PDA

צפייה בגרסה מלאה : הקפאת רישיון רכב

reacon444
30-10-21, 14:05
שלום, ברשותי הילקס שנת 95, בחודשים הקרובים משפחתי ואני עוברים לחו"ל לתקופה של 4 שנים. אני מעוניין להקפיא את רשיונות הרכב ולהעמיד אותו עד לחזרתנו ארצה. אני חושש מעט מהתהליך של החזרתו לכביש בתום התקופה ( בירוקרטית, לא מכאנית). מישהו שמכיר את התהליך ויכול לשפוך קצת אור על הנושא? בהתחשב גם שבתקופת הקפאת הרישיון הרכב משנה סטאטוס לאספנות.
תודה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
30-10-21, 14:21
אספנות קל מאוד להחזיר לחיים. במיוחד אחרי הקפאה שנעשתה כהלכה (מכיר מישהו שהפקידה 'טעתה' הורידה לו את הרכב מהכביש במקום להקפיא.. נדמה לי שהיה כזה מקרה גם כאן בפורום).

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Yaron.nahum
30-10-21, 15:04
כאן לא מדובר על אספנות, אלא על שנת 95, שרק בעוד קצת יותר משלוש שנים תהפוך לאספנות.

הנה הוראות באתר משרד הרישוי.
נא לשים לב , מומלץ להשתמש במינוח הנכון של הפקדת רשיון.
לוודא שהתהליך הזה הפיך. שלא תקבל טופס אדום של הורדה.
https://www.gov.il/he/service/request_to_deposit_vehicle_license
.

Sent from my..

reacon444
30-10-21, 20:42
מכיר את כל מה שנכתב עד כאן, מחפש מידע יותר רחב על הבדיקות שהרכב צריך לעבור כאשר אני מחזיר אותו לכביש בסיום ההפקדה, טסט? בדיקת מעבדה? עוד איזה שקר כלשהו?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

omri_t
31-10-21, 11:02
תמצא חבר או אדם ישר שמוכן לדאוג לרכב
שהאוטו יסע פעם בשבוע. יקבל טיפולים. ויעבור טסט.

אוטו עומד זה לא בריא
ולך תדע אם בעוד יומיים לא יקום מישהו וישנה את ההגדרות להקפאה.

הירשפלד יובל
01-11-21, 00:16
יש לי סמוראי SJ413 LWB 87/88 .כשהיה מיושן והיה לי היילקס/דימקס מהעבודה , הכנסתי אותו להקפאה . כשעזבתי את העבודה ההיא הוא הגיע כבר לגיל אספנות ( 11-12/18 ) . ניגשתי עם הרשיון המוקפא למ"ר וביקשתי להוציא אותו מהקפאה . הפקידה לא ידעה/התבלבלה , אמרה לי : אתה צריך בדיקת מעבדה . אמרתי לה , סליחה , זה לא שהוא היה ללא טסט 4-5 שנים , הוא היה מוקפא . אמרה צודק , טסט רגיל עם מה שדרוש לאספנות , מאז עושה רגיל פעם בשנה . אם לא השתנו החוקים/נהלים לא צפויה לך בעיה , רק תשים לב שאתה מקבל רשיון מוקפא ותקווה שלא ישתנו התקנות כשתרצה להעלות אותו על הכביש .

-->