PDA

צפייה בגרסה מלאה : (נגזר) ריביאן או רפטור? דיון על רכב שטח חשמלי

IlanHadar
25-01-22, 12:01
במסגרת "שירת הברבור" של המכוניות האמיתיות, רגע לפני שהעתיד החשמלי-אוטונומי האפל והמזוין יחרב את חיינו המוטוריים לנצח - כל עוד מותר להם לייצר, למכור ולקנות כלי רכב חדשים עם מנועי בעירה פנימית, האמריקאים מנצלים את זה ומתפרעים עד הסוף.

דרור, העתיד לא כזה גרוע, אני בטוח שעם כזה היית מסתדר:

https://www.youtube.com/watch?v=7XuvwkIxrXw

דרור ברלי
25-01-22, 15:22
דרור, העתיד לא כזה גרוע, אני בטוח שעם כזה היית מסתדר:

https://www.youtube.com/watch?v=7XuvwkIxrXw

זה יהיה עתיד של חוסר ברירה ושל כפייה. של שקרים וצביעות ירוקים, של רגולציות מופרעות ושל NSO.
ברור שיהיו מספיק מוכי תסמונת שטוקהולם שאוהבים את הפוזיציה של כבשים וייהנו מכל זה. למזלי כבר לא נשאר לי יותר מדי כדי שממש אסבול מהעתיד הזה, ועד אז אני רוצה להינות ממשהו אחר.

רכב שטח חשמלי?.... הריביאן באמת מגניב לאללה. אבל איפה תטעין אותו?
אולי תתקין עמדת טעינה על ההאמבר בנחל ערוד?

אני אגיד לך איפה ואיך - את בעיית הטעינה בשטח יפתרו, פשוט מאוד, על ידי איסור נסיעה בשטח! שזה בדיוק מה שקורה כבר זמן רב במערב-אירופה וגם בארה"ב אתה לא נוסע איפה שבא לך, כך שאותם זה לא מטריד ולכן לא תראה מהם פתרונות בנושא הזה.

מהבחינה הזו לנו יש גן עדן - כי כל עוד הח"כ האדיוט לא מגיש שוב את הצעת החוק המטופשת שלו לאחר "תיקונים", לנו מותר לנסוע בשטח. אנחנו יכולים לצאת לשבוע במדבר ולקחת איתנו דלק. אבל איפה נטעין ריביאן? נגיד שיש לו 800 ק"מ טווח - זה בתנאים אופטימליים, לא בשטח, לא עם זרקורים, לא בזחילה, לא בלחיצות, לא בעומס, לא עם מזגן - לא ולא ולא ולא. אבל עם כל אלה הטווח יירד לחצי או שליש או רבע. ואז מה? בקיצור - חינטרוש.

עזוב. בוא נחזור לדילמה שהלוואי ותיפול עלי ועליך - ריביאן או ברונקו רפטור?
כל עוד אתה יכול לבחור - במה אתה בוחר?
כי לי אין ספק במה אני בוחר.

נמרוד
25-01-22, 16:02
...אבל איפה נטעין ריביאן? נגיד שיש לו 800 ק"מ טווח - זה בתנאים אופטימליים, לא בשטח, לא עם זרקורים, לא בזחילה, לא בלחיצות, לא בעומס, לא עם מזגן - לא ולא ולא ולא. אבל עם כל אלה הטווח יירד לחצי או שליש או רבע. ואז מה? בקיצור - חינטרוש.

איפה אתה מטעין את הסופה?

באותו המקום תטעין את הריביאן.

דרור ברלי
25-01-22, 16:09
אהה
על הסופה אני סוחב ג'ריקנים. אני לא צריך לראות תחנת דלק.

ואת הריביאן איך תטעין? עם גנרטור ששורף בנזין?
אהה, תתכנן את הטיול כך שבכל יום עוצרים בתחנת דלק להטעין. הבנתי.... משחקי כאילו.

בי נשבעתי - כשאראה רכב-שטח חשמלי תקוע במדבר עם סוללה ריקה, אני אשכרה לא עוצר. משאיר אותו שם.
יש כאלה שצריכים ללמוד רק בדרך הקשה.

נמרוד
25-01-22, 16:17
סופה, שתי ג'ריקנים, גמרת 600 ק"מ. איפה אתה מטעין? - בתחנת דלק.
ריביאן, 600 קילומטר. איפה אתה מטעין? אותה תחנת דלק במצפה רמון. כבר היום. נכון, תצטרך לבלוס את ההמבורגר שלך יותר לאט.

נ.ב. כבר היום יש לי בהיילקס טווח ארוך יותר מאשר בסופה עם שני ג'ריקנים.

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 16:19
המערכון בדקה האחרונה נעשה עליך, דרור.
להערכתי בנסיעת שטח ממוצעת הטווח יגדל ב20-50 אחוז ביחס לטווח המוצהר.
כמה מאנשי הפורום יכולים לספר שעשו אפילו פעם אחת בחייהם, בישראל, 600 ק"מ רצופים ללא ביקור בציביליזציה? אני לא. כנראה שגם לא חצי מזה.

דרור ברלי
25-01-22, 16:20
כמה טווח באמת מספקת הסוללה של רכב כזה, בתנאי האמת של נהיגת שטח בטיול?
עזוב הצהרת יצרן - היא מתייחסת לכביש. בתנאים אופטימליים.

ואהה - ומה אתה בוחר? הכסף לא משנה כרגע (הריביאן יהיה יותר יקר כאן בישראל, אבל עזוב לרגע)
ריביאן או ברונקו רפטור?

מיכה100
25-01-22, 16:20
כשמתכננים פה טיול ההמלצה היא סביב 70ק"מ ליום.
ה500 ק"מ לסוללה של הריויאן נשמע לי די והותר, כולל אופציה לטעינה מהירה בעצירת הקפוצ'ינו בדרך חזרה.
מעניין אגב כמה חשמל הטנדר צורך במהירויות הנמוכות הנהוגות בשטח, זה לא אותו הגיון כמו ברכבי ICE.
עריכה: כמו בעולה המליון, אתם שואלים את אותן שאלות, הם עונים את אותן תשובות ;).

דרור ברלי
25-01-22, 16:23
לא יודע כמה אתה עושה ביום, לכמה ימים אתה יוצא ואיך אתה מנהל את צריכת האנרגיה שלך בטיול (בדלק או בסוללה).
מה שבטוח זה שבשטח צריכת האנרגיה עולה מאוד.

אני משוכנע שבטיולים הרגילים של יום או יומיים, הסוללה בהחלט תספיק.
ליותר מזה? אני לא יודע. אתה כן יודע?... כי אני יוצא לחמישה ימים ברצף של 150-170 ק"מ ביום, כמה פעמים בשנה. והיומיים-שלושה האחרונים הם תמיד ללא תדלוק. עד היום הג'ריקנים הספיקו לי יפה מאוד עד אילת.

כשיגיע הריביאן לארץ, אני בהחלט מוכן לנסות. למען הציבור הקדוש. אבל נמרוד יצטרך לבוא עם ההיילקס שלו כדי לגרור את הנבלה שהסוללה שלה התרוקנה, לעמדת הטעינה הקרובה (מצפה רמון זה אחלה. ההמבורגר היה מצוין).

ואהה - ומה אתה בוחר? ריביאן או ברונקו רפטור?

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 16:27
אין לי כל נסיון בנהיגת שטח מחושמלת, למעט הטרקטורון, אבל בנהיגה עירונית פקוקה האיוניק עושה 650 ק"מ, כשהטווח המוצהר שלו הוא 481 ק"מ. להערכתי נסיעת שטח ממוצעת, לא תחרות, תדמה בצורה טובה יותר נסיעה עירונית.

- - - Updated - - -

אתה שואל אותי?
כרכב טיולים בלבד, ברונקו.
רכב גם ליומיום וגם לטיולים- ריוויאן. קל.

דרור ברלי
25-01-22, 16:31
זה יהיה ממש מעניין.

לבדוק טנדר חשמלי כזה בתנאי טיול שלנו - ארגז עמוס, ארבעה אנשים בקבינה כשהמזגן טוחן במרץ. מעלות, עבירויות, חילוצים. כמו שנוסעים בג'יפ/טנדר הרגיל.

- - - Updated - - -

נ.ב. כבר היום יש לי בהיילקס טווח ארוך יותר מאשר בסופה עם שני ג'ריקנים.

עוד יותר טוב!
דיזל, מיכל גדול.

כנראה שזה גם הרבה יותר ממה שהסוללה של הריביאן תיתן בשטח.
ובארגז שלך אתה יכול לסחוב כמה ג'ריקנים של סולר שתרצה.

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 16:35
אגב, אם כבר הבאת טנדר דיזל לגרירה, אין צורך לגרור לעמדת טעינה. הרגנרציה תמלא את הסוללה די מהר בגרירה. תוכלו להמשיך לטייל עם סוללה מלאה, עד שיגמר הסולר, כי גרירה כזו תשתה אותו בקצב שיא. לא נורא, יש ריוויאן טעון שיגרור.

מיכה100
25-01-22, 16:42
כי אני יוצא לחמישה ימים ברצף של 150-170 ק"מ ביום, כמה פעמים בשנה. והיומיים-שלושה האחרונים הם תמיד ללא תדלוק. עד היום הג'ריקנים הספיקו לי יפה מאוד עד אילת.

ואהה - ומה אתה בוחר? ריביאן או ברונקו רפטור?
דרור ברור לך שאופיין השימוש שלך מאוד יוצא דופן ביחס לרוב הקוראים, כן?
מה קשור הבחירה בין טנדר למפלצת אדרנלין?
השאלה צריכה להיות בין רפטור ICE לרפטור EV, וכשמסתכלים איך טסלה 3 פרפורמנס המונית עושה צימעס ממכוניות שעולות פי חמישה התשובה כנראה תהיה רפטור EV.

KOOKE
25-01-22, 16:50
אם יעזור לדיון עניין הטווח על חשמל בלבד בשטח כבר נבדק ברנגלר פלאג אין :

https://youtu.be/lrNtaKCZm7s

אם אני לא טועה בנסיעה עירונית/ פקקים ומהירות עירונית ככלל אצבע רכב חשמלי עוד יותר חסכוני מבחינת טווח נסיעה ביחס לקיבולת הסוללה.

אבל בשטח שכולל עליות והעברה להילוך נמוך כשצריך למיטב הבנתי הטווח נסיעה נמוך מהמוצהר ביחס לקיבולת הסוללה.

תכלס לי אישית מבחינת מתווה הנסיעה צריחת דלק היה מאד מתאים הרנגלר פלאג אין ביום יום (נסיעה למשרד וחזרה ) רק חשמל בטיולים גם וגם.

אבל זו עדייין חיה לא מוכרת מספיק וחושש מחשמלי מסובך בשטח

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 16:51
זה מסובך כמו המעגל של הסטרטר שלך.

KOOKE
25-01-22, 16:53
חנן, אני מדבר על רנגלר היברידי פלאג אין - לא על רכב שטח חשמלי טהור. אז חיה היברידית כזו בהחלט מסובכת

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 16:55
צודק. סליחה.

דרור ברלי
25-01-22, 17:10
דרור ברור לך שאופיין השימוש שלך מאוד יוצא דופן ביחס לרוב הקוראים, כן?
מה קשור הבחירה בין טנדר למפלצת אדרנלין?
השאלה צריכה להיות בין רפטור ICE לרפטור EV, וכשמסתכלים איך טסלה 3 פרפורמנס המונית עושה צימעס ממכוניות שעולות פי חמישה התשובה כנראה תהיה רפטור EV.

הטסלה עושה צימעס מסופרקארס רק בתאוצה מהמקום בקו ישר.
ברוב הדברים האחרים היא נופלת גם מכמה מכוניות שעולות חצי ממנה ואפילו אם צריך לבחור רק בין החשמליות, היא לא תהיה בחירה ראשונה שלי.

עובדה שלמעט הזוי אחד ויחיד (מי שמכיר אותו, יודע. הבחור חמוד, אחלה בנאדם וחבר, אבל תלוש מהמציאות בכל תחום וחי בסרטים. הוא מכר מכונית-ספורט יפנית אמיתית, מהירה, נחשבת, ידנית!!! נדירה ויקרה, כדי לעבור לטסלה מודל 3... לך תבין אנשים כאלה) חובבי נהיגה אמיתיים כנראה אינם לקוחות של טסלה. העיקר שחובבי האייפונים דווקא כן.

אבל עזוב אותי מטסלה. היא לא הנושא. אילן זרק לי את התמונה של ריוויאן בדיוק באמצע שאוננתי על תמונות המתלים של הברונקו רפטור. זה כמו שאתה עסוק בלפנטז על אנג'לינה ג'ולי, ופתאום רואה מולך את סבתא מיזולדה - ככה איך שראיתי רכב חשמלי, מיד נפלה לי הזקפה....

ולכן השאלה היא ריביאן או ברונקו רפטור.
לא רפטור עם הנעה גרעינית מול רפטור עם הנעה אלקטרו-מגנטית שהועתקה מעב"מים. או רפטור עם מנוע טלפורטציה מול רפטור שקשור אליו מפרש-אור...

asafk
25-01-22, 17:11
היברידי פלאג אין זה יצור כלאיים זמני, שלב אבולוציוני שלא ישרוד, כמו דיסקמן.
חבל להשוות אליו משהו.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

IlanHadar
25-01-22, 17:28
עזוב. בוא נחזור לדילמה שהלוואי ותיפול עלי ועליך - ריביאן או ברונקו רפטור?
כל עוד אתה יכול לבחור - במה אתה בוחר?
כי לי אין ספק במה אני בוחר.

מסכים איתך בכל מילה, אנחנו בדימדומים של מנוע הבעירה הפנימית בכבישים. בשלב הזה אני קונה רכבים שרק עושים פחות מ 10 ק"מ לליטר בממוצע.

ומסכים שכנראה לא בימינו נזכה לראות תחנות טעינה בכל חניון לילה.

אני כן רואה רכב חשמלי עושה את נחל נקרות, כמה ק"מ יש שם בשטח? 50 ק"מ כל קטע? כמה באמת אנחנו עושים בשטח ביום, 100 ק"מ, נראה לי הרבה. לא חושב שתהיה בעיה לרכב חשמלי לטייל.

יש המון יתרונות לרכב החשמלי, אי אפשר לעצור את הקידמה.

דרור ברלי
25-01-22, 17:32
אגב, אם כבר הבאת טנדר דיזל לגרירה, אין צורך לגרור לעמדת טעינה. הרגנרציה תמלא את הסוללה די מהר בגרירה. תוכלו להמשיך לטייל עם סוללה מלאה, עד שיגמר הסולר, כי גרירה כזו תשתה אותו בקצב שיא. לא נורא, יש ריוויאן טעון שיגרור.

תפסת אותי. שכחתי את הרגנרציה....:rolleyes:
אם זה ככה, אז...:
1. זה מצריך שעל כל ריביאן יהיה גם היילקס אחד, לגרירות-טעינה...
2. תתכוננו להרבה בקשות של בעלי חשמליות תקועות באמצע המדבר לגרירה כדי למלא להם סוללות - ושאין להם חבר מלווה עם היילקס...
איך ובכמה לתמחר להם את זה?.... פר ק"מ? פר קילוואט?..... כי אני לא אגרור אותם מילימטר בחינם.;)

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 17:39
כן, בטח.מכירים אותך.

אתה תגרור אותם בחינם וגם תעשה להם קפה.
קצת אחרי שתתרחק, הם יוציאו את מכונת הקפה החשמלית ויעשו קפוצ'ינו, עם החשמל שאתה ייצרת להם. מהבנזין שאתה שילמת עליו.

נקמה מתוקה.

hadtomer
25-01-22, 17:43
על הדרך, אם עסקינן בקשקושים, זיוני שכל ודיונים תאורטיים שאין להם שום תכלית,אבקש לפצל את הדיון ולברר- מה עדיף, דניס ריצ'ארדס בת שלושים או ג'נוארי ג'ונס בת 30?

דרור ברלי
25-01-22, 17:45
אני באמת אגרור בחינם ואפילו אבוא במיוחד לצורך זה - ולא רק אכין קפה ירדני משובח אלא גם אביא עוגיות הום-מייד טריות. אבל רק אם זה חבר. סתם מישהו בחשמלית? שיחפש מי ינענע אותו ויעשה לו רגנרציה....:rolleyes:

IlanHadar
25-01-22, 17:47
רק שלא יהיה היילקס אז....

בתקווה שאנחנו נהיה לראות את זה, או שכמו שאנחנו מכירים סבבי הטכנ' מאוד מהירים ובטח כבר תוך שנתיים ריביאנים ישעטו במדבר?

דרור ברלי
25-01-22, 18:15
על הדרך, אם עסקינן בקשקושים, זיוני שכל ודיונים תאורטיים שאין להם שום תכלית,אבקש לפצל את הדיון ולברר- מה עדיף, דניס ריצ'ארדס בת שלושים או ג'נוארי ג'ונס בת 30?

נו באמת.... ריצ'ארדס ביג טיים.
אבל סתם עצה מבעל נסיון - לכונפות יש בד"כ ביצועים טובים יותר.

ועכשיו חזרה לרפטור VS ריביאן.

איל מ
25-01-22, 18:27
לא רפטור, אלא ראם trx (שאם אני זוכר נכון יצא כדי לאכול את הראפטור, וזה גם מופיע באיזה סמלון איפשהו על האוטו, ולפי הפתיח בהתחלה הוא גם הצליח),
אבל ביקשתם השוואה:

https://www.youtube.com/watch?v=mkhPNFHkBes

KOOKE
25-01-22, 20:29
רק אומר שבמואב כבר יש באמצע מסלולים עמדות טעינה.

רק אומר 2, רכב חשמלי בשטח עם שיא מומנט ליניארי בכל מהירות ובכל "סל"ד" (עד כמה שהמונח הזה רלבנטי לרכב שטח) זה יתרון עצום

רק אומר 3, לאוהבי טבע ורוגע רכב שטח חשמלי עם כמעט 0 רעש...תענוג אמיתי....

אבל בהיותי חובב בנזין- תנו לי רעש מפלט של V8 בריא סטייל הרנגלר 392 בכל רגע נתון ופאק הטבע השכנים והקנאים..

Asaf-a
25-01-22, 20:35
המערכון בדקה האחרונה נעשה עליך, דרור.
להערכתי בנסיעת שטח ממוצעת הטווח יגדל ב20-50 אחוז ביחס לטווח המוצהר.
כמה מאנשי הפורום יכולים לספר שעשו אפילו פעם אחת בחייהם, בישראל, 600 ק"מ רצופים ללא ביקור בציביליזציה? אני לא. כנראה שגם לא חצי מזה.

בטיול שטח מדברי שלוקח יום שלם, הבעייה שתרוקן את הסוללה לא תהיה המזגן הרבה לפני הקילומטרז?

Asaf-a
אסף.א

חנן-ג'יפולוג
25-01-22, 20:41
ברכב שלי עמידה בצהרי אוגוסט עם מזגן לוקחת כאחוז סוללה בשעה. כ700-800wh בממוצע לשעה.

נדמה לי שהריוויאן עם סוללה יותר מכפולה בקיבול.

דרור ברלי
26-01-22, 08:51
רק אומר שבמואב כבר יש באמצע מסלולים עמדות טעינה.

רק אומר 2, רכב חשמלי בשטח עם שיא מומנט ליניארי בכל מהירות ובכל "סל"ד" (עד כמה שהמונח הזה רלבנטי לרכב שטח) זה יתרון עצום

רק אומר 3, לאוהבי טבע ורוגע רכב שטח חשמלי עם כמעט 0 רעש...תענוג אמיתי....

אבל בהיותי חובב בנזין- תנו לי רעש מפלט של V8 בריא סטייל הרנגלר 392 בכל רגע נתון ופאק הטבע השכנים והקנאים..

אחלה. במואב.
זה באמריקה. למרות מה שכולם חושבים, באמריקה אתה לא יכול לנסוע בשטח לאן שאתה רוצה. השטחים פרטיים ושם מותר לירות במסיגי גבול...
יש מסלולים ספציפיים למשחקים כמו מואב והרוביקון ועוד הרבה כאלה, ואנשים מביאים אליהם את הכלים על נגרר כדי לשחק. הם יכולים לבלות בשטח 3-4 ימים ולגלות שנסעו 30 ק"מ בלחץ.

אני בכוונה לא מביא לך דוגמה הפוכה מאוסטרליה. נראה אותך נוסע שם במרחבי האאוטבק עם ריוויאן חשמלי.... ולמי תצעק שיבוא לגרור אותך ולעשות לך רגנרציה נעימה בגב כשתתרוקן לך הסוללה.

אצלנו הכל פתוח ואתה נוסע לאן שאתה רוצה. מצד אחד המרחקים אמנם קטנים יחסית, אבל מצד שני באמצע המדבר אצלנו לא תראה עמדות טעינה גם בעוד 15 שנה. (בתחנות דלק כן, בוודאי, יש כבר היום. חצי מהן כבר לא תקינות) אבל לא באמצע השטח. אם יתקינו עמדות, אחרי רבע שעה הבדואים יפרקו/ישחיתו אותן. אז די לשגות בדמיונות. יהיה לרשויות הרבה יותר קל לאסור על נסיעה בשטח מאשר לרשת את המדבר בעמדות טעינה ולאכוף חוק וסדר על הבדואים....

מה שכן אפשר וצריך לבנות ולסמוך עליו, אלה באמת פתרונות של גנרטורים או מארזי סוללות חירום קומפקטיים שיוכלו לתת בוסט של כך וכך קילומטרים שיאפשרו לצאת מהשטח ולהגיע לעמדת טעינה אמיתית בתחנת דלק כלשהי, כמו גם טווחי נסיעה אמיתיים שיילכו ויגדלו ובעצם ייתרו את הצורך בטעינה באמצע המדבר.

אבל אני כן יכול לדמיין לעצמי באגי-סלעים חשמלי. אוטו ייעודי למשחקים בכמריר/עדשה/669 וכו'. המרחקים קטנים והמהירות זניחה, אין מזגן וחימום צורכי אנרגיה, רק אורות (למי שאוהב זחילות ליליות) - וכן צריך הרבה מומנט בסל"ד נמוך, מה שמנוע חשמלי נותן בנדיבות. האין-רעש + אין-צריכת-דלק + האפס-זיהום שלו הם רק בונוס. זה צריך להיות שוס רציני.

חנן-ג'יפולוג
26-01-22, 09:11
נצטרך עמדות טעינה בשטח, כמו שאנחנו צריכים גרריסטים עם גנרטור בדרך לאילת.
אלו דיבורים מהימים שבהם לא הבנו כלום. התקדמנו. היום אנחנו לא מתרגשים מאף נסיעה במסגרת ארץ ישראל.
יהרסו עמדות טעינה? הבעלים שלהן יבטח ויתקן, כי כשרכב חשמלי יהיה דומיננטי, זה כסף מצוין לבעלים. בערך אפס אחזקה, אפס משאבי אנוש, ורווח של כ300 אחוז על החשמל. היום זה מגמגם כי המאסה עוד לא גדולה כל כך. עמדות האוויר הן דוגמא גרועה כי הן לא נותנות תשואה.
עם עמדות טעינה אולטרא מהירות בדימונה, מצפה, בשדה בוקר, בעין יהב, בצוקים, אצל כושי, באילות, הכול מרושת היטב.

asafk
26-01-22, 09:40
אנחנו, חשוב להזכיר- לא באוסטרליה ולא באמריקה.
אנחנו בישראל.
הכביש הכי ארוך בארץ 470 ק"מ.

אסף.

דרור ברלי
26-01-22, 09:52
לא ירחק היום שניפוח אויר באמת יעלה כסף ויהיה זמין רק בפנצ'ריה. כמו בירדן.
בתחנות הדלק שם אין משאבות אויר לניפוח צמיגים ואם אין לך קומפרסור, תמצא פנצ'ריה ותשלם דינר או שניים.

אבל בנושא הונדליזם של עמדות טעינה לא הייתי מזלזל.
אנחנו לא במדינת תרבות. ונדליזם הוא חלק מההוויה כאן. ולכן עמדות טעינה הן מעשיות רק בתחנות דלק, היכן שניתן להשגיח עליהן. עמדות טעינה סתם ככה באמצע שום-מקום, אם זה לא בתוך יישוב, לא ישרדו בישראל אפילו יומיים לפני שמישהו ישרוף/יעקור אותן.

בהתחלה באמת יתקנו. אבל אחרי התיקון העשירי הביטוח יעלה להם את הפרמיה לרמות כאלה שלא יהיה טעם לבטח או שבכלל יסרבו לבטח. מהר מאוד יימאס למפעילים לתקן ולספוג את העלויות ואז הם יוותרו.

לא זה מה שיגביל את הרכבים - עד אז יהיו כנראה פתרונות למארזי סוללת חירום או שהרכבים עצמם כבר יספקו טווח נסיעה מעל ומעבר בתנאי שטח אמיתיים.

אבל עוד חזון לששון. כרגע לוקח רפטור בלי לחשוב פעמיים.

GodsFather
26-01-22, 09:59
לא ירחק היום שניפוח אויר באמת יעלה כסף ויהיה זמין רק בפנצ'ריה. כמו בירדן. בתחנות הדלק שם אין משאבות אויר לניפוח צמיגים.למה בדיוק?

Sent from my HD1903 using Tapatalk

דרור ברלי
26-01-22, 10:06
ככה.
אני באמת לא יודע לתת הסבר הגיוני לזה, שאלתי גם את עארף, המדריך הירדני הקבוע אצלי אבל גם לו אין הסבר.
זה ככה גם בתחנות דלק מאוד גדולות, מטופחות ומרשימות (שבחלקן יש גם עמדות טעינה של טסלה...)

חסר לך אויר? תמצא פנצ'ריה באיזה כפר ותשלם דינר-שניים עבור השירות (הם ינפחו לך. לא נותנים לך לנפח בעצמך). או שתחזיק קומפרסור בבגאז'.

erezgur
26-01-22, 10:22
שאלתי גם את עארף,
הוא בטח ענה "אנא עארף" וחשבת שכך קוראים לו ...

הדסופה
26-01-22, 10:24
[emoji23]
בדיוק כמו הסיפור על תמר מג׳הול

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
26-01-22, 10:52
ככה.
אני באמת לא יודע לתת הסבר הגיוני לזה, שאלתי גם את עארף, המדריך הירדני הקבוע אצלי אבל גם לו אין הסבר.
זה ככה גם בתחנות דלק מאוד גדולות, מטופחות ומרשימות (שבחלקן יש גם עמדות טעינה של טסלה...)

חסר לך אויר? תמצא פנצ'ריה באיזה כפר ותשלם דינר-שניים עבור השירות (הם ינפחו לך. לא נותנים לך לנפח בעצמך). או שתחזיק קומפרסור בבגאז'.בישראל יש תקן ברור לתחנות דלק שאומר שתהיה משאבה. זה הכל.

אגב גם בארה"ב זה לא ברור מאליו ויש תחנות דלק קטנות בלי אויר.

דרור ברלי
26-01-22, 11:52
לפעמים תקנים זה דבר טוב.
חבל רק שאין תקן שמחייב אותם שהמשאבה תהיה תמיד תקינה.....

חנן-ג'יפולוג
26-01-22, 12:02
יש תקנים. אין פיקוח יעיל.

יתכן שעדיף לשלם דינר ולדעת שהציוד תקין כי לבעל הבית איכפת.

GodsFather
26-01-22, 12:29
ככה.

חסר לך אויר? תמצא פנצ'ריה באיזה כפר ותשלם דינר-שניים עבור השירות (הם ינפחו לך. לא נותנים לך לנפח בעצמך). או שתחזיק קומפרסור בבגאז'.שאלתי למה לדעתך יתחילו לגבות כסף בארץ או יצמצמו לפנצריות בלבד. לא למה בירדן החליטו...

בנתיים נמרוד וחנן הבהירו שהנבואה שלך רחוקה

grand
26-01-22, 12:32
בארהב גם אם תמצא בתחנות אויר לניפוח אז זה ללא שעון לחץ, צריך להביא מהבית או לרכוש בתחנה

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

IlanHadar
26-01-22, 12:56
אני קורא מה שחנן ודרור כותבים וחד משמעי רואה את העתיד.

מה הבעיה שחאן בארות יתקינו כמה עמדות טעינה? גם יביא להם לקוחות וגם נמצא בדיוק במקום מתאים לטעינת לילה לפני המסלול הבא ביום למחרת.

הכל כסף, יש כאן פוטנציאל עסקי שכולם יהנו ממנו, לקוחות שבויים שיהיו חייבים עמדת טעינה, מרחבים שמי ששולט בעמדות מביא אליו לקוחות, רכבים שאין להם ברירה, חייבים לטעון בלילה.

זה עתיד שלא בטוח שאנחנו מסוגלים לדמיין היום איך יראה בדיוק, השאלה רק תוך כמה זמן זה יקרה. וכולנו מסכימים שזה יקרה.

לגבי שאלת השרשור - היום רפטור בטוח, בעוד זמן כל שהוא זה יהיה ריביאן או כל רכב חשמלי אחר לשטח.

דרור ברלי
27-01-22, 08:16
במקרה של מקום כמו חאן בארות, אתה כנראה צודק. הטעינה שם גם תעלה הרבה יותר - אבל חד משמעית יהיו עמדות טעינה. זה מתבקש ממש.

ואכן - העניין הוא כסף. גם במקרה של משאבות האויר.

הבהירו מה? נמרוד כתב שיש תקן שמחייב תחנת דלק להחזיק עמדת ניפוח. שזה אחלה שיש תקן כזה.
לא טרחתי לבדוק אם התקן הזה מחייב גם שהעמדה תהיה גם תקינה - ובחינם.

המשאבות האלה צורכות ים של תחזוקה וכמי שעבד בזה כמה ימים פעם, מזמן, אני כותב את זה מידע אישי. יש חברות דלק שיש להן אנשי תחזוקה משלהן ויש כאלה שמקבלות את שירותי התחזוקה מחברות חיצוניות שזו התמחותן (שירותי תחזוקה/תיקונים לתחנות דלק) שגובות על זה כסף רב.

באיזורים ספציפיים משאבות האויר סובלות מונדליזם על בסיס קבוע. כמעט יומי/שבועי (בלי פירוט, זה שוב יגלוש למחוזות הפוליטיקה/גזענות ויגרור מחיקות). כבר היה בג'יפולוג שרשור בנושא, כולם כאן מטיילים ומכירים את המצב בפועל. אם אני זוכר טוב, פותח השרשור ההוא הציע גם לא לתדלק ולא לקנות שום דבר בחנות הנוחות של תחנות-דלק שמשאבת האויר בהן לא תקינה.
בקיצור - התקן הזה שמחייב לספק לנו ניפוח אויר חופשי, עולה לתחנות הדלק כסף.

ולמה רק תחנות דלק? גם עגלות סופר יכולת פעם לקחת ולהשתמש בלי להפקיד 5 שקלים לחריץ הנעילה כדי לשחרר עגלה - והיום?
בסוף גם הניפוח יעלה כסף, כמו כל דבר בישראל. וכולם ישלמו את ה-5 שקלים האלה כדי לנפח את הגלגלים - וישתקו. או שיצטיידו בקומפרסור חזק.

לא שאני בעד זה (כי התרגלנו לקבל את השירות הזה בחינם) - כמו שאני מתבאס בחניה של הסופר כשאני לא מוצא בארנק מטבע של 5 או את מחזיק המפתחות עם הגולם שמיועד בדיוק לזה - אולי כי אני גם מהמעטים שאחרי פריקת הקניות לבגאז' מחזירים את עגלת הסופר למקומה גם בחו"ל (היכן שאין דבר כזה כי לא צריך את הפיקדון כדי לחנך את הציבור). ובישראל אני יודע שאני במיעוט מבוטל. ואני קונה הרבה בסופר הגדול בישראל, בצפון, שמספק ללקוחות עגלות ללא פיקדון. והם מחזיקים עובדים שתפקידם לאסוף את אלפי העגלות מכל ששת הקומות של החניון ומשלמים להם משכורת. העניין השטותי הזה עולה לסופר הזה לא מעט ויש מצב שהיינו משלמים קצת פחות בקופה אם היינו יותר מתורבתים. לא ככה?....

לכן אני לא אתפלא אם גם אויר בתשלום זה משהו שיקרה בהמשך, אולי לא בקרוב ממש, אבל יקרה.

שלומי
27-01-22, 12:34
תמיד נוכל להתעסק עם גנרטור בעירה פנימית בחניון לילה

דרור ברלי
27-01-22, 18:26
תענוג. גנרטור.
להרעיש ולזהם אויר כדי לתמוך באג'נדה של אוטו שלא מזהם....
עולם מוכה טרללת.

חנן-ג'יפולוג
27-01-22, 18:35
חליק, דרור, אתה מביך את עצמך.

זרקו בדיחה לאוויר.
כבר הוסבר לך שיש מספיק עמדות טעינה אולטרא מהירה בנגב, ולרוב גם לא יצטרכו אותן.

itayhi
27-01-22, 23:50

ממש פרפטום מובילה.

אפשר לעשות מזה הון!

איתי

wonderd
28-01-22, 13:21
לא קראתי את שלושת העמודים אלא רק את הראשון בינתיים, אבל ההשוואה לא נכונה בכלל - ריביאן הוא טנדר, תשוו לטנדר - פורד F150 רפטור...
לי באופן אישי יש פנטזיה לקנות את הרפטור הזה כבר מזמן, אחד כזה מסתובב אצל השכן שלי כבר כמה שנים, אבל הרבה מעל התקציב שלי לצערי.

מאוד אוהב את הרעש של המנוע בנזין וגם דיזל.. יחד עם זאת ישנם שטחים ואיזורים שבהם יש חיות בר ורק בשקט אפשר באמת לראות אותן מקרוב - זה היתרון הגדול של רכב חשמלי בשטח לדעתי האישית, אף אחד לא צריך יותר כח/יותר מומנט בטיולים הסטנדרטיים שלנו, אלא אם יוצאים לשחק בסלעים.

VQ40DE
31-01-22, 13:09
ריביאן הוא טנדר, תשוו לטנדר

יש גם גרסת SUV R1S קצר בכחצי מטר עם זווית בטן 25. אותו בהחלט אפשר להשוות.

erezgur
03-03-22, 16:30
אני מבין שריביאן הודיעה למזמיני הרכב על התייקרות של הרכב ב 20-25 אחוזים!
זו עליה משמעותית. מעניין איך ישפיע...

נשלח מהנייד

sgill
04-03-22, 13:35
העתיד הוא חשמלי, אי אפשר לעצור את הקדמה.
הג'יפים בקרוב יהיו חשמליים. לדעתי תוך 5 שנים עם התקדמות הטכנולוגיה, טווח של רכב חשמלי יהיה 1000ק"מ ויותר. (כבר היום יש כאלה).
הטכנולוגיה של טעינה סולארית גם תשתפר ואם תטילו ביום, הגג הסולארי יוסיף לכם כ-100 ק"מ טווח כל יום עם שמש.
גם בשטח, המומנט מאפס יהיה עדיף, 4 מנועים חשמליים, אחד לכם גלגל ומחשב שינהל אותם בשטח וידמה נעילות.
זה מה שיהיה בעתיד היותר קרוב ממה שאתם חושבים.

מבחינתי, הבעיה העיקרית היא לא הטווח, השקט, וכל שאר השונות ממנוע בנזין אלא - ההנאה מנהיגה !!!

כשהרכב ינהג בעצמו והמחשב יחליט על הכל בשטח, גם סבתא שלי תוכל לקום מהקבר ולעשות את כמריר בלחיצת כפתור. זה לא מה שאני מחפש ברכב שטח. תן לנהוג, לקבל החלטות, לטעות וללמוד מזה. לא יודע כמה הרכבים העתידיים יתנו לנהג לבטל בקרות והחלטות של הרכב. זה מבחינתי בעיה.
כבר היום, קחו את הרוביקון למשל, מה פתאום הוא מחליט בשבילי שאני לא יכול לנעול קדמי בלי לנעול אחורי? מה פתאום הוא מחליט בשבילי שאני לא יכול לנעול ב- HIGH? למה אי אפשר לבטל בקרות לנהיגה בחולות בלי שאיזה חשמלאי יעשה כפתור ומעקף?

בקיצור, אין לי בעליה עם ג'יפ 100% חשמלי, ידני, אבל שיתן לי לנהוג אותו כמו שאני מחליט.

איל מ
04-03-22, 14:16
על מה אתה נוהג היום? רוביקון אוטומט?
כי בעיני, המעבר מרכב ידני בלי tc ובלי נעילות לאוטומט עם tc, הוא הבדל הרבה יותר משמעותי מאשר אם המנוע הוא בנזין/דיזל או חשמל.
רוצה להנות מנהיגה אמיתית?
תחזור לרכב בלי נעילות, ידני, עם צמיגים בגודל סטנדרטי ובלי מרווח גחון של ג'ירפה.

אני? אני כאן בשביל לטייל. ברור שהייתי שמח לחזור לידני וטיפש ופשוט, כזה שנותן לי בטחון שכל תקלה שהוא יזרוק עליי אני אדע לתקן.
אבל במחירים שרוצים על כאלו רכבים, זה לא משתלם. ובד"כ הם גם במצב שבו בכל טיול יש תקלה, וזאת לא המטרה.
מה גם, שכרגע אני עוד מטייל עם המשפחה. אולי בעתיד כשאהיה סולו, וקצת יותר מרופד, אוכל להרשות לעצמי לקנות איזה אולד סקול משופץ כחדש.

sgill
04-03-22, 16:02
איל: 12 שנה הייתי עם ידני, בלי שום בקרות וגם עם מזגן שמעולם לא עבד. וגג ברזנט.
למען שלום בית וכדי שהמשפחה תמשיך להצטרף אלי לפעמים, עברתי לפני כ-5 שנים לאוטומט עם גג קשיח מתפרק.
מה לעשות, מתברגנים.
אבל, אם היתה לי חניה פנויה, הייתי מחפש (וכנראה לא מוצא) איזה CJ7 אספנות לטיולי גברים ולהנות כמו פעם.
עכשיו כשהסופות נכנסות לאספנות, האופציה שוב עולה וגם יותר קל למצוא.
והנה שאלה לברלי בנושא: מה אני "מפסיד" בסופה 1992 לעומת הסופות בדגמים המתקדמים יותר של 1998 נניח? בלי להתייחס לכסף והנחות של רכבי אספנות בטסט ובביטוח.

נמרוד
04-03-22, 18:34
והנה שאלה לברלי בנושא: מה אני "מפסיד" בסופה 1992 לעומת הסופות בדגמים המתקדמים יותר של 1998 נניח? בלי להתייחס לכסף והנחות של רכבי אספנות בטסט ובביטוח.

לא לא לא!! פתח שרשור נפרד ותשאל מה שאתה רוצה, אל תחטפו את זה לדיון על סופה כי זה ידרדר בסוף לבעד ונגד דאסטר [emoji16]

sgill
04-03-22, 22:46
אז בקשר לדאסטר... עשיתי פעם נסיעת מבחן ו....
צודק נמרוד, סופות בשרשור אחר. כשתהיה סופה חשמלית, או אפילו היברידית נכניס אותה לשרשור הזה.

שבת שלום.

erezgur
07-03-22, 15:03
אני מבין שריביאן הודיעה למזמיני הרכב על התייקרות של הרכב ב 20-25 אחוזים!
זו עליה משמעותית. מעניין איך ישפיע...

עוד התפתחות - לאור מחאות רבות מצד רוכשים שטענו לאובדן האימון בחברה ( הערה - אילו לקוחות שביצעו הזמנה מוקדמת אבל טרם קיבלו את רכב, כי יש להם איחור משמעותי בשחרור לשוק) החברה שלחה מכתב ללקוחות שכבר הזמינו את הרכב הודיעו שהם חוזרים בהם מהעלאת המחיר ללקוחות שכבר הזמינו.

נשלח מהנייד

asafk
27-07-22, 19:52
לרתך עם אלקטרודה על רכב חשמלי בשטח.
אותי זה מפחיד.
מתברר שאין סיבה.

https://youtu.be/jUH1l4eQy7Q

אסף.

מיכה100
30-07-22, 22:01
בדקה 11:20 רואים (שוב) שהריוויאן לא משהו בעליה קשה עם הצלבה.

erezgur
31-07-22, 09:08
דווקא בהצלבות רואים שהאלקטרוניקה עובדת.
ב 11:20 לדעתי רואים צמיג פחות מתאים לשטח ועם יותר מדי אוויר מתקשה לאחוז את הסלע החלק.

נשלח מהנייד

מיכה100
31-07-22, 11:30
שניות ארוכות הגלגל האחורי שבאויר מסתובב, והגלגלים הקדמיים לא - מה אני אגיד לך, לא מרשים בכלל.
אין סיבה עקרונית בארכיטקטורה שלהם לא לייצר התנהגות כמו של שלוש נעילות.
בוא נגיד שאם לנדרובר היו מפתחים אוטו כזה זה זה היה נראה יותר טוב.

המשוטט
31-07-22, 12:15
אם לנדרובר היו עושים את זה היה נוזל חשמל

[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

איל מ
31-07-22, 14:34
עושה רושם שכמה אנשים כאן לא שמעו על lucas, prince of darkness...

המשוטט
31-07-22, 15:52
בדיוק מה שאמרתי לחבר עם פיאג׳ו mp3 עם 5000 קמ
שהודיעו לו מהמוסך שהצמת חשמל של הטוסטוס דפוקה- והזמינו חדשה באחריות

למרות שאני לא בטוח מי מייצר להם את הצמות

מיכה100
31-07-22, 15:58
בדיחות עבשות על דגמים מלפני 20 שנה..
בקרת האחיזה אצלי (משולבת בנעילות מרכזית ואחורית) עובדת מדהים, נקודה.

ד ו ר ו ן
31-07-22, 16:19
בדיחות עבשות על דגמים מלפני 20 שנה..
בקרת האחיזה אצלי (משולבת בנעילות מרכזית ואחורית) עובדת מדהים, נקודה.

עובד באוטו חדש, וואו.

אתה מבין כמה נמוך המותג גרר אתכם?
להתגאות שזה עובד ברכב חדש.

איל מ
31-07-22, 16:55
גם אצלי היא עובדת (רכב בן עשרים) אבל מותר וכדאי לקחת דברים בהומור.
התקופה של לוקאס היא בהחלט תקופה נוסטלגית בדברי ימי לנדרובר.
(אגב, תחזוקה של דיסקו 2 זולה משמעותית מהיפנית המקבילים).

המשוטט
31-07-22, 17:07
מיכה
לדעתי הומור עצמי הוא דבר נפלא...

יש משפט עתיק יותר : לנדרובר הופכת את בעלי הרכבים למכונאים משנת 1948...

אז בימיינו הופכת אותם למתכנתים...??

איל מ
31-07-22, 17:11
ו....הנה הולכת השכונה.

מיכה100
31-07-22, 19:27
רבותי, אני דיברתי על טכנולוגיה ואתם בתגובה פבלובית מייד שלפתם את האמינות.
אז אחד אחד:
אמינות: הדיסקו 4 שלי מודל 2013, 9 שנים על הכביש, כל המערכות עובדות פיקס. לא מעניין? בסדר.
טכנולוגיה: הטריין ריספונס ה מ ד ה י ם של הדיסקו 3 ראה אור ב2005. זה בערך הטכנולוגיה שיש אצלי, אולי שיפרו כמה שורות בקוד.
והריוויאן הזה יצא ב2021 (16 שנים אחרי!) עם ביצועי בקרת אחיזה נחותים, למרות הפוטנציאל העצום שבהנעה חשמלית נפרדת לכל גלגל.
זה הכל, הולך לחתום על הומור.

דרור ברלי
01-08-22, 16:42
תיזהר מיכה. תיזהר.
אתה מעיז למתוח ביקורת על רכב חשמלי.
זו פרה שקדושה אפילו יותר מטויוטה.
לא זמן טוב ולא מקום טוב לעשות בהם דברים כאלה.

נמרוד
01-08-22, 16:47
התחלנו בריביאן, עברנו ללנדרובר, הנה הסופה הגיעה (ואיתה טויוטה). כשזה יגיע לדאסטר, תעירו אותי.

חנן-ג'יפולוג
01-08-22, 18:22
תיזהר מיכה. תיזהר.
אתה מעיז למתוח ביקורת על רכב חשמלי.
זו פרה שקדושה אפילו יותר מטויוטה.
לא זמן טוב ולא מקום טוב לעשות בהם דברים כאלה.

קבל תזכורת, דרור: ביקורת פה אצלנו גם על טויוטה וגם על רכב חשמלי.

https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/124439-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-bz4x-%D7%98%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%97%D7%93-%D7%A4%D7%90%D7%96%D7%99%D7%AA

פה זה המקום הכי טוב לעשות את זה, כשזה מבוסס.

-->