PDA

צפייה בגרסה מלאה : האנטר דאקאר 2013 - מיגון והגבהה

rande1283
21-09-21, 10:31
שלום חברים.

האם יש המלצות איזה מיגון מומלץ לעשות (חלקי או מלא) והיכן? צרגיש שזה חובה כדי למנוע נזקים פוטנציאליים ויהיה זול משמעותית מלתקן אותם..
בנוגע להגבהה, הרכב די נמוך ועם המרכב הארוך מרגיש מתכון לבעיות. כמובן שזו הוצאה די גדולה אז עדיין לא רץ לעשות אבל כדי להתכונן,
כנ" עד כה מצאתי רק באספיר סט של בילשטיין (לא מצויין הדגם).
האם יש המלצות למשהו ספציפי?

תודה מראש

asafk
21-09-21, 11:15
יש ערכות הגבהה לכל היצרנים הגדולים עבור הרכב הזה - efs, אולדמן, בילשטיין דובינסונס ועוד.. זו לא הבעיה. קח בחשבון שהגבהה מלפנים של 50 מ''מ או אפילו 30 מ''מ לא משאירה מהלך מתלה לפתיחה והנסיעה הופכת לא נעימה. קח גם בחשבון שלא כדאי להגביה רק מלפנים בלי להחליף קפיצים אחוריים וזה מה שחלק מהמוצרים בשוק מציעים - אני ממליץ להמנע מזה למרות החיסכון במחיר.

לגבי מיגונים- מצד אחד בגלל שהרכב נמוך מיגון יגנוב לך ממרווח הגחון. מצד שני בגלל שהרכב נמוך הוא חוטף וצריך מיגון. גם כאן יש מבחר החל במוצרים מחו"ל כמו ARB האוסטרלי או rival הרוסי , ויש גם ליצרנים המקומיים. טווח המחירים גדול אבל חשוב להשוות. לפני הכל תתכופף מתחת לרכב ותחשוב על מה אתה רוצה - חייב -.צריך להגן. ככה יהיה לך קל יותר להחליט על מה לוותר כדי לחסוך.
לדעתי האישית מיגון מיכל דלק קצת מיותר. לגבי מדרגות / מגיני סף - גם כאן הדעות חלוקות...

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

rande1283
21-09-21, 19:07
המיגונים המיובאים: ARB - עשוי מפלדה 3ממ (בשונה מאחרים שהינם אלומיניום 6 ממ) ומגיע כערכה מלאה לכל חלקי הרכב
RIVAL - אלומיניום 6 ממ ערכה לכל הרכב.

היצרנים המקומיים (אספיר וגטוס) מוכרים גם אופציה למיגון חלקי שלא כולל מיכל דלק. והרכיבים עשויים אלומיניום 6 ממ.
כמו כן, נראה שהמגן עם יותר "חורים" כלומר יותר מאוורר אך מנגד גם יכול לקבל מכה מסלע משונן - אז בעצם זה לא לגמרי מגן.
כמובן שיש הבדלי מחירים משמעותיים בין כולם (היבוא יקר יותר)

איך בוחרים?
מצאתי מס' כתבות מאד מצומם בנושא בשרשורי עבר אך אין השוואה אמיתית בין המוצרים ולא לגמרי ברור מה לבחור.
האם היקר ביותר הוא הטוב ביותר?
האינסטינקט הראשוני לבחור במוצרי היבוא, נראים חסונים יותר ולא כמו מסננת . וגם פה, האם אלומיניום או פלדה?

ishc
21-09-21, 19:31
הסט של קיבל והאוסטרלים לא כולל מיכל דלק.
סט מלא של אספיר עולה כמו האחרים ללא מיכל דלק ועדיין הייתי הולך עליהם.
אני ללא מיגון וללא הגבהה חברתי קודם לנגן את הסף. בטיול האחרון זה הוכיח את עצמו

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

asafk
21-09-21, 19:36
המחירים - יכולים להפתיע אותך אם אתה ח שב שהייבוא יקר יותר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

יובל48
21-09-21, 21:34
את ההאנטר שלי מיגנתי לאחרונה במיגון 2 חלקים של רסטה
בביצוע של רדימו.
המחיר היה זול יותר מהמתחרים.

- - - Updated - - -

הסט של קיבל והאוסטרלים לא כולל מיכל דלק.
סט מלא של אספיר עולה כמו האחרים ללא מיכל דלק ועדיין הייתי הולך עליהם.
אני ללא מיגון וללא הגבהה חברתי קודם לנגן את הסף. בטיול האחרון זה הוכיח את עצמו

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

כדאי שתכנס מתחת לרכב ותראה היכן ממוקם האקטואטור
של שילוב ההנעה הקדמית.ללא מיגון הוא חשוף לנזק.

ishc
21-09-21, 21:48
אני מודע לכך ועדיין העדפתי למגן קודם את הסף.
אני מסכים שמיגון גחון הוא סה"כ די חשוב ונדרש באוטו הזה.

-->