PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: מבחן שטח: פורד ברונקו בדלנדס 2021

דרור ברלי
20-01-22, 06:04
ניתן לצפות בעמוד זה

https://www.jeepolog.com/forums/content.php/3999

Galaye
20-01-22, 07:07
תודה על כתבה לעניין
תענוג כרגיל
העיקר שגדלנו באופציה ...

למרות שאני מהדור החדש ... מבין את הקדמה ומכבד את העבר

KOOKE
20-01-22, 09:04
תןדה על הכתבה - האמת לא חידשה לי על מה שידוע לי כבר מהרשת ותכלס לא בדיוק ענתה חד משמעית לשאלה שתהיה דיי רלבנטית עבורי ברונק בד לנדס או רוביקון ריקון.

דרור, אם לך הייתה האפשרות והבחירה מה היית בוחר?

IlanG
20-01-22, 09:11
אחלה כתבה דרור , אהבתי את ההסברים הטכנים והירידה לפרטים ( יחסי העברה/מבנה מתלים...) מה שחסר במבחנים שנעשו בערוצים נוספים ( נראו כמו כתבות תדמית מטעם היבואן ).

מחכה למבחני השוואה בינו לבין הרנגלר - בגירסאות הרוביקון 33 וגם האקסטרים ריקון 35 .

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

assafy
20-01-22, 09:12
כתבה מרתקת.
לדעתי, למרות המסקנה המדכאת למדי שכתובה בסוף הכתבה שכישורי הנהג אינם חשובים זה עדיין לא כך (לפחות כך אני מקווה). ראיתי סיטואציות שרנגלר משופר לעייפה מסתבך במקומות שעברתי בקלות עם רכב נחות בהרבה.
מצד שני עדיין לא התנסתי בנהיגה ברכבים המודרניים והמתוחכמים באמת.
אולי עוד כמה שנים רכב השטח המשוכלל והאוטנומי יוציא אותנו לטיול אם נבקש ממנו יפה כשלנו לא יהיו אפילו הגה ודוושות. אני מקווה שזה יקרה אחרי ימי חיי.

Asaf-a
20-01-22, 09:27
תודה על המבחן שכתוב נפלא, ונותן מענה לשאלות רבות.

Asaf-a
אסף.א

אומי5
20-01-22, 09:45
כתבה מרתקת.
לדעתי, למרות המסקנה המדכאת למדי שכתובה בסוף הכתבה שכישורי הנהג אינם חשובים זה עדיין לא כך (לפחות כך אני מקווה). ראיתי סיטואציות שרנגלר משופר לעייפה מסתבך במקומות שעברתי בקלות עם רכב נחות בהרבה.
מצד שני עדיין לא התנסתי בנהיגה ברכבים המודרניים והמתוחכמים באמת.
אולי עוד כמה שנים רכב השטח המשוכלל והאוטנומי יוציא אותנו לטיול אם נבקש ממנו יפה כשלנו לא יהיו אפילו הגה ודוושות. אני מקווה שזה יקרה אחרי ימי חיי.

אל תשכח שמי שבחן זה נהגים שיודעים מה שהם עושים, זה כבר בא להם בטבעי, ופתאום זה קל מידי.
מעיניין לראות באמת נהגים חסרי נסיון ניגשים לאותם מכשולים עם רכב מודרני או פחות מודרני. ברור שיהיה הבדל, השאלה אם באמת כבר לא צריך לדעת כלום.

כיף של כתבה, ובמיוחד תודה שבסוף השארת אותנו עם תרוץ למה אנחנו לא רוצים כזה, אני עדיין מנסה לשכנע את עצמי ;)

boaz avrahami
20-01-22, 09:47
תודה דרור.

שלמה, מה זה חשוב מה מישהו היה קונה?
זה לא שאחד טוב והשני רע. אתה פשוט צריך לזרום עם הלב.

אבי ביטר
20-01-22, 09:52
תודה

כיף לקרוא.

nir.samo
20-01-22, 10:20
"עם הברונקו עוברים הכל בקלילות ומחייכים חיוך גדול, אבל עמוק בפנים יודעים שזה כבר לא בזכותכם. יש מצב שגם טעיתם, אבל הוא סלח לכם – ובתכל'ס כל הקרדיט מגיע לו, ולא לנהג."

הממ אני מנסה להבין אם זה דבר טוב או לא טוב.

Galaye
20-01-22, 10:46
"עם הברונקו עוברים הכל בקלילות ומחייכים חיוך גדול, אבל עמוק בפנים יודעים שזה כבר לא בזכותכם. יש מצב שגם טעיתם, אבל הוא סלח לכם – ובתכל'ס כל הקרדיט מגיע לו, ולא לנהג."

הממ אני מנסה להבין אם זה דבר טוב או לא טוב.

תכלס
אם זה חוסך הגעה למוסך ואני מרוויח עוד טיול בטבע בניגוד להיום שטעות נהג עולה לי בישראל יותר מכל מקום אחר …
אז אני חושב שזה גם טוב והתקדמות

רוצה אתגר זה להתקדם לנגרר ורכב אקסטרים ותמיד יש רוביקון ונקווה שישאר ככה.

לטייל בטבע עם 4 גלגלים והילוך כוח זה זכות בארץ הקודש
Prefer to move from 2H to 4L with joy

מוני אורבך
20-01-22, 13:35
פעם, לפני הרבה שנים (15 שנה ויותר) היה לי סופה.
כבר אז היה לי ניסיון של לא מעט שנים בשטח ובעבר היה לי גם CJ
אבל אף פעם לא היה לי רכב עם שני נעילות וזחל.
התחלתי עם סופה סטנדרטית..
כבר אז הכרתי את כל המעלות הקשים, וידעתי עם מי לא להתעסק.
ואז התקנתי שני נעילות זחל וגלגלי 33 אינץ
ופתאום הכול התהפך.
זיק הפך לדי פשוט, מצלעות קליל, וורדית מכשול קטן בדרך.

זה הגיע לשיא כאשר יצאתי לטיול מעלות של שלושה ימים שבהם עברנו את כול המעלות הקשים המפורסמים.
אלו שהיו איתי התקשו, אני פשוט עברתי.

ואז הבנתי, זה לא הנהג זה המכונה )-:
עם גלגלים מספיק גדולים זחל ונעילות + רכב רחב וגבוה זה פשוט עולם אחר.
פתאום כול המעלות הקשים הופכים לטרווילים, ואז מחפשים אתגרים יותר ויותר מסוכנים.
כי אין ממש הרבה אנדרנלין, המכונה עושה הכול.

GodsFather
20-01-22, 17:09
פעם, לפני הרבה שנים (15 שנה ויותר) היה לי סופה.
כבר אז היה לי ניסיון של לא מעט שנים בשטח ובעבר היה לי גם CJ
אבל אף פעם לא היה לי רכב עם שני נעילות וזחל.
התחלתי עם סופה סטנדרטית..
כבר אז הכרתי את כל המעלות הקשים, וידעתי עם מי לא להתעסק.
ואז התקנתי שני נעילות זחל וגלגלי 33 אינץ
ופתאום הכול התהפך.
זיק הפך לדי פשוט, מצלעות קליל, וורדית מכשול קטן בדרך.

זה הגיע לשיא כאשר יצאתי לטיול מעלות של שלושה ימים שבהם עברנו את כול המעלות הקשים המפורסמים.
אלו שהיו איתי התקשו, אני פשוט עברתי.

כי אין ממש הרבה אנדרנלין, המכונה עושה הכול.או שעוברים לאוברלנדינג

Sent from my HD1903 using Tapatalk

zivo
20-01-22, 18:13
כי אין ממש הרבה אנדרנלין, המכונה עושה הכול.

יש כאלו שעל התבונה הזו הקימו עסק, ואפיל שכנעו את צהל לקנות

נדב ש.
20-01-22, 19:03
יופי של כתבה עם ירידה לפרטים הקטנים, שאפו.

לגבי הדיסקו 2 שהוזכר, גם שם ידית עם שטנגה, מ 2005 דיסקו 3 זה גלגל אלקטרוני להעברת מצבי נהיגה.

לגבי עבירות ויכולות, הדיעה חלוקה לדעתי... מעניין יהיה לתת קכב כזה לנהג מתחיל בשטח...

מה יגידו הבדואים שמסתובבים בדרום עם סובארו 2x4 ונימצאים כמעט בכל מקום(לא מדבר על המעלות המפורסמים שכולם כמעט מכירים) שאנחנו משלבים בהם ל low....

gasgas
21-01-22, 10:29
כתבה מעולה ומפורטת.
הייתי שמח אם היה אפשר לשפוך עוד אור ופירוט על הנסיעה היומיומית. כמו שנכתב בכתבה רכב כזה יעשה את רוב חייב המוחלט על כבישי האספלט.
תודה
אלעד

nitzan
21-01-22, 11:08
מסע יח"צ מטורף

IlanG
21-01-22, 11:09
מסע יח"צ מטורףחושב שחוץ מהסקירה של ברלי שבאמת מפורטת יחסית , אתה צודק ב 100%.

asafk
21-01-22, 11:17
ניצן, אני מניח שאם אתה היית מנסה לשווק רכב חדש לא היית עושה יח"צ.
בטח אפילו לא היית נותן רכבי מבחן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

nitzan
21-01-22, 11:19
מסע יח"צ מטורף, הכתבה היא עוד חלק במסע היח"צ לרכב לא נגיש למרבית הקוראים מבחינת מחיר/ זמינות לא הגיונית במלאי,העיתונות מוצפת השבוע בשלל מבחני דרך לברונקו ,כל אילו קיבלו אותו ליום או יומיים נסעו נהנו ורצים לספר לחב'רה,נקווה לכתבה נוספת וקצת יותר רלווטית בעוד כמה שנים על ברונקו משומש עם כמה מאות אלפי קלומטרים ,אותי זה יותר יעניין,זו דעתי,ככתבת תדמית לרכב חדש נהנתי לקורא.

IlanG
21-01-22, 11:26

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkיש אפשרות לעשות כתבת תדמית / פרסומת ואז כמובן ה"מבחן" יהיה תחת כותרת מודעה ממומנת /פרסומת ( וזה לגיטימי ) ויש לבצע סקירה מקיפה טכנית והשוואתית עם יותר מ 5 פיסקאות שלא רק מהללות את המותג .( שוב היחיד שבאמת נהנתי והחכמתי מהמבחן שלו היה של דרור ).

נ.ב
אשמח למבחן השוואתי מול לנדקרוזר ורוביקון

המשוטט
21-01-22, 11:27

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkעבד יופי לסובארו בשנות ה 80.......

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

asafk
21-01-22, 11:28
ברור וידוע שמבחני רכב הם חלק ביחסי ציבור של רכב חדש. ככה רוב היבואנים דואגים שתשמע על הרכב שלהם.
אבל הכתבה אינה כתבת תדמית ולא חלק מהיח"צ של היבואן - כי במבחן כזה היבואן לוקח סיכון שהכותב לא יאהב את הרכב או יצביע על הפגמים שהוא מוצא בו.
אני מקווה שאתה מבין שכשאתה כותב שהמבחן הוא כתבת תדמית, אתה בעצם מאשים את ג'יפולוג בקבלת תשלום תמורת הכתבה.
זה קצת מעליב....

אסף.

איל מ
21-01-22, 11:54
עבד יופי לסובארו בשנות ה 80.......

עובד יופי גם לטויוטה בימינו.

ד ו ר ו ן
21-01-22, 12:56
מה יגידו הבדואים שמסתובבים בדרום עם סובארו 2x4 ונימצאים כמעט בכל מקום(לא מדבר על המעלות המפורסמים שכולם כמעט מכירים) שאנחנו משלבים בהם ל low....
אגדה אורבנית עם זקן לבן.

איל מ
21-01-22, 13:01
לגבי הלואו- לא בהכרח מדד. בחצי מהמקומות שאני נוסע בהם בלואו, אני יכול לעשות זאת גם בהיי. עניין של בלאי מצטבר, או כמה בא לי לחמם את הברקסים.
בוא נשאל שאלה אחרת.
היית קונה אוטו מבדואי?
עזוב בדואי, זה לא רלוונטי. היית קונה פרייבט ממישהו שנסע איתו הרבה בשטח? ושטח קשה? (גם דרכי קוריגיישן ארוכות, או סתם אבק, נחשבות בהגדרה של שטח קשה).
לצורך ההשוואה,
גם הדיסקברי שלי, עם קצת (הרבה) כננת ושימוש בשלדה בתור סקיד פלייט, כנראה יגיע לסוף כמריר.
האם היית קונה אותו ממני אחרי זה?

erezgur
21-01-22, 15:38
אחלה כתבה.
גם מידע ענייני ורלוונטי לאוכלוסיית הפורום וגם מסלול רלוונטי ולא צילומי פוזה בדרך כורכר ליד הביית.

מסע יח"צ מטורף
התגובה הזו פחות מובנת לי - "מסע יחסי ציבור" כמשפט ביקורתי יחיד בתגובה שלך - לא מצלצל לי כביקורת עניינית / ביקורת בונה. אני משוכנע שלא היה תנאי של הגהה של היבואן על הנכתב, לא דרישת זכות למחיקת מידע לא מחמיא או כל דבר מסגנון זה.

ברור שבמסגרת המאמץ שעושה היבואן הזדמנה האפשרות לקבל רכבים לנסיעת מבחן משמעותית - אנחנו נהנים מהזדמנות לשמוע חוות דעת של אנשי הקהילה שלנו, שאנחנו מעריכים את דעתם ומכירים בדרך כלל את דעתם בנושאי רכבי השטח, לאחר התנסות אמיתית בשבילי המדבר ובמספר מעלות מוכרים. מבחינתי זה מידע רלוונטי ומשמעותי יותר מכתבות אחרות שאני יכול לקרוא על הרכב, אבל מבחינתי עדיף המצב שבו מקבלים רכב לבדיקה עצמאית ולא מסתפקים בהקראת דף עם נתונים פורמלים יבשים.

דרור ברלי
21-01-22, 17:17
תןדה על הכתבה - האמת לא חידשה לי על מה שידוע לי כבר מהרשת ותכלס לא בדיוק ענתה חד משמעית לשאלה שתהיה דיי רלבנטית עבורי ברונק בד לנדס או רוביקון ריקון.

דרור, אם לך הייתה האפשרות והבחירה מה היית בוחר?

כל כתבי הרכב קיבלו/מקבלים את דגמי הברונקו השונים עכשיו. היח"צ של דלק מוטורס מנחה/מבקש בשלב הזה לערוך מבחני סולו בלבד.
הם יאשרו מבחנים השוואתיים בהמשך, מהכרותי את אנשי סמל"ת יבואני Jeep, הם בוטחים במותג שלהם וזורמים עם כל בקשה שכזו - ואני לא אחמיץ את ההזדמנות הזו.

תיאוריות וסרטוני יוטיוב לחוד, ומציאות לחוד - אז מה אני הייתי בוחר? כנראה ברונקו. צריך לנהוג בו כדי להבין.
אבל אחרי מבחן השוואתי תכל'ס בשטח - אחד מול אחד על אותם מכשולים באותו זמן נתון, כנראה שנהיה יותר חכמים.

KOOKE
21-01-22, 18:33
דרור, אהבתי את התשובה הדיפלומטית משהו.

פורד או סמל"ת מאפשרות ללקוח פוטנציאלי נסיעת מבחן בשטח?

נדב ש.
21-01-22, 19:27
לגבי הלואו- לא בהכרח מדד. בחצי מהמקומות שאני נוסע בהם בלואו, אני יכול לעשות זאת גם בהיי. עניין של בלאי מצטבר, או כמה בא לי לחמם את הברקסים.
בוא נשאל שאלה אחרת.
היית קונה אוטו מבדואי?
עזוב בדואי, זה לא רלוונטי. היית קונה פרייבט ממישהו שנסע איתו הרבה בשטח? ושטח קשה? (גם דרכי קוריגיישן ארוכות, או סתם אבק, נחשבות בהגדרה של שטח קשה).
לצורך ההשוואה,
גם הדיסקברי שלי, עם קצת (הרבה) כננת ושימוש בשלדה בתור סקיד פלייט, כנראה יגיע לסוף כמריר.
האם היית קונה אותו ממני אחרי זה?

אני מדבר רק על עיניין העבירות/נהג נטו.

אגדה אורבנית עם זקן לבן.

לא אגדה. אמיתי.
לא פעם פגשתי אותם באיזור בין ערד למצוקי דרגות בכל מיני מקומות בעייתיים.
הם נהגים פרופר, אחרת אין הסבר איך הם מגיעים לשם עם רכב 2x4 בלי low.

איל מ
21-01-22, 21:26
יש אחלה הסבר.
הם קורעים את האמאמא של הרכב.
גם כשתחת ידי היו רכבי קיבוץ, או רכבי חברה + גיל צעיר שמאופיין בחוסר מחשבה וחוסר אחריות, הגעתי למקומות שגרמו לאנשים להרים גבה. נכון, יש להם יותר נסיון מאשר לאלי או יוסי הממוצעים, כי מה לעשות, אלי ויוסי גדלו במקומות שבהם כדי להגיע הביתה , המכשול הכי משמעותי היה באמפרים של מהירות, אבל כל מי שנוהג בשטח, ולא אכפת לו לכסח את האוטו יכול לעבור באותם מקומות בהם הם עוברים.

דרור ברלי
22-01-22, 06:37

למה דיפלומטית? זו האמת.
אני לא מאלה שעלה להם השתן למוח ועושים מחטפים. יידעתי את היחצ"נית של פורד שאני מתכוון לבקש מסמל"ת רוביקון להשוואה, היא ביקשה ממני להמתין עם זה כי המבחנים הראשונים הם רק סולו. אני מכבד. כי אני מכיר מספיק טוב את ה-JL בשטח כדי שאוכל לקבל מושג לגבי יכולות הברונקו גם במבחן סולו.

לשאלתך? כן.

- - - Updated - - -

יש אחלה הסבר.
הם קורעים את האמאמא של הרכב.

נכון מאוד.
הוא ממילא רכב גנוב.
וכשנשבר, הם גונבים אחד אחר. גם זו האמת.
ואם אתם הייתם גונבים את האוטו הראשון שלכם ונוהגים בו ביומיום בשטח פחות או יותר מגיל 3 כמוהם, גם אתם הייתם נהגים כאלה.

את המכוניות החוקיות שלהם, אלה שהם שילמו עבורן כסף, הם יודעים לשמור ולטפח יפה-יפה לא פחות מאיתנו. ולא נוהגים בהן ככה.

IlanG
22-01-22, 12:28
כל כתבי הרכב קיבלו/מקבלים את דגמי הברונקו השונים עכשיו. היח"צ של דלק מוטורס מנחה/מבקש בשלב הזה לערוך מבחני סולו בלבד.
הם יאשרו מבחנים השוואתיים בהמשך, מהכרותי את אנשי סמל"ת יבואני Jeep, הם בוטחים במותג שלהם וזורמים עם כל בקשה שכזו - ואני לא אחמיץ את ההזדמנות הזו.

תיאוריות וסרטוני יוטיוב לחוד, ומציאות לחוד - אז מה אני הייתי בוחר? כנראה ברונקו. צריך לנהוג בו כדי להבין.
אבל אחרי מבחן השוואתי תכל'ס בשטח - אחד מול אחד על אותם מכשולים באותו זמן נתון, כנראה שנהיה יותר חכמים.יש כתבת השוואה של ניר בן זקן ב + ynet בין הברונקו לרנגלר , אין לי מנוי אז לא קראתי אבל נראה לי שהאפשרות למבחן השוואתי קיימת .

Zivcar
22-01-22, 15:45

https://m.ynet.co.il/articles/bjmmweept

דור אריאל
22-01-22, 19:14
https://m.ynet.co.il/articles/bjmmweept

הסיכום שלו

ומיים של מבחן דרכים רצוף על הכביש ובמספר תנאי שטח, 650 ק"מ של אבק והמון דלק, ויש לנו מנצח ברור. נתחיל במחמאות לג'יפ על שהיא מצליחה להמשיך ולשווק מוצר ותיק - שלא לומר מיושן - ועדיין להיות זו שאותה צריך להביס כדי לעלות למקום ראשון, ונתוני המכירות ב-2021 בישראל, באירופה ובארה"ב מוכיחים זאת. לג'יפ מעמד ייחודי בתעשיית הרכב, והרנגלר הוא נושא הדגל הגאה, בצדק. מחמאות גם לפורד, על שביצעה עבודת מחקר, פיתוח וניסוי יוצאת דופן עם הברונקו החדש, וקשה לראות כיצד התוצאה הסופית יכולה הייתה להיות מרשימה יותר.

בחזרה לג'יפ. אם הדבר היחיד שחשוב לכם ברכב השטח הוא צליחת קטעי העבירות הקשים ביותר בלי להוסיף שקל על שיפורים (אכן, את המיגון שהרכיבה היבואנית כדאי להסיר), הרנגלר רוביקון הוא הרכב עבורכם. פשוט רכב עבירות נפלא עם יכולת מדהימה, לא פחות. אבל אם אתם שאר ה-99% מרוכשי רכב שטח במדינת ישראל, אין שום ספק שהפורד ברונקו בדלנדס עולה עליו. לא רק עולה, שכן בתחומים מסוימים הנוגעים לאיכות ולנוחות, לאבזור ולמערכות בטיחות, השניים לא מתקיימים באותו עידן.

הברונקו לא חף מביקורת, אבל בדיוק כמו בדור הראשון שלו, אי שם באלף הקודם, הוא מציע תנאי שירות טובים יותר מבלי לוותר בשטח. הוא לא מתקשה להשתוות לג'יפ היכן שנגמר האספלט, למעט מצבי קיצון נדירים. במילים פשוטות: פורד ברונקו מוכיח שאפשר לייצר רכב שטח אמיתי שגם נעים לחיות איתו ביומיום. ובכך גם מנצח את המבחן.

nirs
22-01-22, 20:10
והנה של וואללה

https://cars.walla.co.il/item/3484256

Sent from my iPhone using Tapatalk

grand
22-01-22, 22:53
כתיבה יפה של רמי גלבוע וג'וי, כמו גם בחירת הרכבים הנכונה על הגלגלי 35 שלהם

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

ד ו ר ו ן
23-01-22, 09:38
לא אגדה. אמיתי.
לא פעם פגשתי אותם באיזור בין ערד למצוקי דרגות בכל מיני מקומות בעייתיים.
הם נהגים פרופר, אחרת אין הסבר איך הם מגיעים לשם עם רכב 2x4 בלי low.
גדלתי לידם בדרום.
שום דבר שילד מההתיישבות העובדת לא מכיר.
אילוץ שמחייב אותך גישה יצירתית להתניידות במרחב, עד גבול מסויים.
אין כאן פטנט שמייתר צורך/יתרון של הנעה כפולה.
בחלק מהמקרים, פשוטהמכירים נתיב אחר לאותו המקום שאתה הגעת.

bezzat
26-01-22, 20:39
דרור ...כרגיל כתבה מרתקת

למי ששאל יש כבר קיט הגבהה של 5 inch האמרקאים האלו לא מפספסים טיפת זמן
https://www.youtube.com/watch?v=ILjGsJYlUCs

הקיט
https://www.roughcountry.com/ford-bronco-lift-kit-41100.html?find=2021-ford-bronco-4wd-784415

VQ40DE
28-01-22, 12:55
הלינקים של המפרט טכני מובילים להודעת מערכת שהתוכן המבוקש שגוי

Crabbing
28-01-22, 12:57
אני מבין את הרצון להפוך את עניין ה 4x4 ל״חכם״ אבל אני מאד מבסוט שיש לי ידית מכנית ברנגלר.

גיתאי נוה
03-02-22, 23:54
כתבה מרתקת בלשון המושחזת הרגילה שלך.
כיף לקרוא מהתחלה עד הסוף.
ואז להתיישב מאחורי ההגה המתנודד של הנבלה העתיקה עם הקמטים במכסה מנוע.

דרור ברלי
04-02-22, 09:05
אין ולא יהיה כמו הנבלה העתיקה.

אבל כיף לדעת שיש היום רכבי שטח חדשים שאשכרה מוכנים לטיול ולתת בראש בשטח כבר במצבם הסטנדרטי מהחנות. אמנם רק שניים (רוביקון-ריקון וברונקו בדלנדס/ווילדטראק ומעכשיו גם רפטור) אבל גם זה משהו.

חבל רק שבסכומים שהם עולים, אפשר לעשות לנבלה העתיקה רסטורציה מאפס שבה הכל יוחלף למשודרג ומשוריין חדש מהשקית, עם ביצועים ויכולות מעבר לכל דמיון, ועדיין רוב הסכום יישאר כעודף....

asafk
04-02-22, 09:26
האמת היא שאחרי שעברו כמה ימים ובאמת כבר נשאר מעט לומר על הברונקו- זה בכלל דיון על יוקר המחיה.
כתבת נכון דרור- במחיר הזה אפשר לבנות מהיסוד רכב שטח ישן ויישאר עודף. או לקנות היילקס חדש ולבנות אותו על 33+ נעילות+ מתלים + הכל - ויישאר עודף.
ואם היינו במקום 'נורמלי' בלי מיסוי של 130% על מכוניות - אני בגילי ובמצבי הייתי יכול להחנות את הברונקו החדש על יד הטנדר טויוטה והג'יפ המשופץ.
זה לא חדש - אין כאן גם שום עניין פוליטי כי כך היה תמיד (אני מראש מונע מהדיון ללכת לכיוון הזה). אבל הפעם כשיש באמת רכב נחשק שמתאים לי ממש - זה כואב....

אסף.

Galaye
04-02-22, 09:51
האמת היא שאחרי שעברו כמה ימים ובאמת כבר נשאר מעט לומר על הברונקו- זה בכלל דיון על יוקר המחיה.
כתבת נכון דרור- במחיר הזה אפשר לבנות מהיסוד רכב שטח ישן ויישאר עודף. או לקנות היילקס חדש ולבנות אותו על 33+ נעילות+ מתלים + הכל - ויישאר עודף.
ואם היינו במקום 'נורמלי' בלי מיסוי של 130% על מכוניות - אני בגילי ובמצבי הייתי יכול להחנות את הברונקו החדש על יד הטנדר טויוטה והג'יפ המשופץ.
זה לא חדש - אין כאן גם שום עניין פוליטי כי כך היה תמיד (אני מראש מונע מהדיון ללכת לכיוון הזה). אבל הפעם כשיש באמת רכב נחשק שמתאים לי ממש - זה כואב....

אסף.

כמה נכון
כמה ששניכם צודקים …
נקווה שתמיד נוכל להחזיק גם ישנים כי לדעתי המדינה תתחיל להצר את הצעדים של רכבים ישנים גם בעתיד .נגרר … קנסות וכו

לטייל בטבע עם 4 גלגלים והילוך כוח זה זכות בארץ הקודש
Prefer to move from 2H to 4L with joy

איש הצפון
04-02-22, 09:53
בשורה התחתונה, אני לא מוכן להשלים עם בעיית בידוד הרעשים וזו מבחינתי הסיבה לא לרכוש את הרכב שכל כך רציתי (הרוביקון והרנגלר, נפסלו במבחן ה"נהג/נוסע שגובהם מעל 1.8 מטר").

אני מסרב להשלים עם העובדה שרכב שעולה כמעטי חצי מיליון ש"ח, יגרום לי לסבל בכביש כשהוא ירעיש כמו כלים משנות ה 70.

איל מ
04-02-22, 09:56

אסף.

יוקר מחיה? במחיר של לנדקרוזר חדש אני נוסע עם הדיסקו שלי לאנגליה, משפץ אותו מהיסוד כמו חדש (כולל גילוון של השלדה) וחוזר לארץ. לא צריך להפליג למחוזות הברונקו.

נמרוד
04-02-22, 11:00
יוקר מחיה? במחיר של לנדקרוזר חדש אני נוסע עם הדיסקו שלי לאנגליה, משפץ אותו מהיסוד כמו חדש (כולל גילוון של השלדה) וחוזר לארץ. לא צריך להפליג למחוזות הברונקו.

רק למחוזות הדמיון.
(למה להסתפק בגלוון השלדה? בדמיון זה כולל גם תואר אצולה)

דרור ברלי
04-02-22, 11:53
בשורה התחתונה, אני לא מוכן להשלים עם בעיית בידוד הרעשים וזו מבחינתי הסיבה לא לרכוש את הרכב שכל כך רציתי (הרוביקון והרנגלר, נפסלו במבחן ה"נהג/נוסע שגובהם מעל 1.8 מטר").

אני מסרב להשלים עם העובדה שרכב שעולה כמעטי חצי מיליון ש"ח, יגרום לי לסבל בכביש כשהוא ירעיש כמו כלים משנות ה 70.

הברונקו טוב יותר בכביש מלנדקרוזר ובוודאי טוב בכביש מרנגלר. אם אתה גבוה ומגודל אז עם תנוחת נהיגה פרייבטית מושלמת, הוא בכלל ינצח בנוקאאוט את הלנדקרוזר ותנוחת הישיבה היפנית-אורנגאוטנית שלו. רעש הרוח מחיבורי הגג דומיננטי במהירויות גבוהות, בכל שאר הזמן הוא נעים. המתלים שלו לעומת לנדקרוזר זה שני עולמות שונים. כדי לסגור את הפער הזה מול ברונקו סטנדרטי מוכרחים לשדרג את הטויוטה למערכות מתלה אפטרמרקט יקרות כמו ה-BP51 וכו'.

אם הברונקו בדלנדס בא בחשבון בתקציב שלך - אז במקום להכריז הכרזות, לך תעשה עליו סיבוב כדי להיות יותר חכם. אני רציני.

zivo
04-02-22, 11:58

במחיר של לנדקרוזר הם גם יסדרו את הניזילות? ישפרו את האמינות? או שאת זה משאירים בשביל האותנטיות? :-)

דרור ברלי
04-02-22, 12:10

אסף.

יישאר הרבה עודף. ולא לשכוח שבניית רכב ישן מאפס בישראל היא עדיין יקרה פי 3-4 מאשר בחו"ל.... מיוקר המחיה כאן אי אפשר להימלט. שלא כהרגלי, אני לא אכנס ללמה כל כך יקר כאן (ברור למה, כי זו מדיניות) אלא אשאר ברכבי השטח - אני מעריך שלשפץ מהיסוד סופה קיימת ולשדרג אותה במכלולים הכי טובים בשוק, אצל איש מקצוע, עדיין לא יגיע למחצית ממחירו של ברונקו/רוביקון. בנייה עצמית למי שיש זמן ומקום לעבוד ויודע/יכול, תחסוך עוד עשרות אלפי שקלים.

על הכביש אותו רכב שטח ישן מלפני 30 שנה (סופה/דפנדר/היילקס) גם משופץ מהיסוד ומשודרג, עדיין לא יתיימר להציע ביצועים, עידון, נוחות, בטיחות, פרקטיות, שקט, וגם ראש-שקט כמו ברונקו/לנדקרוזר חדש מהשקית - אבל ביכולות השטח שאנחנו מחפשים אני מהמר שרכב השטח הישן המשודרג היטב (בחצי מחיר), ילעס ויירק את הברונקו הסטנדרטי הזה והכי חשוב - לא רק מה יעשה אלא איך יעשה - ההנאה מביצועי רכב שבנית בעצמך היא לאין שיעור גבוהה יותר ומספקת יותר מרכב שנקנה בחנות.

asafk
04-02-22, 12:16
נושא הרוח שנכנסת מהגג מורגש. בכל מהירות תלת ספרתית. זה לא רק הרעש - במושב האחורי יש משב רוח קל....
לי זה לא מפריע ברמה שלא הייתי קונה ברונקו אם הייתי בשוק - אבל אני מבין מי שכן.
האמריקאים טוענים שהפתרון האולטימטיבי לרעשי הרוח הוא גג בד.... בכל מקרה נושא איטום הגג הקשיח נמצא בראש מעייניהם של פורד ואני מניח שמאוד בקרוב הוא ייפתר. כי זה ממש דבר שמפריע לברונקו להרגיש כמו רכב של יותר מ400 אלף ש''ח, במיוחד שזה רכב ששמו בו לב לכל כך הרבה פרטים קטנים וגדולים.

אסף.

GodsFather
04-02-22, 14:06
בעיה אחת קטנה לחלום של דרור עם שיפוץ ושדרוג הסופה מול הברונקו - סופה תצריך אישורים, הברונקו מגיע מאודר מהמפעל.

אולי בהפרש העלויות, אפשר יהיה להוציא האישורים חוקית? לעולם לא נדע.

דרור ברלי
04-02-22, 14:51
חוץ ממידת צמיגים שזה בסך הכל "תיקון" של טעות שנפלה בהדפסת הרשיון, אתה לא צריך אישור לכלום. ואני מדבר על ברזלים גדולים באיכות ובמחיר קצה כמו סרן קדמי G2 וטרנספר אטלס.

בעודף שנשאר אתה יכול לתקן עוד כמה טעויות הקלדה (אלה כל הזמן טועים עם המקלדת שלהם. מה יהיה איתם) ועדיין יישאר הרבה עודף. עודף של 6 ספרות.

וזה הכל היפותטי, כי כבר היום רכב ישן משודרג במפרט כמו שלנו או דומה, מתמודד בשטח טכני מול ברונקו סטנדרטי בכבוד רב ואף גובר עליו. ההבדל הוא שברכב הישן אתה אשכרה צריך לנהוג - ובחדש, המערכות עושות הכל בעצמן.
אני לא אומר שזה טוב או רע - כי יש מי שרוצה לנהוג ויש מי שרוצה שהאוטו יעשה את זה בעצמו.

אבל אח"כ על הכביש, גם אם נתקן טעויות ברשיון ונצליח איכשהו לאשר מנוע LS3 בג'יפ הישן והוא יאיץ מעמידה ויעקוף מהר יותר מברונקו חדש, עדיין הרכב החדיש יישאר נוח, בטוח, שקט, פרקטי ועדיף מאות מונים.

רק נשמה כמו לג'יפ הישן, אין לו ולעולם לא תהיה.

KOOKE
05-02-22, 19:54
אני כבר כיום עם רנגלר שנת 2010 משופץ מהיסוד ורב יכולת שלהערכתי עולה פחות ממחצית מברונקו בד לנדס/ רוביקון ריקון חדשים ושווה להם אם לא עולה עליהם ביכולת העבירות שלו...עדיין נושא "טעויות ההקלדה ברישיון" מטריף אותי ביום יום (נוסע בפרנויה מתמדת) ובטח שזו טירדה פסיכית פעם בשנה... העניין העניין הזה הוא שיקול דיי מכריע ברצון שלי להשתדרג לאחד מהשניים החדשים האלו.

כמובן יש גם את עניין יתר השיכלולים, הנוחות והכיף שברכב חדש עם מכלולים צעירים ובריאים.

בקטע של תכלס לנהוג ברכב לתפעל ידיות מיכאניות לעומת לתת לרכב לעשות הכל לבד- הרנגלר ריקון עדיף על הברונקו.

לשמחתי (ןאולי גם קצת לצערי) חלום ההשתדרגות התרחק קצת עת שהבת הצעירה התארסה ויש כבר מועד לחתונה=> יעני, הקצאת התקציבים העתידית השתנתה..

GodsFather
05-02-22, 21:06
בשעה טובה, אולי תארגן לה רכב כניסה לחופה בדמות ברונקו ראפטור?

התייש
13-02-22, 15:32
מדהים.
אגב זה ממש מבחן השוואתי לרוביקון אז למה לא לקחת אתך גם רוביקון?

דרור ברלי
13-02-22, 17:50
לא, זה לא השוואתי.
אני רציתי לעשות השוואתי, אבל גם התעקשתי לקבל את הברונקו ממש בין הראשונים, לפני שכל מיני בלוגרים בשקל יהפכו אותו, ואז נסיעות המבחן ייעצרו. היחצ"נית ביקשה מבחן סולו, שנמתין קצת עם השוואתי. כנראה חששה.

לא היתה לי בעיה עם זה וגם החבר'ה כאן בג'יפולוג העדיפו מבחן סולו.

היום היא כבר לא חוששת.... קולגות מהברנז'ה הותיקה כבר עשו השוואתי והתוצאות די ברורות.

לא שזה יחדש משהו למישהו, אבל יהיה השוואתי גם כאן. דעתנו עדיין נחשבת. מאוד.

IlanG
19-02-22, 15:31
בהמשך למרוץ החימוש ...jeep כנראה תתחיל לשחרר את חבילות ה Xtreme recon גם למנועי ה 2.0

https://youtu.be/LN4_5KXZZmE

ganotganot
19-10-22, 20:02
מסכים (כמעט) עם כל מה שכתוב בכתבה. הנה עוד כמה דברים שכדאי לדעת:

אני נוסע על ווילדטראק. מעדיף נסיעה מהירה ספורטיבית בנחלים של הדרום, ובשורה התחתונה, ברגע שיורדים לשטח הרכב הוא פשוט חלום. גם בטיפוס / זחילה הרכב אמנם אין לרכב מוט מייצב מתנתק אבל הוא עובר הכל בקלות.

אחד הדברים הכי מגניבים לדעתי, זה היכולת לנעול את הדיפרנציאל האחורי תוך כדי נסיעה על 4H, לעשות איזה טיפוס בינוני, לכבות את הנעילה ולהמשיך בנסיעה מהירה בלי הצורך לעצור ולהעביר לניוטרל. בעצם במצב הזה הנסיעה דומה יחסית לנסיעה על מבריק או רייזר.

יש ברכב שני דברים מציקים שחשוב לציין -
א. כל הסיפור של הגג המתנתק לדעתי זה די שטויות. ת׳כלס אם אתה פותח את הגג אתה נשרף מהשמש ואוכל אבק. בנוסף, את שאר חלקי האוטו אי אפשר לפרק אם יש לך Roof Racks. אז מה שקרה זה שאתה מתפשר על כל מני רעשים במהירות גבוהה בשביל משהו שאני, לפחות, לא משתמש. הבעייה העיקרית היא שהגומיות שאוטמות את הגג הם באיכות ממש לא טובה. יש לי את האוטו חודשיים והגומייות אכולות לגמרי. דיברתי כבר עם המוסך והוא אמר שהם מכירים את זה ומחליפים בלי בעיות. אעדכן לאחר שאחליף.

ב. בעייה נוספת שהיא ממש מציקה זה שכשיש עגלה רתומה לרכב, אי אפשר לפתוח את הבגז׳. זה דבר ממש מציק כי בשביל לשלוף איזה תיק שיש לך בבגז׳ אני צריך לנתק את העגלה.

חוץ מזה, סך הכל, מרגע שהרעשים יסתדרו אחרי שאחליף את הגומיות, אני מאוד מבסוט מהרכב.

דרור ברלי
20-10-22, 10:17
לא, זה לא השוואתי.
אני רציתי לעשות השוואתי, אבל גם התעקשתי לקבל את הברונקו ממש בין הראשונים, לפני שכל מיני בלוגרים בשקל יהפכו אותו, ואז נסיעות המבחן ייעצרו. היחצ"נית ביקשה מבחן סולו, שנמתין קצת עם השוואתי. כנראה חששה.

לא היתה לי בעיה עם זה וגם החבר'ה כאן בג'יפולוג העדיפו מבחן סולו.

היום היא כבר לא חוששת.... קולגות מהברנז'ה הותיקה כבר עשו השוואתי והתוצאות די ברורות.

לא שזה יחדש משהו למישהו, אבל יהיה השוואתי גם כאן. דעתנו עדיין נחשבת. מאוד.

לפני כמה חודשים עשינו את ההשוואתי עבור מגזין אוטו.
קיבלתי יד חופשית, והמבחן התנהל במתכונת טיול קשוח של יומיים בנגב, כולל כל מה שצריך בטיול של יומיים.
התוצאות חד משמעיות ואין עליהן מחלוקת: ברונקו בדלנדס הוא רכב השטח החדש סטנדרטי-מהחנות הטוב ביותר בשוק ובפער.
לא נקי מביקורת, אבל לכל הפחות משתווה לרוביקון בשטח טכני וטוב ממנו בהרבה בכל תרחיש שטח אחר וכמובן בכביש.

ועכשיו נמתין לרכב השטח האמיתי המעניין הבא שאמור להגיע אלינו במהרה, כך הובטח, בעזרת השם יתברך שמה: אינאוס גראנדיר.
הוא שווה כבר שלוש כתבות מבחן רציניות: סולו, מול דיפנדר קלאסי + דיפנדר חדש, ובגוב האריות - מול ברונקו + רוביקון.

המשוטט
20-10-22, 10:57
Umi ישחררו אותו למיבחן?

אפשר לקרוא לו בעברית מטל״ר

KOOKE
20-10-22, 13:49
הבלונדה והגמד נפטרו מהברונקו בד לנדס שהם ממש לא אהבו ורכשו ברונקו רפטור במחיר גבוה בהרבה מה - MSRP וישר לקחו אותו למבחן קשוח ולא מיפייפיף בסלעים- הרכב הפיל והפתיע אותם ביכולותיו גם בזחילת סלעים לא פשוטה.

https://youtu.be/kbUlOlnlPyo

וואלה יש לאן לשאוף

תכלס הייתי מסתדר גם עם בד לנדס לאחר שחלק מהעקרבים בדם הדורשים עבירות קשה יצאו לפנסיה בגילי...

nirs
20-10-22, 15:55
יצא לי לאחרונה לשים את היד על בדלנדס.
ולא שאני מחדש משהו,
בכביש, נוחות כמו באקספלורר (אין מה לדבר, המתלים הנפרדים מקדימה עושים את ההבדל בהיגוי).
בשטח, בשבילים, גיהץ מצויין (טוב מהרוביקון).
במעברים טכניים (קשים) הרים גלגלים (למרות ניתוק המוט) הרבה יותר מהרוביקון (ולא דרור, ֶהוא לא משתווה לרוביקון בוודאי בתצורת אקסטרים ריקון)

דרור ברלי
21-10-22, 09:49
אפילו בסרטון של הגמד והבלונדה הג'יפ מרים גלגל והברונקו לא...
לא שזה מפריע לשניהם לעלות בסוף.
ומכיוון שבאותם מכשולים שניהם לא בדיוק מתקשים, מבחינתי ומבחינת המטייל הממוצע הם די שווים.
אבל בדרך לשם. ובדרך משם. ועל שביל מהיר. ובחולות. היתרון של פורד בין זניח לבין שומט לסתות ובכל מקרה הולך ומצטבר.
אני מעריץ של Jeep ובכל זאת חושב שהפורד רכב טוב יותר. אין מה לעשות.

וההבדל בינינו הוא שאתה משוחד.
ואני לא.

ואלוהים אדירים. הם שתלו מנוע Demon בג'יפ.
זה חזק כמעט פי 2 מה-392 ה"רגיל"....

KOOKE
21-10-22, 11:40
הבלונדה והגמד ממשיכים להתעלל בברונקו רפטור החדש שלהם והספיקו כבר למעוך כנף אחורית:

https://youtu.be/Kf2tYISlSN0

מה שמעניין שהשורה התחתונה שלהם זהה כמעט מילה במילה לדעתו של דרור ויתר הבוחנים כאן בארץ. הברונקו כרכב שטח כללי כסטוק עדיף ובהרבה על הרנגלר המקביל לו וכמעט משתווה לו בזחילת סלעים.

כל זה נאמר מזוג שבעצמו קצת משוחד לטובת הרנגלר

בכזו אחידות בדיעות בוחנים מזמן לא נתקלתי...

טוב יש לי כבר רכב על הכוונת לפנסיה...

asafk
21-10-22, 12:52
גם לי.

אסף.

Sent from my 2201117PG using Tapatalk

איל מ
21-10-22, 15:01
מכיוון שאני צעיר משלמה בכמה שנים,
אני אבנה על הרכב פנסיה שלו בשביל הפנסיה שלי ;)
(כמובן שהכל בצחוק. מאחל אריכות ימים ובריאות איתנה לכל הנוגעים בדבר).

SillyPosition
17-02-23, 20:19
האם ניתן להכנס לשטח ולנהוג על 4H עם ניתוק מוט מייצב לשיפור הנוחות על שטח משובש? במגבלות
המהירות שניתן להשתמש בו מנותק כמובן…

ובאילו מהירויות ניתן לנעול ולשחרר דיפרנציאל קדמי ואחורי? לא נוצר שום נזק?

-->