PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמת חשמל נורה אחורית

liorch
17-10-21, 22:04
מסתבר שאור אחורי לא עובד לי, הנורה עצמה תקינה (נראית תקינה וגם וידאתי עם נורה חדשה).
עשיתי בדיקה עם מולטימטר (מקווה שבדקתי טוב), ונראה שמגיע חשמל לצמה (יש 14v).

בקיצור - אני צריך למצוא משהו כזה: https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/8330a313

יש למישהו מושג איפה אני משיג ל- BK 2009?

תודה!

gilur
19-10-21, 18:43
מסתבר שאור אחורי לא עובד לי, הנורה עצמה תקינה (נראית תקינה וגם וידאתי עם נורה חדשה).
עשיתי בדיקה עם מולטימטר (מקווה שבדקתי טוב), ונראה שמגיע חשמל לצמה (יש 14v).

בקיצור - אני צריך למצוא משהו כזה: https://www.amayama.com/en/part/mitsubishi/8330a313

יש למישהו מושג איפה אני משיג ל- BK 2009?

תודה!

לעצם השאלה - ניסית megazip.net ?

לפני זה, בדקת את הצמה ז"א בכניסה יש 14V ובסוף בבית הנורה אין?
בדקת ממש לפני בית הנורה או במחבר מאחורה ?

- - - Updated - - -

liorch
20-10-21, 10:48
לעצם השאלה - ניסית megazip.net ?

לפני זה, בדקת את הצמה ז"א בכניסה יש 14V ובסוף בבית הנורה אין?
בדקת ממש לפני בית הנורה או במחבר מאחורה ?

- - - Updated - - -

בדקתי במחבר מאחורה. ממש לפני בית הנורה אני לא יכול לבדוק, כי החוטים שם לא גלויים.
בבית הנורה עצמו האמת שגם קיבלתי 14V, יכול להיות שיש בעיית מגעים כלשהי, בית הנורה נראה טיפה שבור. ניסיתי לשחק שם עם המתכת, קצת להוציא אותה החוצה, אבל עדיין אין אור. בודאות לא בעיה בנורה, כי לקחתי נורה חדשה מהחנות וגם לא מאירה.

כל האתרים בחו״ל זה מצוין, אבל בינתיים אני נוסע בלי אור. ניסיתי לברר אצל כלמוביל, הם לא מוכרים ישירות לצרכן חלפים.
אשכרה אין איזה ב. ינוביץ׳ שמחזיק חלפים לפאג׳רו בארץ?!?

erezgur
20-10-21, 13:05
משהו לא לגמרי ברור לי:

הנורה עצמה תקינה (נראית תקינה וגם וידאתי עם נורה חדשה).
כדי לבדוק אם הנורה עצמה תקינה - מחברים אליה מתח ורואים אם היא נדלקת. איך בדקת את הנורה עצמה אם נורה חדשה? אתה מתכוון שחיברת נורה חדשה וגם היא לא עבדה? האם ניסית לתת מתח ישירות לנורה ולבדוק אם היא תקינה?

בבית הנורה עצמו האמת שגם קיבלתי 14V
אם מגיע מתח לבית הנורה אז אולה הבעיה היא במינוס. כאשר מדדת מתח בבית הנורה, בדקת בין המינוס לפלוס של בית הנורה עצמו?

liorch
20-10-21, 13:38
משהו לא לגמרי ברור לי:

כדי לבדוק אם הנורה עצמה תקינה - מחברים אליה מתח ורואים אם היא נדלקת. איך בדקת את הנורה עצמה אם נורה חדשה? אתה מתכוון שחיברת נורה חדשה וגם היא לא עבדה? האם ניסית לתת מתח ישירות לנורה ולבדוק אם היא תקינה?

אם מגיע מתח לבית הנורה אז אולה הבעיה היא במינוס. כאשר מדדת מתח בבית הנורה, בדקת בין המינוס לפלוס של בית הנורה עצמו?

כן, חיברתי נורה חדשה ולא עבדה.
לא ניסיתי מתח ישיר לנורה הקיימת

היה לי יותר נוח לתת מינוס לגוף, גם ככה יש לי רק שתי ידיים...
יכול להיות שהבעיה באמת במינוס בבית הנורה, אבל רק לאור קבוע, כי אור בלמים נדלק.

erezgur
20-10-21, 14:07
יכול להיות שהבעיה באמת במינוס בבית הנורה, אבל רק לאור קבוע, כי אור בלמים נדלק.
אבל זה מאד קל לבדוק וכנראה מאד זול לתקן...

liorch
20-10-21, 14:52
אבל זה מאד קל לבדוק וכנראה מאד זול לתקן...

לתקן משמע - להחליף socket או את כל הצמה, לא? או שיש דרך יותר זולה לתקן?
בינתיים מצאתי בג׳אנקיארד פנס+צמה, עוד לא קיבלתי תשובה כמה יעלה ואם ימכור לי רק צמה.
במקביל בודקים לי גם במוסך אם יש להם...

erezgur
20-10-21, 15:23
אני לא חשמלאי רכב, אבל להדיוט כמוני - אם מגיע מינוס לבית נורה סמוכה ולא לבית הנורה המדובר (זה מה שנשאר לך לבדוק), יש יש כנראה נתק מקומי בתוך הפנס ואולי ניתן בקלות למצוא ולתקן או למשוך מינוס מבית הנורה הסמוך.
צריך להתחיל בבדיקה שאכן הבעיה היא במינוס, או באמת להחליף את כל הפנס / צמה מיחידה מפירוק.

איל מ
20-10-21, 15:33
נורה כפולה? שני חוטי להט?בדקת שהכנסת בכיוון הנכון? (שני הפינים בגבהים שונים).

liorch
20-10-21, 15:53
אני לא חשמלאי רכב, אבל להדיוט כמוני - אם מגיע מינוס לבית נורה סמוכה ולא לבית הנורה המדובר (זה מה שנשאר לך לבדוק), יש יש כנראה נתק מקומי בתוך הפנס ואולי ניתן בקלות למצוא ולתקן או למשוך מינוס מבית הנורה הסמוך.
צריך להתחיל בבדיקה שאכן הבעיה היא במינוס, או באמת להחליף את כל הפנס / צמה מיחידה מפירוק.

זה אותו בית נורה לאור אחורי ובלמים. זו נורה אחת עם 2 חוטי להט. יש בפנים שתי מתכות לפאזה ושתי מתכות למינוס. אם יש נתק מההזנה לאחת המתכות שנותנות את המינוס, אני כבר לא יכול לראות כי זה סגור לי בתוך הפלסטיק של בית הנורה. מפחד להתעסק עם זה יותר מדי כדי לא לאבד גם אור בלמים (אין לי בעיה שיחשבו שאני אופנוע, עד שאני בולם...)

shmulikbg
22-10-21, 22:54
נורה כפולה? שני חוטי להט?בדקת שהכנסת בכיוון הנכון? (שני הפינים בגבהים שונים).

+1.

boaz avrahami
23-10-21, 00:00
זה אותו בית נורה לאור אחורי ובלמים. זו נורה אחת עם 2 חוטי להט. יש בפנים שתי מתכות לפאזה ושתי מתכות למינוס. אם יש נתק מההזנה לאחת המתכות שנותנות את המינוס, אני כבר לא יכול לראות כי זה סגור לי בתוך הפלסטיק של בית הנורה. מפחד להתעסק עם זה יותר מדי כדי לא לאבד גם אור בלמים (אין לי בעיה שיחשבו שאני אופנוע, עד שאני בולם...)

בית מנורה לנורה כזו בנוי כך שהמינוס בצד בית המנורה והוא משותף להפעלת כלל המנורה. אין מינוס נפרד לכל חוט להט.

למטה בתחתית יש שתי פחיות שהן מעבירות פלוס.
אחת לברקס והשניה לאור נסיעה.

תבדוק שהפחיות נוגעות במנורה, שהפלסטיק לא מותך ושהמגעים נקיים וללא פיח.
תבדוק עם המולטימטר רציפות בין הצד של בית המנורה ( אם יש משני הצדדים פחיות נפרדות תבדוק משני הצדדים מפני שיתכן שרק אחד מהן מוליך מינוס) לגוף הרכב.
אחכ תבדוק בין הגוף לבין המגעים בתחתית. אחד כשהאור מופעל והשני כשהברקס לחוץ.

liorch
23-10-21, 07:07
בית מנורה לנורה כזו בנוי כך שהמינוס בצד בית המנורה והוא משותף להפעלת כלל המנורה. אין מינוס נפרד לכל חוט להט.

למטה בתחתית יש שתי פחיות שהן מעבירות פלוס.
אחת לברקס והשניה לאור נסיעה.

תבדוק שהפחיות נוגעות במנורה, שהפלסטיק לא מותך ושהמגעים נקיים וללא פיח.
תבדוק עם המולטימטר רציפות בין הצד של בית המנורה ( אם יש משני הצדדים פחיות נפרדות תבדוק משני הצדדים מפני שיתכן שרק אחד מהן מוליך מינוס) לגוף הרכב.
אחכ תבדוק בין הגוף לבין המגעים בתחתית. אחד כשהאור מופעל והשני כשהברקס לחוץ.

תודה, האמת שכבר הסתדרתי. הוצאתי את הגומי מאחורי ה- socket, שיחקתי קצת עם הפחיות, והחזרתי למקום. סגרתי עם בנד כדי שיישאר לחוץ (הפלסטיק שם קצת שבור ולדעתי זה מה שיצר את החופש.) אם לא יחזיק את הויברציות והקפיצות אנסה בנד מתכת.

-->