PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם חבילה שתקועה במכס

heminew
28-10-21, 09:48
יש לי חבילה שנשלחה מאמזון ו"מחכה לבדיקת נציג רשויות האכיפה" כבר יותר מחודש ימים.
עמילות דואר ישראל (שהם הבלדרים) טוענים שאין מה לעשות, רק לחכות לנציג המכס.
מכס טוענים שזה לא קשור אליהם - באחריות בלדרות הדואר.
כולם מפנים ל 171 - שמיותר לציין לא נותנים תשובות.
עד כמה שידוע לי החבילה נמצאת פיזית במודיעין, אבל לא בטוח.
בשורה התחתונה החבילה נמצאת אי שם ומחכה מסיבה לא ברורה למישהו שיבוא לבדוק אותה בזמן עתידי לא ידוע.

אני לא עושה את זה בדרכ, אבל יש כאן מישהו (שמכיר מישהו שמכיר מישהו ...) שאולי קשור למכס או לבלדרות דואר ישראל שיכול לסייע?

מדובר סהכ בזוג נעלי ספורט/טיולים.

תודה מראש !

חמי

ofer_b
28-10-21, 09:55
אם זה אמאזון, הייתי מבטל (אם אפשר) מולם את המשלוח בטענה שלא התקבל,/תקוע שלא הרשמתך, מקבל זיכוי וקונה חדש מהם שוב בתקווה שהפעם זה יעבור (ואמור לעבור אם זה רק נעליים, בטח נפלת על איזה בדיקה מידגמית)

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

erezgur
28-10-21, 09:57
נעלי ספורט - אין באמת סיכוי שיש בעיית מול המכס :)
מכיון שהזמנת מאמזון - הייתי מתחיל בפניה לשירות הלקוחות שלהם כדי שיבדקו מדוע החבילה נמצאת חודש בארץ ועדיין לא קיבלת אותה.

הסבר קצר - בהסכמי שירותי הדואר בין המדינות, לספקי הדואר יש מחויבות לצד השולח ולא לצד המקבל, כלומר הצד השולח יכול לפנות בדרישה לבירור מצב המשלוח.

אני מאמין שאמזון יודעת לעשות זאת בצורה מהירה ויעילה ולא אתפלא אם תקבל זיכוי על החבילה או הצעה למשלוח מחדש, מהיר, של הפריט.

zivo
28-10-21, 10:00
אתה בידיים של אמזון, אתה בידיים טובות.
עזוב את הדואר ואת המכס.
תתלונן ישירות באמזון, הם כבר יובילו אותך לפתרון.

heminew
28-10-21, 10:08
אמזון כבר נתנו החזר על החבילה ...

אבל אני יודע שהחבילה בארץ, זה ממש מיותר בעיני להזמין שוב. איך אני מקדם את זה כאן?

מוני אורבך
28-10-21, 10:12
מנסיון שהיה לי עם אמאזון.
הם מחזרים כסף ללא בעיות.
במקרה שלי החבילה "נעלמה" בלוקר.
ברור פה בירור שם וכלום. הדואר כמובן לא מגיב.
התלוננתי לאמזון, אמרו שאחכה שלושה ימים, אחרי זה הם פשוט נתנו לי זיכוי מלא.
באופן "מקרי" לגמרי הדואר התעורר פתאום ושלח לי הודעה שהחבילה נמצאת בתחנת הדלק ליד הלוקר.
היתי שם כבר פעם קודם ולא מצאו כלום. הפעם פתאום החבילה נמצאה ונתנה לי באופן פלאי.
דיווחתי לאמאזון שיש לי את החבילה ואפשר לבטל את הזיכוי, וזה נעשה באותו יום.
אפילו אמרו לי תודה רבה על היושר שלי.

הלקח שלקחתי מהמקרה הזה, אמזון מטפלת בך ועוזרת כמו תרופת קסמים כנגד דואר ישראל.

erezgur
28-10-21, 10:34
אמזון כבר נתנו החזר על החבילה ...
אבל אני יודע שהחבילה בארץ, זה ממש מיותר בעיני להזמין שוב. איך אני מקדם את זה כאן?

קיבלת החזר, החבילה צריכה לחזור לאמזון.

דורון.פ.
28-10-21, 10:43
מה שחשוב לזכור לשאמאזון יש היסטוריה של כל הטיפולים בלקוח.
אם פנית להחזיר חבילה שקיבלת עליה החזר או לבטל החזר זה מסומן ועוזר לפניות עתידיות לתמיכה.

heminew
28-10-21, 11:08
אוקי אז מזה אני מבין שכדאי לפנות לאמזון ולהגיד להם שלמרות ההחזר, החבילה בארץ ואם הם יכולים לטפל בזה (וכמובן אשלם בהתאם?)

דורון.פ.
28-10-21, 11:29
אוקי אז מזה אני מבין שכדאי לפנות לאמזון ולהגיד להם שלמרות ההחזר, החבילה בארץ ואם הם יכולים לטפל בזה (וכמובן אשלם בהתאם?)

לא , אל תתעסק אם זה
אלא אם החבילה מתישהוא תגיע

heminew
28-10-21, 13:13
אבל ממה שחברים כתבו פה - יתכן שאמזון יכולים לעזור לקדם את זה כאן בארץ, לא ככה?
כי אחרת אני נשאר עם wait and see לזמן לא ידוע.

erezgur
28-10-21, 13:16
אחלה קיבלת החזר ומבחינתך העניין נסגר.
אם אמזון יצליחו לאתר ולקבל בחזרה את הפריט אז יופי.
אם בטעות יגיע אליך אז מן הראוי שתעדכן אותם ותשאל כיצד להחזיר להם (יהיה על חשבונם).
זהו.

נשלח מהנייד

heminew
28-10-21, 13:37
גלשנו, העניין הוא לא אמזון. אם החבילה תגיע אלי אעדכן אותם.

אבל אני עדיין רוצה את המוצר, והעניין הוא איך אני מקדם את זה בידיעה שזה בארץ ומחכה לבדיקת מכס שאף אחד לא יודע להגיד מתי היא תקרה.

?

boaz avrahami
28-10-21, 13:43
תכניס כאן את מספר המעקב וספר מה קיבלת

https://shaarolami-query.customs.mof.gov.il/CustomspilotWeb/he/UrlHash/CargoSearch?hash=qCtvuuXt7zECqYwMOrsPFQS P33Ep~HDIxkeUaTe9aegL~bHPll23vHQtil6ZPj4 hAp77UYdOURf5ZGmNrVvGJk2eg%2BOdodaRy3ZPn z9YawL2LC~9OVSQXaMm8jLvj0em

יש בתקופה הזו עומס גדול וחריג בממן ולוקח לחבילות המון זמן לעבור איתור ולצאת להפצה.
חודש זה לא זמן חריג עכשיו.

תמתין בסבלנות או שתזמין מחדש.
אין קסמים ואף אחד לא יכול לאתר חבילה בודדת במסלול הזה.
הסיפור שריבלת על בדיקת מכס קרוב לוודאי ואינו נכון. כנראה פרי מוחו של איזה פקיד במוקד טלפוני

heminew
28-10-21, 13:59
135852

heminew
28-10-21, 15:07
הוספתי פה צילום מסך , תודה למי שיוכל להעיר את עיניי מעבר למה שרשום

boaz avrahami
28-10-21, 15:08
נשארו לך עוד שאלות?

heminew
28-10-21, 15:57
כנראה שלא. הצעת שאעלה את הפרטים, העליתי.

boaz avrahami
28-10-21, 17:22
ואחרי שהעלית אפשר לראות שהחבילה מעוכבת מכס.
זה נדיר שזה קורה במשלוחים של אמזון כאשר מה שמביאים מותר ביבוא.
כנראה משהו שם מחשיד את המכס.

אם הבאת משהו לא חוקי תחכה שידפקו אצלך על הדלת באישון לילה...

heminew
28-10-21, 18:31
כן לכן אני מופתע, לא פעם ראשונה וגם לא עשירית שאני מזמין מאמזון. לא קרה לי בעבר.

כאמור - נעלי ספורט. חוקי, פעם אחרונה שבדקתי...

תודה

andy.shaked
01-11-21, 12:46
שיא הישראליות בפוסט אחד, לקבל החזר ולהתעקש על קבלת החבילה בכל מקרה
היא לא שייכת לך, היא שייכת לאמזון

המדען המטורף

heminew
01-11-21, 13:31
[QUOTE=andy.shaked;966231]שיא הישראליות בפוסט אחד, לקבל החזר ולהתעקש על קבלת החבילה בכל מקרה
היא לא שייכת לך, היא שייכת לאמזון

המדען המטורף[/QUOTE

מה נסגר? אם היית קורא את הפוסט היית רואה שאין שום כוונה לא לשלם (לכשהחבילה תגיע),
החבילה בארץ - לי זה הגיוני להתאמץ שתגיע אלי במקום שתלך לאיבוד בדואר ובסוף פח הזבל יקבל אותה, או להזמין חדש (ואז פתאום גם יגיע אלי הזוג הראשון ואצטרך להתעסק עם החזרה של החבילה).

חוצמזה שביקשתי עזרה עם החבילה, פוסט על ישראליות מצויה אפשר לפתוח בשרושור אחר, אצטרף בשמחה.

גיא
01-11-21, 13:42
מצד שני יש לי מהחודש שני סיפורים איך שלמתי מס שחרור מיוחד 281₪ על חבילה שמכילה גוף של טיסן מקלקר בעלות של 281₪

ועוד 74₪ לטובת שחרור שלמצלמה מהמכס כאשר היא עוד לא יצאה מסין. אבל את הכסף הם כבר לקחו.

אין עם מי לדבר.

מקווה שמישהו שם סובל.

נדב42
01-11-21, 17:38
נראה לי שיותר קל לחלץ באגר מים המלח מאשר חבילה ששקעה בלימבו של הדואר ...

boaz avrahami
01-11-21, 17:43
מצד שני יש לי מהחודש שני סיפורים איך שלמתי מס שחרור מיוחד 281₪ על חבילה שמכילה גוף של טיסן מקלקר בעלות של 281₪

ועוד 74₪ לטובת שחרור שלמצלמה מהמכס כאשר היא עוד לא יצאה מסין. אבל את הכסף הם כבר לקחו.

אין עם מי לדבר.

מקווה שמישהו שם סובל.

אני משלם דרך mypost רק כאשר זה מופיע באתר המכס או הדואר שנקלט בישראל.
אין שום סיבה לשלם קודם לכן

erezgur
01-11-21, 17:56
אין שום כוונה לא לשלם (לכשהחבילה תגיע),
החבילה בארץ - לי זה הגיוני להתאמץ שתגיע אלי במקום שתלך לאיבוד בדואר ובסוף פח הזבל יקבל אותה, או להזמין חדש (ואז פתאום גם יגיע אלי הזוג הראשון ואצטרך להתעסק עם החזרה של החבילה).

לדעתי כאן אתה טועה וגם ניסית לומר זאת בתגובות הקודמות.

ברגע שקיבלת החזר מהספק, החבילה הזו אינך שלך, לא צריכה להגיע אליך ולא יהיה זה נכון לעשות מאמץ כדי שהיא תגיע אליך.
זה בדיוק כמו לנסות לדאוג שחבילה אחרת שמישהו אחר הזמין והלכה לאיבוד בין מחסני הדואר בארץ תגיע אליך כי חבל שהיא תלך לפח הזבל.

מלבד הקשר הרגשי שיש לך לחבילה המסויימת שאתה הזמנת, ברגע שקיבלת זיכוי (וחבל שלא הזכרת זאת בפתיחת דבריך אלא רק בתגובות מאוחורות יותר) - החבילה אינה שלך והיא צריכה להגיע חזרה לשולח, גם אם אתה מוכן לשלם את מה שנדרש כדי שהיא כן תגיע אליך. כך אני מבין את המצב.

heminew
02-11-21, 08:48
לדעתי כאן אתה טועה וגם ניסית לומר זאת בתגובות הקודמות.

ברגע שקיבלת החזר מהספק, החבילה הזו אינך שלך, לא צריכה להגיע אליך ולא יהיה זה נכון לעשות מאמץ כדי שהיא תגיע אליך.
זה בדיוק כמו לנסות לדאוג שחבילה אחרת שמישהו אחר הזמין והלכה לאיבוד בין מחסני הדואר בארץ תגיע אליך כי חבל שהיא תלך לפח הזבל.

מלבד הקשר הרגשי שיש לך לחבילה המסויימת שאתה הזמנת, ברגע שקיבלת זיכוי (וחבל שלא הזכרת זאת בפתיחת דבריך אלא רק בתגובות מאוחורות יותר) - החבילה אינה שלך והיא צריכה להגיע חזרה לשולח, גם אם אתה מוכן לשלם את מה שנדרש כדי שהיא כן תגיע אליך. כך אני מבין את המצב.

אוקי לא הבנתי את זה ככה עד עכשיו. ארד מזה. תודה.

boaz avrahami
02-11-21, 14:45
אתה לא צריך לרדת מזה ומצד שני גם לא להידבק לזה באובססיה.

מה שהולך בממ״ן זה קטסטרופה עכשיו. המון ציוד ממתין לאיתור ובדיקה ושחרור.
וגם יכול להיות שהלך לאיבוד ולא יגיע לעולם.

מבחינתך אתה מסודר.
רכשת ממוכר גדול ואמין עם התחיבות לזמן אספקה. התפקשש ולא הגיע וקיבלת זיכוי.

תזמין חדש.
אם יגיע אני הייתי שומר לעצמי ולא מתחסד ומבקש לשלם.
מי שנושא בנזקים זה הדואר שתכלס במחדליו הביא על עצמו את הקנס.
החוזה שלך מול הספק כולל גם זמן אספקה.
כמו במשלוחי פיצה שאחרי חצי שעה מקבלים זיכוי ולא מתחננים לשלם על הפאשלות שלהם.
ויסלחו לי המתחסדים.

Yaron.nahum
03-11-21, 02:00
מזמן לא הזמנת פיצה ?
דומינוס פיצה , לפחות, ביטלו את ההטבה בטענה שזה גורם לשליחים לנסוע בחוסר זהירות. (אחרי תאונה של שליח + תביעה נגדם על הנושא אם אני זוכר נכון)
לא מעט פעמים הם איחרו, במיוחד בימים גשומים. תמיד שילמתי מלא. ואם יש גשם בחוץ , אז גם טיפ גדול יותר לשליח.

Sent from my..

boaz avrahami
03-11-21, 06:34
במקום שבו אני גר הפיצריה הכי קרובה היא מג׳נין

ד ו ר ו ן
03-11-21, 08:22
מזמן לא הזמנת פיצה ?
דומינוס פיצה , לפחות, ביטלו את ההטבה בטענה שזה גורם לשליחים לנסוע בחוסר זהירות. (אחרי תאונה של שליח + תביעה נגדם על הנושא אם אני זוכר נכון)
לא מעט פעמים הם איחרו, במיוחד בימים גשומים. תמיד שילמתי מלא. ואם יש גשם בחוץ , אז גם טיפ גדול יותר לשליח.

Sent from my..

רק שבמקרה של הדואר הם אלו שאחראים ברוב המקרים גם על הנמשל של הגשם.
אז אין להם כוח עליון להטיל עליו אחריות חיצונית.
חבילה קטנה מאמזון עם חלק שהייתי צריך בזמן מוגדר, ושילמתי בהתאם משלוח כמעט כעלות החלק.
הגיעה לארץ לפי המעקב ונעלמה..
מסתבר שנשלחה עי הדואר בארץ לכתובת לא נכונה לתא חלוקה לאדם אחר.
האדם שקיבל הודעה על חבילה שממתינה לו התקשר אליי לפי מס הטלפון על החבילה (כי על החבילה הכל היה רשום תקין), ועדכן שסרב לקחת את החבילה ולא חתם על קבלת המשלוח.
זה לא מנע מהדואר לדווח לאמזון שזה נמסר ללקוח.
ולך חפש את החברים שלך כי הדואר דיווח לאמזון שזה ״נמסר ללקוח״, איך אני אמור להוכיח שלא קיבלתי את החבילה?
פתחתי קריאה באמזון, ואחרי ברור קצר מול הדואר זוכיתי.
אחרי כחודש, הגיע החלק אליי אחרי שכבר רכשתי נוסף כי לא יכולתי לחכות לחבילה שאולי תגיע ואולי תחזור לאמזון.
לא רואה שום סיבה להתחיל להשקיע זמן לפנות לאמזון שישחזרו את הרכישה ויחייבו אותי מחדש.

ועכשיו קצת הבדלי תרבות דואר ישראל מול מוכר אמריקאי:
חלק יקר, כ250$ עם משלוח.
הגיע מהר לארץ ונעלם.. חיכיתי בסבלנות 3 שבועות מעבר לתאריך המסירה.
פניתי למוכר בארהב אם יכול לברר היכן החבילה, לא יותר מכך.
מיד הודיע(!) ששלח את ההזמנה מחדש!
חבילה של מעל 200$.
החבילה החדשה הגיעה, ושבוע אחריה החבילה המקורית.. זו שנעלמה בארץ.
קרטון ספוג מים מתפורר בשקית של הדואר וחלק מהציוד בפנים פגום, עם פתק מהדואר שהם מתנצלים שהחבילה נפגעה אצלם.. ומה בדיוק שווה ההתנצלות שלהם?
עדכנתי את המוכר האמריקאי בפרטים, סרב(!) לקבל תשלום חוזר או משלוח חוזר.
אלף אלפי הבדלות בין תפיסות עולם של אחריות ומקצועיות.

-->