PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת לדאסטר מומלץ או לא,

שלוימלה
28-10-21, 22:13
אני יודע שאני יציק כאן לכמה,
ותגידו לי שכבר חפרו ע"ז,
אבל מה האני יעשה שלעבור על שירשור כל כך ארוך זה קשה,
אז אשמח לשמוע את חוות דעתכם האם מומלץ, איפה, איזה, וכמה עולה.
ובבקשה ממי שאין לו דאסטר ויושב על איזה חיית שטח ולא נאה לו שדאסטר יסתובב עם כננת ויוריד לו את הפוזה בבקשה ממך אל תוריד לי את המצב רוח ואל תגיב,
אני רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית ואמינה ולא חוות דעת של אלו שיציק להם שאני יסתובב להם בין הרגלים, אני מבין שזה שה להם אבל אל תפרקו עלי א התיסכול,

תודה רבה לכם.

GodsFather
28-10-21, 22:56
שלוימה, תגדיר צרכים ובהתאם תקבל תשובה.

יש כמה חבר'ה עם דאסטר וכננת עם כבל סינתטי ומבסוטים. האם אופי הטיולים שלך כזה?

איך יצאה ההגבהה? כי גם לזה תהיה השפעה - משקל על האף של הרכב.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

שלוימלה
28-10-21, 23:00
אז ככה ההגבה יצאב מצוית,
אני חדש בטח לא כל כך מבין מושגים,
אבל תאמת זה יותר בשביל הפוזה,
יצא לי למשוך אנשים כמה פעמים,
פעם אחת חולצתי ע"י לא זוכר מה זה היה כשנכנסתי לתוך ביצעה ליד נחל אלכסנדר,
אבל רוצה את הופציה לא עם שאיפות גדולות,
ולכן רציתי לשמוע חוות דעת מאלו שיש להם כננת מה הם חושבים,
תודה רבה.

erezgur
28-10-21, 23:13
אם אתה רוצה אז למה לא?
לך על זה.

נשלח מהנייד

שלוימלה
29-10-21, 00:09
אני מאוד רוצה,
רק מעונין לדעת איזה סוג, איפה, כמה העלות,
אני ירוק בתחום, מעונין להכיר את התחום להכנס, להבין לדעת, ובסוף להיות עם כננת אמיתית על האוטו, לעבור ליד הל"ק ולהרגיש גדול,
זה לא סותר את זה שאני כל היום חולם על הל"ק, אבל מה לעות הכסף זה הבעיה, כשיהיה לי אני ישר מקדם, הלואי,
לבנתים עם הדאסטר בזכותכם, לפני שקניתי אותו ישבתי יומים על השירשור שלא נגמר שגיא כתב התאבתי באוטו ואני עליו כבר שנה, כרגע יש קצת כסף להשקעות שאני יהנה מהם,
אז אשמח לחוות דעתכם
תודה

GodsFather
29-10-21, 00:24
חשוב שתבין - דאסטר עדין יותר מל"ק ולכך תהיה השפעה גם בחילוצים. השפעה על הרכב והשפעה על יכולת לחלץ אחרים, אם אתה מכוון לכך. בכל מקרה, שים כסף בצד להדרכה רשמית וציוד חילוץ נלווה לכננת.

כננות מתקינים אצל מתקין מורשה כדי שיהיה רישום גם ברשיון הרכב (כן, אפשר לסדר רישום לבד, זה בעיקר טרטור).

מתקינים יש בשפע, תבחר מיקום בארץ.

כננות יש מהטופ של warn ודרך סיניות ממגוון יצרני מדבקה, תחליט על תקציב ובהתאם.

erezgur
29-10-21, 00:49
אם אתה ירוק בתחום אז חשוב לכל הפחות לציין:
1. כננת צריך לדעת להפעיל ויותר חשוב צריך לדעת מהן הסכנות, מה אסור לעשות ומה צריך מאד להיזהר!
2. כננת יכולה לפגוע באנשים, להרוג או לפצוע קשה. כננת יכולה לגרום נזק כבד לרכב שלך או לארגון אחרים.
3. אם זה רק ליופי או לפוזה, אז שווה להמתין קצת, ללמוד , להכיר לעבור השתלמות ורק אז לבחור ולהתקין.

נשלח מהנייד

JustDoB
29-10-21, 06:47
למרות שגם לי היתה בעבר בכמה רכבים, והיא נראית טוב ונותנת תחושת ביטחון ומסוגלות,
מהניסיון שלי היא משקולת מיותרת באחוז גבוה מאוד מהזמן,
כשכבר תחלץ, בגלל שמי שיש לו פטיש רואה רק מסמרים,
ברוב המוחלט של המקרים זה יהיה חילוץ של אחרים, ואת כל הסיכונים (לרכב שלך, של המחולץ ולפעמים גם לבריאותכם) אתה לוקח.
ולמרות שיש לנו בחבורה כננות, גם בחילוצים מורכבים הסתדרנו תמיד בלי.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שלוימלה
29-10-21, 08:44
אז ככה אף אחד לא נולד בשטח,
אני צריך ללמוד בדרך הקלה או הקשה איך להתנהג,
אני יודע שדאסטר מסתכל על הל"ק מלמטה,
עדיין הפוזה זה אחד הדברים שמשפיעים על כולנו בחיים,
כמה עונדים שעון של רולקס? כמה זה עולה? = פוזה
אז גם כננת נותנת תחושה של אני גדול וענק,
אבל אני חייב לקבל אומדן עלויות משוער,
מחכה לאלו שיש להם כננת בדאסטר לשמוע איך זה השפיע עליהם,
סתם בעיקרון לי יש בתא מטען ארגז כלים ששוקל מעל ל100 ק"ג אני יודע שזה אוכל דלק, אבל כננת מקדימה תאזן אותו, תקנו אותי אם אני טועה,
בכל מקרה בזכותכם הגבהתי את האוטו, אני מתקדם לאט לאט, תעזרו לי לחיות בשטח,
אני מתכנן ללמוד להשתמש בכננת אבל לא אלך ללמוד כשלא אדע כיון של עלויות(אולי זה ענק עלי),
בסוף אני יהיה עם ל"ק או רוביקון אבל זה כשיהיה לי כסף,
כרגע נתמודד עם הדאסטר קצת שטח רך קצת דיונות,
לאט לאט אכנס למגרש של הגדולים,
אוהב את הטבע עושה לי טוב בנשמה,
תודה לכם

erezgur
29-10-21, 08:59
שלוימלה,

אתה לא צריך לכתוב כאן מעמדת התגוננות או תחושת נחיתות.
שאלת שאלה עניינית, קוביית כמה תשובות ותקבל עוד דעות הימין הקרובים.
אך אחד לא ענה לך תשובה בהתייחס לכך שאתה עם דאסטר ולא עם רכב אחר. התשובות הן ענייניות.
חלק ממה שאתה כותב מוטעה. אתה רשאי להביא את "הפוזה" השיקול ראשון במעלה, זכותם המלאה. קיבלת כאן אזהרה לגבי פוטנציאל הנזק שכלי כזה יכול לגרום והאחריות שאתה נוטל על עצמך. קבל החלטה מושכלת.

נשלח מהנייד

ד ו ר ו ן
29-10-21, 09:46
[B]

נתחיל בזה שיש לי כננת הרכב, זה לא דאסטר.
הגיעה עם הרכב, וכנראה שהייתי מתקין בכל מקרה לא בגלל פוזה אלא כי אז זה באמת היה שימושי.
הכננת עבדה לא מעט כשהיינו צעירים והטיולים היו אחרים. עבירות וטכני.
ב-10שנים האחרונות עבדה מספר בודד של פעמים, אבל כשעבדה הייתה הפתרון הכי נכון/נוח לסיטואציה.

פוזה/״כי אני רוצה״ זה הנימוק הכי חזק.. אין שום טיעון שישבור את זה.
אז למה השרשור נפתח?
לך ושים כננת.

גיא
29-10-21, 10:49
שלויימל׳ה ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20211029/68da97b7d7dfb985d5cfc133230c30e9.jpg

מה שדורון אמר.

מצטער שהרשור ההוא הפך גדול מידי. אבל זה מה יש.

הכננת פה היא 4500 ליברות. מחוברת על מיתקון רומני מקורי ( שיש לו העתקים בארץ )

מחוברת כבר .. לא יודע כמה זמן. אולי שנתיים.
עבדה פעמיים. פעם אחת בשבילי. פעם אחת בשביל רכב אחר.

בגדול כל הכננות והרכבים עם כננות שהיו לי. רוב הפעמים שעבדו , זה היה בשביל אחרים.

לך תתקין כננת.

PW
29-10-21, 11:49
הפוזה זה אחד הדברים שמשפיעים
יקירי,
לנוחותך (באדיבות גיא) מצורף פתרון מנצח.
תדפיס במדפסת איכותית, תדביק על הפגוש הקדמי.
יצא לך יותר זול (במקדם 'פוזה' זהה)
בהצלחה

מוטי ג.
29-10-21, 12:11
אם כבר תמונה בשביל פוזה, אפשר להתקין את המוביל כבל על הגריל +חתיכת כבל באורך חצי מטר משתלשל החוצה.
10" Billet Aluminum Hawse Fairlead for Synthetic Winch 8000-15000 LBs Rope Cable Lead Guide https://www.amazon.com/dp/B073W7LTG8/ref=cm_sw_r_apan_glt_fabc_KFQ64RH0D6T89S NKMCD4?_encoding=UTF8&psc=1

גיא
29-10-21, 12:13
אם כבר תמונה בשביל פוזה, אפשר להתקין את המוביל כבל על הגריל +חתיכת כבל באורך חצי מטר משתלשל החוצה.
10" Billet Aluminum Hawse Fairlead for Synthetic Winch 8000-15000 LBs Rope Cable Lead Guide https://www.amazon.com/dp/B073W7LTG8/ref=cm_sw_r_apan_glt_fabc_KFQ64RH0D6T89S NKMCD4?_encoding=UTF8&psc=1

יש לי אחד כזה ספייר .. הוזמן פעמיים בטעות.

למכירה במחיר עלות.

boaz avrahami
29-10-21, 12:13
ואז שלוימל׳ה יקבל הורדה מהכביש על כננת שלא ברשיון…

מוטי ג.
29-10-21, 12:15
בשיא הרצינות, אני לא בטוח, שהבוחן/שוטר יוכיח שיש כננת.
זה לא שונה ממדבקות "טורבו"

bazz270
29-10-21, 12:23
פעם בטרופר קצר הייתה לי כננת פיצית כזאת של 4500 (של RZR).קניתי אותה רק בשביל שלא יציקו לי על הפגוש ברזל בטסט.
חיברתי אותה לדרישת המתקין לחשמל והיא הייתה פעילה.

עם מכפיל כוח רק בשביל הצחוקים היא פעם חילצה אותי (לאט ובזהירות שלא תתחמם המסכנה) מאיזה בוץ בקטנה ליד אליקים...אבל מעבר ללהיות מתקן ניגוח עם הגלגלות שלה לא היה לה שום שימוש אצלי.

דעתי האישית בלבד

במיוחד ברכבים ללא שלדה נפרדת,הכננות מהוות רק מטרד בטיחותי ומאפסת את כל מהות ספיגת אנרגיה בתאונה,במיוחד רכבים רכים כאלה כמו דסטר או אחר על בסיס פרייבט.

גיא
29-10-21, 12:50
פעם בטרופר קצר הייתה לי כננת פיצית כזאת של 4500 (של RZR).קניתי אותה רק בשביל שלא יציקו לי על הפגוש ברזל בטסט.
חיברתי אותה לדרישת המתקין לחשמל והיא הייתה פעילה.

עם מכפיל כוח רק בשביל הצחוקים היא פעם חילצה אותי (לאט ובזהירות שלא תתחמם המסכנה) מאיזה בוץ בקטנה ליד אליקים...אבל מעבר ללהיות מתקן ניגוח עם הגלגלות שלה לא היה לה שום שימוש אצלי.

דעתי האישית בלבד

במיוחד ברכבים ללא שלדה נפרדת,הכננות מהוות רק מטרד בטיחותי ומאפסת את כל מהות ספיגת אנרגיה בתאונה,במיוחד רכבים רכים כאלה כמו דסטר או אחר על בסיס פרייבט.

היית חייב לכתוב משהו .. רק בשביל לכתוב משהו ?

bazz270
29-10-21, 12:54
למה? התבאסת?

גיא
29-10-21, 13:02
למה? התבאסת?

לא, אני פשוט לא מצליח להבין מה הקשר בין הנסיון העגום שלך עם הגלגלות חסרות השימוש של הכננת המאד לא מתאימה לרכב שהיתה לך בטרופר לבין מה ששאל פות'ש ...

והמסקנה שלי היא שהיית חייב לכתוב משהו רק בשביל שיראו את המשתמש שלך .. היית יכול לכתוב משהו גם על התפרצות הרי געש בספרד במאה ה 21 .. זה קשור בערך באותה מידה לשאלה שלו.

ומעיון בתגובה שרשמת לו בפוסט של ההגבה ... נראה שאתה כנראה אותו אחד שהוא התכוון אליו בפוסט מאלו שמתבאסים שאנשים עם דאסטר מסתובבים להם בין הרגליים .. :)

אתה זה שמתבאס...

nirs
29-10-21, 13:03
הדבר הרציונלי יהיה לחסוך את הכסף לרוביקון / לנדקרוזר שאתה כלכך רוצה, אבל מה לעשות שכולנו לא רציונליים ועל אחת כמה וכמה שזה קשור לתחביב שלנו.
בקיצור, לך תקנה כננת…

Sent from my iPhone using Tapatalk

yovavz
29-10-21, 13:05
ואז שלוימל׳ה יקבל הורדה מהכביש על כננת שלא ברשיון…
ובזכות ההורדה מהכביש של שלוימלה, הדאסטר יעבור עוד שלב בדרך לשכנוע הסופי של אחרוני שומרי החומות בפורום שהרי רכב שטח אמיתי, צריך גם לקבל הורדה מהכביש

אתה זה שמתבאס...
נראה לי שלא הבנת נכון
זה מתוך אצילות נפש - הוא בסה"כ מבקש לחסוך משלוימלה את עוגמת הנפש בבזבוז מירצו על מוצרים נחותים

GodsFather
29-10-21, 14:19
ובזכות ההורדה מהכביש של שלוימלה, הדאסטר יעבור עוד שלב בדרך לשכנוע הסופי של אחרוני שומרי החומות בפורום שהרי רכב שטח אמיתי, צריך גם לקבל הורדה מהכביש

נראה לי שלא הבנת נכון
זה מתוך אצילות נפש - הוא בסה"כ מבקש לחסוך משלוימלה את עוגמת הנפש בבזבוז מירצו על מוצרים נחותיםאבל לגיא יש כננת 4500 והיא לא נחותה...

היא נחותה לטרופר ששוקל 2 טון פלוס...

yovavz
29-10-21, 14:30
אבל לגיא יש כננת 4500 והיא לא נחותה...
המוצר הנחות אינו בהכרח הכננת [emoji846]

גיא
29-10-21, 15:16
אבל לגיא יש כננת 4500 והיא לא נחותה...

היא נחותה לטרופר ששוקל 2 טון פלוס...

בדיוק.

מי מרכיב על טרופר כננת של 2 טון ? .. זה המשקל של האוטו ריק בחניה ....

המוצר הנחות אינו בהכרח הכננת [emoji846]

נשמה טהורה אתה :)

רכבים סטייל קינג ? .. צ'רוקי ? .. לדוגמה ?

שלוימלה
29-10-21, 15:35
בבקשה אל תסיטו את נושא הדיון,
גיא כמה העלות אצל מי אתה ממליץ,
אני רוצה רק לבנתים אף אחד לא נותן לי אומדן עלויות,
אז יאלה תנו לי את האומץ להתקדם ולעשות את זה,
ושוב אני חוזר אף אחד לא נולד בשטח,
אני רוצה להכנס עמוק חיבים לאט לאט,
ואני מאמין שבעזרתכם זה יקרה,
מחכה לתגובות שיעלו אותי קדימה,
ולא מחפש הסברים למה לא. אם אני לא היתי רוצה לא היתי שואל, אני רק שואל איך,
תודה רבה לכם.

נדב42
29-10-21, 15:59
בבקשה אל תסיטו את נושא הדיון,

מחכה לתגובות שיעלו אותי קדימה,
ולא מחפש הסברים למה לא. אם אני לא היתי רוצה לא היתי שואל

אז אולי כדאי לבחור כותרת מתאימה יותר לשרשור ...

erezgur
29-10-21, 16:08
אז אשמח לשמוע את חוות דעתכם האם מומלץ

אני ירוק בתחום, מעונין להכיר את התחום להכנס, להבין לדעת, ובסוף להיות עם כננת אמיתית על האוטו, לעבור ליד הל"ק ולהרגיש גדול

[B]אז ככה אף אחד לא נולד בשטח,
אני צריך ללמוד בדרך הקלה או הקשה איך להתנהג,
אני יודע שדאסטר מסתכל על הל"ק מלמטה,
.... אני מתקדם לאט לאט, תעזרו לי לחיות בשטח,
אני מתכנן ללמוד להשתמש בכננת אבל לא אלך ללמוד כשלא אדע כיון של עלויות(אולי זה ענק עלי)
...
לאט לאט אכנס למגרש של הגדולים,

שלוימלה,

השרשור נפתח (כותרת) בשאלה האם כננת לדאסטר מומלצת או לא.
משום כך ציין אמיר בצדק - צריך להגדיר מהם הצרכים ואז אפשר יהיה לחוות דעה האם מומלץ או לא.

התשובות שלך נותנות קצת רושם של צעיר שרוצה להתפרץ מהר מדי ולאו דווקא לכיוונים הנכונים ולכן שמעת כאן גם תשובות שקולות שניסו לגרום לך לחשוב על הנושא שנית, כנראה שלא הצליחו לחדור אליך או שאתה לא פתוח מספיק לשמוע גם דעות אחרות, זכותך.

גיא הרכיב כננת על הדאסטר שלו לאחר כמה שנות טיולים מכל הסוגים ובכל סוגי השטח. הוספת כננת הינה מהלך שאינו הכרחי במצב שבו אתה נמצא. אם באמת תתאהב בנסיעות השטח ותרצה להתקדם מבחינת יכולות השטח, ייתכן ותבין שהצעד הנכון הוא גם לשדרג את הרכב וסביר להניח שכשזה יקרה, הכננת שלך תהיה עדיין ללא שימוש על הדאסטר.

לטעמי (ואני לא היחיד כאן), את הסכום שתעלה הכננת אתה יכול להוציא על כמה שדרוגים ואבזורים מוצלחים לדאסטר שיהיו יותר שימושיים עבורך לטיולים בשטח עם הרכב. עשית הגבהה פשוטה עם ספייסרים, ייתכן ותבין שעדיף להשקיע בקיט איכותי עם קפיצים ובולמים טובים יותר. האם יש לך צמיגי שטח (זה כנראה השיפור הטוב ביותר שתוכל לעשות לרכב), מה עם נעילה אוטומטית (חפש בשרשור של גיא)? אולי מה שמאד יעזור לך זה ציוד לטיול שטח (ציוד חילוץ עם רצויות איכותיות ושאקלים או ציוד קמפינג כמו אוהל איכותי, כיסאות, שולחן) או גגון, מקרר...

כננת ככל הנראה תעלה לך 2500-4000 שח (לא בדקתי, אבל ניחוש זהיר). מחבד עניין הפוזה, אני משוכנע שציוד חילוץ איכותי (רצועות, שאקלים וכו') שעולה עשירית מזה יתן לך מענה מעולה בתחום זה וישאר לך כסף לפנק את הרקב וטיולי השטח שלך בצורה טובה והרבה יותר שימושית (כלומר שתשתמש בהם הרבה יותר פעמים).

אלא אם כן המצב שאינך מוגבל תקציבית אבל במקרה כזה אולי באמת שווה להכניס למערכת השיקולים לטווח רחוק גם את נושא רכב השטח הבא שתרצה לרכוש...

לא אוסיף לחפור לך יותר בנושא, נסה לקרוא שוב את מה שנאמר וקבל החלטה מתאימה עבורך. מחירים קל מאד לבדוק - פשוט הרם טלפון לאחד המתקינים המורשים ותוכל לקבל סדר גודל.

זלמן 1
29-10-21, 16:54
אם אפשר שאלה צדדית, 4500 ליברה זה לא מעט לדאסטר? הרי הכננת משמשת גם בתוואי שהוא לא מישור, לפעמים המשקל שהכננת "רואה" גדול הרבה יותר, לא?
אפילו על הג'ימני (יחסית רכב קל) התקנתי של 6000, אחרי שבשימוש של חבר אחר עם 4500, הכננת לא הצליחה למשוך אותי כשהייתי זקוק.

asafk
29-10-21, 17:00
לפעמים אין מקום או אין משקל - ומרכיבים כננת קטנה 'מדי' ואז כל שימוש משמעותי הוא עם מכפיל כוח.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

GodsFather
29-10-21, 20:03
שורה תחתונה - איזור ה4 אשח פלוס מינוס

יש לו צמיגי שטח ממה שראיתי.

השקעה בסט מתלים יהיה לו נכון להמשך הדרך ולא בשלב זה.

נעילה ללא ספק תועיל מאד(!) ואף יותר מכננת לאור מתאר השימוש, אבל את הנראות קשה לנצח.

bazz270
01-11-21, 05:58
בדיוק.

מי מרכיב על טרופר כננת של 2 טון ? .. זה המשקל של האוטו ריק בחניה ....

נשמה טהורה אתה :)

רכבים סטייל קינג ? .. צ'רוקי ? .. לדוגמה ?

תראה.פיזיקה רמה בגרות 4 יחידית.כננת 4500 ליברות בזרם מקסימלי מייצרת מתיחות של 2100קג על הכבל (זה למשל אם החיווט נעשה באופן תקין ולא עם כבלים של בידורית )עם מכפיל כוח סביבות ה4 טון.טרופר קצר שוקל סביבות 2300 קג.

כאשר אתה גורר רכב עם כננת כתלות במקדם המשטח, העומס שעל הכננת להזיז הוא סביבות 20 עד 40 אחוז ממשקל הרכב.במקרים מאוד נדירים של שפ"צים משולבים עם בוץ יגיע ליותר מזה.

קח דוגמא מהחיים.אתה שוקל 100 קג.אתה מזיז בחניה רכב ששוקל 3 טון?יפה.קח את האנלוגיה לעולם הכננות.

בטכניון פעם עשו ניסויים בפקולטה החקלאית ז"ל.לא מוצא את המאמר וגם לא כזה קריטי.תחפש אם בא לך

אבל אם אתה רוצה להרים את כל הדסטר שלך באוויר אז כן אתה באמת כנראה תצטרך יותר מ4500 ליברות.

yovavz
01-11-21, 06:33
אבל אם אתה רוצה להרים את כל הדסטר שלך באוויר אז כן אתה באמת כנראה תצטרך יותר מ4500 ליברות.
רק הערה אנקדוטאלית קטנה:
למיטב ידיעתי, היה מי שהרים את כל הדאסטר באוויר עם הכננת הזו (ולא מדובר בנשוא הפניה)[emoji846]

איל מ
01-11-21, 06:39
תראה.פיזיקה רמה בגרות 4 יחידית.כננת 4500 ליברות בזרם מקסימלי מייצרת מתיחות של 2100קג על הכבל (זה למשל אם החיווט נעשה באופן תקין ולא עם כבלים של בידורית )עם מכפיל כוח סביבות ה4 טון.טרופר קצר שוקל סביבות 2300 קג.

כאשר אתה גורר רכב עם כננת כתלות במקדם המשטח, העומס שעל הכננת להזיז הוא סביבות 20 עד 40 אחוז ממשקל הרכב.במקרים מאוד נדירים של שפ"צים משולבים עם בוץ יגיע ליותר מזה.

קח דוגמא מהחיים.אתה שוקל 100 קג.אתה מזיז בחניה רכב ששוקל 3 טון?יפה.קח את האנלוגיה לעולם הכננות.

בטכניון פעם עשו ניסויים בפקולטה החקלאית ז"ל.לא מוצא את המאמר וגם לא כזה קריטי.תחפש אם בא לך

אוהההו הו! באיזה עולם אוטופי וחביב אתה חי. בחיי שאני מקנא!
אם אתה משתמש בכננת כדי לחלץ עצמך מדשא חלקלק או רחמנא ליצלן בוץ רדוד של לס אז אשריך.
אבל כשרכב שקוע יפה בבוץ, או מול מדרגת סלע במעלה, לעתים הכוחות הנדרשים הם הרבה יותר ממה שציינת. גם יותר ממשקל הרכב.
(נ.ב. פיזיקה 5 יחידות בהצטיינות, אבל זה חסר משמעות, מכיוון שמה שאני זוכר מזה, זאת יחידה וחצי, וכנראה שבציון נכשל ;) ).

*אין בכל האמור שום המלצה בעד או נגד כננת, ואין זה משנה אם מדובר בדאסטר או בהאמר. דעתי היא שמי שרוצה כננת, גם אם זה בשביל פעם בעשור, שיתקין כננת ויהנה. כןמצטרף לאמירה שכננת היא כלי שצריך ללמוד להפעיל, ולהתנסות עם הדרכה כלשהי.

גיא
01-11-21, 06:58

אין לי בגרות .. אז לא יודע פיסיקה.

כן יצא לי לחלץ רכבים .. ולא פעם אחת.

אין שום קשר בין מה שרשמת ובין המציאות .. ;)

והכננת הספציפית הזאת עם המתקון הספציפי הזה. אצל הבעלים הקודם הרימה את הדאסטר באויר.

bazz270
01-11-21, 15:56
טוב
אין אז אין

אייל
04-11-21, 13:43
שלוימלה, רוצה לדעת כמה עולה? זה מאוד פשוט, תתחיל להתקשר לפי הגיאוגרפיה.
גתוס - באר יעקב
אספיר - תל עדשים
פרו-ג'יפ - חיפה
רסטה - גדרה

ויש עוד מלא, גוגל וטלפון ובעשר דקות אתה יודע בדיוק מה האופציות וכמה עולה ואפילו במחירים עדכניים.

-->