PDA

צפייה בגרסה מלאה : רנגלר: הבדלים בשגרת החלפת שמן מנוע בין ספר הרכב באנגלית לעברית

yosss
01-11-21, 16:08
רנגלר 2017
שגרת הטיפולים שונה בין מה שכתוב בספר באנגלית לעברית.
למי להאמין?
שמן מנוע:
באנגלית - יש להחליף כשנידלקת נורית חיווי בלוח השעונים. בכל מקרה לא לעבור 16000 קמ. בשימוש רב בשטח החלפה כל 6500 קמ.
אסור לעבור 12 חודשים ללא החלפה.
בעברית - כל שישה חודשים או 12000 קמ.

135874135875

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

איל מ
01-11-21, 18:59
התנאים בישראל עונים להגדרה של תנאים קשים.
האם בספר המקורי באנגלית אין התייחסות לתנאים כאלו?

yosss
01-11-21, 21:34
יש שתי התייחסויות.
1. מחשב הרכב בוחן כל מיני פרמטרים ולפי זה מחליט מתי להדליק את נורת החיווי. כאשר המוקדם ביותר לאחר 5600 ק"מ.
2. בתנאים קשים ההמלצה להחליף שמן אחרי 6500 קמ, גם אם הנורית חיווי לא נדלקה.

אין התייחסות לזמן בין החלפות בתנאים קשים

הבעיה שלי שלפי הספר בעברית צריך לבצע החלפה כל חצי שנה.
צפוף...
אין לי בעיה עם 16000 קמ או 12000 קמ בין טיפולים (ההבדלים בין הספרים)
באנגלית זה 10000 מיל אז בקמ...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

zivo
02-11-21, 08:56
התנאים בישראל עונים להגדרה של תנאים קשים.
האם בספר המקורי באנגלית אין התייחסות לתנאים כאלו?

האם התנאים בישראל שונים מהותית מדרום קליפורניה ( נגיד ל.א. ודרומה) או טקסס וניו מכסיקו?
או שההגדרה שישראל היא תנאים קשים זה עוד דרך של היבואן למצוץ עוד כסף ?

Gershon
02-11-21, 09:18
הייתי שולח מכתב ליצרן על שטיקים וטריקים של יבואן בנושא זה.....חחח

איל מ
02-11-21, 12:15
האם התנאים בישראל שונים מהותית מדרום קליפורניה ( נגיד ל.א. ודרומה) או טקסס וניו מכסיקו?
או שההגדרה שישראל היא תנאים קשים זה עוד דרך של היבואן למצוץ עוד כסף ?

לא יודע מה ההוראות בקליפורניה.
בספר הרכב של הקיה של אשתי, כתוב במפורש שמקומות בהם הטמפ גבוהה (אאל"ט 35 מע"צ, אל תתפוס אותי במילה, אני לא מול הספר), יש אבק, או נסיעה מרובה בפקקים, יש לטפל באינטרוולים מקוצרים של "תנאים קשים". ולכן שאלתי אם יש בספר של הרנגלרהתייחסות לתנאים כאלו.

עכשיו, לגבי הוראות היבואן יכולות לנבוע מדאגה אמיתית לשלום הרכב (כן. בטח...), או מכיוון שאין כאן תחרות, והמתחרה לא מכריז על טיפול כל 30, ואז אפשר לסחוט את הלקוח עוד קצת על טיפולים וחלפים.... אבל אלו רק השערות ואני סוטה מהדיון.

nirs
02-11-21, 12:34
מחליף פעם בשישה חודשים (נוסע בעיקר בשטח).
ברכב שנוסע בעיקר בכביש, יתכן ואפשר לשקול ל״עבוד״ לפי ההנחייה הלועזית.
דעתי, לא כאן כדאי לחסוך…

Sent from my iPhone using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
02-11-21, 12:59
אני מחליף שמן ברכבים הפרטיים שלי, אלו שמוגדר להם טיפול ב20000 וב15000 ק"מ, ב7000 וב7500 ק"מ, בהתאמה.

בהיילקס שנוסע מעט מאוד, כל חצי שנה.

למדתי מתוצאות בדיקת מעבדה לשמנים, שזה לא המקום לחסוך בו.

השגרות הארוכות הן פיקציה של מחלקות השיווק.

zivo
02-11-21, 13:17
אני מחליף שמן ברכבים הפרטיים שלי, אלו שמוגדר להם טיפול ב20000 וב15000 ק"מ, ב7000 וב7500 ק"מ, בהתאמה.

בהיילקס שנוסע מעט מאוד, כל חצי שנה.

למדתי מתוצאות בדיקת מעבדה לשמנים, שזה לא המקום לחסוך בו.

השגרות הארוכות הן פיקציה של מחלקות השיווק.
חנן,
ברשותך, אני מתעלק על השרשור הזה ומעלה שנטחן כבר כמה פעמים - שמן בגיר אוטמטי.
האם לדעתך צריך להחליף באופן יזום?

חנן-ג'יפולוג
02-11-21, 13:19
אני מחליף שמן בגיר האוט' כל 15000. החלפה פשוטה. ריקון מלמטה ומילוי מפתח הבדיקה.
לא יודע לומר אם זה הדבר הנכון, אבל אני עושה את זה כבר לפחות 12 שנה, ועוד לא חוויתי תקלה בגירים האוט' שלנו.

grand
02-11-21, 14:38
תלוי בסוג השמן שאתה ממלא, שמן של מופאר הוא חצי סינטטי ולכן ההמלצה להחליף כל חצי שנה, אישית משתמש מאז ומתמיד בשמן סינטטי מלא באותם התקנים של וולוולין וכיוון שעושה פחות מ 8k בשנה, אז פעם בשנה לדעתי זה מספיק, מאז ומתמיד נוהג כך ומעולם לא היתה לי בעיה במנוע.
לגבי הגיר ברנגלר, היצרן ממליץ החלפה של שמן ופילטרים סביב 100k עד כמה שזכור לי, לדעתי זה מתכון להרג הגיר, פעם ב 30-40k זה סביר.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

asafk
05-11-21, 10:10
אין אף שמן שהוא לא סינטטי מלא שמחזיק מעמד בתוך גיר אוטומטי יותר משנתיים.
אם הוא גם נוסע.. והמצמדים נשחקים.. אז גם שמן סינטטי מלא לא יהיה טוב אחרי שנתיים.
גיר עם שמן "לכל החיים" זה לכל החיים של הגיר. כלומר עד שמחליפים או משפצים אותו. ליצרנים היבואנים והמוסכים יותר טוב להחליף גיר מלהחליף שמן. לגיר יש חילוקי דעות איתם.
כנ"ל מנועים. שמן סינטטי יכול לחיות שנה בתוך מנוע בנסועה נמוכה. מינרלי גם אבל רק אם נוסעים מעט ובלי אבק. בכל סידור אחר החלפה פעמיים בשנה פחות או יותר או כל 10000 קמ לכל היותר תעשה רק טוב. השמן סופח אליו דלק ונהיה דליל ופחות יעיל. סופח אבק ונהיה פחות שמן. בישראל התנאים קשים בגלל הרבה אבק דק ובגלל שהכבישים לוהטים. בצירוף פרופיל נסיעה של תנועה איטית ללא קטעי כביש מהיר ארוכים, פשוט כי אין כאן כבישים מהירים... זה לא ייחודי לישראל אבל עונה היטב על ההגדרה של תנאים קשים.

אני לא מכיר אף מכלל שסובל מנוזלים טריים או נקיים.
אז גם אם זה תעלול של היבואן, עדיף זה מאשר החלפה כל 30000.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

-->