PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימגומים בנסיעה.

אלעד ל.
26-03-06, 09:49
אחרי טיול שבת בנחל צין וכניסה לכמה מגבי המים ה"מזוקקים" שם ( עד מכסה מנוע) יצאתי לכביש ואחרי נסיעה קצרה המנוע החל לגמגם - בעליה בישורת בלי קשר לאיך הדרך נראית . עוד לא עשיתי כלום - אני יושב בעבודה ואוכל את עצמי , אבל חשבתי לקבל כמה טיפים על מה לבדוק . אתמול בדרך עצרתי ובדקתי שהמפלג נקי , פילטר אויר לא סתום ושאין משהו ברור ונראה לעין כמו חוטים לפלגים וכו'. בכל מקרה אשמח לרעיונות של מה לבדוק מהקל למחמיר..

GodsFather
27-03-06, 10:43
בדקת אם המנוע בלע קצת מים ?

יש מצב שיש לך עכשיו ערבוביה של מים במנוע ומכאן מתחילות צרות, ראיתי את זה קורה למישהו שצלל לרגע לנחל שורק...הוצאנו את המים בדטונציות הפוכות אבל אני לא מעונין להסביר על זה מבלי לראות את הרכב כדי לא לגרום לנזקים, בכל מקרה לא בריא לנסוע עם המצב הזה.

אלעד ל.
27-03-06, 13:26
אני לא יודע מה הכוונה ב"דטונציות הפוכות " אבל אם הכוונה ללהוציא פלגים ולתת למנוע להקיא החוצה מים שאולי נכנסו אז עשיתי את זה היום .. לא שאני מאמין שהיו מים בפנים כי אז היתה נעילה הידרוסטטית שהיתה מפרקת לי איזה טלטל החוצה ועושה קיוסק..

יכול להיות שיש לי מים במערכת הדלק איפשהו ?? יש הגיון בללכת להחליף פילטר דלק?

GodsFather
27-03-06, 14:31
בניוטרל המנוע עובד חלק ?

בדקת את הקרבורטור שאין הפרעות לאף מנוף ואו ואקום כלשהו? או לחלופין שלא השתחרר איזה צינור ואקום?

מקדם הצתה? אמרת שבדקת מפלג, מה עם המקדם הצתה ?

אלעד ל.
27-03-06, 21:32
אז ככה . אחרי שפתחתי את הפלגים עשיתי נסיעה ארוכה וכלום .. הכל בסדר ( חוץ מהטורים הגבוהים שאני לא מצליח להיפטר מהם ) , בכל מקרה ניקיתי גם את הכניסה למשאבת ההזרקה מכיוון פילטר האוויר . וזהו הסתדר .
עכשיו נשאר לנסות לפענח מה לא היה בסדר כדי שלא יקרה שוב..

jackey1
27-03-06, 21:52
כדי שזה לא יקרה שוב אתה צריך להפנים שזה ג'יפ ולא צוללת

yehudap9
29-03-06, 21:42
כדי שזה לא יקרה שוב אתה צריך להפנים שזה ג'יפ ולא צוללת
אמנם זה ג'יפ ולא צוללת אך כל הכיף זה לעבור מעברי מים עמוקים ולהתמוגג מנחת בלראות "כלים" אחרים מנסים לעבור ו...לדוגמא הבלייזר הצוללן בתל ברוך! אני אישית אוהב מעברי מים וחולה על בוץ כמובן מבלי לגרום נזק במכוון לבייבי שלי..

jackey1
30-03-06, 18:11
מסכים איתך שזה כיף לעבור מעברי מיים- אך צריך לעשות זאת מבוקר ולהבין שקיימות מגבלות

tzurlis
31-03-06, 19:47
מסכים איתך שזה כיף לעבור מעברי מיים- אך צריך לעשות זאת מבוקר ולהבין שקיימות מגבלות

תעבור ותיהנה, רק זכור שגבי מיים במדבר זה מקום שחיות בר ועדרים \ גמלים של בידואים שותים ממנו כצורך קיומי.

ג'יפ זה כיף.יש לו עבירות לשטחים מיוחדים - אבל העובדה שיש ג'יפ, ואפשר להגיע לשטחים האלה, לא נותנת זכות להרוס אותם, את המערכות האקולוגיות שהם מחזיקים, ולהפריע לאנשים שחיים מהן.

עבור וצלול בכיף, לא בגבים במדבר. תשאיר את הטבע בחיים.

ערן המסוקס
31-03-06, 23:48
נווט הוא אדם נבון, שבוחר לשבת לייד האיש ששובר את האוטו
גבי צין הם גבי מים מזוהמים ומלאים בפוספטים, מי שטיפה של מפעל הפוספטים שמחלחלים דרך האדמה ובריכות המפעל ונובעים בנחל.

הבחור לא מפריע לאף אחד כשהוא "שוחה" עם הג'יפ במים האלה.

אלון_ק
01-04-06, 11:51
חלאס. זה דיון לפורום טיולים או א"י, לא לפורום טכני.

אלעד ל.
03-04-06, 11:52
טוב אני חייב לסגור את הסיפור כי ראיתי את זה מיתדרדר , ומשאלה של איך אני מתגבר על הגמגומים הפכתי לאנס שטחי טיולים בדרום הארץ ...
אז ככה.
אני מטייל שנים רבות מגיל צעיר , אף פעם לא השחתתי את הארץ שלנו ואני נוסע על שבילים מוגדרים בלבד ומקלל בדיוק כמו כולם פה(מקווה) את הטמבלים שמשחיתים כל גבעה קטנה בצידי הדרך . הכניסה שלי לאחד הגבים היתה מחוסר ברירה מכיוון שלא רציתי לעקוף ולהרוס. הגבים מלאים במי פוספטים מזוהמים וחוץ מהצמחיה וכמה מליוני יתושים אין בהם שימוש . קצת מצחיק שאנשים יושבים פה ואומרים לך שהפכת את הג'יפ לצוללת ומבקרים אותך על צורת הנהיגה בלי להכיר אותך או את צורת הנהיגה שלך. חוצמזה - אם אני רוצה להרוס את הג'יפ שלי אז זו בעיה שלי ואין פה תשלום מיסים כללי בין חברי הפורום , נכון ?
אני מאד מעריך את הפורום ונעזר בו רבות , יש פה אנשים טובים . ונראה לי שזה בסופו של דבר מה שחשוב..
חוצמזה הסמוראי נוסע מעולה , כנראה שהתחשל שם במימי הפוספטים ...

-->