PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה להגבהה חוקית לפגרו bk ארוך

Zivcar
28-10-21, 14:55
התחילו מחשבות על הגבהה מאוד נחוצה לפגרו
הרכב ארוך ארוך ועם מיגונים שמנמיכים עוד יותר רעש הסימפוניה בשטח בלתי נסבל.
אפשרויות בינתיים - אולדמן, ידוע ומוכר מרכב קודם. אם כי לא משמרת על גובה כל כך לפי הדיבורים בקבוצות.
דובינסון, יש לחברים ומרוצים. מחיר אטרקטיבי.
דובינסון ims רמה קצת מעל עם בולמים מתכוננים ומסיביים יותר, בפורומים באוסטרליה מתלהבים מאוד . יקר ב20-30% מהרגילה.
איירונמן, קשה מאוד והמליצו לי להתרחק.

אשמח להמלצות , במיוחד מחוויות אישיות.
לא מחפש הגבהת בוטיק במעל 12k

guyo
28-10-21, 15:07
כרגע עם אולדמן, הרכב קיבל כמה ס''מ בגובה ושיפור משמעותי בהיבטי ריסון תנועות הגוף.

חושב שמדובר במוצר מוכר ומוכח, אחריות של 3 שנים לעומת שנה של בילשטיין וקוני.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

נמרוד
31-10-21, 15:46
התחילו מחשבות על הגבהה מאוד נחוצה לפגרו
הרכב ארוך ארוך ועם מיגונים שמנמיכים עוד יותר רעש הסימפוניה בשטח בלתי נסבל.
אפשרויות בינתיים - אולדמן, ידוע ומוכר מרכב קודם. אם כי לא משמרת על גובה כל כך לפי הדיבורים בקבוצות.
דובינסון, יש לחברים ומרוצים. מחיר אטרקטיבי.
דובינסון ims רמה קצת מעל עם בולמים מתכוננים ומסיביים יותר, בפורומים באוסטרליה מתלהבים מאוד . יקר ב20-30% מהרגילה.

אשמח להמלצות , במיוחד מחוויות אישיות.
לא מחפש הגבהת בוטיק במעל 12k

אולדמן זה ברירת מחדל טובה תמיד, ושלוש שנים אחריות של יבואן ותיק ואמין - זה משמעותי.

דובינסון IMS זה למיטב הבנתי בולם מונוטיוב כמו בילשטיין, בניגוד לדובינסון הרגיל ואולדמן רגיל שהם בולמי טווין-טיוב מסורתיים. אתה צריך לשאול את עצמך האם אתה אוהב לנהוג מהר בשטח - אם כן אתה רוצה מונוטיוב. אם לא, אז חבל לשלם יותר.

אבי ביטר
31-10-21, 16:03
לאולדמן יש כמה מק"טים מתאימים ל BK ארוך
הקפיצים הקשים מביניהם, אלה המיועדים למשקלים גבוהים, לא נראה לי יאבדו גובה כולכך מהר....

ברירת מחדל טובה מאוד.

zivo
31-10-21, 16:10
++ למה שכתב נמרוד.

אני רק רוצה לחדד נקודה שאני חושב שהרבה מפקששים - סט, קפיצים ובולמים מיצרן אחד לעומת סט שהורכבו בארץ (ע"י יבואנים ומפיצים), או שילוב עצמאי לגמרי של הקונה.
השילוב של תכונות הרכב עם הקפיצים ועם הבולמים המתאימים הוא חיוני לאיכות הנסיעה.
לדעתי, גם אם לפעמים נראה שמתפשרים על מרכיב מסויים (נגיד טווין לעומת מונו) עדיף סט מיצרן בחו"ל.
יש בארץ קומבינציות, "שפותחו" ע"י יבואנים "מובילים", שזה פשוט בושה.
מישהו מוכר \ מנסה להפטר ממלאי, אולי של פריט טוב, אבל פשוט לא מתאים, התוצאה, בהתאם.

אם הולכים על קומבינה ששולבה בארץ, רק אחרי שנסעת על רכב שזה מורכב עליו ואתה מרוצה ( וגם אז, אין לך אחריות שאיזה בולם לא יתפרק מוקדם מהצפוי כי האורך שלו לא מתאים ( והוא חוטף בסוף המהלך).

מי שמבין, ומוכן להשקיע זמן וחיפושים, יכול להרכיב לעצמו פתרון טוב, אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

oferc
31-10-21, 20:10
++ למה שכתב נמרוד.

אני רק רוצה לחדד נקודה שאני חושב שהרבה מפקששים - סט, קפיצים ובולמים מיצרן אחד לעומת סט שהורכבו בארץ (ע"י יבואנים ומפיצים), או שילוב עצמאי לגמרי של הקונה.
השילוב של תכונות הרכב עם הקפיצים ועם הבולמים המתאימים הוא חיוני לאיכות הנסיעה.
לדעתי, גם אם לפעמים נראה שמתפשרים על מרכיב מסויים (נגיד טווין לעומת מונו) עדיף סט מיצרן בחו"ל.
יש בארץ קומבינציות, "שפותחו" ע"י יבואנים "מובילים", שזה פשוט בושה.
מישהו מוכר \ מנסה להפטר ממלאי, אולי של פריט טוב, אבל פשוט לא מתאים, התוצאה, בהתאם.

אם הולכים על קומבינה ששולבה בארץ, רק אחרי שנסעת על רכב שזה מורכב עליו ואתה מרוצה ( וגם אז, אין לך אחריות שאיזה בולם לא יתפרק מוקדם מהצפוי כי האורך שלו לא מתאים ( והוא חוטף בסוף המהלך).

מי שמבין, ומוכן להשקיע זמן וחיפושים, יכול להרכיב לעצמו פתרון טוב, אבל זה כבר סיפור אחר לגמרי.

זו הסיבה שאני לא מגביה את הרכב , אני לא מבין בזה מספיק כדי שלא יעשו עלי קומבינה.

Zivcar
01-11-21, 08:25
מבחינתי רק סט בולמים קפיצים אחיד מיצרן אחד,
כזה שאני יכול לקבל המלצה ברורה על המקטים שלו גם מהתמיכה הטכנית של היצרן בחול.
אני בטוח שבמסגרת ה״קומבינות״ נעשו דברים חכמים וגם חכמים פחות, כאמור לא מעוניין לחקור את הנושא ולכן זה לא יקרה.
הצטמצמתי ל-2 סטים
דובינסון ims
אולדמן רגיל

שני יצרנים בסך הכל מוכרים, גם ספציפית לפגרו בעולם.
אולדמן עם קצת יותר מוניטין (וותק).
המחיר קרוב (במסגרת ה-1000 שקל יותר לדובינסון)
מונוטיוב לדובינסון (ביצועים, וגם נטען שעמידות בגלל הקוטר של הבוכנות) מול טוינטיוב רגיל לאולדמן.
לא נהג מרוצים ולא מחפש להתחרות בsbs בשבילים, אבל סך הכל אחת מנקודות העבודה החיוביות בפגרו זה קצב בשבילים (ביחס לאחרים שטובים בטכני יותר), למה לא לשפר עוד קצת את ההיבט הזה…

בקיצור אשמח לעוד תובנות בין השניים הספציפיים.
אגב שכחתי לבדוק אחריות לדובינסון, אולי מישהו יודע….

YoavR
01-11-21, 09:36
וגם נטען שעמידות בגלל הקוטר של הבוכנות) מול טוינטיוב רגיל

קודם כל, אני משוחד לטובת האולדמן.
אחרי ששמנו את זה על השולחן,
לבולמי מונוטיוב מול טווינטיוב כל מיני יתרונות וחסרונות.
דווקא בהקשר של עמידות על רכב שטח, בולם טווין עמיד יותר למכות ופגיעת אבנים מעופפות. כיפוף קל בגוף של מונו משבית את הבולם.
הטווין, בגלל הדופן הכפולה, הרבה פחות רגיש לפגיעות. אפשר לראות בולמים משומשים טוב טוב עם מעיכות על הגוף שלא מפריעות לתפקוד שלהם.

zivo
01-11-21, 10:54
בכל מקרה, אם אתה חושש מפגיעות מכניות (תלוי במיקום הבולם), אפשר להשחיל שרוול.
אי אפשר להתעלם מהיתרון התאורטי של מונו (איכות של דגם ספציפי, תמיד צריך לבדוק).
בד"כ מונו יגיעו עם דופן עבה יותר, ופגיעה שיכולה לפגוע בדופן, היא פגיעה שתעקם את הבולם כולו.
אני לא מכיר מקרה של מונו שנפסל לשימוש, בעקבות פגיעה בדופן ( ולא התעקם כולו).

Zivcar
06-11-21, 08:20
קודם כל, אני משוחד לטובת האולדמן.
אחרי ששמנו את זה על השולחן,
לבולמי מונוטיוב מול טווינטיוב כל מיני יתרונות וחסרונות.
דווקא בהקשר של עמידות על רכב שטח, בולם טווין עמיד יותר למכות ופגיעת אבנים מעופפות. כיפוף קל בגוף של מונו משבית את הבולם.
הטווין, בגלל הדופן הכפולה, הרבה פחות רגיש לפגיעות. אפשר לראות בולמים משומשים טוב טוב עם מעיכות על הגוף שלא מפריעות לתפקוד שלהם.

לא חסר רכבים בארץ שנוסעים על מונוטיוב, חלקם בשימוש לא רע בשטח. הרי כל הדגמים עם מיכל חיצוני (פוקס, אולדמן bp) הם מונוטיוב לא?
איך הם מסתדרים עם החשש לפגיעה?

ד ו ר ו ן
06-11-21, 10:03
12k
איירונמן כיצרן רציני, כמו אולדמן, מציעים קיטים לפי משקל צפוי של הרכב.
איך לבחור מה מתאים אחרת זה בקלות יהיה קשה מידי או לחילופין לא מחזיק גובה.

ירון ירון
09-11-21, 15:10
האם אני טועה?
בסוף בולם זה בולם וקפיץ זה קפיץ, 2 מערכות נפרדות.
האם זה רע לשלב קפיץ של (סתם דוגמה) לוולס עם בולם של אולדמן?

-->