PDA

צפייה בגרסה מלאה : יודעים הכל? חופש והבראה לעוזרת בית?

אייל
14-10-21, 09:14
כמה משלמים חופשה שנתית ודמי הבראה לעוזרת בית?
עובדת פעם בשבוע 4 שעות (לכאורה), מקבלת 200 ש"ח.
כל אתר מספר משהו אחר ולא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית.

תודה רבה.

איל מ
14-10-21, 09:16
מצטרף לשאלה.
אגב,
יש לי שכנים שבגלל אגדות אורבניות על תביעות פיצויים ממנקות ממורמרות, משלמים לחברה שמשלמת לעוזרת, פותחת תיק בביטוח לאומי, והכל.

חנן-ג'יפולוג
14-10-21, 09:35
אנחנו, כמו השכנים של אייל, מעסיקים עוזרות רק דרך חברה חיצונית, מהסיבות שהוזכרו. עם חשבוניות מסודרות.

וצריך לומר את זה: למנקות אכן מגיע מוסרית לקבל את כל התנאים הסוציאליים. ממורמרות או לא.

איל מ
14-10-21, 09:38
זה לא כזה שחור ולבן (בעיקר שמעורב כאן הרבה שחור). אבל לא אחטוף את השרשור, במיוחד כשגם אני בדילמה.

הדסופה
14-10-21, 09:49
זה לגמרי שחור ולבן, לא משנה אם היא עובדת בשחור או בלבן
כמעסיק זו החובה שלך להפריש עבורה גם חופש והבראה

אין מה לערבב את זה עם ביטוח לאומי. בעניין זה זו הזכות שלך להיות מבוטח כמעסיק , אחרת אתה חשוף . הדגש הוא על זכות למרות שזו גם חובה , ועוזרת שעובדת בשחור מונעת את הזכות הזו ממך

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
14-10-21, 09:54
מגיע להן לא רק מוסרית, אלא גם ובעיקר על פי חוק.
נכון שזה תחום שמעורב בו הרבה כסף שחור, אבל אל תשחקו עם זה. אתם לא הצד החזק בסיפור - החוק לצד המנקה, לא לצידכם.

גיא
14-10-21, 09:59
נורא פשוט. פותחים את האתר של ביטוח לאומי. יש שם לינק ל׳מעסיק עובדת נקיון בבית׳
אנחנו משלמים פעם ברבעון כ 60₪ ביטוח לאומי פהסיה וואטאבר פר חודש.

מעבר ל׳מגיע לה׳ בסך הכל באמת מגיע לה.

אם היא תחליק בזמן שטיפת רצפה או ניקוי החלון הגבוה במטבח. אתם תשלמו את התחתונים …

אל תשחקו עם זה. וזה באמת לא מסובך.

Juv
14-10-21, 10:01
כבר כמה שנים מעסיקים רק דרך חברה מסודרת ומקבלים חשבונית.

אייל
14-10-21, 10:34
אין דיון לגבי הזכויות שלה, גם חוקית וגם מוסרית. ביטוח לאומי משולם על פי חוק באתר שלהם לפי מה שהם כתובים שם.
נשאר רק הדיון על גובה דמי ההבראה וימי החופש. לפי העוזרת היא זכאית למשהו סביב 1000 ש"ח. לפי אתר "כל זכות" היא זכאית ל-576.
כמובן שהיא לא יודעת להסביר למה 1000 והיות שהיא עלבונית מצוייה גם קיבלתי נהי, יללות וואיומי התפטרות ובמזל אין לנו מספיק גובה בבית שהיא תאיים בקפיצה מהגג.
בקיצור, אני רוצה לשלם לה את מה שמגיע לה והשאלה כמה זה בשקלים?

ש01
14-10-21, 10:37
בעבר (עד פרוץ המגפה) עבדה מספר שנים מנקה בהיקף זהה וסכום דומה.
הוצאתי לה תלוש, שילמתי ביטוח לאומי (כ50 ש"ח לחודש), הבראה (אם אנלא טועה כ 500 ש"ח לשנה, בגלל שהיא ב10% משרה) ובבית יש ביטוח צד ג.

היום עברתי לחברה עבור השקט הנפשי

shachar
14-10-21, 10:38
נראה לי משהו כמו שתראה לה את אתר "כל זכות" ותפרגן לה ב 200 נוספים...או משהו בכיוון.

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

אומי5
14-10-21, 10:45
מעבר לתשלום באתר של ביטוח לאומי, איפה ואיך משלמים את כל השאר?

הדסופה
14-10-21, 11:14
אם לא דרך חברה , אז ביד , ותצלם שקיבלה או תחתים

Sent from my iPhone using Tapatalk

אומי5
14-10-21, 11:29
ופנסיה? זה דרך ביטוח לאומי ?

ADaShim
14-10-21, 12:20
ופנסיה? זה דרך ביטוח לאומי ?
לא. דרך אחת מקרנות הפנסיה החביבות עליך. מנורה מבטחים, מקפת, אלטשולר, מיטב דש ודומיהן. חפש את זאת עם האתר הכי ידידותי לתפעול.

raanan
14-10-21, 13:02
כמשבית שמחות ידוע ...

אז רק אציין כשמעסיקים עובד (עוזרת בית גם נכללת בהגדרה) ,
המעסיק מוגדר כמעביד ועליו חלים כל חוקי הבטיחות והדינים.

כך שהחלק הסוציאלי זה רק נדבך אחד (חשוב) אבל ממש לא הכול.
אפילו הייתי אומר שהסיכון נמצא בתחום הבטיחות והגהות.

כמובן שהעסקה דרך חברה מעבירה את כל נושא ההדרכות,
אספקת ציוד מגן אישי, בדיקות רפואיות למעסיק שלהם.

עדיין יש לבעל הדירה אחריות לטיפול/תיקון במפגעים כגון חשמל, מעקות וכו'

נ.ב - בכל מקרה רצוי גם שיהיה כיסוי ביטוחי

רענן

איל מ
14-10-21, 13:22
אתה מדבר כאן כבר על חברת כוח אדם. שהם בגדול סוחרי עבדים (סליחה אם אני פוגע במישהו).
אני מדבר על חברה שמשלמת במקומך ביטוח לאומי הבראה חופשה וכל מה שצריך. בעצם חוסכים ממך רק את ההתעסקות והטעויות. כמו עמיל מכס, בגדול.

הבעיה העיקרית היא שהרבה מנקות לא מעוניינות, כי אם נפתח להן תיק בביטוח לאומי, הן בעצם מודות שהן מועסקות, וצריכות לשלם מס הכנסה(אני מניח).

נשאלת השאלה,
האם אין מנקות שניתן לשלם להן בתור עובד עצמאי שמספק לי שירות? שיוציאו לי חשבונית ושלום על ישראל.

גיא
14-10-21, 13:58
שני צידי המטבע ..

מצד אחד היא רוצה ביטוח כמו כל אדם
מצד שני היא לא מתלהבת לשלם מס הכנסה כמו כל אדם .

בעיה.

אתה צריך לדאוג לעצמך. כי כיום היא צעירה ויפה והכל סבבה .. מחר היא תיזכר שהעסקת אותה שלא כדין ואתה תשלם..

http://www.kav-lamaasik.co.il/contents/page.asp?contentPageID=699

איל מ
14-10-21, 14:34
אם היא היתה צעירה ויפה, היא לא היתה עובדת אצלי ;)

rami100
14-10-21, 19:40
כמה משלמים חופשה שנתית ודמי הבראה לעוזרת בית?
עובדת פעם בשבוע 4 שעות (לכאורה), מקבלת 200 ש"ח.
כל אתר מספר משהו אחר ולא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית.

תודה רבה.

חופשה שנתית והבראה, מחושבים גם על פי ותק במקום העבודה.
הנתון הזה חסר.
האם זו שנתה הראשונה אצלך?
השלימה 12 חודשי עבודה?
אם עובדת ותיקה, האם קיבלה בעבר חופשה או הבראה?
תרשום את הוותק שלה, או תאריך תחילת העבודה ואחשב לך את החופשה וההבראה.

אייל
14-10-21, 22:56
חופשה שנתית והבראה, מחושבים גם על פי ותק במקום העבודה.
הנתון הזה חסר.
האם זו שנתה הראשונה אצלך?
השלימה 12 חודשי עבודה?
אם עובדת ותיקה, האם קיבלה בעבר חופשה או הבראה?
תרשום את הוותק שלה, או תאריך תחילת העבודה ואחשב לך את החופשה וההבראה.

בעקרון היא עזבה בשנה שעברה לאחר כשבע שנות עבודה, קיבלה את כל כספי הפיצויים. לאחר כמה חודשים החליטה שהיא חוזרת לעבוד. התחילה לעבוד סביב מרץ השנה. אין לי בעיה, כדי להיות יותר צדיק מהאפיפיור, לחשב לפי 7 שנים.

shmil
14-10-21, 23:22
כנס לאתר של "כל זכות".
יש להם אפילו מחשבון למה מגיע לעוזרת בית.

שים לב שגם לביטח הלאומי וגםלקרן פנסיה יש חלק שהיא צריכה לשלם.
מניחשאתה לא מנכה לה, אבל בחישוב רב שנתי זה כמה אלפים. תודיע לה שתנכה לה פעם בשנה, כשתשלם הבראה וחופשה...

ADaShim
15-10-21, 07:48
בעקרון היא עזבה בשנה שעברה לאחר כשבע שנות עבודה, קיבלה את כל כספי הפיצויים. לאחר כמה חודשים החליטה שהיא חוזרת לעבוד. התחילה לעבוד סביב מרץ השנה. אין לי בעיה, כדי להיות יותר צדיק מהאפיפיור, לחשב לפי 7 שנים.
מלבד הפיצויים, שילמת לה פדיון ימי חופשה והבראה על שבע השנים האלו?

rami100
15-10-21, 12:44

כרגיל במקומותינו... העלילה מסתבכת.... :rolleyes:

נתעלם מזה שהפסיקה וחזרה לעבודה... יש לזה השלכות מסוימות, כרגע... שים בצד.

הבראה:
התחילה עבודתה במרץ השנה, דהיינו, טרם צברה 12 חודשי עבודה, לכן טרם הגיעה לזכאות לדמי הבראה.
זכאות לדמי הבראה, רק לאחר השלמת שנת עבודה מלאה.

חופשה שנתית:
גם חופשה שנתית מתחילה לאחר סיום שנת העבודה הראשונה, עם הקלות מסוימות שלא נכנס לזה כרגע.
בגדול... ובגדול מאוד... רק לצורך ההבנה, מגיעה לה חופשה של כ- שבועיים בשנה, במקרה שלך, 2 ימי עבודה של 4 שעות כל אחד.
על פי החוק... צריך במקרה הזה, לתת לה פעמיים שלא תגיע לעבודה, כלומר חופשה בתשלום. אבל... כולם חוטאים ונותנים (כמו שאתה שואל...) פדיון חופשה בכסף... וממשיכה לעבוד כרגיל.

שתי תובנות לפני החישוב:
[1. נושא יחסי עבודה מאוד מסובך ומאוד לא ידידותי למעסיק. צריך להקפיד על קוצו של י' במיוחד עם עוזרות בית.
2. גם אם תדפיס לה את החישוב ותסביר לה שנערך על ידי מומחה לנושא וגם אחד שיודע לטפל ברכב דרך האגזוז... לא ירשים אותה.
הדרך הנכונה ביותר.... פעם בשנה במועד התשלום, לשלוח את העוזרת להסתדרות, להביא חישוב מדויק של דמי הבראה ודמי חופשה.
תקבל את החישוב, כתוב, זה מונע מחלוקות עתידיות.

חישוב הבראה:
לאחר 12 חודשי עבודה, לא כמו אצלך שהתחילה במרץ

עובדת 4 שעות שבועיות מתוך 42 שעות, דהיינו 9.3% משרה.
בשנה השביעית מגיע 7 ימים, תעריף ליום 378 ש"ח.
7 כפול 9.3% כפול 378= 246 ש"ח

החופשה:

בגדול אמרנו שבועיים בשנה, במקרה שלך, עקב הותק 7 שנים, תקבל יותר ימי חופשה.
מבלי לסבך ולהיכנס לדרך החישוב מגיע לה לאחר שנת עבודה מלאה, 3 ימי חופשה כפול 200 ש"ח ליום, דהיינו 600 ש"ח.

סיכום:

באתר "קו לעובד" יש מחשבון שיכול לעזור לך לחשב.
המחשבון מחשב לסיום עבודה, כלומר במקרה של הפסקת עבודה, אבל... תרשום תחילת עבודה ב- 2014, לצורך ה- 7 שנים, ותבדוק מול השורה של השנה השביעית, כמה מגיעה לה. ככה תעשה כל שנה, לאחר השלמת שנת עבודה.

קישור לקו לעובד: כדאי לקרא על פי הסעיפים הרלוונטיים.

לחץ כאן (https://www.kavlaoved.org.il/%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%99%D7%97%D7%A1%D7%99-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91/)

למעלה בצד ימין, יש לחצן - מחשבון.

קישור ישיר למחשבון
ללחוץ במחשבון על עובדים שעתיים.

לחץ כאן (https://www.kavlaoved.org.il/%d7%9b%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%95%d7%91%d7%93/%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91%d7%95%d7%9f-%d7%96%d7%9b%d7%95%d7%99%d7%95%d7%aa/%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91%d7%95%d7%9f/)

בהצלחה.... אם יש שאלות נוספות, גם לאחרים.... בשמחה...

גיא
15-10-21, 12:47
ואני חשבתי שאנחנו בסדר בעניין הזה [emoji2358]

raanan
15-10-21, 12:53
בהצלחה.... אם יש שאלות נוספות, גם לאחרים.... בשמחה...
עם תשובה כזאת רק לתנאים הסוציאלים, וללא התיחסות לחלק שאני הוספתי (בטיחות וגהות),
לא פלא ששוק העבדים עם שם נחמד יותר = חברות כוח אדם, פורח!

אגב, לא סתם רשויות ומשרדי ממשלה מעדיפים לפנות לחברות כוח אדם שייתן להם שקט.
למרות שהייתה כבר פסיקה (עובדי כוח אדם ניקיון בבנק) שהשיתה אחריות על מקום העבודה בפועל (הבנק).

רענן

rami100
15-10-21, 14:49
עם תשובה כזאת רק לתנאים הסוציאלים, וללא התיחסות לחלק שאני הוספתי (בטיחות וגהות),
לא פלא ששוק העבדים עם שם נחמד יותר = חברות כוח אדם, פורח!

אגב, לא סתם רשויות ומשרדי ממשלה מעדיפים לפנות לחברות כוח אדם שייתן להם שקט.
למרות שהייתה כבר פסיקה (עובדי כוח אדם ניקיון בבנק) שהשיתה אחריות על מקום העבודה בפועל (הבנק).

רענן

בדיוק כך.

כל זה ועוד לא דיברנו על הפרשות לגמל, פיצויים ואובדן כושר עבודה.
לא כל כך כדאי וגם לא על פי רוח החוק, לתת לעובדת "ביד" את סכום ההפרשות, גם אם מחתימים אותה.

לעניין בטיחות וגהות, או לפחות ביטוח מפני תביעה שכזו, יש להקפיד שבפוליסת ביטוח הדירה, יהיה סעיף "חבות מעבידים". בדרך כלל יש בכל הפוליסות.

-->