PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאווררים חשמליים - מידות - די דחוף

t_uri
25-03-06, 22:16
אהלן.

אני מחפש מאוורר חשמלי חזק שיספיק עמוד בדרישות של מנוע 350 ויעמוד מול רדיאטור בגודל 55X55 (לא מדוייק)

אני מחפש מאוורר דק ככל הניתן.

מה בשוק?

אורי טל.

נמרוד
25-03-06, 23:16
1. flex-a-lite
2. לך לאתר של summit racing ותרשם כמנוי על הקטלוג. זה מגיע פעם בחודשיים בערך, חינם, קטלוג ענק, עכשיו כשאתה איש GM אז כל מה שאתה צריך, נמצא שם. יש לי כמה וכמה כאלו והם ממשיכים להגיע, אתה מוזמן להתכבד בישנים...

t_uri
26-03-06, 01:11
אחלה. אני אקח ממך עד שיגיע לי בדואר הגיליון הבא.

לא הבנתי אם המאווררים המסומנים בתמונה המצורפת יכולים לעבוד לבד או שהם תיגבור.

http://img70.imageshack.us/img70/7784/176marked1pt.jpg

http://www.flex-a-lite.com/auto/html/low-profile-electric.html

שמתי לב שהסידרה 200 ברוחב 26-1/4 אינצ'. יכול להיות שאני יכול לפנות להם מקום.

האם יש להם סוכן בארץ?

אורי טל

נמרוד
26-03-06, 01:16
הם מחליפים את המכאני. אגב, כשאתה חושב על זה, לשים גם מאוורר מכאני וגם חשמלי זה לא ממש הגיוני.

קראת את העדכונים של עומר על המאווררים החשמליים שהוא ממש עכשיו התקין?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=11493

t_uri
26-03-06, 01:20
כמובן, אבל העדפתי לצאת אידיוט עם השאלה מאשר לצאת אידיוט עם פאדיחה.

אורי טל

הצפרדע
27-03-06, 13:34
אורי,

השאלה מורכבת מכמה פרמטרים: -

-גודל הרדיאטור(הרשת), על מנת לדעת מה הגודל הפיזי של המאוורר, שחייב להיות צמוד לרשת,
בלי רווח בכלל, על מנת לא לפגום בזרימת האויר.
-תפוקת המנוע. אין דין מנוע 350 עם 200 כ"ס כדין 350 עם 400 כ"ס.
-כושר הקירור של הרדיאטור - אם אתה יכול להרשות לעצמך, לך על רדיאטור אלומיניום(גם
את זה לסוגיו תמצא בסאמיט), או רדיאטור נחושת עם יותר שורות.

ממה שהראית למעלה מסאמיט, מה שיכול להתאים למנוע עם הספק כמו המנוע שקנית(כ - 220 כ"ס
במקרה הטוב), הוא ה black magic שתפקתו 2800 cfm או המאורר החדש עם 3300 cfm (אקסטרים-קול).
יש לי בלאק מאג'יק כזה בצפרדע2 כמאורר עזר לתא המנוע, והוא חזק למדי, קל ואמין.
יש לי מאורר כזה כפול שמתאים לרדיאטור גדול יותר, והוא נותן 5600 cfm. הוא ממש חזק ומיועד למנועים חזקים וחמים שנותנים אפילו 600 כ"ס, תלוי במיקום ובאורור הסביבתי. המאורר הזה קירר את הרדיאטור של המנוע בצפרדע, שהינו ביג בלוק שברולט עם 550 כ"ס, בקלי קלות.

זה לגבי מאוררים חשמליים המחליפים את המאורר המיכאני - אכן אין טעם והגיון בהתקנת גם וגם.
עם זאת, ואם אתה לא חייב למצות כל טיפת כ"ס מהמנוע שלך, למה לא תלך על מאורר מיכאני(עם פאן קלאצ' או קבוע), ואז תוסיף מאורר עזר חשמלי המופעל רק ידנית, לימים החמים של הקיץ במדבר ולמעלים הקשים? זה מה שאני הייתי עושה, אבל מצד שני אני סתם זקן, שמן ומכוער..:-P .

שחף110
28-03-06, 07:16
למה לא תלך על מאורר מיכאני(עם פאן קלאצ' או קבוע),

בעיות מרווח בין הרדיאטור למאוורר מכאני + פאן קלאצ'

t_uri
28-03-06, 09:22
רשום על ה-low profile שהוא מתאים למנועי V8 עד 250 כ"ס. אתה חושב שהם משקרים? עוצמתו היא 2500 cfm.

אני מחפש מאחחרר כמה שיותר דק והLOW הוא רק 2-5/8".

אורי טל.

הצפרדע
29-03-06, 14:58
רשום על ה-low profile שהוא מתאים למנועי V8 עד 250 כ"ס. אתה חושב שהם משקרים? עוצמתו היא 2500 cfm.
אני מחפש מאחחרר כמה שיותר דק והLOW הוא רק 2-5/8".
אורי טל.

1. לא משקרים, נותנים את הגבול העליון, כאילו כזה. זה שייך לאמת בפרסום, חיה שלא ממש קיימת.
"עד 250" אומר ש 250 יהיה ממש גבולי, ואתה בטח לא רוצה לזכור שיש לך רדיאטור ומאוורר.
2. ישראל היא ארץ חמה מאד, בעקר בקיץ במדבר, וגם במרכז ובצפון. תחשוב סתם על קצת שעשועים בחורשן ביולי, בחירבושי המדרגות שם, ותבין שאתה עלול לעצור כל כמה זמן בגלל התחממות, או גרוע מכך, לפגוע במנוע.
3. אני בעד עודף כושר קירור. כמו מנוע 300 כ"ס, שאפשר ליסוע איתו לאט, אבל כשצריך, גם מאד מהר. עם מאוורר כזה אתה עלול לאכול קש ולסכן את המנוע, ותחיה בצל החשש מהתחממות, מכיון שהוא לא יוכל לקרר טוב בתנאים קיצוניים או אפילו קרוב לכך.
4. אם אני בונה היום משהו כמו שלך, אני הולך על מאוורר מיכאני קבוע, ולא מענין אותי כמה כ"ס הולכים לאיבוד. זה די שטותי. ואם תעמיס מאוורר חזק על האלטרנטור, הוא יקח את החשמל מהבית?? הוא יעמיס מצידו על המנוע ולא עשית כלום. מה שקובע כאן הוא לא האגדה של עוד או פחות כמה כ"ס, אלא כושר קירור עמוק ויציב, העומד בכל תנאי מז"א.
האמן לי, לחיות עם מערכת קירור מלחיצה זה סיוט וזה גם מוציא לך את כל הכיף מהרכב.
4. בנוסף, הייתי מתקין מאוורר חשמלי נשלט ידנית(דוחף או מושך לפי אילוצי המקום), למקרי עומס חום רב. המאוורר הזה לא צריך להיות חזק מאד אלא בינוני, ולכן הוא יכול להיות דק למדי, אם כי אל תקח את הקטנים הללו של ספאל שלא מספיקים כמעט לכלום.
5. אם יש לך מקום לפאן קלאצ', שים כזה. יש יתרון מה במתקן מבחינת צריכת הכוח, וגם כאשר הוא מתקלקל, קל לבצע תיקון חירום - בורג קודח אחד או שניים קרוב למרכז, והמאוור הופך מייד למאוור קבוע...:grin: .
6. אל תתן לאילוצי מקום ומרווח לקבוע לך את מערכת הקירור - תשנה מה שצריך שם על מנת שהמערכת תענה על צרכיך הנוכחיים (ואולי העתידיים אם תגדיל את תפוקת המנוע).

נמרוד
29-03-06, 15:12
ברוך, הנה מקרה של הסכמה מלאה ביננו :-P , בשביל הפרוטוקול. אורי עד שרוח הדברים שלי כשביקרתי אתמול בסדנא וראיתי בעין, זהה לשלך. אין כזה דבר עודף קירור, ובעיות התחממות הן שיוציאו לו את המיץ כשהאוטו כבר בנוי, ואסור לעשות שום פשרה. אם זה אומר לוותר על הרעיון של קלון כי אין מקום, ואם זה אומר לחתוך ולשנות עכשיו, כשנוח, את קדמת הבודי בשביל להכניס רדיאטור גדול ודק יותר.

-->