PDA

צפייה בגרסה מלאה : Disele runaway

guyo
06-12-21, 13:53
בואו נדבר על זה רגע

במהלך נסיעה הביתה למודיעיו אחרי ניקוי סעפת אצל סער בכפ''ס, החלו נקישות חזקות מהמנוע בליווי מופע עשן שלא מבייש מיסוך של טנק מרכבה.
הפאג'רו חזר למוסך על גרר ובבדיקה מעמיקה נמצא שככ''ה אינג'קטור שלא מוקם נכון גרם לדליפת סולר לשמן והדפיקות החזקות הן למעשה תוצאה של פיצוצי שמן במנוע.

כמה דברים שקדמו לתופעה- הנעה קרה קשה (הניע בניסיון שלישי), ריח סולר במנוע, תחושה של פעולת מנוע לא עגולה.

מיד כשהופיעו הדפקות והעשן עצרתי בצד הדרך (כביש 6 ליד בן שמן) ודוממתי מנוע. לאחר דימום המנוע, עם זאת עברו כ 5 שניות עד דימום מוחלט, ככ''ה לאור המצאות שמן וסולר עודפים במנוע.

רוצה לציין לטובה את סער מכפ''ס שביצע את ניקוי הסעפת, בדק יחד איתי את תופעת ההנעה הקשה, לקח אחריות על האירוע וטיפל בצורה טובה ומקצועית.

ועכשיו לעניינינו- אני מבין שהיה לי הרבה מזל שהמנוע דומם סופית מהר יחסית ולא נגרם נזק למנוע, אבל, מהי הדרך הטובה ביותר לטפל ב diesle ruaway, עד כמה זה שכיח וכמה זה מסוכן?

גיא

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

opl
06-12-21, 14:34
דיי נדיר, הדרך שאני מכיר לפחות בתאוריה היא לחנוק את המנוע. לסתום לו את פתח היניקה. למנוע מהמנוע אוויר. ראיתי לזכרוני גם סרטון שמשתמשים במטף.

ehudzeelim
06-12-21, 15:19
אני מכיר את זה כתוצאה מטורבו שכושל- שמן עובר מהטורבו ליניקה והסלד עולה ואפשר לשכוח מהמנוע.
אפשר לנסות לעצור את עליית הטורים ברכב עם גיר ידני על ידי שילוב להילוך גבוה ובלימה חזקה, זה לעיתים מצליח. ברכב אוטומטי אין הרבה מה לעשות.
לחנוק את המנוע ע"י חסימת פתח היניקה לוקח זמן, ועד אז הסלד כבר בשמיים כך שלא חושב שזה פתרון ריאלי במיוחד כשזה קורה בזמן נסיעה, וזה המצב בדרך כלל..
לכן כשטורבו מתחיל לזרוק שמן, רצוי להחליף אותו בהקדם, לפני שמגיעים לנקודת האל חזור

assafy
06-12-21, 15:32
בפאג'רו כדי לפרק סעפת נדרש לפרק אינג'קטורים?

אבי ביטר
06-12-21, 16:00
בפאג'רו כדי לפרק סעפת נדרש לפרק אינג'קטורים?

לא זכור לי.

אני גם קצת מבולבל ממה שתואר.

asafk
06-12-21, 17:26
הדרך היחידה לעצור מנוע שבורח ברכב אוטומטי היא על ידי חניקת היניקה.
מניסיון דובון (המעיל, לא החיה) עובד במנועים קטנים כמו בכלי הרכב שלנו. אבל צריך להגיב מהר - במקרה של רכב מודרני זה לתלוש כמה פלסטיקים (הכי נוח זה לפתוח את הפילטר אויר או לתלוש את הצינור שיוצא ממנו) ואני לא בטוח שמישהו מאיתנו יספיק.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

shachar
06-12-21, 19:02
ייתרון לשנורקל..?

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

ד ו ר ו ן
06-12-21, 20:29
ייתרון לשנורקל..?

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

מבדיקה של דיזל תקין בסלד לא גבוה, מאד קשה לחסום שנורקל אם לא דוחפים משהו ממש פנימה.

Gershon
07-12-21, 06:22
בואו נדבר על זה רגע

במהלך נסיעה הביתה למודיעיו אחרי ניקוי סעפת אצל סער בכפ''ס, החלו נקישות חזקות מהמנוע בליווי מופע עשן שלא מבייש מיסוך של טנק מרכבה.
הפאג'רו חזר למוסך על גרר ובבדיקה מעמיקה נמצא שככ''ה אינג'קטור שלא מוקם נכון גרם לדליפת סולר לשמן והדפיקות החזקות הן למעשה תוצאה של פיצוצי שמן במנוע.

כמה דברים שקדמו לתופעה- הנעה קרה קשה (הניע בניסיון שלישי), ריח סולר במנוע, תחושה של פעולת מנוע לא עגולה.

מיד כשהופיעו הדפקות והעשן עצרתי בצד הדרך (כביש 6 ליד בן שמן) ודוממתי מנוע. לאחר דימום המנוע, עם זאת עברו כ 5 שניות עד דימום מוחלט, ככ''ה לאור המצאות שמן וסולר עודפים במנוע.

רוצה לציין לטובה את סער מכפ''ס שביצע את ניקוי הסעפת, בדק יחד איתי את תופעת ההנעה הקשה, לקח אחריות על האירוע וטיפל בצורה טובה ומקצועית.

ועכשיו לעניינינו- אני מבין שהיה לי הרבה מזל שהמנוע דומם סופית מהר יחסית ולא נגרם נזק למנוע, אבל, מהי הדרך הטובה ביותר לטפל ב diesle ruaway, עד כמה זה שכיח וכמה זה מסוכן?

גיא

איזה מנוע 4M41 של BK או 4M41 של KING או 4M40 של Q?

אבי ביטר
07-12-21, 09:37
בואו נדבר על זה רגע

גיא

שאלה

אתה עם DPF ?

guyo
07-12-21, 11:52
בנוגע לאבחון התקלה- חייב לכם תשובה, צריך לבדוק מול סער. לדעתי אין צורך בפירוק אינג'קטורים כדי לנקות סעפת, אבל אבדוק את הנושא.

הרכב הוא bk עם dpf

שמעון.פ
07-12-21, 12:14

גיא

אולי אני טועה, אבל נראה לי שלא מדובר כאן במזל.

בטורבו דולף שזורק שמן לסעפת היניקה, חומר הבעירה של המנוע
הוא השמן. והשמן נכנס לטורבו מלחץ משאבת השמן שממשיכה
לפעול כל עוד המנוע פועל וזה מעגל שייגמר רק לאחר ריקון השמן
או כשהמנוע ייעצר.

לעומת זאת במקרה שלך המנוע ממשיך לפעול בגלל אידי הסולר
שהצטברו במעברי השמן (בגלל הדליפה) ויוצאים לסעפת היניקה דרך הנשם.
אבל ברגע שכיבית את המנוע, ניתקת את משאבת ההזרקה
והסולר מפסיק להיכנס ואין המשכיות להצטברות אידי הסולר
והמנוע כבה לאחר כמה שניות.

guyo
07-12-21, 12:17
מקבל את ההסבר.

בסופו של דבר רבין מאיתנו מזתמשים ברכ עם מנוע דיזל. האם יש סימנים מטרימים שכדאי לשים לב אליהם לפני שחווים תופעה כזאת, כמידע מועיל לציבור

אבי ביטר
07-12-21, 12:20
בנוגע לאבחון התקלה- חייב לכם תשובה, צריך לבדוק מול סער. לדעתי אין צורך בפירוק אינג'קטורים כדי לנקות סעפת, אבל אבדוק את הנושא.

הרכב הוא bk עם dpf

DPF הוא מקור מס׳ 1 להכנסת סולר לשמן. ואם זה לא קרה זה עניין של זמן.
כשהתקלות סביבו מתחילות, זה יקרה מספר פעמים.
רוצה לומר, אם אתה עם DPF הוא נראה לי החשוד המיידי. תבדוק באופן תדיר יותר את גובה מפלס השמן, ותחליף אם צריך, עד לפתרון ה DPF.

guyo
07-12-21, 12:22
DPF הוא מקור מס׳ 1 להכנסת סולר לשמן. ואם זה לא קרה זה עניין של זמן.
כשהתקלות סביבו מתחילות, זה יקרה מספר פעמים.
רוצה לומר, אם אתה עם DPF הוא נראה לי החשוד המיידי. תבדוק באופן תדיר יותר את גובה מפלס השמן, ותחליף אם צריך, עד לפתרון ה DPF.כשהפתרון הוא?

המשוטט
07-12-21, 12:27
בדימקסים עם ה dpf יש סימון x על מדיד השמן

כשמגיעים למפלס x חובה להחליף שמן ופילטר בלי שום קשר לטיפול

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Gershon
07-12-21, 12:47
בלי פרטים של מנוע לא נותנים מידה-שלום שלום.

guyo
07-12-21, 13:33
המנוע 4m41 bk 2012

אבי ביטר
07-12-21, 13:58
כשהפתרון הוא?

מוציאים את הפילטר, ומלמדים את המחשב שאינו קיים, כמו במפה של הדגם שהגיע ללא DPF
אם אני לא טועה מודל 2010-2011.

אם תרצה פרטים נוספים, איפה ואיך, תכתוב לי בפרטי.

הפעולה כנראה לא חוקית (לא בדקתי (-:), אבל אין שום בעיה בטסט, וכנראה לא תורמת לאיכות הסביבה.

Gershon
07-12-21, 14:13
המנוע 4m41 bk 2012

צור קשר דרך טלפון

guyo
07-12-21, 23:24
סיכום ביניים-
הוצאתי את הרכב היום מסער.
לשאלתי סער ענה שלא צריך לפרק אינג'קטורים למיקוי סעפת אבל כן את צינורות ההזנה שלהם.

ככל הנראה בתהליך ההרכבה אחד החיבורים בוצע לא כמו שצריך מה שגרם לזליגה של סולר חופשי במנוע.

זה כנראה גם מסביר את ההתנעה הקשה לאחר הניקוי (לא נבנה לחץ סולר מספק).

כרגע נסיעה מכפר סבא למודיעין עברה בשלום. בימים הקרובים אמשיך לבדוק שמן לאחר נסיעה ולקוות שלא תהיה עליה במפלס או דילול של השמן.

לציין שוב לטובה את סער שלקח אחריות מלאה על העניין וטיפל בהכל מקצה לקצה (החלפת שמן, מסננים וניקוי dpf).

מקווה שזה מאחורי.

גיא

אבי ביטר
08-12-21, 09:41
מקווה שאת ניקוי ה DPF הוא ביצע לפני החלפת השמן, ולא אחרי.

בהצלחה.

Gershon
08-12-21, 10:49
נזילה בחיבור-מזרק\צינור
הבעיה ידועה=אפשר לישון רגוע
.....אולי
P.S
בחו'ל
מחיר של מנוע חדש הזה~18.000$

-->