PDA

צפייה בגרסה מלאה : דו"צ מומלץ להדבקת מובילאיי לשמשה?

Juv
23-09-21, 17:17
לרכב שעומד בשמש..
וחומר מומלץ להסיר את שאריות הדבק של הדור הקודם.

Alon
23-09-21, 17:22
היי
אין הגיון להדביק את המצלמה לבד.
יתכן שהיא תדבק ותשאר דבוקה לאורך זמן.
המצלמה אחרי הדבקה למקום צריכה כיול / כיוון אחרת היא מתריעה על דברים שהיא ״רואה״ לאן שהיא מכוונת.
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוטי ג.
23-09-21, 19:15
אני משתמש במעט סיליקון איכותי, שכבה דקה מאוד, ממקם הכי טוב שיכול, מקבע עם נייר דבק בכמה מקומות ולאחר ייבוש מוריד את הנייר דבק.ככה הייתי מדביק פעם אנטנות של דיבוריות קבועות ופסקל אם אין לי את התפס שלהם.

לגבי הקילוף, סכין יפנית או מגרד מדבקות ייעודי ואח"כ מעט מסיר לק

kd2
23-09-21, 20:20
היי
אין הגיון להדביק את המצלמה לבד.
יתכן שהיא תדבק ותשאר דבוקה לאורך זמן.
המצלמה אחרי הדבקה למקום צריכה כיול / כיוון אחרת היא מתריעה על דברים שהיא ״רואה״ לאן שהיא מכוונת.
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

לדעתי הוא מדבר על הצג ולא על המצלמה, הוא נופל בסוף לכולם (כמו שהוא נסדק לכולם, יש על זה ריקול).
אני מדביק עם ויקטור ריינז שחור עד 300 מעלות, וזה מחזיק יפה בכמה רכבים.

Pageup
24-09-21, 01:10
3M VHB עושה יופי של עבודה. יש גם שקוף וגם אפור.
היתרון הגדול שלו הוא שההסרה שלו יחסית קלה.
הוא מאוד חזק במשיכה, הסרה נעשית בגלגול והוא
כמעט ולא משאיר סימן.

boaz avrahami
24-09-21, 01:37
ל VHB למיטב זכרוני יש 3 אפשרויות חוזק

hadtomer
24-09-21, 08:15
פטיש, קאטר או אפילו צבת גדולה, רק אל תהרוס את השמשה או הדשבורד כשאתה משמיד את החרא הזה.

נדב42
24-09-21, 10:52
פטיש, קאטר או אפילו צבת גדולה, רק אל תהרוס את השמשה או הדשבורד כשאתה משמיד את החרא הזה.+++++++

אפשר גם לנתק את הפיוז, אגב.

boaz avrahami
24-09-21, 15:35
מובילאיי כשהוא מכוייל נכון, לא נותן מנוחה למי שנוהג בכביש באופן לא תקין.
מעבר נתיבים בלי לאותת, אי שמירת מרחק וכו׳.
היו לי איתו כמה מאות אלפי קמ ויש לי רק מילים טובות לומר עליו.
מעט מאוד התראות שווא ( בודדות בלילה כנראה מהשתקפות תאורה).
נפל רק פעם אחת וטופל על ידי תחנת שירות.

עוד זוג עיניים שומרות. חשוב מאוד.

מי שחושב אחרת שיבדוק את הנהיגה שלו או כיול המכשיר.

raanan
24-09-21, 16:13
מובילאיי כשהוא מכוייל נכון, לא נותן מנוחה למי שנוהג בכביש באופן לא תקין.
מעבר נתיבים בלי לאותת, אי שמירת מרחק וכו׳.
היו לי איתו כמה מאות אלפי קמ ויש לי רק מילים טובות לומר עליו.
מעט מאוד התראות שווא ( בודדות בלילה כנראה מהשתקפות תאורה).
נפל רק פעם אחת וטופל על ידי תחנת שירות.

עוד זוג עיניים שומרות. חשוב מאוד.

מי שחושב אחרת שיבדוק את הנהיגה שלו או כיול המכשיר.
1+
אני מעדיף את ההתראה של מובלאיי מאשר מערכות מובנות של היצרן (יונדאי איוניק, קיה סטוניק)

רענן

Pageup
24-09-21, 16:51
כמות ההתראות שווא שאני מקבל היא עצומה. אני יוצא מהחניון, ומקבל את הצפצוף הראשון מזה שחוצה את המדרכה מולי.
מגיע לכיכר ומיד מקבל עוד אחת מהרכב שנמצא מאחוריה, כמובן שמי שעומד בפינה מולי נותן גם התראה של הולך רגל.
בנסיעה בפקק באיילון, כל רכב שעובר נתיב אני מקבל עליו צפצופים עצבניים. אתה מתחיל להאיץ ושוב הצפצוף המעצבן.
ובפעמיים שכמעט הרגו אותי הוא שתק כמו דג (מישהו שהיה בנתיב לכוון חולון באיילון דרום והיה צריך בכלל את הפנייה
ימינה לכוון ת"א אחרי היציאה של לה גוארדיה.
הפחד הגדול שלי הוא אנשים שחושבים שזה שהוא שם מרשה להם לסמס יותר כי הוא יצפצף בזמן. אז כן, זה כלי עזר,
ויכול להיות שהוא יציל אותי פעם אבל אני לא סומך עליו והצפצופים די משגעים אותך. וחוצמזה זה נותן לאישה עוד משפט
שהיא משתמשת בו: "כמה פעמים הוא מצפצף לך בנסיעה, אצלי הוא לא מצפצף אף פעם".

boaz avrahami
24-09-21, 17:15
גש לכייל אותו. חבל, זה נותן עבודה יפה כשזה מכוייל נכון.
מצד שני אם אצל אשתך הוא מתנהג יפה אז אולי כדאי שבאמת תבדוק את הנהיגה שלך.
לפעמים הנשים צודקות.

raanan
24-09-21, 17:16
אז כן, זה כלי עזר,
ויכול להיות שהוא יציל אותי פעם אבל אני לא סומך עליו והצפצופים די משגעים אותך. וחוצמזה זה נותן לאישה עוד משפט
שהיא משתמשת בו: "כמה פעמים הוא מצפצף לך בנסיעה, אצלי הוא לא מצפצף אף פעם".
אם זה המצב, אז כנראה שמשהו בנהיגה שלך לא תקין.

אגב, כשעמית מדבר איתי ואני שומע ברקע התראות תכופות,
אני מסיים את השיחה במיידי כי הנהג כנראה עם חלוקת קשב גרועה ועדיף לא להיות עד (שמיעה) בבום.

רענן

omri_t
24-09-21, 17:53
מקבלים כיול בחינם?

יש לי בדיסקו כזה .
הוא נוטה לצפצף לא מעט גם על קטנות.
אולי כיול ישפר את המצב.

בעבר היה לי במגאן ליסינג הקודמת
האמת שהייתי פסימי אבל אחרי שבועיים הייתי מבסוט.
הוא גם הציל אותי פעם אחת.

raanan
24-09-21, 18:04
מקבלים כיול בחינם?

יש לי בדיסקו כזה .
הוא נוטה לצפצף לא מעט גם על קטנות.
אולי כיול ישפר את המצב.

אם מדובר בהתראות מרחק/התנגשות, אזי אפשר לשנות לבד את ההגדרה במכשיר המובילאיי.

רענן

shachar
24-09-21, 20:29
אפשר לשנות במעט את הרגישות של סטיה ממסלול

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

Pageup
25-09-21, 02:19
אם זה המצב, אז כנראה שמשהו בנהיגה שלך לא תקין.

אגב, כשעמית מדבר איתי ואני שומע ברקע התראות תכופות,
אני מסיים את השיחה במיידי כי הנהג כנראה עם חלוקת קשב גרועה ועדיף לא להיות עד (שמיעה) בבום.

רענן

אתה אמור לדעת שנשים לא שומעות רעשים ברכב, היא יכולה לנסוע עם רעשים שבועות ולא לשים לב, ואני מקבל כלבת לפני שיצאתי מהחניון. אני גם "מאמין לה", כי יצא לי לא פעם לנסוע אחריה כשהיא ברכב שלה ואני בשלי. היא תעיר לי שנסעתי 120 על כביש 6, ואני רודף אחריה ב 130. היא לא תמיד מאותתת שהיא עוברת מנתיב לנתיב ופה המובילאיי מצפצף יופי טופי וכו' וכו'.
אני לא בטוח שכיול יעזור כי כשהיא מזהה דמות מולה היא לא יודעת לנתח שהוא נמצא על מדרכה, שחותכים אותך היא מזהה רכב קרוב. הבעיה היא שאם חותכים אותך מהר (או בזווית חדה) היא כנראה לא מזהה את הסכנה (בזמן או שלא בזמן). מאחר והמערכת לא לומדת בעצמה ואין שם AI/ML אמיתי (למרות שהם טוענים שכן) ואין באמת מספיק כח חישובי כדי ללמוד תוך כדי תנועה אז אנחנו תלויים בעדכוני תוכנה שלהם שמבוססים על מערכות שלהם שנוסעות בכבישים (תאורטית המערכת מקליטה את הנסיעות שלך והם יכולים אחרי זה למשוך את הנתונים - לא זכור לי שחתמתי על אישור כזה שהתקינו לי את המערכת). ת'אמת אם המדינה מסבסדת, ומאלצת אותנו להתקין, לא ברור לי למה אין במכוני הרישוי מערכת שתתחבר אלייך בזמן הטסט ותעדכן גרסה חדשה (אבל זה דורש מהם להוציא כסף ולא לקבל מתנות חינם מהמדינה).

omri_t
25-09-21, 08:34
שהמדינה לא תעדכן לי כלום בטסט
ושלא יקליטו לי כלום

בוא, זרקת כאן הרבה דברים שמישהו יכול בטעות לאמץ ויהיו לנו עוד הרבה צרות.

לך תמצא מעכר שינקה לך את המוביליי לפני הטסט שלא תקבל שלילה על טעות בזיהוי במערכת...

Pageup
25-09-21, 15:18
שהמדינה לא תעדכן לי כלום בטסט
ושלא יקליטו לי כלום

בוא, זרקת כאן הרבה דברים שמישהו יכול בטעות לאמץ ויהיו לנו עוד הרבה צרות.

לך תמצא מעכר שינקה לך את המוביליי לפני הטסט שלא תקבל שלילה על טעות בזיהוי במערכת...

מובילאיי מקליטה את הנסיעות שלך, יש שם מצלמה וכרטיס זכרון שמתעד הכל. באתרים מסויימים בארץ מדביקים לך מדבקה על השמשה אם אתה רוצה להכנס לשם עם הרכב. אני לא בטוח שיש איזה הסכמה של מישהו לכזה דבר אבל בפועל זה קורה. עדכון תוכנה יכול להיות משהו חיובי. ואם מישהו ינסה לתת קנסות על בסיס ההקלטות האלו, שיהיה לו בהצלחה באותו רגע המכשיר הזה יתלש מהמקום שלו.

omri_t
25-09-21, 18:12
לא הייתי ער לכך שהמחעטל הזה בעל רכיב זכרון להקלטה.
עוד סיבה להעיף את זה מהרכב.

raanan
25-09-21, 18:25
מובילאיי מקליטה את הנסיעות שלך, יש שם מצלמה וכרטיס זכרון שמתעד הכל. באתרים מסויימים בארץ מדביקים לך מדבקה על השמשה אם אתה רוצה להכנס לשם עם הרכב. אני לא בטוח שיש איזה הסכמה של מישהו לכזה דבר אבל בפועל זה קורה. עדכון תוכנה יכול להיות משהו חיובי. ואם מישהו ינסה לתת קנסות על בסיס ההקלטות האלו, שיהיה לו בהצלחה באותו רגע המכשיר הזה יתלש מהמקום שלו.
אתה בטוח במידע הזה שיש הקלטה ? יש סימוכין מהיכן שהוא ?
אם כן, זה "נדרס" כל הזמן כתלות בגודל הזיכרון שהתקינו.

רענן

Pageup
26-09-21, 01:35
בטוח עד כדי מה שאמרו לי במקום ששמו לי מדבקה על השמשה.

boaz avrahami
26-09-21, 06:56
לא מצאתי אסמכתא למה שאתה טוען.
יש להם דגם שמצויין שהוא מיועד לניטור ציי רכב והוא גם משדר מידע.

אני מניח שאם הם היו אוגרים חומר כלשהו הרי שמדובר בחומר סטטיסטי לגבי כמות וסוג הציפצופי התראה של הנהגים.

מוטי ג.
26-09-21, 07:40
אני מסתובב בקצת אתרים מוכרים בהם שמים על המצלמה במחשב ובטלפון מדבקות, וכששאלתי בציניות מה עם המצלמות ברכב (קדמי +אחורי) אמרו לי אין צורך.

omri_t
26-09-21, 07:42
זה שאיזה שומר משועמם שם לך מדבקה על המוביליי לאמאומר שהמכשיר מקליט וידאו ...

מויש
26-09-21, 07:52
יש חיקויים של "מובילאי" שכוללים מצלמה קידמית מקליטה (למשל של עידן מערכות שמותקן בדאסטר מ2017) וזה היתרון היחיד שלהם על המקור.
המאבטחים במתקנים השונים קיבלו הנחיה לשים מדבקה על האזור עם המובילאי מקדימה והם בהחלט לא אסמכתא לכלום (כל פעם הייתי מסביר להם איפה העינית של המצלמה ואיפה של הרדאר)
בכל מקרה, מובילאי מוביל בפער גדול מבחינת איכות ההתראה מכל מערכת אחרת שהתנסתי בה במיוחד אלו שמגיעות בילת אין ברכב (היילקס, סילברדו)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Juv
26-09-21, 11:02
מצטער להסיט את הדיון, אבל המצלמה של המובילאיי חזרה למקום שלה עם דוצ ממקס סטוק. בינתיים הדבק עובד.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Pageup
26-09-21, 11:39
זה לא שומר משועמם, זה אחראי של יחידה בתוך ארגון שהיה בזמן ארוע יחסית מסווג (ויכול להיות שהוא משועמם אבל הוא כנראה קיבל הנחיה מגורם יותר בכיר ממנו בתדריך כזה או אחר) ובואו נגיד שמישהו שמקורב/מייעץ למאוד בכיר שחשב שהשמש זורחת לו מהתחת כמעט והחרימו לו את הרכב באותו יום בגלל שהוא סירב לשים מדבקה על השמשה) - אבל יכול להיות גם שאז חשבו בצורה מסויימת ואז הגיעו למסקה אחרת.
לגבי מצלמות ברכב, גם בבסיסים (מילואים) וגם במפעלים מסווגים מורידים לי את המצלמה (ולא רק מנתקים מהחשמל).
הייתי עד לארוע שרצו לפרמט למישהי טלפון בגלל שנפלה לה מדבקה, ולפרמט למישהו מחשב כי הוא שכח לדווח עליו בכניסה.

omri_t
26-09-21, 12:17
כל זה- לא אומר שהמובילאיי מקליט.

אכן במתקנים ביטחוניים אסור להיכנס עם מצלמות רכב- כאלו שאינן חלק מהאוטו.
וגם שמים מדבקות על הסלולר .
ועוד הנחיות כאחו ואחרות.
לרובן יש הגיון. ולחלק מהן לא.
בסוף יש קבט שמקבל הנחיות מהגוף המנחה.
לפעמים הוא גם מגדיל ראש או מגדיל כסת"ח.

ron2468
27-09-21, 06:45
מה זה מחעטל?

yigal babiyan_47
27-12-23, 09:29
פתרון לצג נופל :

1.קניה של דבק דו צדדי מסוג tesa PRO -עולה 40 ש"ח .(מצורף תמונה של האריזה )
2.הדבקה על השמשה .חשוב להמתין 24 שעות .
3.הדבקת המוביליי בצד השני של הדבק .
שימו לב שיש מספר טלפון על האריזה .ניתן לשאול היכן ניתן לקנות בהתאם לעיר בו אתה נמצא וכו .
לא שווה לקנות את המדבקה היעודית בגלל המחיר הגבוהה .

4.בהצלחה .145584

איל מ
27-12-23, 12:29
לי יש ניסיון מעולה של כבר כמה שנים עם דבק דו"צ עמיד בחום ובמים של גורילה טייפ (אצלי למראה פנימית, אור בלם, פסי קישוט חיצוניים). היתרון- מיועד לזה ולא מתרגש מהטמפרטורות הגבוהות של השמשה, החסרון- לא בטוח שזה ירד אי פעם.
קישור לדוגמה: (אני קניתי במ.נ.מ. כפ"ס).

https://www.avieli.co.il/product/%D7%93%D7%91%D7%A7-%D7%93%D7%95-%D7%A6%D7%93%D7%93%D7%99-%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8-152-%D7%A1%D7%9E-hd-%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9C%D7%94/

-->