PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברת השילוח האוסטרלית APG ושיטת "מצליח" לגבייה נוספת עבור משלוח בגלובל שיפיניג באיביי

raanan
31-08-21, 20:42
שלום לכולם,

משתף במקרה שחוויתי לאחרונה עם החברה הנ"ל .
ראשית, ברצוני להודות לבועז אברהמי ונדב42 על התמיכה והעצות בהתמודדות מולם.

אז לסיפור המעשה,
רכשתי באיביי מעצור יוקרתי לדלת (לבינתיים) בעלות של $200
משלוח $25 , יבוא ומיסים בגלובל שיפיניג $58

המעצור היוקרתי הגיע תוך ימים ספורים למרכז המשלוחים של הגלובל שיפיניג בארה"ב והועבר לאספקה לישראל
באמצעות החברה APG .
מייד הגיעה דרישת תשלום מחברת APG על סך 35 פאונד עבור שחרור ממכס בארץ.
כמובן שעל הדרך ציינו שהפריט מושהה למשלוח לישראל עד הסדרת התשלום.

פנייה למוכר העלתה חרס. הוא באמת לא צד בעניין . הוא שלח ומבחינתו קיבל אישור מסירה בקליטה בגלובל שיפיניג.

פנייה ל APG עם הסבר שכבר שילמתי את המיסים מראש, הוחזרה עם תשובה מנומקת והסבר על המיסים שיש בארץ ברכישה מעל $75 דולר.
פניה נוספת עם משפט מוכתב מבועז , גם לא עזרה.

פנייה לאיביי (וזה סיפור לא קטן למצוא את הדרך בנבכי התפריטים שלהם) עם בקשה להתערבות,
נענתה בהצעה לשלם ושהם יחזירו לי את התשלום.
אממה, APG מקבלים תשלום בכרטיס אשראי (אין להם אפשרות לפייפאל) ואז יש צורך לבקש מהם קבלה שמתייחסת למספר המעקב של איביי.
שוב פנייה לאיביי והם רמזו שהם יחזירו לי את מלוא כספי אם החבילה תחזור למוכר.

עם הרמיזה הזאת, הודעתי ל APG שאינני רוצה את החבילה ומבחינתי שיחזירו לשולח ואני כבר אסתדר מול איביי.

סוף הסיפור,
החבילה הגיעה היום באמצעות חברת שילוח ישראלית ללא שום דרישת תשלום !
כלומר, APG ניסו את שיטת "מצליח" על תימני עיקש, וזה לא הצליח ...
אגב, חיפוש בגוגל על APG בשפה העברית מציג שיש להם רקורד "מרשים" מול הישראלים

מקווה שהפוסט יעזור לאחרים שיתקלו איתם בנסיבות דומות

רענן

omri_t
31-08-21, 20:47
בהמון מקרים הטריק של " טוב תחזירו למוכר"
עושה פלאים.
רק צריך אורך נשימה והכל מסתדר.

נדב42
31-08-21, 22:16
וכדאי לוודא לפני כן שניתן להחזיר ולקבל את מלוא התשלום בחזרה ...

zivo
31-08-21, 23:50
לא יודע מי זה APG, אבל אני יודע שלפני שבוע FedEx ניסו להשחיל לי 130 ש"ח בדיוק אותו דבר.
תלונה לאמזון פתרה את הבעיה.
צריך לשים לב, שקונים מצד שלישי באמזון, כתוב במפורש שיש הוצאות נוספות ע"י ארץ היעד אבל המחיר כבר כולל Handing & Shipping.
שזה מגיע לארץ אכן יכול להיות שיש מעמ ומיסים, אבל אין סיבה לשלם אקסטרה טיפול למשלח המקומי (שנבחר ע"י המוכר, שכבר שילם לו).
על משלוח וטיפול כבר שילמתי, ועלות של FedEx זו לא עלות "ע"י מדינת הייעד".
שימו לב לניסוח באתר של אמזון -

"Those items for shipment to countries outside of the U.S. may be subject to taxes, customs duties and fees levied by the destination country ("Import Fees")."
תשלומים ע"י מדינת היעד! FedEx הם לא מדינה, והם לא רשאים להוסיף תשלומים שלהם (מעבר לגבייה של תשלומים למדינה).

raanan
01-09-21, 09:23
זיו,
בגלובל שיפיניג התשלום הוא סופי וכולל הכל.
ראה ציטוט מתוך האתר של איביי :
GSP handles everything that makes selling abroad so difficult, including arranging international shipping, completing customs forms, and handling import fees, which are paid by buyers at the time of purchase.

רענן

zivo
01-09-21, 13:25
זיו,
בגלובל שיפיניג התשלום הוא סופי וכולל הכל.
ראה ציטוט מתוך האתר של איביי :
GSP handles everything that makes selling abroad so difficult, including arranging international shipping, completing customs forms, and handling import fees, which are paid by buyers at the time of purchase.

רענן

אני יודע, ובכלל, אתה מדבר על איביי ואני על אמזון.
בסה"כ ניסיתי להגיד שהשיטת מצליח הזו קיימת גם אצל המשלחים "הגדולים".
פשוט ח... של אנשים , ואם לא אוהבים את הח.... אז אפשר פשוט לקרוא להם גנבים.

-->