PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'ימני חדשה מהסוכנות מספר שאלות

igalkr11
16-11-21, 11:54
שלום !
אני חדש פה בפורום ובכלל חדש בעולם הג'יפים, עד עכשיו אני מגיע מעולם רכבי הספורט ובאופן כללי מבקר קבוע במסלולים אך בזמן האחרון נכנס לי ולאשתי הגו'ק של השטח ובכל מקרה רצינו רכב שני בבית אז החלטנו לרכוש את הגימיני בתוך רכב שטח ראשון שלנו.

אשמח לעזרה מסויימת כי הבנתי בגיפים לוקה בחסר, כאשר היינו בסוכנות בנוסף לרכישה של האוטו יש אופציה להוספה של תוספות, המון תוספות וזה בילבל אותי כי אני לא מבין ולא יודע איך המחירים בחוץ, אז ארשום לכם מה הוספתי ואשמח לשמוע חוות דעת אם זה נחוץ, מיותר או בזבוז כסף מוחלט.

הוספנו כיסוי גלגל "מהודר" לאוטו, עשו לנו אותו במחיר של 997 ש"ח ( לפני מע"מ) מה דעתכם על הכיסוי שהם מציעים בסוזוקי ? בתמונות זה נראה מרשים ובכללי הרבה יותר יפה מללא כיסוי, ראיתי בארץ המון סוזוקי גימיני עם כיסוי רק לאמצע והגומי חסוף, מה עדיף ? כיסוי מלא כמו שהם מציעים או להסתפק בכיסוי רק גאנט עצמו ? ואיך המחיר שהם הציעו לי ?

מיגונים, אז ככה אנחנו מתכוונים לעשות טיולי שטח, דיונות, בוץ ופרדסים אבל לא חושב שאני יהיה בקטע של טיפוס סלעים איך סוג מיגונים הייתם ממליצים לי ? בחבר'ה הם הציעו לי מיגון של החברה RASTA 4X4, מיגון 4 חלקים הכולל ס.קדמי, קאניסטר, מ.דלק, ת.העברה) כל זה ב 2972 ש"ח לפני מע"מ ( יוצא 3477 ש"ח טוטאל כמובן כולל התקנה) מה דעתכם על המחיר, החברה והאם אני בכלל צריך את זה ?

חוץ מזה אשמח לשמוע ממכם עוד טיפים והמלצמות לרכישת סוזוקי גימיני חדשה, פיספסתי משהו ? מבחינת הנחות מישהו יודע אם אפשר להוציא מהם הנחות על האוטו ? אני יודע שהביקוש שלו מטורף והם לא היו מוכנים להוריד לי שקל חוץ מי 15% שעשו לי על איביזרים שציינתי פה למעלה.

תודה רבה ושמח להצרף לפורום ! מקווה להועיל בעתיד.

Saar
16-11-21, 12:22
ברוך הבא.
לא יודע לומר לגבי המיגונים (לא מכיר את הגימני ואת נקודות החולשה שלו) אבל לגבי כיסוי הגלגל, אישית, נראה לי סתם בזבוז.
לא חסרים כיסויי בד שעושים את אותה העבודה (ולא מרעישים ורועדים :) ) ועולים הרבה פחות.
כולל כאלו עם מקום אחסון לאשפה - שזה מאוד חשוב ובטח בג׳ימני בו כל תוספת מקום אחסון מבורכת.
סער.

מוני אורבך
16-11-21, 12:26
אני קניתי גימיני ידני חדש לפני חצי שנה.
לא קניתי כיסוי גלגל. לדעתי לא צריך אותו ואני גם לא חושב שהוא יפה.
כיסוי גלגל קשיח עלול להישבר בשטח, אם כבר עדיף כיסוי.
שוב, לדעתי בלבד.

אני קניתי את המיגון המלא שהציעו. המחיר שווה בהחלט.
של אספיר מעט יותר טוב, אבל עולה הרבה יותר.
האם צריך אותו ?
הבטן די חשופה ועל כן כדאי למגן אותה, כל השאר פחות הכרחי.
אבל לשקט הנפשי זה עדיף.
אני גם הגבהתי את הרכב (הגבהה חוקית כמובן) ועל כן נדיר שהמיגון שלי פוגש בסלע.
לא חיבים להגביה, ולהגבהה יש את הבעיות שלה, אבל הגימיני עובר איתה הרבה יותר חלק.

הנחות וכו, יש לפעמים מבצעים (כוחות הביטחון או בתי חולים) אבל הם מאוד נדירים.
הגימיני נמכרים כמו לחמניות טריות ואין הרבה מהם, אין להם שום מוטיבציה למבצעים.

נעילות וכו.. מערכת אחיזת שטח האלקטרונית עובדת בכלל לא רע.
אלא אם כן אתה מתכנן לעשות שטח קשה מאוד והרבה ממנו, לא רואה צורך בנעילות.

erezgur
16-11-21, 12:49
ברוך הבא,

לגבי כיסוי גלגל - אני מניח שכולם כאן הגיעה שזוהי תוספת שאפשר לוותר עליה.
לגבי מיגון - רסטה היא חברה מובילה וטובה ויש לטעמי יתרון מסוים להזמנה בבית רכישת הרכב, לא יוכלו לטעון בעתיד שנזק כלשהו נגרם בגלל התקנת מיגון, או בעיה בהתקנת המיגון וכו'.
לאחר קבלת הרכב אתם זכאים למיטב ידיעתי לקורס נהיגת שטח - זה מאד חשוב ויאפשר לך להבין טוב יותר למה הרכב מסוגל, ממה להיזהר וכו'.
אם זה אפשרי - הייתי מנסה במעמד הרכישה להחליף הצמיגים לצמיגי 50-50 (AT, כביש-שטח).

נשלח מהנייד

nirs
16-11-21, 13:11
תתחדש.
מסכים עם מה שנאמר על ידי החברים פה.
מציע שתצא לקורס נהיגת שטח (למיטב ידעתי, מתנה מהיבואן) ותתחיל להשתפשף.
מהר מאוד תבין מה הם השיפורים (לאו דווקא מכאניים) שאתה נדרש להם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוני אורבך
16-11-21, 13:31
אין אפשרות להחליף צמיגים אצל היבואן (או בכל אופן לא היה אפשרות כזו לפני חצי שנה)

מעבר לזה במידה החוקית של הרכב אין צמיגי חצי שטח או שטח מלא לרכב, לא בארץ.
ותקנו אותי אם אני טועה.

איל מ
16-11-21, 13:59
כיסוי גלגל "לחלק של הגומי" הוא חשוב. חשוב מאוד. וזאת כי השמש גומרת את הצמיג. אבל, כמו שציינו, אין שום סיבה לקנות קשיח, בטח לא במחירים הנל. כל כיסוי בד (דמוי עור) יעשה את העבודה, בהרבה יותר זול, וגם נוח יותר להתעסקות כשמחליפים גלגל.
כיסוי גלגל מקורדורה פחות מומלץ כי הוא מתרפט די מהר.

igalkr11
16-11-21, 14:33
תודה רבה על התגובות המהירות !
אבטל את הכיסוי הקשיח לגלגל ואשאיר את המיגונים של ראסטה !

erezgur
16-11-21, 15:36
בהזדמנות זו - מתי זמן האספקה המשוער?

נשלח מהנייד

יוני5
16-11-21, 17:39
לגבי הצמיגים, אף אחד לא יחליף לך אותם.

אני עשיתי משהו אחר, פרסמתי בפייסבוק בקבוצות הרלוונטיות 5 צמיגים מקוריים חדשים למכירה.
ההזמנתי את הצמיגים שרציתי.

כשקיבלתי את הג'ימני מהסוכנות (שלי הדגם הישן 2018 - אבל הרעיון זהה), מהסוכנות נסעתי לצמיגי אנטון, שם קבעתי עם הקונה, הוא קיבל צמיגים שנסעו מהרצליה ליפו ולי הרכיבו צמיגים חדשים אחרים שבחרתי

שבועיים שלושה לפני קבלת הרכב פרסם ואם יתמזל מזלך, תמכור.

בברכה,
יוני5

דרור ברלי
16-11-21, 18:10
יש צמיגי AT/50:50 מצויינים ממותגים נחשבים במידה החוקית. ברכבי ההדגמה של היבואן התקינו אותם אחרי שהמקוריים נשחקו (טויו AT סבירים על הג'ימני האוטומטי הירוק שכבר נמכר, ג'נרל AT מעולים ממש על הג'ימני הידני הלבן שמבלה אצלי כמה ימים בכל חודש).

יש גם צמיגי שטח מלא במידה החוקית. אמנם סיניים, כל מיני גריפמקס וכו', אבל בטוח שבשטח טכני הם עובדים יותר טוב מהצמיגים המקוריים ומכל צמיג AT, עם כל החסרונות בכביש של צמיגי שטח מלא (רעש, צריכת דלק גבוהה יותר, פחות אחיזה על אספלט רטוב, אורך חיים קצר יותר).

לא תקבל אותם במכשירי תנועה. תצטרך להחליף בעצמך ולמכור את צמיגי הברידג'סטון H/T המקוריים בשוק החופשי. תתמחר אותם במחיר סביר והם יימכרו.

כיסוי לגלגל - דווקא חשוב כדי להגן על הצמיג משמש, אבל ממש אין שום הצדקה לשלם כל כך הרבה על כיסוי קשיח. מספיק כיסוי רך מסקאיי או כל חומר גמיש אחר. יש כאלה בכל חנות אביזרים/אוטודיפו או אם אתה רוצה משהו מקורי משלך, יש איזו גרפיקאית נחמדה (גלי קלימי-חדד) שמעצבת ומייצרת כאלה לפי הזמנה, וגם במקרה הזה, עדיין יעלה לך שליש מכיסוי קשיח אצל היבואן.

מיגונים - אף פעם לא יזיק. רק קח בחשבון שזה מפחית קצת ממרווח הגחון ורכב ממוגן מתגרד יותר מרכב לא ממוגן. ברכב שגם מוגבה ועושה הרבה שטח, זה בהחלט כדאי.

כנראה שלא יתנו לך הנחה של שקל על הרכב - הביקוש לג'ימני היסטרי, הרבה מעל ומעבר ליכולת הייצור של סוזוקי עוד מלפני הקורונה. כעת עם משברי השבבים והמחסור בחלקי החילוף שתעשיית הרכב מתמודדת איתם, זמני האספקה רק התארכו. משלוחים שלמים של רכבים כבר מכורים חודשים קדימה, מי שמזמין היום יקבל את האוטו רק בעוד כמה?.... שמונה-תשעה חודשים?..... ליבואנים אין מלאי שממתין לרוכשים, והצ'אנס היחיד לקבל רכב מוקדם יותר (ולהתפשר על צבע, גיר ידני/אוט' וכו') זה רק אם מישהו ביטל הזמנה ברגע האחרון.

אחרי שתקבל את הרכב, מגיע לך במתנה וואוצ'ר להדרכת נהיגת שטח בסיסית באחד מימי שישי, ביעער בן-שמן או הר חורשן. ואז כנראה ניפגש (אני מעביר את ההדרכה).

igalkr11
16-11-21, 18:35
יש צמיגי AT/50:50 מצויינים ממותגים נחשבים במידה החוקית. ברכבי ההדגמה של היבואן התקינו אותם אחרי שהמקוריים נשחקו (טויו AT סבירים על הג'ימני האוטומטי הירוק שכבר נמכר, ג'נרל AT מעולים ממש על הג'ימני הידני הלבן שמבלה אצלי כמה ימים בכל חודש).

יש גם צמיגי שטח מלא במידה החוקית. אמנם סיניים, כל מיני גריפמקס וכו', אבל בטוח שבשטח טכני הם עובדים יותר טוב מהצמיגים המקוריים ומכל צמיג AT, עם כל החסרונות בכביש של צמיגי שטח מלא (רעש, צריכת דלק גבוהה יותר, פחות אחיזה על אספלט רטוב, אורך חיים קצר יותר).

לא תקבל אותם במכשירי תנועה. תצטרך להחליף בעצמך ולמכור את צמיגי הברידג'סטון H/T המקוריים בשוק החופשי. תתמחר אותם במחיר סביר והם יימכרו.

כיסוי לגלגל - דווקא חשוב כדי להגן על הצמיג משמש, אבל ממש אין שום הצדקה לשלם כל כך הרבה על כיסוי קשיח. מספיק כיסוי רך מסקאיי או כל חומר גמיש אחר. יש כאלה בכל חנות אביזרים/אוטודיפו או אם אתה רוצה משהו מקורי משלך, יש איזו גרפיקאית נחמדה (גלי קלימי-חדד) שמעצבת ומייצרת כאלה לפי הזמנה, וגם במקרה הזה, עדיין יעלה לך שליש מכיסוי קשיח אצל היבואן.

מיגונים - אף פעם לא יזיק. רק קח בחשבון שזה מפחית קצת ממרווח הגחון ורכב ממוגן מתגרד יותר מרכב לא ממוגן. ברכב שגם מוגבה ועושה הרבה שטח, זה בהחלט כדאי.

כנראה שלא יתנו לך הנחה של שקל על הרכב - הביקוש לג'ימני היסטרי, הרבה מעל ומעבר ליכולת הייצור של סוזוקי עוד מלפני הקורונה. כעת עם משברי השבבים והמחסור בחלקי החילוף שתעשיית הרכב מתמודדת איתם, זמני האספקה רק התארכו. משלוחים שלמים של רכבים כבר מכורים חודשים קדימה, מי שמזמין היום יקבל את האוטו רק בעוד כמה?.... שמונה-תשעה חודשים?..... ליבואנים אין מלאי שממתין לרוכשים, והצ'אנס היחיד לקבל רכב מוקדם יותר (ולהתפשר על צבע, גיר ידני/אוט' וכו') זה רק אם מישהו ביטל הזמנה ברגע האחרון.

אחרי שתקבל את הרכב, מגיע לך במתנה וואוצ'ר להדרכת נהיגת שטח בסיסית באחד מימי שישי, ביעער בן-שמן או הר חורשן. ואז כנראה ניפגש (אני מעביר את ההדרכה).
תודה רבה על התגובה !
צפי ההספקה הצפוי הוא לפברואר הקרוב, הזמנתי בצבע ירוק זית וכן היו 50 יחידות שנמכרו תוך כמה דקות זה הזוי.

danny_aaron
17-11-21, 21:03
היי , ברכות על הרכישה ,
אני לא קניתי כיסוי קשיח , הזמנתי כזה מדמוי עור ב20 $ מאמזון
לגבי המיגון זה מחיר טוב אבל תבדוק אם ניתן לוותר על המיגון של הסרן ולמגן את החיבורים של זרועות הרדיוס ,
וצמיגים אל תרוץ להחליף , אני נסעתי שנה שלמה עם מלא טיולים עם הצמיגי כביש ,
בון בון של אוטו.

ronbs
02-12-21, 19:30
1000 שקל לכיסוי גלגל זה הזוי, אני הייתי מוותר,
בגימיני הישן היה מספיק מיגון גחון.
מאוד חשוב להוסיף טבעות גרירה במיוחד אם אתה מתכנן טיולי בוץ, קח בחשבון שבטוח תיתקע, אתה חיב טבעות גרירה.
קח בחשבון שמים זה האויב הכי גדול של הרכב.
תתחדש

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

ווילי22
21-12-21, 14:29
כמו שכתבו לפניי אפשר להביא כיסוי בד/דמוי עור בזול מעליאקספרס או אתרים דומים. חלק ראיתי שמקבלים מתנה מהסוכנות או מהמקום שבו רכשו צמיגים.

לגבי המיגון - החבילה של ראסטה זה כנראה יחס העלות/תועלת/התעסקות המיטבי מבחינת מיגונים, אך כדאי להשלים מיגוני אוזני רדיוס בסביבות ה900 ש"ח (הרבה מתקינים של ג'ימני ביטס ומרוצים). כמו שכותבים בהרבה מקומות אוזני רדיוס הם הנקודה הנמוכה ביותר ברכב וכבר יצא לי לגרד את המיגונים שלהם כהוגן בכמה הזדמנויות.

מבחינת צמיגים והגבהות, לדעתי אין מה למהר. אני מטייל עם צמיגי הכביש ללא הגבהות כבר חצי שנה והם מתמודדים יפה מאוד גם עם מכשולים יחסית מאתגרים (נחל צין, מעלה נוח). הטרקשן עושה אחלה עבודה בסה"כ והרכב מאוד מפתיע מבחינת העבירות שלו.

-->