PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיט הגבהה לאקס-טרייל 2008

shkubico
29-08-21, 13:32
מחפש קיט הגבהה, חוקי כמובן, לאקס טרייל 2008, T31.

מי יכול לעזור?

תודה

erezgur
29-08-21, 13:38
ברוך הבא לפורום,
X trail אינו רכב שטח שמוזכר כאן הרבה
אני מניח שלא תמצא עבורו קייט הגבהה חוקי, כי תהליך ה"הסמכה" לקייט של קפיצים ובולמים הוא יקר ו כנראה אף בעל עסק לא ישקיע אלפי שקלים בקיט שאין סיכוי גדול למכור אותו.
נסה לראות אולי ניתן למצוא ספייסרים או אולי קפיץ קצת יותר ארוך שיתן לרכב הגבהה סולידית....

אבל למה?

נשלח מהנייד

shkubico
29-08-21, 13:59
ברוך הבא לפורום,
X trail אינו רכב שטח שמוזכר כאן הרבה
אני מניח שלא תמצא עבורו קייט הגבהה חוקי, כי תהליך ה"הסמכה" לקייט של קפיצים והחנון הוא יקר ואף בכל עסק לא ישקיע אלפי שקלים בריא שאין סיכוי גדול למכור אותו.
נסה לראות אולי ניתן למצוא ספייסרים או אולי קפיץ קצת יותר ארוך שאתן לא הגבהה סולידית....

אבל למה?

נשלח מהנייד

כי זה הרכב שיש לי.
רכב אמין, 4x4, ממוגן, רק חסר לי קצת גובה...

ehudzeelim
29-08-21, 14:20
ראה לינק:
https://www.ebay.com/itm/264890547373?fits=Model%3AX-Trail%7CMake%3ANissan&hash=item3dacb4fcad:g:XqcAAOSwwrNgFBAz

shkubico
29-08-21, 14:39
ראה לינק:
https://www.ebay.com/itm/264890547373?fits=Model%3AX-Trail%7CMake%3ANissan&hash=item3dacb4fcad:g:XqcAAOSwwrNgFBAz

מה החסרונות\יתרונות של הגבהה מהסוג הזה?
מה הדין לגביהם בארץ? חוקי לחלוטין? צריך עדכון ברשיון הרכב?

erezgur
29-08-21, 15:04
ספייסרים.
פשוט וזול.
לא תוכל לרשום ברישיון הרכב (עקרונית לא חוקי, יכולים לטעון שזה שינוי מבנה).
כנראה יגיע על חשבון מהלך מתלה.

נשלח מהנייד

איל מ
29-08-21, 15:06
אקסטרייל ודאסטר לא חולקים מבנה משותף?
לדאסטר יש.

erezgur
29-08-21, 15:16
אקס טריילר 2008 זה עוד הצורה הישנה, לא?
אם כן - לא נראה דומה לדאסטר אבל אולי כיוון מעניין.

לגבי השאלה שלי למעלה "אבל למה" התכוונתי שאם המטרה הינה להפוך אותו לרכב שטח שיוכל להתמודד עם אתגרים קשים, אולי צריך לחשב מסלול מחדש.
אם הכוונה לרכב שיוכל לנסוע בדרכים עפר לטיולים קלים, ורק רוצה מעט יותר מרחק מהקרקע - תסתפק בספייסרים או נסה למצוא קפיצים דומים רק מעט ארוכים יותר, למשל בפירוקיות (*), ותחליף. וותר על נושא רישום ברישיון, קיט חוקי וכו'. אף אחד לא יבדוק עם הקפיץ שיש לך הוא מקורי מהיצרן או קפיץ חליפי, הרכב כבר בן 13...

(*) הייתי בודק בפורומים שונים בחול, ייתכן ומשהו כבר עשה את העבודה יוכל לפרט אילו קפיצים מתאימים, כלומר מיהם התורמים הפוטנציאליים, אז יהיה יותר קל לחפש...

נשלח מהנייד

שמעון שמעטן
13-09-21, 02:16
רק ספייסרים מדלרין 4.5 ס''מ וכיוון פרונט לא משפיע על המהלך מתלה כי זה בעצם בודי ליפט זה בא מעל הכרית בולם בין השלדה לראש בולם אתה נשאר עם אותו רכב רק גבוה ב4 וחצי ס''מ אל תעשה יותר מזה כי יהיו לזה השלכות על חלקי מתלה אחרים שיסבלו מבלאי גבוה יותר לחינם

טייל איתי ניסאן כמו שלך עם פורסטרים מוגבהים עם ספייסרים בדיוק בצורה שרשמתי לך והרכב נוסע יפה הרבה יותר ממה שהוא נראה 😁 אני עם טוסון בנזין וכולם עם יכולות שטח זהות וטובות מספיק לאנשים שלא מחפשים ללעוס סלעים ולהגיע למקומות ששום פרייבט לא יגיע

-->