PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מסלול מהכנרת לתצפית על הר ארבל ויציאה ועלייה לכיוון עמק נטופה

מוטי ג.
02-09-21, 23:52
היי,
אני מחפש מסלול מהכנרת לנקודה טובה עם תצפית על הר ארבל ושניתן ממנו לצאת מערבה לכיוון עמק נטופה .
תודה

yovavz
03-09-21, 09:40
נחל ארבל ושביל הארבל
http://off-road.io/track/5555949083820032
תעשה בכיוון ההפוך ותמשיך לכיוון בקעת בית נטופה

מוטי ג.
03-09-21, 09:54
תודה, ראיתי את הציר במפות לא הייתי בטוח לגביו.

דרור ברלי
03-09-21, 17:11
אסור להיכנס מואדי חמאם.

אתה יכול לחצות את טבריה ולהיכנס מכביש 77 (צומת כפר חיטים) על שביל ישראל עד לארבל.
אחר כך תמשיך קטע קצר על כביש 7717 וליד מושב ארבל פנה ימינה לשביל הכחול עד באר מזגה ושם תחליט - אפשר לפנו שמאלה לאורך נחל נמרים ולטפס לקרני חיטין (עליה מפותלת יפה, קצת דרדרתי אבל לא נורא) או להמשיך מערבה לאורך נחל ארבל על שביל שחור. קצת לפני עין אסעד השביל נעלם ואיננו (נכבש/נחסם על ידי מגורי בדואים או משהו דומה) ותצטרך לפנות שמאלה (דרומה) ולאלתר על שבילים קיימים (לא מסומנים בצבע) לכיוון מחלף עילבון (הניווט די קל, ויש מעבר לעילבון מתחת לכביש 65).

איל מ
03-09-21, 17:19
וגם,
פעםאחרונה שהייתי שם , לא היתה דרך.

אתה יכול לעלות לכיוון חוקוק/לבנים, משם בשביל ליד מאגרי מים לכיוון 65, לחצות תחת 65, דרך כלנית, להתחבר לציר שמגיע מכיוון צלמון ולהכנס לבקעת נטופה מול עילבון. יש מעט קטעי קישור.
אם מעניין אותך אנסה לשרבט על מפה משהו.

yovavz
03-09-21, 17:20
אסור להיכנס מואדי חמאם.המסלול שנשלח לא מתקרב בכלל לוואדי חמאם [emoji846]
זה מסלול על שבילים מסומנים וחוקיים למהדרין

asafk
03-09-21, 17:24
אתה יכול להיכנס מהשביל הירוק של נחל רקפת (פעם קראנו לזה הבית קברות הישן של טבריה אבל אני לא יודע מה זה באמת שם) ובמקום לעלות איתו עד כביש 77, לקחת צפונה לעלייה ליער בקעת ארבל ולתצפית. עוצרים לתצפית על הארבל והכינרת. משם מקיפים מדרום את הפארק הלאומי והכיוון הכללי הוא מערבה אל השדה שליד השער של הפארק, לכיוון מושב ארבל. שם עוצרים צופים על הבקעה שממערב לכיוון קרני חיטין ומספרים את סיפור הקרב שאי אפשר להפריז בחשיבותו וההשפעה שלו על העולם כפי שאנחנו מכירים.
במושב נוסעים בכביש הצמוד למצוק עד הכניסה למסלול היורד לנחל. יורדים לנחל ארבל ועולים בערוץ הנחל עד הפיצול עם נחל נמרים.
מכאן אפשר לעלות בנחל ארבל עד צומת עילבון אבל אני ממליץ לעלות בנחל נמרים וממנו לצאת ולעלות ממערב לנבי שעייב ומשם לקרני חיטין. עוצרים שוב בפסגת קרני חיטין ומשם שוב צופים על הבקעה לכיוון ארבל מנקודת המבט הזו (במיוחד בחום הקיץ!! ) סיפור הקרב מקבל עוד נקודת מבט.
ומשם לכביש.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

איל מ
03-09-21, 17:28
אם עולים לכיוון צ. עילבון, אפשר לחצות מתחת לכביש ישירות לתוך הבקעה. החציה היא כקילומטר דרומית לצומת, מעט צפונית לת. סונול.

מוטי ג.
03-09-21, 17:57
נשמע אחלה ביניים. יש לי כבר סלול ממטולה לגשר כפר הנשיא. ומגשר כפר הנשיא להר האחים, ואני אמשיך לתכנן דרומה למנשה (הביתה)
אשתף בהמשך את התוכנית שלי לחוצה ישראל בשרשור מתאים

אבו שפם
08-09-21, 13:16
135244

בבקשה

מוטי ג.
08-09-21, 15:53
תודה!

-->