלי ברכב רעש חזק של שרוש שמגיע באזור התחתון של הרכב מהמנוע/גיר.

בזמן ההנעה שומעים את זה לאחר כמה דקות שהרכב מתחמם הרעש נעלמם בעמידה, ורק בלחיצה על הגז בעמידה/נסיעה הרעש חוזר

אם משחררים את הגז הרעש נעלמם. משיחה אם מוסכניק בטלפון הוא אומר שכנראה זה הגיר. לי זה נשמע מוזר כי הרעש מגיע רק כשאני לוחץ

על הגז נוצר הרעש. הסתכלתי מתחת לרכב לראות אולי משהו משוחרר סך הכול נראה תקין.

לגבי הגיר שמן לא חסר נראה מעולה, מעביר הילוכים חלק רק בהילוך 3 נותן קפיצה קטנה, חוץ מזה תקין.

לאחרונה עשו טיפולים שמנים למנוע.

הייתי רוצה לדעת אולי מישהו נתקל בבעיה דומה ויכול לספר מידע ממה זה יכול להיות. כי לי נשמע קצת מוזר שזה נובע מהגיר.

erezgur
20-08-21, 15:32
שלום וברוך הבא לפורום

אני לא מכיר את הרכב ומשאיר למומחים שידעו לענות לך ענינית, אבל אנא שים לב שלפי חוקי הפורום - יש לתת כותרת עניינית להודעות. כותרת עניינית צריכה להיות כזו שממנה ניתן יהיה להבין על מה מדובר בשרשור.
אם כל אחד יתן כותרת להודעה שלו שרשום בה רק שם יצרן / דגם רכב וכו' - הרי מהר מאד כל השרשורים שלנו יהיו מאד דומים מבחינת הכותרת ואתה לא תגרום למישהו שאולי יכול לתת תשובה טובה - לקרוא ולעזור לפתור את הבעיה.

בהצלחה בתרון התעלומה ואל תשכח לעדכן כאן לטובת הדורות הבאים.

אם משחררים את הגז הרעש נעלם.
המשפט הזה סתם גרם לי לחייך כאשר הוא נכתב על ידי סודה-סטרים :)

SodaStream
20-08-21, 16:01
שלום וברוך הבא לפורום

אני לא מכיר את הרכב ומשאיר למומחים שידעו לענות לך ענינית, אבל אנא שים לב שלפי חוקי הפורום - יש לתת כותרת עניינית להודעות. כותרת עניינית צריכה להיות כזו שממנה ניתן יהיה להבין על מה מדובר בשרשור.
אם כל אחד יתן כותרת להודעה שלו שרשום בה רק שם יצרן / דגם רכב וכו' - הרי מהר מאד כל השרשורים שלנו יהיו מאד דומים מבחינת הכותרת ואתה לא תגרום למישהו שאולי יכול לתת תשובה טובה - לקרוא ולעזור לפתור את הבעיה.

בהצלחה בתרון התעלומה ואל תשכח לעדכן כאן לטובת הדורות הבאים.

המשפט הזה סתם גרם לי לחייך כאשר הוא נכתב על ידי סודה-סטרים :)

הבנתי, תודה רבה !;)

MichaGG
26-08-21, 23:31
כשאתה מעביר לרוורס ומסובב הגהה (בלי לנסוע) יש את אותו הרעש ?
אם לא אז לדעתי כנראה משאבת דלק

Gershon
27-08-21, 10:49
יש רעש
לך ל-GARAGE

מ ש ה
27-08-21, 11:28
רצועת אביזרים אולי?

איל מ
27-08-21, 11:47
יש רעש
לך ל-GARAGE

מה שגרשון מנסה לומר הוא שכמעט בלתי אפשרי להבין ממה נובע הרעש אם אין תיאור שלו. רשרוש הוא תיאור די מעורפל.
בנוסף, לרעשים יש נטיה לתעתע בנו כי הם מקבלים תהודות מכל מיני דברים ולפעמים נדמה שהם מגיעים ממקום אחד בזמן שהם בכלל ממקור אחר.
אני לא אמליץ לך לשכב מתחת לאוטו בזמן שמישהו נותן גז ולחפש בדיוק מאיפה הרעש. גם לא עם מברג סטטוסקופ.

SodaStream
28-08-21, 13:24
תודה על המענה, הבעיה נפתרה במוסך.

הסתבר שהרעש הגיע מהגיר, הוחלף שמן גיר+ ניקוי הפילטר( הייתה שכבה עבה של לכלוך בפילטר).

נכון לרגע זה אין רעש, עד לשיפוץ של הגיר :p.

Gershon
30-08-21, 10:39
אם היה מהתחלה כתוב-"רעש מאזור הגיר / מנוע"
הייתי מייעץ על החלפת שמן גיר לגמרי כולל טורק+ניקוי דרך מכונה

-->