PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה על דוושת הקלאט'ץ

landrover
29-03-06, 12:57
יש לי כבר כמה זמן נזילה קטנה מאד/רטיבות/הזעה על דוושת הקלאט'ץ בדיפנדר ,
וראיתי גם לאחרונה שהיה חסר נוזל בפתח מילוי נוזל למשאבת קלאט'ץ ... כמות שהייתי צריך למלא בערך שני ס"מ במאגר רזרבה של הנוזל.

למישהו יש ניסיון איזה אטם הלך ?

תודה ,
אמיר.

עמי
29-03-06, 13:15
משאבה עליונה.

שחף110
29-03-06, 21:15
אכן משאבה עליונה.

קיט שיפוץ אצל ג'קי - 5 דקות עבודת שיפוץ והמשאבה כמו חדשה.

הבעיה היא רק לשלוף את המשאבה משם ;-)

landrover
29-03-06, 22:49
לפי נועם צרפתי - 20 דקות להוציא משאבת קלאט'ץ עליונה ...

אני מניח שאני אסתדר בכמה שעות ... :)

נועם צרפתי :

להוציא משאבה עליונה בדיוק 20 דקות. צריך להוציא אותה עם כל הבית ולא לנסות להוציא אותה
בלבד.
שלבים להוצאה- משחררים את צינור השמן מהמשאבה. משחררים 12 ברגים שמחזיקים את
הבית של הבוסטר ומשאבת הקלאץ. על מנת לפרק את 4 ברגים עליונים יש לפרק את הפח שמחזיק את הריפוד שנימצא מעל הרגליים. מורידים את הריפוד למטה ואז יש גישה לכל הברגים.
מזיזים את היחידה של הבוסטר (צריך להיזהר על היוניט של אור ברקס שמורכב על השיפוע
האחורי של הבית) הצידה. מורידים את הגומי על הדוושה של הקלאץ. לוחצים על הדוושה
(היא תישאר לחוצה כי אין שמן) ובתנועת סיבוב מוצאים את הבית עם המשאבה. לא ניתן ישר
היות וריבוע הדוושה גדול מהריבוע בפח שהדוושה צריכה לעבור דרכו. יש מצב שהצינורות ברקס
מפריעים והם תפוסים לקיר ע"י פלסטיקים שנינעצים בקיר. יש להוציא אותם בזהירות על מנת
שנוכל להשתמש בהם שוב.
שלבים להחלפת משאבה - פותחים מכסה עליון 6 ברגים עם מברג. פותחים שני ברגים שמחזיקים
את המשאבה לבית. מביאים את הדוושה למצב דומה למצב לא לחוץ. נותנים זווית למשאבה
ואז הגישה לאומים שעל מוט המשאבה נוחנה. מחזיקים את שני האומים הצמודים ופותחים
את האום בקצה מוט המשאבה. מוציאים לגמרה משאבה החוצה.
שלבי הרכבה משאבה חדשה - מעבירים את שני האומים למוט הדחיפה של המשאבה החדשה .
מעבירים את המוט דרך הציר של הדוושה וסוגרים את האום החיצוני שעל המוט. מצב סופי לכיוון
צריך להיות כך שקצה האום החיצוני לאחר סגירה יגיע לקצה המוט, מצידו השני של האום,ציר הדוושה. צידו השני של הציר נוגעים שני האומים כאשר שני האומים מהודקים אחד לשני במצב נעילה. אין להדק בכח את האום החיצוני אלא למנוע תזוזה של הציר על המוט.
שים לב - שני האומים של הברגים שמחזיקים את המשאבה דומים לאום החיצוני של מוט הדחיפה
אבל ההברגה שונה.לא להחליף בניהם ולנסות לסגור בכח.
מחברים את שני הברגים שמחזיקים את המשאבה לבית כאשר כיוון ההברגה פונה החוצה.
על בית השאבה מבחוץ ישנו בורג כיוון (מפתח 11 ) עם אום נעילה. משחררים את אום הנעילה
ומביאים את אורך הבורג למצב הבא.
עם הפה נושפים לתוך הניפל שעל השאבה שמחבר את צינור השמן. צריך לשמוע את האויר יוצא דרך מיכל השמן במשאבה. עושים עם היד תנועת לחיצה קצרה על הדוושה ומעבר האויר צריך
להיסגר. עם לא ניסגרישנה בעיה. שאר התנועה של הלחיצה המעבר צריך להישאר סגור.
במידה והמעבר סגור כל הזמן גם לפני התנועה הקטנה המשאבה לא תעבוד. אין מעבר של שמן
במציאות. יש לשחרר את הבורג שעל בית המשאבה עד שיהיה מעבר. מצד שני צריך לראות
כי במצב של חוסר לחיצה קצה המנוף נישען על הבורג ולא על סוף מהלך המשאבה.
מקווה כי הסברתי כראוי כיצד לעשות זאת.
בזמן החיבור לרכב מומלץ לחבר את צינור השמן ולסגור קצת את האום של הצינור (לא להדק)
לחבר את כל הברגים של המשאבה והבוסטר ורק לאחר מכן להדק את הצינור. לפעמים קשה לחבר
את האום של הצינור למשאבה כאשר אין יכולת להזיז את המשאבה.

barak4*4
30-03-06, 07:23
ומה לגבי המשאבה התחתונה? האם היא ברת שיפוץ?

עמי
30-03-06, 07:48
כן, והפרוק הרבה יותר פשוט.

פרוק+שיפוץ+הרכבה - עניין של 10-20 דקות.

עמי
30-03-06, 07:50
ברת

אגב, אין מילה כזו בעברית.
זכר - בר, נקבה - בת ומכאן "בר שיפוץ" או "בת שיפוץ".

landY
30-03-06, 09:19
אם אתה מוציא את המשאבה העליונה כמו שצריך, זה בטח יקח לך -23 שעות להוציא ולהחזיר.
כדאי לבדוק שהמשאבה זקוקה רק לשיפוץ- כי אם יש איזושהי מדרגה בצילינדר- אתה תחזור על התהליך הזה בקרוב שוב.

התחתונה באמת הרבה יותר פשוטה.

sagisendler
30-03-06, 10:35
שלום

המחיר של קיט שיפוץ לעומת קניה של משאבה חדשה (כמובן לא מקורית אלא של britpart) לא מצדיק שיפוץ, מה גם שאם יש שריטה בצילינדר שאתה לא יכול להבחין בה לבד, לא ייקח הרבה זמן והמשאבה תתחיל שוב לנזול (במידה ולא תחרוט את הצילינדר) ואם אתה כבר חורט את הצילינדר אתה מגיע לעלות דומה מאוד לקניה של משאבה חדשה ...
לגבי הפירוק כמו שכבר נאמר עדיף לפרק את כל התושבת אבל זה עדיין גישה מחורבנת ועדיף גם לפרק את התושבת של הברקס (נותן גישה יותר נוחה).
שגיא

שחף110
31-03-06, 09:44
שלום

המחיר של קיט שיפוץ לעומת קניה של משאבה חדשה (כמובן לא מקורית אלא של britpart) לא מצדיק שיפוץ, מה גם שאם יש שריטה בצילינדר שאתה לא יכול להבחין בה לבד, לא ייקח הרבה זמן והמשאבה תתחיל שוב לנזול (במידה ולא תחרוט את הצילינדר) ואם אתה כבר חורט את הצילינדר אתה מגיע לעלות דומה מאוד לקניה של משאבה חדשה ...
לגבי הפירוק כמו שכבר נאמר עדיף לפרק את כל התושבת אבל זה עדיין גישה מחורבנת ועדיף גם לפרק את התושבת של הברקס (נותן גישה יותר נוחה).
שגיא

אני לא חושב שצריך להרחיק לגבי חריטה. בד"כ הבעיה היא בגומיות. אני לא זוכר את המחירים של הקיטים, אבל בכל אופן סה"כ אנחנו מדברים על פאקינג גומיות.

לעניות דעתי עדיף לעשות את העבודה פעמיים ולגמור בעלות גומיות של עשרות שקלים ולא להחליף 2 משאבות בעלות שבסביבות ה 400 שקל ללא סיבה.

תמיד אפשר לעשות סיבוב ליד ג'קי אצל החבר'ה שמשפצים בלמים ולקנות ב 5 שקלים גומיה (זה מה שאני עשיתי במשאבה התחתונה אצלי שהיא הייתה שונה (גיר בנזין LT85 ולא R380 כמו בדיזל) ושם השיפוץ הוא בכלל בערך 2 דקות.

בכל אופן, שקול לבצע פעולת שיפוץ במשאבה התחתונה. ההיגיון אומר שהבלאי פחות או יותר זהה.
הרי על כל תנועה של המשאבה העליונה ביצעה המשאבה התחתונה גם תנועה.

My Two Cents

rinzai
31-05-08, 19:48
עשיתי את אותו טיפול בדרך השטח בתאריך 28/5/2008 ואלה העלויות:
משאבה עליונה אורגינלית ...מעל 2000 ש"ח!!!
משאבה עליונה חליפית: 535 ש"ח (חדשה) ...אני בחרתי באופציה הזו.

משאבה תחתונה אורגינלית ...660 ש"ח (חדשה) ...אני בחרתי באופציה הזו.

משופצת: 200 ש"ח.

עבודת החלפה עבור 2 המשאבות: 700 ש"ח

(כל המחירים לא כוללים מע"מ)

יכול להיות ששילמתי מחיר לא מיטבי, יתכן וכנראה שאצל ג'קי הייתי משלם פחות על החלפים, אבל הדיפנדר היה אצלי יום אחד בעת שנכנס למוסך - ולא היה לי מושג ירוק עליו.

-->