PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו מספר העלים הנכון בסרנים ?

yogibear
29-03-06, 10:12
ערן הפנה את תשומת ליבי למס' העלים המורכבים בסרנים שלי.
הג'יפ שלי ארוך - סגור .

סרן אחורי : 9 עלים
סרן קדמי : 8 עלים, מורכבת כננת קבועה.

האם מספר העלים תקין או ששוב נמצאה קומבינה בג'יפ ?

נמרוד
29-03-06, 10:17
לי בג'יפ יש 10 עלים מאחורה ו9 מקדימה, אבל שתי החבילות ארוכות משמעותית מהמקורי ככה שהג'יפ דווקא רך יחסית. יש המון ואריאציות, החל מ4 ועד 10 עלים. עובי, רוחב ואורך העלים חשובים לא פחות ממספרם.

ערן המסוקס
29-03-06, 11:21
נראה שטעיתי בספירת העלים בתמונות הקודמות שראיתי.
מספר העלים שלך בקפיצים הוא סטנדרטי.

אצלי הוסף עלה בנוסף לחבילה המקורית (10 עלים), אבל זה בהחלט לא מקורי.

איציק - 4X6ZH
29-03-06, 12:06
כלי הרכב מהסוג הזה סופות \ CJ \ YJ \\\\ ("") TTG סיקס
ביום שיצרו אותם הם כבר קומבינה !
יש אלף ואחד סוגים לאלף ואחד שימושים כאשר לאורך השנים בהתאם לסוג השימוש שנעשה בהם
כל אחד הוסיף הוריד בהתאם לתקציב ולמלאי החלקים שהיה באותה רגע .
כולל בסדנאות הצבאיות .
אז מה יש לך בדיוק רכב ?
לדעתי אין לך בררה אלה להמשיך בדרך ולהתאים את הרכב לצרכים שלך .
איציק

yogibear
29-03-06, 12:26
עדיין לא ברור לי משהו : הסרן הקדמי ועליו הכננת אמור לשאת עומס קצת יותר גדול מהאחורי (או שאני טועה), לפי מיטב הבנתי מצב נכון הוא הפוך בו מס' העלים בקדמי גדול מהאחורי.

אינני מתעלם כמובן ממה שכתב נמרוד, אבל אני מניח שאצלי הכל סטנדרטי ואף אחד לא טרח לשנות כלום מהגחת הרכב מתע"ר ועד היום.

איציק, "לא יודע" מה שיש לי ברכב, כן יודע שמתחיל להפער לי בור עצום בכיס :wink: ההתאמות לצרכי אינן נגמרות :grin:

ערן המסוקס
29-03-06, 13:45
נכון שזה נראה שמקדימה מספר העלים צריך להיות גדול יותר. יותר מכך, אם תבדוק, תגלה שרוחב העלים מקדימה קטן יותר מרוחב העלים מאחור, מה שעוד יותר מחליש את העלים הקדמיים לעומת האחוריים.

כנראה שהרכב בנוי כך שהקפיצים הקדמיים צריכים לתמוך בעיקר את משקל המנוע בעוד האחוריים צריכים לתמוך את מירב המשקל של הבודי (שאם אני לא טועה, מהוה את חלקו העיקרי של משקל הרכב). בנוסף, הרכב בנוי בצורה כזו שכל מסה (ציוד או אנשים כולל הנהג) מעמיסים בעיקר על הסרן האחורי.

Bulldog
29-03-06, 17:16
על פניו נראה תקין, אמורים להיות יותר עלים בסרן האחורי, גם העלי עומס נראים נכונים.
אבל העלים שלך עייפים. אין להם קשת.

yogibear
30-03-06, 06:05
הג'יפ אכן נמוך מאוד, כמעט בגובה דשא :grin:

צריך ערגול דחוף. חבל שמנהל הבנק לא מבין בג'יפים :wink:

-->