PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ רנגלר YJ - רישום צמיגים 31 ברשיון

דרור ברלי
29-08-21, 12:53
חבר רכש YJ אספנות מודל 88'. הרכב הגיע לא מזמן מחו"ל וכרגע בתהליך שיפוץ ארוך ויקר כאן בארץ.
מידת הצמיגים ברשיון וגם כרגע בפועל על הרכב - 235/75R15. מין הסתם, במיוחד אחרי ההגבהה (חוקית, 2 אינץ', רשומה ברשיון) זה נראה קטן ועלוב ולא מתאים.

הוא רוצה לרשום ברשיון צמיגי 31/10.5R15. להבנתי - לכאורה - זו מידת צמיג חוקית לגמרי בג'יפים כאלה, כזו שלא אמורה לעורר שום בעיה, לא ברישום ולא בטסטים אחר כך.

שמח וטוב לב ניגש הבחור למכון רישוי. שם בדקו במחשב, טענו שאין מידה אחרת מלבד זו שרשומה לו ברשיון ונפנפו אותו. "תפנה ליבואן/יצרן". פנה ליבואן. שם סירבו להזיז אצבע ושלחו אותו למכון רישוי....

אוקצור - איפה בודקים מידות שמותרות באופן חוקי לדגם הזה?
ואם צמיג 31 לא רשום בקאר-דאטה/אוטו-דאטה עבור רנגלר YJ, מה עושים?

להזכיר - רנגלר YJ אמריקאי מקורי תוצרת Jeep ארה"ב. לא סופה/CJ ישראליים תוצרת תע"ר. הרכב הזה נבנה כרגע להיות "ג'יפ-שופוני/כוסיות" נוצץ ולא מפלצת לשטח. מחפשים פתרון חוקי לסוגיית הצמיגים, כמובן במינימום הוצאות וטרטורים. מאכער יהיה המוצא האחרון שהוא מעדיף לא להגיע אליו. אבל האם זה גם המוצא היחיד?.....

boaz avrahami
29-08-21, 13:01
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210829/689caef0e07468099f41bf2a06367b4e.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210829/c66118022f7505d4b02caae5ef604307.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210829/3889d33a2a5dc791df16be54848af5f2.png

דרור ברלי
29-08-21, 13:04
ממה ששלחת אני מבין שמכון הרישוי לא חירטט וזו אכן מידה מקורית. אז 31' יצטרך להגיע רק דרך איזור הדמדומים?.....

boaz avrahami
29-08-21, 13:07
עם קיטבג?
תמחק, עדיף

asafk
29-08-21, 14:29
יש דרך ארוכה וגם היא לשלוח מייל ליצרן עם שאלה פשוטה - האם יש מניעה או בעיה להתקין את מידת הצמיגים הזו.
ניסוח השאלה מאוד חשוב.

אם היצרן יענה - זה מחייב את משרד הרישוי כי גם אצלם צריך אישור יצרן או יבואן.

כיוון שהרכב בייבוא אישי היה צריך לרשום את המידה הזו מראש. משזה לא נעשה - היבואן (יודגש - היבואן הוא היבואן האישי במקרה הזה) החליט ואין דרך חזרה.

את הדרך השניה אתה מכיר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

דרור ברלי
29-08-21, 16:53
עם קיטבג?
תמחק, עדיף

מוטב שהוא יקרא בעצמו ויבין

MashberNafshi
04-09-21, 05:46
1. לנסות לבצע רישום צמיגים באחד ממכוני הרישוי עם הוראת הרישום של CJ
2. לפנות ליח' התקינה במשרד התחבורה (https://www.gov.il/he/departments/bureaus/tkina2)

boaz avrahami
04-09-21, 07:23
משבר,

בבקשה תסביר את הרציונל מאחורי הפניה אליהם.
על בסיס מה בם יאשרו במח׳ התקינה?

מתוך הרשימה אני מכיר רק את פליקס ולא לחיוב. איטי וקשה. כמו ה dna הישן של המשרד

MashberNafshi
04-09-21, 07:51
על בסיס ההשוואה שבין YJ ל-CJ.
כמו כן, על בסיס ההוראה הישנה(שכבר אינה תקפה) לרישום צמיגים עם הח' בין 205R15, 235/75R15 ו-31X10.5R15.
מהכרותי את ג'מיל ואת אנוור(לא הכרות אישית, אלא שיחות טלפון), הם די קשובים ובודקים דברים לעומקם.

boaz avrahami
04-09-21, 10:47
לפי ההנחה הזו רנגלר ארופאי עשוי לקבל מידות צמיגים של אחיו בתקינה אמריקאית…

לדעתי אתה אופטימי מדי ואני לא ממשמיצי משרד התחבורה.

דרור ברלי
04-09-21, 17:45
לבחור יש צילומים של רשיונות רכב של רנגלרים YJ אחרים, שבעבר נרשם להם 31/10.5R15 כדת וכדין ולא דרך מאכערים.
כנראה רישום שנעשה על בסיס הוראת הרישום הישנה שאפשרה זאת.
הוא ממש רוצה להיות חוקי ורשמי ולהימנע מאיזור הדמדומים.

KOOKE
05-09-21, 00:36
ברישיון רכב אמור להיות רשום מספר הוראת הרישום של אותו הרכב. במשרד הרישוי יש מאגר של כל הוראות הרישום. אם לבחור רישיון רכב עם מספר הוראת רישום של YJ מאותו שנתון כמו שלו עם מידה 31-שידאג להוציא הוראת רישום זו ועם המסמך הזה לגשת למשרד הרישוי / משרד התחבורה ולנסות ולשנות את המידה אצלו. אם לא ילך תמיד אפשר לאיים בתביעה משפטית (עתירה מנהלית או בג"צ) באמצעות עו"ד ואולי באמת לקחת אותם לבית משפט.

תלוי כמה כסף ואנרגיה מוכן הבחור להשקיע בעניין הזה...

או שפשוט....

MashberNafshi
05-09-21, 05:33
ברכבים ישנים, מתחת לשנתון 2000, נדיר למצוא(אם בכלל) את הוראת הרישום ע"ג רשיון הרכב.
לרבים מרכבי היבוא המיוחדים, שאינם ביבוא סדיר, יש הוראת רישום 99-9999 אשר אינה משויכת לסוג מסוים.
במידה ויש הוראת רישום המשויכת לסוג מסוים, רישום הצמיגים יתבצע במכון הרישוי ולא במשרד הרישוי, כך שכל איום התביעה הנו עורבא פרח.

דרור ברלי
05-09-21, 07:28
או שפשוט....

"או שפשוט".
מה שבסוף הכי פשוט.

במקום בו הכל אסור, בסוף כולם מוכרחים להיות עבריינים.

asafk
05-09-21, 08:32
ניסית מייל ליצרן? אני אעזור בניסוח אם תרצה.
לפחות בשני מקרים זה הצליח (אבל עם יצרן אחר)

אסף.

דרור ברלי
05-09-21, 09:31
לא ניסיתי כל כך רחוק.
עד כה רק עזרה פשוטה בין ג'יפאים.

הבעיה היא שהוא חדש בעסק ועוד לא מבין איך דברים עובדים ומאבד סבלנות מהר.
בינתים בעלי המקצוע עושים עליו סיבובים....

בסוף זה ייגמר בדרך הפשוטה והמקובלת במחוזותינו, שכבר לא כל כך זולה....

KOOKE
05-09-21, 13:03
ברכבים ישנים, מתחת לשנתון 2000, נדיר למצוא(אם בכלל) את הוראת הרישום ע"ג רשיון הרכב.
לרבים מרכבי היבוא המיוחדים, שאינם ביבוא סדיר, יש הוראת רישום 99-9999 אשר אינה משויכת לסוג מסוים.
במידה ויש הוראת רישום המשויכת לסוג מסוים, רישום הצמיגים יתבצע במכון הרישוי ולא במשרד הרישוי, כך שכל איום התביעה הנו עורבא פרח.
לא הייתי מודע להיעדר ציון מספר הוראת הרישום ברכבים מתחת לשנתון 2000.
בכל מקרה אם יש רכבים מאותו שנתון ומאותו הדגם בדיוק שנרשמו כדת וכדין ובצורה כשרה למהדרין עם צמיגי 31" - אז בלי קשר להוראת רישום אחרת שונה או לא ממש מוגדרת יש סיכוי טוב להליך משפטי שיאכוף על הרשות לרשום גם את הרכב המדובר עם אותה מידת צמיגים.

הבעיה שהליך כזה עולה לא מעט ונמשך לא מעט זמן

דרור ברלי
05-09-21, 13:12
ליש סיכוי טוב להליך משפטי שיאכוף על הרשות לרשום גם את הרכב המדובר עם אותה מידת צמיגים.

הבעיה שהליך כזה עולה לא מעט ונמשך לא מעט זמן

וזו בדיוק הבעיה במדינת הרגולציות המטופשות. ההתעסקות האובססיבית של נציגי המדינה בשטויות כמו מידות צמיגים, שדוחפת אנשים נורמטיביים לחיים בשולי החוק.

YoavR
05-09-21, 13:34
לא ניסיתי כל כך רחוק.

הבעיה היא שהוא חדש בעסק ועוד לא מבין איך דברים עובדים ומאבד סבלנות מהר.
בינתים בעלי המקצוע עושים עליו סיבובים....

תן התראה מוקדמת ותעדכן מתי הוא מתייאש ומוציא את הג'יפ למכירה;)

דרור ברלי
05-09-21, 13:40
נכון לרגע זה הוא באטרף של פיצוץ סכומי עתק על ייפיוף האוטו. תן לו לסיים את העבודות.....

נמרוד
05-09-21, 13:55
וזו בדיוק הבעיה במדינת הרגולציות המטופשות. ההתעסקות האובססיבית של נציגי המדינה בשטויות כמו מידות צמיגים, שדוחפת אנשים נורמטיביים לחיים בשולי החוק.

מי שמתעסק באובססיביות במידות צמיגים זה ממש לא נציגי המדינה. זה אנחנו. או לפחות חלקנו.

שנה טובה!

דרור ברלי
05-09-21, 14:04
לא נתחיל להתווכח על זה שוב

האוטו שלך הוא רכושך כמו ארון הבגדים שלך. זכותך להתעסק בזה כמה שתרצה - זה שלך. באיזו זכות הם מחליטים לך איזה נעליים לנעול ואיזו חולצה ללבוש?.....

בימי הוראת הרישום הישנה עוד היה איזשהו הגיון - מישהו שם היה מספיק מציאותי להבין שעוד אינץ' -שניים בקוטר לא משנים הרבה אם בכלל. מקסימום האוטו יהיה מעט יותר עצל ביציאה מהמקום.
וזה כאשר כמעט כל כלי הרכב הדומים/זהים נוסעים על צמיג 31 חוקי לחלוטין בלי קומבינות ואין להם שום בעיות בלימה, היגוי או יציבות.

כמה אנרגיה, כסף וזמן צריך לבזבז על עניין שולי ושטותי כזה.

boaz avrahami
05-09-21, 14:42
אם זה כה שולי מדוע יצרני הרכב לא מאפשרים שלל מידות?

נמרוד
05-09-21, 14:51
שיקנה את הג'אנטים היפים והצמיגים שהוא רוצה לרכב האספנות שלו, ויסע לשלום. שישמור את מה שיש לו עכשיו עד לטסט הבא. הוא לא יהיה הראשון, לא האחרון, לא האלף שעושה את זה. ורובם לא מבינים בכלל מה הבעייה. כי האמת, אין בעייה.

חבר של ברלי - אם אתה קורא כאן - אתה לא חייב להיות אובססיבי אם אתה לא רוצה.

דרור ברלי
05-09-21, 15:17
נו בחיאת.

הטסט זו הצרה הכי קטנה.
אתה יודע שבכל רגע שהאוטו נוסע, יש בעיה ביטוחית. ובעיקר שיש בעיה עם שוטרים - כי זה רכב בולט לעין שאף שוטר לא יכול לפספס כשהוא עובר. העובדה שרבים מצפצפים על החוק במפגיע ומתגלגלים על צמיגים שלא רשומים ברשיון לא מכשירה את השרץ. התירוץ "אבל כולם עושים את זה" לא יחזיק מים במקרה של תאונה.

ולא מדובר במידה חריגה. נהפוכו - רוב אם לא כל הרכבים מהסוג הזה נוסעים כחוק ובלי קומבינות על צמיגים כאלה בדיוק.
איפה הבעיה כאן למעט סמנטיקה והיצמדות אובססיבית לקביעה שרירותית שמדי כמה שנים משתנה לפי מצבי רוח של פקידון תורן?...

שלא נטעה - אין לי טענות למכון הרישוי שבסך הכל פועל לפי נהלים שהונחתו עליו. אני מלכתחילה אמרתי לבחור שחבל על הזמן ועל האנרגיה והעצבים - שיפנה לאלה שמספקים שירותי עמילות-רישוי. במדינת ישראל זה מקצוע כמעט רשמי בהרבה תחומים וכל מי שנכנס לתחביב שלנו בעיניים פקוחות צריך להכיר בעובדה הזו ומדי פעם להשתמש בשירותיהם.

דרור ברלי
05-09-21, 15:45
אם זה כה שולי מדוע יצרני הרכב לא מאפשרים שלל מידות?

כי הם לא מתארים לעצמם כמה בלגן יש כאן סביב זה. אמיתי.
בהשקה של ה-JL באוסטריה טרחתי לחפור למהנדסים של Jeep בעניין הזה בדיוק. כשתיארתי להם מה קורה כאן עם זה ואיך בעלי ג'יפים נרדפים, הם היו המומים. מבחינתם המידות המקוריות מהיצרן זה דבר אחד, אבל כל שוק האפטרמרקט הוא עניין לגיטימי שלא מפריע לאף אחד ולא עושים מזה שום עניין גדול. באירוע רשמי אחר בסיציליה של היצרן ושל חטיבת החלפים והאבזרים הרשמית שלו (Mopar), נסענו על כלים שמאובזרים בכל הקטלוג, על צמיגים 37, כמובן עם רישוי. כשסיפרתי להם שאצלנו רכב כזה הוא עבירה גסה על החוק ושהמשטרה שמתעלמת מפשיעה פלילית וממעשי רצח, מקדישה דווקא לנושא הזה מאמצים ניכרים, הם הסתכלו עלי כעל מי שנפל מכוכב אחר. שאלו "למה זה אכפת למישהו" ואם השלטון שלנו יצא מדעתו.

זה רק עניין תפיסתי של איך מדינה מתייחסת לאזרחיה ולרכושם הפרטי. אפשר להרחיב עדו הרבה בעניין הזה למרות שזה לא קשור למידות צמיגים דווקא אלא לתפיסה בכללותה. נמצה את זה בעובדה שאתה משלם המון תמורת האוטו שלך והוא אולי רשום על שמך, אבל לא אתה מחליט מה יקרה איתו. הם מעורבים בכל דבר, ממידת צמיגים דרך דגם מנוע, סוג הגיר ועד צבע, עושים ברכושך כבשלהם. עד לפני לא הרבה מאוד שנים הם אפילו יכלו לקחת ממך את הרכב שלך ולגייס אותו לצבא - זה היה החוק. בסוף האייטיז עוד יצא לי גם להיקרא להתייצב עם הג'יפ הראשון שלי ביר"מ בבית-נבאלה...
הצעירים כאן לא מבינים על מה מדובר, אבל הותיקים בטח זוכרים טוב מאוד. בולשביזם, נו.

boaz avrahami
05-09-21, 15:56
דרור,

אתה לא כזה תמים.
היצרן מעביר את הרכבים הומליגציה.
זה לא בית זונות כמו שהיית חולם שיהיה וטוב שכך.
אני בטוח שאסף אם ירצה, ידע להסביר על זה הרבה יותר לעומק ממני.

המהנדסים גם לא תמימים. עשו לך קטע אולי.
על הכביש תיסע תקני. בשטח סע איך שבא לך.

זה לא המצאה ישראלית.

http://sfile-pull.f-static.com/image/users/125534/ftp/my_files/tikia-clali/מצגת%20זמי.pdf?id=29916847

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/366fd74267f62d880c3f89d284492dd2.png

asafk
05-09-21, 17:41
נכון לרגע זה הוא באטרף של פיצוץ סכומי עתק על ייפיוף האוטו. תן לו לסיים את העבודות.....מחכים בסבלנות.
אל תשכח לבשל לו טוב את הייאוש.

אסף.

דרור ברלי
05-09-21, 18:37
דרור,

אתה לא כזה תמים.
היצרן מעביר את הרכבים הומליגציה.
זה לא בית זונות כמו שהיית חולם שיהיה וטוב שכך.
אני בטוח שאסף אם ירצה, ידע להסביר על זה הרבה יותר לעומק ממני.

המהנדסים גם לא תמימים. עשו לך קטע אולי.
על הכביש תיסע תקני. בשטח סע איך שבא לך.

זה לא המצאה ישראלית.

http://sfile-pull.f-static.com/image/users/125534/ftp/my_files/tikia-clali/מצגת%20זמי.pdf?id=29916847

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210905/366fd74267f62d880c3f89d284492dd2.png

אני רחוק מלהיות תמים.

רק שאי אפשר למכור לי (וגם לא לכם, אל תיתממו בעצמכם) כל מיני הנפצות מהמותן תחת תירוץ של "בטיחות"/"בטיחות בדרכים"/"בטחון"/"בטחון המדינה".
אני לא יודע כמה רנגלרים YJ יש בישראל, אבל נניח שחמישים או מאה או מאתיים ג'יפים כאלה נוסעים כבר שנים בישראל (בנוסף לעוד כמה אלפי CJ/סופות, שהם רכבים דומים עד זהים) עם צמיג במידה מסויימת באופן חוקי לחלוטין וללא שום בעית בטיחות למרות שלא עברו אצל DEKRA ולא שילשו כסף לידיו של מקורב כזה או אחר.... אבל לג'יפ אחד זהה לא מאשרים את הצמיג הזה?.... זה עקום בעיני. אחרים יגידו "מעלה תהיות", אבל מהכירותי את המערכת אין לי שום תהיות. העוקם ושרירות הלב הם אבני יסוד של המערכת הזו.

אם המטרה היא שעל כל שטות כזו יפצחו בהליך משפטי ארוך ויקר, יסתמו את בתי המשפט הקורסים גם ככה תחת עומס התיקים הדביליים/קנטרניים ויפרנסו עורכי דין, אז אפשר להבין למה אנשים מעדיפים לפנות למאכער ולסיים עם החינטרוש הזה מהר וזול בהרבה.
לפעמים אין טעם להילחם בטחנות הרוח גם אם הן מסתובבות הפוך - מוטב להיסחף עם הזרם ולבחור בפתרון הפשוט. רק שלא נשכח שככה בדיוק עודף הרגולציה מוליד את השחיתות ואחראי לה ישירות. וככל שירבו החוקים והתקנות, כך תגבר השחיתות.

דרור ברלי
05-09-21, 18:49
אל תשכח לבשל לו טוב את הייאוש.

אל תדאג, יש מספיק בעלי מקצוע מהתחום שחוגגים עליו ומכרסמים לו טוב טוב לא רק בעו"ש אלא גם במוטיבציה.

sgill
05-09-21, 22:12
דרור, אני בטוח שכבר חשבת על על זה אבל תנסה לשאול בפורום הסופה וה CJ. שם הם מכירים יותר טוב רכבי אספנות, רכבים ישנים וכאלה שהגיעו ביבוא אישי.
ואולי.. גם תמצא מישהו שיש לו רכב כזה עם 31 מאושר וחוקי שיהפוך את החבר שלך גם למאושר וקצת יותר מעושר כי ישלם פחות...

הייתי שואל גם את אודי מזרחי במוסך מה דעתו ואם יש סיכוי...

MashberNafshi
06-09-21, 05:12
לא ניתן לבצע רישום צמיגים על סמך רישום ברכב אחר זהה.
ברור אצל בעלי רכב זהה צ"ל רק לשם גילוי מסמכים שיתאימו לצורך הרישום.

איל מ
06-09-21, 10:46
השאלה שדרור היה צריך להעלות, היא האם בעקבות הצגת מסמכים של רכב זהה, ניתן לשלול אתמידת הצמיג של הרכב עם הצמיג הגדול.

דרור ברלי
06-09-21, 11:07
אל תיתן להם רעיונות לחלאות האלה.

MashberNafshi
06-09-21, 12:49
השאלה שדרור היה צריך להעלות, היא האם בעקבות הצגת מסמכים של רכב זהה, ניתן לשלול את מידת הצמיג של הרכב עם הצמיג הגדול.
רק אם הוא מבצע מבחן תקופתי(טסט, הורדה מהכביש).
בדר"כ לא ישללו לו את המידה, מאחר וניתן לטעון, כי הרישום התבצע כשהיה את ההתר הגורף שהזכרתי קודם.

דרור ברלי
13-09-21, 12:36
עדכון:

הבחור לא התעצל.
התעקש והתעקש, לדבריו הגיע לדרגים יותר בכירים במשרד התחבורע, ושם, על סמך העובדה שכמעט כל כלי הרכב מאותו דגם בישראל נוסעים על צמיג 31 באופן חוקי, ניאותו לאשר לו צמיגי 31.
חוקי ורשמי, בלי קומבינות, בלי מאכערים.

כמובן שזה לא אומר כלום לגבי מקרים אחרים בעתיד - אבל במקרה הזה הבעיה באה על פתרונה המלא לשביעות רצונו המלאה של בעל הרכב, והכי חשוב - על פי חוק ובלי הוצאות מיותרות.

שתהיה שנה טובה לכולם!

erezgur
13-09-21, 14:42
בשורות טובות!
יפה מאד ושאפו לעקשן.

נשלח מהנייד

boaz avrahami
13-09-21, 16:40
הקלגסים?

-->