PDA

צפייה בגרסה מלאה : משחזת זוית מקיטה - לא מה שחשבתם

shmil
31-10-21, 09:55
רק משתף.
לפני כחמש שנים נמאס לי מהחלפה עיתית של משחזות 4.5.
אחרי שהיו לי בוש, קרס, בלאק ודקר ועוד רבות, אמרתי לעצמי שהגיע הזמן למשהו שיחזיק מעמד.

קניתי מקיטה. ואחר כך עוד אחת זהה.

אתמול נשרפה המקיטה הראשונה.

5 שנים זה לא באחריות.
דווקא לא עבדה קשה בחמש שנים הללו.

לקח אישי שלי - אין שום סיבה, לפחוות במשחזות 4.5 לשלם יותר על המותג.
ואם מעניין מישהו הדגם המפורש - 9557, יובאה על ידי היבואן הרשמי - ארגנטולס.
אנקדוטה, אגב - הראשונה הגיעה בתחילה ללא כפתור הפעלה והוחלפה.
עכשיו אני מבין יותר.....

shachar
31-10-21, 10:36
תיקנתי לאחרונה בוש חשמלית אחרי כמה וכמה שנים עלות של כ 150 ש"ח
עלות העוגן שזה בדכ מה שמתבלה כ 100 ש"ח
יש לי עוד בוש חשמלית נוספת ועוד מקיטה נטענת.

אין מוצר שלא מתקלקל, אני לא בטוח שהפרמיה על "מותג" היא מאוד משמעותית.

המוצרים של היום הם לא ברמת הבניה של פעם,
מצד שני המחירים נהיו נגישים יותר גם בגלל היבוא הפרטי.

omri_t
31-10-21, 10:57
עד לפני כשנתיים לאבא שלי היתה מסגרייה גדולה.
כחלק מפס ייצור, היה צורך לשייף ריתוכים עם משחזת זוית.

בעבר הרחוק עבדו עם משחזת אוויר
שהיתה יקרה ועמידה מאוד.
אחכ באו החשמליות.
שעם השנים התחילו להתפגר מהר.
בשנים האחרונות, אבי היה קונה משחזות סיניות כי לדבריו הם החזיקו בדיוק כמו מותגי הפרימיום ושרדו בדיוק את אותו הזמן.

זה אומנם שימוש אינטנסיבי יומיומי מאומץ.
אבל התובנה שלו היתה- לא להשקיע במותגים כי זה אותו ח$@ בכיסוי אחר.

boaz avrahami
31-10-21, 11:57
האמת שיש לי על המדף מטאבו ספייר.יש לי כבר די הרבה שנים מקיטה חוטית ואלחוטית בראשלס. עובדות ללא דופי.

חשוב לדעתי לקפל את החוט בלי לשבור אותו.
לפחות חצי מהתקלות לפי מה שאני מבין הן בכבל הזנה.

בכל מקרה, בשביל 200-300 שח לכלי ממותג ידוע, אין לי בעיה להוציא פעם בכמה שנים.
ההבדל בכסף בין לא מותג למותג הוא שולי ואני לא מפעל.
כל פעם שיש מבצע טוב ולא יהיה לי ספר על המדף אנצל ואזמין.

זוהר לב
31-10-21, 12:39
רוצים להאריך חיי הכלים? הפסיקו ל"קרוע" אותם. התאימו את קוטר והספק הכלי לסוג והיקף העבודה הנדרשת.
ה-"4.5 מיועדת לעבודות קלות, ולעבודות כבדות יותר משתמשים בכלי כבד יותר.
אצל רובנו נוח לעבוד עם 4.5 בכל התנאים לכן הכלי מתקלקל מהר.
כרגע משתמש בבוש 4.5 900 וואט שמחזיקה יפה לעומת ה-700 וואט ז"ל שקדמה לה, ולעבודות כבדות יש "9 של שטייר .

de fox
31-10-21, 13:24
בדיוק התפגרה לי בוש השבוע אחרי שרות נאמן של כמה שנים. מבדיקה מהירה ברשת המחירים הם סביב ה 300 שקל. כך שזה באמת לא עניין גדול. התעסקות של לחפש מי ייתקן, לשלוח לתיקון, לנסוע הלוך חזור.... וואלה מזמין ברשת חדשה מגיעה לי עד הבית.

מוני אורבך
31-10-21, 14:16
היו לי שלוש משחזות בחיי.
אחד 9 אינץ של בוש (קיבלתי מאבא) בת 30 ויותר שנה.
עברה גהינום וחזרה ועדין עובדת כמו גדולה.

משחזת 4.5 אינץ של מותג סיני עלום שם בת לפחות 15 שנה.
גם היא עברה גיהנום וחזרה, ופעם אחת הפסיקה לעבוד.
החלפת פחמים והיא עבדה שוב כמו חדשה.

ומשחזת נקיטה שקניתי לבית לעבודות "נקייות" היא ממש חדשה ללא סריטה.
קצת ניגוב אבק ואפשר למכור אותה כחדשה.

אז איך לעזזל אתם מחסלים משחזות על ימין ושמאל כאילו היו גרעינים ?!

יכול להיות שזה בגלל שהמשחזת מפסיקה לעבוד, ואתם פשוט זורקים אותה במקום להחליף לה פחמים ??

איל מ
31-10-21, 14:58
מאוד יכול להיות.
לי יש דיסק בוש שיש לו בעיית מגעים. התעניינתי במעבדה והסכום שזרקו לי לפני בדיקה בכלל, כבר התקרב למחיר של חדש. אז הפיתוי גדול.
אני כנראה כן אתקן אותו רק בגלל שהוא "של פעם".

מוני אורבך
31-10-21, 15:05
בדרך כלל מקבלים עם משחזת פחמים להחלפה.
אפשר גם לקנות ב ebay בעלות קטנה.
החלפת פחמים לוקחת דקות.
להחליף פחמים זה הדבר הראשון שעושים.
לא צריך לשלוח לבדיקה או תיקון.
יש מעט מאוד דברים שיכולים להידפק במשחזת.
לרוב זה נגמר עם פחמים או מיסבים.
לחסל סללים צריך ממש כישרון.
לפעמים כל הבעיה היא במתג, שוב פתיחה ניקוי והכל כמו חדש.
לא צריך להיות מומחה או גאון גדול, זה באמת ממש low tec

חימושניק
31-10-21, 15:25
יתרון למתגים: לנציגים בארץ: לדיקו לבוש וארגנטולס למקיטה יש חלפים (פחמים, עוגנים משבתים וכו') במלאי שוטף בעלויות נמוכות. אפשר לבצע תחזוקה שוטפת לכלים שהם מייבאים בקלות ובנוחות במחירים סבירים, בעבודה עצמית.
למותגים סיניים או מוצרים בייבוא אישי לרוב יותר קשה להשיג חלפים ואז הם הולכים לפח.
למרות הפיתוי לזרוק את הכלי ולקנות חדש בגלל מחיר רכישה זול, אני עדיין מאמין שכדאי להשקיע בתחזוקה של הכלים. כלי שלא מתעללים בו ושמתחזקים אותו מחזיק שנים, גם אם הוא לא בנוי כמו כלי "של פעם".

shmil
31-10-21, 15:53
חברים, אם למישהו היה ספק - לא , זה לא פחמים. פחמים אני יודע לבדוק ומחליף תדיר.
זה כנראה עוגן. פורצת אש אמיתית מהמכשיר בזמן התנעה, והפחמים בסדר גמור.

avikkllk
31-10-21, 17:02
אני רגיל לקרוא לזה דיסק..
אז במחילה מכבודכם.

לי יש דיסק של מקיטה 4.5 עם כבל חשמלי.
למעלה מ7 שנים..

היא חצי ביתית ..
היא עובדת לפחות שלושה פעמיים בשבוע במשק או בשיגוע שלי.

מחזיקה יפה מאוד

Sent from my M2006C3LG using Tapatalk

kd2
31-10-21, 17:41
בתור משתמש מקיטה כמעט בלעדית ב10 שנים האחרונות.
אמינות הכלים החדשים נמוכה יותר בצורה מורגשת.
אבל היי, זה כנראה בכל המותגים ככה.
פעם מברגות DTD146 שיוצרו עד 2010-2012 עם מברשות היו שורדות כמעט הכל.

זה קצת כמו רכבים, הם הגיעו לשיא שלהם בתחילת שנות ה2000 ומאז אנחנו רק יורדים באמינות.

עוד נקודה חשובה במשחזות 4.5, תעברו לנטענות החכמות שעוצרות רגע לפני שנהיה בלאגן, זה פיצ'ר נהדר ומציל חיים על אמת.

boaz avrahami
31-10-21, 18:02
בתור משתמש מקיטה כמעט בלעדית ב10 שנים האחרונות.
אמינות הכלים החדשים נמוכה יותר בצורה מורגשת.
אבל היי, זה כנראה בכל המותגים ככה.
פעם מברגות DTD146 שיוצרו עד 2010-2012 עם מברשות היו שורדות כמעט הכל.

זה קצת כמו רכבים, הם הגיעו לשיא שלהם בתחילת שנות ה2000 ומאז אנחנו רק יורדים באמינות.

עוד נקודה חשובה במשחזות 4.5, תעברו לנטענות החכמות שעוצרות רגע לפני שנהיה בלאגן, זה פיצ'ר נהדר ומציל חיים על אמת.

אתה מתכוון לאלו שמפסיקות להשחיז?
פיצ׳ר מוזר שצריך להתרגל אליו קצת.

kd2
31-10-21, 23:15
בגדול כן...:cool:

אתה עובד עם סוללות פחות מ5 אמפר ? אז כן זה יקרה לך הרבה על שטויות.
ככל שהסוללה גדולה יותר זה עובד חלק יותר, לפחות ככה זה בדגם DGA504.
כולן אגב טוחנות סוללות מקצועיות.

אם אתה בענף האחזקה, עבודות שטח, חיתוכים של דברים מוזרים בתנוחות מוזרות, סולמות, גגות וכו.... ההגנה הזאת שווה המון.
בסדנא עם תנאים טובים ועובד יציב - חשמלי לגמרי.
אצלי זה בדיוק ככה, חשמלי בשולחן עבודה, נייד בשטח.

ניר ל
03-11-21, 14:25
יש למישהו סוללה מקורית מתה ?

זיף
03-11-21, 16:24
אני בתהליך של חידוש והעברה של חלק נכבד מכלי העבודה שלי לכלים נטענים. כחלק מזה חפרתי לא מזמן לעומק במלא פורומים מקצועיים בחו"ל כדי להבין עם איזה מותג כדאי להיכנס לברית.
כמו שזה נראה, לכלל המותגים יש בעיות שנובעות מענייני בקרת איכות כאלה ואחרים- מתג שלא עובד, ויסות מהירות דפוק וכו'. לא תמיד עם קורלציה למשך, סביבת או קושי העבודה. רוב הכותבים מציינים שיש מותגים מסויימים שהם לא יתקרבו אליהם יותר בחיים.
ומכאן- זה בסוף עניין של עלות מול תועלת. כמה אתה משתמש מול כמה אתה מוכן להוציא על כלי וכמה יעלה לך להחליף או לתקן אותו. מה השם שמודפס- פחות משנה.

mugi8675
03-11-21, 18:19
אנחנו בחרנו בנטענים של dewalt ויש לנו אוסף בטריות לא קטן, בעיקר בגלל המסור (לטובת המעשנת). יש מתאמים (זולים, מעלי) שמאפשרים לעבוד איתן גם על כלים של מקיטה. מאחר ויש המון כלים ב״עלי״ שהם זולים מאוד שעובדים עם בטריות 18vשל מקיטה, אנחנו רוכשים מידי פעם כלי נטען מעלי לטובת פרוייקט בייתי ומשתמשים במתאם.

nir.samo
03-11-21, 21:12
וזה לא דופק את הבטריה המקורית? טוענים שזה לפעמים כן והבטריה לפעמים עולה יותר מהכלי.

נמרוד
03-11-21, 23:46
אני בתהליך של חידוש והעברה של חלק נכבד מכלי העבודה שלי לכלים נטענים. כחלק מזה חפרתי לא מזמן לעומק במלא פורומים מקצועיים בחו"ל כדי להבין עם איזה מותג כדאי להיכנס לברית.
כמו שזה נראה, לכלל המותגים יש בעיות שנובעות מענייני בקרת איכות כאלה ואחרים- מתג שלא עובד, ויסות מהירות דפוק וכו'. לא תמיד עם קורלציה למשך, סביבת או קושי העבודה. רוב הכותבים מציינים שיש מותגים מסויימים שהם לא יתקרבו אליהם יותר בחיים.
ומכאן- זה בסוף עניין של עלות מול תועלת. כמה אתה משתמש מול כמה אתה מוכן להוציא על כלי וכמה יעלה לך להחליף או לתקן אותו. מה השם שמודפס- פחות משנה.אני חושב שנוח לנו להכליל על המותגים ולשכנע את עצמנו שסיני זול עדיף. אולי אם אתה באמת משתמש מזדמן זה לא משנה? אני לא מכיר בעל מקצוע אחד, לא משנה מאיזה מוצא ועדה, מוצלח יותר או פחות, יקר או זול, חשמלאי, נגר או מסגר, שמשתמש בכלים סיניים. אף לא אחד.

יש כמה משפחות כלים מוכרות, נפוצות, עם מבחר מלא של כלים. ההתלבטות בינהן כנראה לא קריטית, אבל לא חושב שיש הגיון להתרחק מהן. מקיטה, בוש, דוולט, מילווקי...

יונימוג אדום
04-11-21, 05:00
אני חושב שנוח לנו להכליל על המותגים ולשכנע את עצמנו שסיני זול עדיף. אולי אם אתה באמת משתמש מזדמן זה לא משנה? אני לא מכיר בעל מקצוע אחד, לא משנה מאיזה מוצא ועדה, מוצלח יותר או פחות, יקר או זול, חשמלאי, נגר או מסגר, שמשתמש בכלים סיניים. אף לא אחד.

יש כמה משפחות כלים מוכרות, נפוצות, עם מבחר מלא של כלים. ההתלבטות בינהן כנראה לא קריטית, אבל לא חושב שיש הגיון להתרחק מהן. מקיטה, בוש, דוולט, מילווקי...

אני מתקן ומייצר מכונות קידוח קטנות לקידוחי קרקע וחיזוק מבנים .
משתמש עם משחזת "9 של מקיטה ומשחזת "4.5 של בוש ( הרבה יותר נוחה לי לעבודה ) .
אני אוהב כלי עבודה איכותיים ( ומוכן לשלם עבורם ) , כיום אני רוכש אך ורק משחזת "4.5 בוש סינית !!
היא הרבה יותר אמינה מאותו מוצר אירופאי , יותר קטנה ונוחה לאחיזה והרבה יותר חזקה . יש לי מספר משחזות כאלו שעובדות כבר שנים וחוץ מהחלפת פחמים ללא בעיות כלל .
גם במכונות הקידוח אני משתמש במיסבים סיניים אשר עולים לי רבע ממיסבי טימקן ומחזיקים לי כפול זמן עבודה !!! מדובר במיסבים קוניים בקוטר 420 מ"מ - משקל מיסב בודד סביב 12 ק"ג .
בקיצור - לא כל מוצר סיני הוא גרוע , יש מוצרים מצויינים .

אילן

נמרוד
04-11-21, 07:23
אתה צודק אילן! טעיתי בעצמי בהכללה.

כוונתי היתה למוצרים שהם חיקויים זולים לא ממותגים.

זיף
04-11-21, 08:19
אני חושב שנוח לנו להכליל על המותגים ולשכנע את עצמנו שסיני זול עדיף. אולי אם אתה באמת משתמש מזדמן זה לא משנה? אני לא מכיר בעל מקצוע אחד, לא משנה מאיזה מוצא ועדה, מוצלח יותר או פחות, יקר או זול, חשמלאי, נגר או מסגר, שמשתמש בכלים סיניים. אף לא אחד.

מסכים. בגדול המשפחות הללו נותנות את העלות תועלת הטובה ביותר. מה שמתחתיהן- אני לרוב לא קונה.
לאבא שלי אגב (שנופל לקטגוריה של איש מקצוע שעובד עם הכלים בשטח ובתנאים קשים) היו כמה שנים שני עובדים מצויינים- אבל לא ידעו לשמור על כלי העבודה. הפתרון במקרה שלהם היה לקנות את הכלים הפשוטים ביותר.

לגבי בחירה בין המשפחות- יש שיקולים לכאן ולכאן. מי שעובד יותר בעץ, למקיטה יש מגוון כלים מתאימים, מקצוע, מכונת למלה וכו. מי שמתעסק בברזל או צנרת- למילווקי יש פתרונות נהדרים לחיתוך ולחיצה.

זוהר לב
04-11-21, 08:21
רוב המותגים הנחשבים למוצרי צריכה מיוצרים בסין. מי שמייצר במדינות מערביות מפותחות, מפסיד כסף.

איל מ
04-11-21, 09:04
אני מתקן ומייצר מכונות קידוח קטנות לקידוחי קרקע וחיזוק מבנים .
משתמש עם משחזת "9 של מקיטה ומשחזת "4.5 של בוש ( הרבה יותר נוחה לי לעבודה ) .
אני אוהב כלי עבודה איכותיים ( ומוכן לשלם עבורם ) , כיום אני רוכש אך ורק משחזת "4.5 בוש סינית !!
היא הרבה יותר אמינה מאותו מוצר אירופאי , יותר קטנה ונוחה לאחיזה והרבה יותר חזקה . יש לי מספר משחזות כאלו שעובדות כבר שנים וחוץ מהחלפת פחמים ללא בעיות כלל .
גם במכונות הקידוח אני משתמש במיסבים סיניים אשר עולים לי רבע ממיסבי טימקן ומחזיקים לי כפול זמן עבודה !!! מדובר במיסבים קוניים בקוטר 420 מ"מ - משקל מיסב בודד סביב 12 ק"ג .
בקיצור - לא כל מוצר סיני הוא גרוע , יש מוצרים מצויינים .

אילן

מעניין .אתה יכול להמליץ על משהו סיני ספציפי?

boaz avrahami
04-11-21, 09:25
כולם סיניות. גם הממותגות. כולל המאטבו, מקיטה והבוש. מתאר לעצמי שגם דיוולט ומילווקי.
אין סיבה במחיר הזה לקחת כלי שיתפרק אולי ביד.
כמה כבר כסף יחסך?

איל מ
04-11-21, 10:02
אם בנאדם אומר שמנסיונו הסיני יותר טוב, אז אני מאמין לו. הרעיון הוא לא לחסוך בקניה, אלא לעבוד עם כלי שלא מתקלקל.

polar bear
04-11-21, 11:59
מתוך 5 מקיטות , רק אחת, זאת מהקישור של ניר ל { ושוב תודה } יוצרה בסין. משחזת חוט 9557 ומקדחה חוט 2051 ביפן. מברגה 481 וג'יגסו חוט ברומניה.

לפחות תלמד מהטעויות של נמרוד ואל תכליל.

mugi8675
04-11-21, 12:07
וזה לא דופק את הבטריה המקורית? טוענים שזה לפעמים כן והבטריה לפעמים עולה יותר מהכלי.

לא יודע. עןד לא קרה לנו. למעשה חלק מהכלים עובדים גם על בטריות 18 של דהוולט למרות שכתוב במפרט שהם מיועדים למקיאה. למשל פנסי עבודה שונים. למשל זה https://he.aliexpress.com/item/1005002510899322.html?spm=a2g0s.9042311. 0.0.60054c4duo4HnN

המשוטט
04-11-21, 13:36
https://www.tiktok.com/@alanajaynexuereb/video/6831072841597734149

https://www.tiktok.com/@alanajaynexuereb/video/6831805980708293893

יונימוג אדום
04-11-21, 18:00
מעניין .אתה יכול להמליץ על משהו סיני ספציפי?

לאורך השנים התנסיתי בכלים של יצרנים שונים - אני הכי מתחבר לבוש "4.5 ולמקיטה "9 - נוחים לאחיזה ולתפעול .
לבוש יש מספר מפעלים - גרמניה , רומניה , רוסיה , סין וכנראה שעוד כמה .
אינני חוסך בכלי עבודה - עובד עם שלוש משחזות קטנות - שתי בוש סיניות ואחת גרמנית , כמו שציינתי - הסיניות הרבה יותר קומפקטיות ונוחות לאחיזה , הרבה יותר חזקות ומחזיקות לאורך שנים ללא תקלות ( למעט החלפת פחמים ) הגרמנית ( עולה כמעט כפול ) מגושמת וחלשה .
במשאית אני מחזיק דיסק לשעת חירום , פעם רכשתי דיסק סיני כזה במאה ש"ח ושמתי במשאית לחירום - כאשר הייתי זקוק לו לחיתוך או שניים שבק חיים לאחר מספר דקות .
ברגע שמאחורי מוצר סיני יש מותג - הסינים לא מפשלים , אולם רוב המוצרים עלומי שם וזולים - גם איכותם בהתאם .

אילן

נמרוד
04-11-21, 19:50
הלכתי להסתכל איפה הכלים שלי יוצרו. שלוש משחזות זוית בוש 900W מגרמניה ובוש 720W מיוצרת בסין. המקיטה - הזאת לפחות - יוצרה ביפאן. המקיטה, שהיא גם הכי וותיקה (8 שנים? אולי יותר) - התקלקלה פעם אחת, פין נעילה נשחק. תוקנה בעלות של בערך 100 שקלים אם אני זוכר נכון. מסור שורף דוולט, יוצר בסין. מסור עגול סקיל יוצר בסין, וג'יגסו סקיל וותיק יוצר דווקא בהולנד.
הכלים הנטענים שלי הם מילווקי M18 ויוצרו חלקם בסין וחלקם בויאטנם לפי המדבקות.

135920

אמיר ב.א
09-11-21, 15:35
משחזת זווית שהתקלקלה , (גם מקיטה)
נתתי לבית מלאכה לתיקון כלים שנחשב טוב.

לקחו 100 ש"ח לבדיקה , ואמרו שלא משתלם לתקן , בקושי היו מוכנים להחזיר חזרה את הכלי.

אמרתי נתקן לבד , אין מה להפסיד.
די מהר מצאתי שחוט מהסליל הקבוע קיבל נתק באמצע.
הלחמתי חוט נחושת קצת יותר עבה על אותו המקום ומלאתי בדבק חם.
תקלה נוספת במפסק - ביטלתי את המפסק ושמתי מפסק חיצוני.

עובדת טוב עד היום.

אותו סיפור עם ג'יגסו , 100 שח לבדיקה ואמרו שלא ניתן לתקן.
החלפתי מפסק , קצת שמן במייסבים ועובד שוב.

אז כנראה חלק מבתי המלאכה לתיקון כלים זה כבר לא מה שהיה פעם ...

ניר ל
09-11-21, 15:46
למה שיתקנו אם הם גובים 100 ₪ בלי לעשות כלום?
שמעתי כבר סיפורים על טכנאים שעובדים בשיטה הזאת - גובים כסף על ביקור וטוענים שלא משתלם לתקן...

boaz avrahami
09-11-21, 16:19
מי שיש לו כלי מקיטה מקולקלים שיבוא אלי לבדיקה.
70 שח לחברי ג׳יפולוג

erby
09-11-21, 19:54
באיזור הדרום, אני ממליץ למי שיש כלי עבודה חשמלי מקולקל, גם ישן, שיגש לפליקס מוטור בא.ת. של קרית גת.
https://g.co/kgs/6Mb4qL
מעבר לכך שהוא ישר והמחיר סביר, יש לו ג'נקייה מכובדת לחלקי חילוף.
לגבי חיובי בדיקה, בפעם האחרונה שפסל משחזת זוית בוש שהבאתי לתיקון (עוגן שבור) לא חייב על הבדיקה. אבל זה היה לפני כמה שנים.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

shmil
16-11-21, 09:00
רק בשביל לסגור הנושא:
נקנתה דיוולט עוד באותו שבוע.

אבל כיוון שאנחנו גיפולוגים - שאני אזרוק מקיטה?
הזמנתי מדוד עלי עוגן. 17$ עם משלוחה, מיסבים ופחמים רזרביים.
הגיע אתמול והוחלף הבוקר.
עוד משחזת תקינה.

משחזות זה בדיוק מסוג הדברים שאף פעם אין יותר מדי....
:)

ועדיין, חוזר ואומר: "מקיטה זה כבר לא מה שחשבתם".

-->