PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קדמית אוטומטית - היילקס 03 (IFS)

cruisingil
11-10-21, 21:31
יש לי נעילה אחורית חשמלית מקורית וקיבלתי המלצה חמה להשים כזה בקדמית:
https://youtu.be/Xex9hOBwjUs

מישהו שם? חוות דעת?

erezgur
11-10-21, 22:28
קיבלתי המלצה חמה להשים כזה בקדמית
כל כך קשה לכתוב את שם ה"כזה" בהודעה? הרי לא כולם יטרחו לצפות בסרטוטן וידאו כדי להבין על מה אתה מדבר ואתה תפספס תשובות פוטנציאליות.

אבל ספוילר - אם תבצע חיפוש בפורום עם הביטוי "נעילת לוקה" או lokka אבל בעיקר לוקרייט - תמצא הרבה תשובות ותוכל להתרשם מחוות הדעת כאן...

ehudzeelim
12-10-21, 08:27
לא בטויוטה, אצלי יש LOKKA מקדימה, בערך שנה.
מופעלת בתדירות גבוהה, מתפקדת היטב ואני מבסוט.

דניאל מאירי
12-10-21, 09:36
היא נשלטת ה-LOKKA ?

נמרוד
12-10-21, 11:03
יש לי נעילה אחורית חשמלית מקורית וקיבלתי המלצה חמה להשים כזה בקדמית:
https://youtu.be/Xex9hOBwjUs

מישהו שם? חוות דעת?

הנעילות האלו (תחת השמות לוקרייט, נו-סליפ, לוקה, ספרטן, איזילוקר ועוד) כולן דומות עד זהות, זולות, פשוטות להתקנה, ועובדות. הן מתאימות לכל רכב שאינו 4X4 קבוע. בכביש הן לא מורגשות כי אתה נוסע בהנעה אחורית בלבד, ובשטח הן פועלות מיד, אוטומטית וכל הזמן, בדיוק כמו שאתה רואה בסרטון. בסרן הקדמי הן מורגשות בהיגוי ויש אנשים שלא אוהבים את זה.

המקור נקרא לוקרייט LockRight וזה נמכר לפחות 40 שנה. הפטנטים מזמן פגו ולכן יש מלא העתקים בשוק. היתה לי את הוריאציה שנקראת EZLocker בשני סרנים של ג'יפ לפני 20 שנה והיום יש לי Lokka קדמית בהיילקס 2015. לרכב שלך יש דיפרנציאל טויוטה 7.5 אינץ', זה לא דומה למה שיש בסרטון שקישרת אליו מבחינת התקנה אם כי התוצאה בשטח זהה. אם אתה צריך עזרה במציאת המק"ט הנכון אחפש לך בהמשך היום.

ehudzeelim
12-10-21, 13:15
היא נשלטת ה-LOKKA ?

לא נשלטת, אוטומטית

cruisingil
12-10-21, 18:56
הנעילות האלו (תחת השמות לוקרייט, נו-סליפ, לוקה, ספרטן, איזילוקר ועוד) כולן דומות עד זהות, זולות, פשוטות להתקנה, ועובדות. הן מתאימות לכל רכב שאינו 4X4 קבוע. בכביש הן לא מורגשות כי אתה נוסע בהנעה אחורית בלבד, ובשטח הן פועלות מיד, אוטומטית וכל הזמן, בדיוק כמו שאתה רואה בסרטון. בסרן הקדמי הן מורגשות בהיגוי ויש אנשים שלא אוהבים את זה.

המקור נקרא לוקרייט LockRight וזה נמכר לפחות 40 שנה. הפטנטים מזמן פגו ולכן יש מלא העתקים בשוק. היתה לי את הוריאציה שנקראת EZLocker בשני סרנים של ג'יפ לפני 20 שנה והיום יש לי Lokka קדמית בהיילקס 2015. לרכב שלך יש דיפרנציאל טויוטה 7.5 אינץ', זה לא דומה למה שיש בסרטון שקישרת אליו מבחינת התקנה אם כי התוצאה בשטח זהה. אם אתה צריך עזרה במציאת המק"ט הנכון אחפש לך בהמשך היום.

אשמח מאוד לקישור!
ואם ידוע לכם אם עדיף לקנות את זה בארץ (ואיפה), למקרה שזה יכול להיעצר במכס בגלל תקנים וכו'...

תודה וכיף לדעת שיש חוות דעת חיובית :)

נמרוד
12-10-21, 20:39
אשמח מאוד לקישור!
ואם ידוע לכם אם עדיף לקנות את זה בארץ (ואיפה), למקרה שזה יכול להיעצר במכס בגלל תקנים וכו'...

תודה וכיף לדעת שיש חוות דעת חיובית :)

אתה צריך לוקרייט 1611

וזה קל עד כדי כך שבאמזון יש משלוח חינם לישראל כרגע :rolleyes:

https://www.amazon.com/PowerTrax-1611-LR-Powertrax-Lock-Right-Toyota/dp/B003JBWOU6/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=lock+right+1611&qid=1634060273&sr=8-1

או איביי:

https://www.ebay.com/itm/262501790221?epid=214737385&hash=item3d1e53720d:g:NjUAAOSw0IBeXUjD

ולשאלה הבאה שלך, מי מתקין?
התשובה היא: אתה.

ehudzeelim
12-10-21, 20:52
הקישורים שנמרוד שלח הם ללוקרייט,
אם תרצה לוקה, כנס לאתר שלהם:
https://lokka.com/
ותמצא את הדגם המתאים, עד כמה שאני זוכר המחירים שם כוללים משלוח (בוחרים בהתחלה מדינה למשלוח) וזולים מלוקרייט, וגם מכל שאר הנעילות האוטומטיות

דרור ברלי
13-10-21, 12:08
בסרן הקדמי הן מורגשות בהיגוי ויש אנשים שלא אוהבים את זה.

הנעילות האלה עובדות, ועובדות מצוין. התקנה טובה תבטיח גם אמינות לאורך שנים רבות. אני מאוד בעד.

אבל בדיוק בגלל ההערה של נמרוד, מוטב שתעשה סיבוב על רכב דומה לשלך עם נעילה כזו כדי להחליט אם אתה מסתדר עם זה וחי עם זה בשלום - לפני שאתה מזמין, משלם ומתקין. כי יש כאלה שלא אוהבים את תחושת ההפרעה בהיגוי ב-4X4 ובהחלט יש מצב שאולי גם אתה לא תאהב.

ד ו ר ו ן
13-10-21, 12:27
דרור,
בהיילקס זה מורגש הרבה יותר מאשר בסופה.

דרור ברלי
13-10-21, 12:46
דרור,
בהיילקס זה מורגש הרבה יותר מאשר בסופה.

מקבל. בגלל זה הדגשתי את מה שנמרוד כתב, והמלצתי לפות"ש לעשות סיבוב על רכב כזה ולוודא שמסתדר לו, לפני שמזמינים ומתקינים.

cruisingil
13-10-21, 13:54
מקבל. בגלל זה הדגשתי את מה שנמרוד כתב, והמלצתי לפות"ש לעשות סיבוב על רכב כזה ולוודא שמסתדר לו, לפני שמזמינים ומתקינים.

מכירים מישהו עם היילקס שיש לו?

נמרוד
14-10-21, 09:35

כאמור, אצלי יש נעילה אוטומטית מקדימה.
זה לא היילקס כמו שלך אלא שני דורות קדימה. בכל מקרה אם אתה מעוניין בסיבוב צור קשר בה.פ.

מוטי טויוטה
16-10-21, 13:39
נמרוד, יש לך כפתור תשילוב נפרד ללוקרים מקדימה? אם לא, בכל פעם שאתה משלב 4/4 הנעילה נכנסת לעבודה?
לא גורם לבלאי מוגבר במכלולים האלו?

Sent from my SM-N980F using Tapatalk

נמרוד
16-10-21, 13:46
נמרוד, יש לך כפתור שילוב נפרד ללוקרים מקדימה? אם לא, בכל פעם שאתה משלב 4/4 הנעילה נכנסת לעבודה?

אין לוקרים. הבנת נכון.

וזה עוד אחד מההבדלים לעומת היילקס 2003 של פותח השרשור, שיש לו לוקרים ידניים אאל"ט.

מוטי טויוטה
16-10-21, 14:07
אפשר לעשות למה לא שמת נעילה חשמלית נשלטת?

נמרוד
17-10-21, 14:44
אפשר לעשות למה לא שמת נעילה חשמלית נשלטת?

אני אוהב את הנעילות האוטומטיות. זה מאד זול, אני מתקין לבד, אני יודע שזה יעבוד בלי סיבוכים והשלכות ארוכות טווח. לא שיש לי משהו נגד נעילות נשלטות.

מוטי טויוטה
17-10-21, 16:36
להתקנת נעילה קדמית נדרש לפרק סרן מהרכב בהיילקס שלך?
בשטח מנסה לנסוע בלי סרן קדמי משולב?
(לוקרים ידניים פתוחים /מפסק ללוקרים /לא משולב בכלל?)

נמרוד
20-10-21, 12:02
להתקנת נעילה קדמית נדרש לפרק סרן מהרכב בהיילקס שלך?
בשטח מנסה לנסוע בלי סרן קדמי משולב?
(לוקרים ידניים פתוחים /מפסק ללוקרים /לא משולב בכלל?)

כן, צריך לפרק את הסרן הקדמי. כתבתי על זה כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3967

זה נכון למיטב הבנתי גם בדגם 2003 כמו של פותח השרשור.

אני נוסע בשטח בהנעה אחורית ומשלב את הסרן הקדמי בהתאם לצורך. זה באמת לא מסובך: אם צריך הנעה קדמית כי אין אחיזה, אז הנעילה לא מפריעה, ואם הנעילה מפריעה בהיגוי, אז האחיזה כבר מספיק טובה שאין צורך בהנעה קדמית.

ד ו ר ו ן
20-10-21, 12:37
: אם צריך הנעה קדמית כי אין אחיזה, אז הנעילה לא מפריעה, ואם הנעילה מפריעה בהיגוי, אז האחיזה כבר מספיק טובה שאין צורך בהנעה קדמית.
לוגיקה מעניית אך שגויה בהתייחס לפרשנות האחיזה.
נכון ש״הרכב מתקדם״, אבל הוא היה מתקדם טוב יותר ובקלות יותר בהנעה קדמית.
רבות נכתב אחרי בחינת הנושא.
זה לא תחושה, זו עובדה.
בהנעה אחורית/סרן יחיד בשטח הרכה נכנס להמון החלקות קטנות, שמעבר לעבודת הסרן ימין-שמאל, שאולי תגיד שהיא זניחה בענייך, היא פוגעת בשביל.
זה הגורם העיקרי להדורים שמבטא בצורה הכי ברורה את אותן החלקות קטנות בלתי פוסקות.
זכותך לבחור לנסוע כך, אבל הפרשנות שהאחיזה טובה אינה נכונה.

נעילה קדמית מורגשת (בכוונה לא אמרתי מפריעה), גם בשטח תחוח, בו הרכב מתקשה לפנות.
אם היא לא מפריעה, אז הדבר הנכון היה לנסוע בשטח משולב כל הזמן.

asafk
20-10-21, 15:58
אין לי תחת היד את הנתונים. אבל מחקרים לאורך זמן באוסטרליה הראו שבדרכי עפר (יש שם הרבה) סטטיסטיקת התאונות העצמיות היא עם התאמה חזקה מאוד לנסיעה בהנעה אחורית לעומת 4x4 (ובלי קשר יש מדרגה משמעותית של נסיעה מתחת ל60 קמ"ש, ועוד מדרגה משמעותית יותר במהירות מעל 80 קמ"ש אבל זה לא הנושא)

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ehudzeelim
20-10-21, 16:42
הסטטיסטיקה במקרה זה לא מעידה בהכרח על קשר סיבתי, הנוהגים בשטח במצב 2×4 הם גם חסרי ניסיון ובעלי מודעות נמוכה לסכנות שבנהיגת שטח ולכן גם נוטים להיקלע למצבי ביש..

ד ו ר ו ן
20-10-21, 17:44
הסטטיסטיקה במקרה זה לא מעידה בהכרח על קשר סיבתי, הנוהגים בשטח במצב 2×4 הם גם חסרי ניסיון ובעלי מודעות נמוכה לסכנות שבנהיגת שטח ולכן גם נוטים להיקלע למצבי ביש..
ועל מה ההנחה הזו מבוססת?
(הרגע הכרזת על נמרוד כחסר נסיון ובעל מודעות נמוכה..:cool: )
להבדיל,
הקשר בין אחיזה והנעה רב-מינועית מוכח מעל ומעבר.

ehudzeelim
20-10-21, 18:13
אולי לא הסברתי את עצמי טוב,
לא הנחתי הנחה ולא הכרזתי הכרזה,
רק טענתי שכל עוד הסטטיסטיקה שאסף הציג אינה מוצלבת עם נתונים נוספים למשל גיל הנהגים/ניסיונם בשטח/סוג הרכב שעליו נהגו, היא לא אומרת כלום (ואף ייתכן שהיא מטעה) לגבי הקשר הסיבתי בין נהיגה 4×4 או 2×4 בשטח לבין תאונות.
לכן אין לה משמעות מהותית בדיון על השילוב להנעה כפולה וסיכוי לתאונה, מעבר לנתון הסטטיסטי.

asafk
20-10-21, 18:25
נכון. הקשר הסטטיסטי הוא נסיבתי ולא סיבתי בנתונים שאני ראיתי.
יחד עם זה נסיעה בהנאה לכל הגלגלים בדרכים לא סלולות מוכחת כבטוחה יותר הן במבחני בלימה והן בתמרוני חירום- בכל במהירויות.
נהיגה בהנעה אחורית היא גם גורם מוכח וחקור היטב (אם כי לא יחיד) ליצירת הדורים וזה אומר בעקיפין בלאי מואץ לאותו רכב שיוצר את ההדורים.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ehudzeelim
20-10-21, 18:34
מסכים לגמרי
ולדעתי סיבה מרכזית וטריוויאלית נוספת שלא הוזכרה כאן לנסיעה בהנעה כפולה היא נוחות הנסיעה

נמרוד
20-10-21, 19:04
אסף צודק, יש הרבה תרוצים למה לא להתקין נעילה קדמית אוטומטית.
ויש סיבה אחת בלבד למה כן.
you know you want it

ehudzeelim
20-10-21, 20:10
רק לא הבנתי מה הבעיה בלנסוע עם נעילה קדמית אוטומטית וגם 4×4 משולב בכל תוואי ולא רק במכשול.
הרי יתרונה על הנשלטת זה שהיא מרצ'טת :rolleyes:

ד ו ר ו ן
20-10-21, 21:02
אולי לא הסברתי את עצמי טוב,
לא הנחתי הנחה ולא הכרזתי הכרזה,
רק טענתי שכל עוד הסטטיסטיקה שאסף הציג אינה מוצלבת עם נתונים נוספים למשל גיל הנהגים/ניסיונם בשטח/סוג הרכב שעליו נהגו, היא לא אומרת כלום (ואף ייתכן שהיא מטעה) לגבי הקשר הסיבתי בין נהיגה 4×4 או 2×4 בשטח לבין תאונות.
לכן אין לה משמעות מהותית בדיון על השילוב להנעה כפולה וסיכוי לתאונה, מעבר לנתון הסטטיסטי.

אתה מנסה לסובב את התוצאה ומניח הנחות, אבל המכניקה דווקא מייצרת קשר ברור בין הדברים, ולא משנה מי הנהג.
בשורה התחתונה יש קשר מוכח בדוק בין רמת אחיזה ושליטה טובה יותר בדרכי עפר ברכבים רבי מינוע=יותר בטיחות ומכאן ניתן להעריך ברמת סמך גבוהה שזה גורם מפחית תאונות.

ועכשיו חזרה לדיון נעילה קדמית שלפי כל המצדדים, לא מפריעה בשטח, אז אין באמת סיבה לא לנסוע משולב.. לא כך?

שלא יהיה ספק, אני בעד נעילה קדמית, אבל בחייאת, אל תאנסו את המציאות להצדקת תפעול פחות מיטבי של הרכב בשטח.

ehudzeelim
20-10-21, 21:26
הנחות לא הנחתי
תוצאות לא סובבתי
וקשר בין מי הנהג לסיכוי לתאונה ייתכן ויש וייתכן ואין, לא בדקתי את זה לכן אני לא יודע.
אני מתייחס רק לעובדות והסטטיסטיקה
שקושרת בין מצב ההנעה לכמות התאונות אינה רלוונטית בלי נתונים נוספים.
אם עדיין אני לא ברור אני יכול לתת לך דוגמה שתבהיר את כוונתי:

נמצא שסטטיסטית רוב רובם של הולכי רגל הנפגעים בתאונות דרכים לובשים שלייקס וחובשים כובע קסקט.

מסקנה מתבקשת בעקבות המידע: צריך להימנע מלבישת שלייקס וחבישת כובע קסקט על מנת להקטין את הסיכון להיפגע כהולך רגל.

אבל נתון סטטיסטי נוסף חושף שכ-90% מלובשי השלייקס וחובשי הקסקט הם בקבוצת גיל 95+.

בעקבות המידע החדש האם עדיין הימנעות משלייקס וקסקט תשפר את סיכויו של הולך רגל בג'ונגל העירוני?.. ;)

ובחזרה לדיון, אכן לדעתי נעילה קדמית אוטומטית אינה סיבה לא לנסוע משולב בכל שטח.

חנן-ג'יפולוג
20-10-21, 21:41

כן. אצלי כ16 שנים בהיילקס 95.
אם הייתי צריך להרכיב מחר נעילה על היילקס אחר, זו בדיוק הנעילה שהייתי בוחר.

נמרוד
24-10-21, 09:31
רק לא הבנתי מה הבעיה בלנסוע עם נעילה קדמית אוטומטית וגם 4×4 משולב בכל תוואי ולא רק במכשול.
הרי יתרונה על הנשלטת זה שהיא מרצ'טת :rolleyes:

אתה צודק, אין בעייה, אבל גם אין צורך ובטח שלא חובה לשלב 4X4 "בכל תוואי". אני לא משלב את ההנעה הקדמית אוטומטית עם הירידה מהאספלט כמו שלפעמים ממליצים פה - אני משלב הנעה קדמית כשצריך. ואז נשאר באותו מצב עד שממש לא צריך. וזה אותו דבר מבחינתי עם ובלי הנעילה הקדמית האוטומטית.

היתרון הגדול של נעילה אוטומטית זה שזה זול, קל להתקנה, לא דורש כיוון ק.פ., אמין משמעותית יותר מכל נעילה נשלטת, ויתרון גדול מבחינתי הוא שזה לא דורש מחשבה - לחבר, לנתק, לפני, אחרי... זה פשוט שם. הייתי מתקין ללא ספק גם בסרן האחורי אם לא היתה שם כבר נעילה מקורית.

cruisingil
24-10-21, 19:46
חברים תודה רבה, שכנעתם את המשוכנע :)
עכשיו לשאלת הרכישה - עדיף לייבא? יש בעיות עם המכס? (זה נחשב אביזר בטיחות או האם נדרשים אישורים כלשהם?)
ואם ההפרש במחיר לא משמעותי, מי מוכר בארץ?

נמרוד
24-10-21, 20:52
תזמין מאמזון או איביי בתכניות גלובל שיפינג, המחיר הוא סופי, כולל משלוח ומיסים ואתה לא צריך לעשות כלום. פשוט לשלם ולחכות בסבלנות.

-->