PDA

צפייה בגרסה מלאה : סברבן 95 5.7 בנזין TBI, אין ניצוץ ואין זכר להזרקת דלק ביחידת הזרקה, רעיונות?

רן אשל
05-09-21, 14:12
שלום חברים
צריך עצה, המלצה.
פתאום בנסיעת שטח לא רחוקה, לאחר כמה עצירות והתנעות, בא להניע ולא מניע,
בודק דלק - משאבה עובדת - דלק מגיע ליחידת הזרקה אבל אין פולס של הזרקה כשנותנים סטרטר,
בודק אם יש ניצוץ בחיבור לפלג בשני צילינדרים שונים - אין ניצוץ, אין ניצוץ גם מסליל ההצתה למפלג. מכסה מפלג שלם, רוטור כנ"ל.
בתקופה האחרונה גמגם קצת בהאצה מסל"ד סרק כלפי מעלה ואז כשסל"ד עולה הגמגום נעלם.
פעם אחרונה קרה לי דבר דומה לפני 4-5 שנים, החלפתי מודול הצתה ופתר את הבעיה, רק לא זוכר אם גם אז לא היתה הזרקה.
לא אוהב את זה שגם הניצוץ וגם ההזרקה לא עובדים,(מחשב?)
מישהו יודע לשים את האצבע איפה הבעיה ? מעדיף לחסוך ניסוי ותעיה, וגם, אין לי חלקים בשביל לעשות את זה.
אגב המלצה איפה ניתן להשיג חלקים? עוד מישהו חוץ מאוטוליין?
תודה לעונים
רן

asafpeleg
05-09-21, 17:56
לפני הרבה הרבה שנים, שהיה לי סיקס עם tbi, אורן מערכות עזר לי לסדר ולארגן את המערכת. אז הוא היה בכפר הנגיד ליד יבנה, היום במקום אחר אני חושב.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
05-09-21, 23:05
משאבת הדלק עובדת שתי שניות לאחר פתיחת סוויץ'? זו אינדיקציה ראשונית לכך שהמחשב מקבל מתח ושהוא בתפקוד כלשהו, לפחות חלקי.

בזמן הסטרטר המשאבה עובדת? אם כן, זו אינדיקציה שהפיקאפ במפלג מצליח לקרוא את הסיבוב ולהעביר אותו למחשב. בזמן הזה גם הייתי מצפה לפולסים להצתה ולהזרקה.
אין פולסים והמשאבה לא עובדת בסטרטר? יש בעייה בקריאת הפיקאפ.

תעדכן וננסה לעזור בהמשך.

Gershon
06-09-21, 08:59
רן
שקע של דיאגנוזה 16 או 12 pin?

weref
06-09-21, 17:29
עזוב הלך האוטו, מוכן לקנות.

חג שמח :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

רן אשל
09-09-21, 08:22
עזוב הלך האוטו, מוכן לקנות.

חג שמח :)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

נצרף אותך לרשימה :)

- - - Updated - - -

תודה על התגובות
השקע הוא 12 פינים,
אנסה להרכיב היום פיקאפ ולראות מה קורה

ybar
11-09-21, 12:52
הצלחת בסוף להניע את הרכב? מה היתה התקלה/בעיה?

רן אשל
15-09-21, 10:22
הצלחת בסוף להניע את הרכב? מה היתה התקלה/בעיה?
אהלן, הנעתי את הרכב.
לא החלפתי כלום.
בעיית מגעים בין הפיקאפ כויל למודול הצתה.
ניסיתי לשלוף את הקונקטור של הסליל הקיים כדי לבדוק התנגדות לפני שאני מפרק את המפלג.
לא הצלחתי לשלוף תקונקטור ואז כדי לשפר את המיקום של הרוטור כדי לסמן במיקום נוח, נתתי סטרטר קטן וראיתי שהמרססים חזרו לעבוד.
אז כבר הבנתי שכמו שהדלק חזר גם הניצוץ בטח יעבוד .הרכבתי תמכסה מפלג והמנוע הניע בנגיעה.
כנראה התזוזה הקטנה שעשיתי לקונקטור עשתה את השינוי
לא יודע כמה זמן אשאיר את הסליל הקיים
בכל אופן עוקב אחרי העניין.
אז ההכוונה היתה טובה
תודה למתעניינים

itayhi
15-09-21, 11:16
פעם הבאה תבדוק גם חיישן קראנק.
בג׳ימי שהיה לי (97. 4.3, אבל העיקרון אותו עיקרון)
4 ימים רבתי איתו. כולל החלפת מפלג חמודות הצתה עד שהחלטתיחיישן קראנק והכל בא על מקומו בשלום.

איתי

ybar
16-09-21, 02:55
למיטב זכרוני במערכת tbi אין חיישן קראנק אלא רק חיישן גל זיזים(פיקאפ שיושב בתחתית המפלג) ומודול הצתה (בתוך המפלג), בדרך כלל בעיות התנעה מהסוג הזה הם כתוצאה או ממודול הצתה שרוף או ממגע לקוי/רופף בינו לבין הקויל.
היה לי מקרה דומה ואצלי זה היה מודול הצתה תקול/שרוף שהוחלף בחדש והרכב הניע מיד.

Gershon
16-09-21, 13:22
בנושא

itayhi
16-09-21, 15:52
למיטב זכרוני במערכת tbi אין חיישן קראנק אלא רק חיישן גל זיזים(פיקאפ שיושב בתחתית המפלג) ומודול הצתה (בתוך המפלג), בדרך כלל בעיות התנעה מהסוג הזה הם כתוצאה או ממודול הצתה שרוף או ממגע לקוי/רופף בינו לבין הקויל.
היה לי מקרה דומה ואצלי זה היה מודול הצתה תקול/שרוף שהוחלף בחדש והרכב הניע מיד.

האמת? לא מכיר טוב את ה tbi.
מצד שני, סוברבן 95 עם tbi לא מסתדר לי במשפט אחד

ואולי בכלל אני טועה...

איתי

Gershon
16-09-21, 16:28
Chevrolet Suburban 1995
מנוע L05
TBI 5.7

רון נחמן
28-09-21, 23:59
בנושא הגמגום בתחילת האצה, אצלי הבעיה נפתרה לאחר החלפת חיישן מיקום מצערת. החלפה פשוטה מאוד.

אני הזמנתי מאמאזון (https://www.amazon.com/gp/product/B07MCTXN9P/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UT F8&psc=1), לא התאפקתי והזמנתי משם גם מנוע צעדים וכויל. פשוט כל כך זול שזה מעצבן לא להחליף...

(אותו מנוע, וונדורה 1992)

-->