PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו מכיר רתכת telwin mastermig 220/2?

eran_k
26-08-21, 21:34
אולי מישהו מכיר את הרתכת הזו ויודע להגיד לך מה הפרמטרים (בקירוב) לריתוך צינורות 1/2" ו 3/4".
לא מצליח להגיע לתפר נורמלי
תודה

נמרוד
27-08-21, 09:03
לא מכיר את הרתכת הזאת בדיוק ואני לא מומחה גדול, אבל עד שתקבל התיחסות טובה יותר:

תתחיל ממתח 18-19 וולט ומהירות חוט 6 מטר/דקה. תריץ תפר ישר על פח עבה, ותשחק עם הכפתורים עד שתקבל רעש של זמזום רציף.

boaz avrahami
27-08-21, 09:20
בתור התחלה יש כמה כללי בסיס במיג

1. חייב שטח נקי מאוד. בלי חלודה ורצוי בלי גלוון. מברשת ברזל עוזרת מאוד בהכנת השטח.

2. חייב חיבור אדמה טוב בשביל לרתך חלק.

3. יש להתאים את הקוטביות של האדמה והידית בהתאם לסליל.

האם אתה עובד עם גז ? איך כיוונת אותו?
מה עובי חוט הריתוך?

yadin.ganon
27-08-21, 10:29
בהנחה והמינוס טוב והשטח נקי השיטה הכי פשוטה היא כיוון של ה"עוצמה" במקרה של רתכת טרנספורמטור, ואז בזמן שאתה מרתך לשחק עם המהירות חוט עד תוצאה אופטימלית.

eran_k
27-08-21, 16:27
תודה, הבעיה העיקרית שהסקלה של ה"עוצמה" פשוט מחולקת מ 1 עד 8 ואני לט יודע כמה וולט זה כל שלב

נמרוד
27-08-21, 17:29
תודה, הבעיה העיקרית שהסקלה של ה"עוצמה" פשוט מחולקת מ 1 עד 8 ואני לט יודע כמה וולט זה כל שלבאז תנסה 2/3 מהסקאלה. תתחיל לרתך על פח שטוח ותשחק עם מהירות החוט עד לזמזום הנ"ל.

(אני מניח כי לא אמרת אחרת שזאת רתכת מיג אלקטרונית סינית נפוצה, שאתה מרתך חוט 0.8 מ"מ רגיל, עם גז CO2 רגיל, ופלדה רגילה בעובי 2-3 מ"מ)

eran_k
27-08-21, 17:49
אמרתי בכותרת השרשור שזו רתכת telwin (נראה לי איטלקית) וכן אני מרתך עם CO2 וחוט 0.8
בכל מקרה נראה לי שמצאתי את הבעיה - לפחות למה היא לא מרתכת אפילו לא קרוב לטוב, לא השתמשתי בה די הרבה זמן וכל החוט מחא קורוזיה, אז החוט בכלל לא נדחף רק מתקמט ונעצר.
אני אחליף חוט ואנסה שוב, מה דעתכם על חוט ממולא (אני מרתך בחוץ אז תמיד חושש שהגז לא עושה את עבודתו)

boaz avrahami
27-08-21, 17:54
זו אמורה להיות רתכת איטלקית מוכרת.
תוודא שאין לך מדבקה שמדריכה לפי עובי החומר והחוט איך לכוון את הכפתורים.
בדוק גם בתוך תא הסליל ריתוך.

ממה שאני מכיר, בעיקרון אמורים לפי עובי החומר לקבוע את המהירות חוט.
שלב שני מכוונים את הוולטאג׳.
אם הוא נמוך מדי החוט ידחוף לך את הידית מפני שהקשת לא מספיק חזקה להמיס אותו.
אם הוולטאג׳ גבוה מדי, החוט יימס מהר מדי ותשמע ריתוך מגמגם מפני שהקשת תנותק בגלל המסת החוט והגדלת המרווח.
זו התורה על רגל אחת.
בטוח שביוטיוב יש מדריכים כלליים.
יש מצב שבאתר היצרן באינטרנט תמצא ספרות לרתכת.

boaz avrahami
27-08-21, 17:56
אמרתי בכותרת השרשור שזו רתכת telwin (נראה לי איטלקית) וכן אני מרתך עם CO2 וחוט 0.8
בכל מקרה נראה לי שמצאתי את הבעיה - לפחות למה היא לא מרתכת אפילו לא קרוב לטוב, לא השתמשתי בה די הרבה זמן וכל החוט מחא קורוזיה, אז החוט בכלל לא נדחף רק מתקמט ונעצר.
אני אחליף חוט ואנסה שוב, מה דעתכם על חוט ממולא (אני מרתך בחוץ אז תמיד חושש שהגז לא עושה את עבודתו)

פתרון מצויין לריתוך בחוץ/ ברוח.
יקר מאוד מאוד.
צריך לנקות שלקה כמעט כמו באלקטרודה.

פתרון רק כשאין ברירה אחרת.

שים לב שהקוטביות הפוכה מריתוך עם גז מגן.

-->