PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשמליות עם "אף" אטום, מכוערות או שעם הזמן נתרגל לעיצוב ?

raanan
16-02-22, 16:18
היום חנה לידי רכב חשמלי (אין לי מושג מי היצרן )
ללא גריל ועם פח אטום בצבע הרכב.

וואלה, מעבר שזה נראה לי מוזר בהתחלה,
האם זה באמת כיעור עיצובי או שעם הזמן זה נתרגל לעיצוב הזה ?

רענן

Asaf-a
16-02-22, 16:23
אם תשלם מספיק או תבקש מרמי גלבוע שייקח אותך לסיבוב תראה שלא תמיד מכוער…

https://cars.walla.co.il/item/3488952

אהה, זה גם נוסע לא רע…

Asaf-a
אסף.א

מיכה100
16-02-22, 17:10
137377
נכון שאני משוחד, אבל במציאות האיוניק 5 נראית אפילו יותר טוב.

חנן-ג'יפולוג
16-02-22, 17:43
עזוב, עיצוב הפגוש האחורי מוצא חן בעיניך? כי זה מה שתראה אם הרכב יהיה בתנועה :cool:

raanan
16-02-22, 18:01
עזוב, עיצוב הפגוש האחורי מוצא חן בעיניך? כי זה מה שתראה אם הרכב יהיה בתנועה :cool:

איוניק יפה מכל כיוון בפרט משהו בג'אנטים בתנועה

raanan
16-02-22, 18:06
אם תשלם מספיק או תבקש מרמי גלבוע שייקח אותך לסיבוב תראה שלא תמיד מכוער…

https://cars.walla.co.il/item/3488952

אהה, זה גם נוסע לא רע…

Asaf-a
אסף.א
יש לבמוו גריל

מצאתי , נראה לי שזה הג'ילי (https://campaign.geely.co.il/sminisite/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=brand&account=search&gclid=Cj0KCQiA3rKQBhCNARIsACUEW_YpPhp34E xXGWuzy9zdFJVcBjOao8RKEc8vylx11aNvYO-yU51C3cIaAvNKEALw_wcB) חנה לידי

ymandel
16-02-22, 21:01
הב.מ.וו. היא יצור מוזר, מזכירה בפרופורציה את ה Q7 דור אחרון, מין אובר-סטיישן...וזה בלי לדבר על הגריל העצום והאטום.
במקרה יצא לי לראות את שתי ספינות הדגל של במוו באותו היום,Ix ואלפינה XB7...גם אלון מאסק היה מעדיף את האלפינה 😉

Gilad
19-02-22, 03:02
למעשה ברכב החשמלי אין יותר צורך ב"תא מנוע" שיש מלפנים (ממש כמו בחיפושית של פעם)

מעניין לאן זה יקח את עיצוב המכוניות כשמבנה ה-3 קופסאות או הקופה כבר לא יהיו הבסיס לעיצוב רכב...

ד ו ר ו ן
19-02-22, 08:18
למעשה ברכב החשמלי אין יותר צורך ב"תא מנוע" שיש מלפנים (ממש כמו בחיפושית של פעם)

מעניין לאן זה יקח את עיצוב המכוניות כשמבנה ה-3 קופסאות או הקופה כבר לא יהיו הבסיס לעיצוב רכב...

בשביל שהרכב יהיה נוח לבני אדם, המיקום האידיאלי עדיין במרכז בסיס הגלגלים.
כמה שאתה יושב יותר קרוב לקצוות זה פחות נוח.
אז שינוי מבנה הרכב ולו מסיבה זו, יהיה מאד מאתגר עבור רכב *נוסעים*.

wonderd
19-02-22, 09:09
אין ספק שאנחנו רואים ועוד נראה עיצובים חדשים, אבל גם אני לא כל כך הבנתי למה חלק גדול מהם צריך להיות מכוער.
לטעמי האישי הג'ילי אחת המכוערות.. והאיוניק 5 - שונה, מוזרה מעט אבל לא מכוערת, לדעתי.

לגבי תא המטען - דווקא נחמד שיש עוד מקום להעמיס זבל , למרות שאצלי לא פתחתי את המכסה הקדמי כבר חודשים, אולי כי הוא לא חשמלי והמקום שם לא גדול אז פחות נוח מהאחורי ואולי כי אנחנו רגילים להעמיס מאחורה, לא יודע.

- - - Updated - - -

בשביל שהרכב יהיה נוח לבני אדם, המיקום האידיאלי עדיין במרכז בסיס הגלגלים.
כמה שאתה יושב יותר קרוב לקצוות זה פחות נוח.
אז שינוי מבנה הרכב ולו מסיבה זו, יהיה מאד מאתגר עבור רכב *נוסעים*.

יותר מסיבת הנוחות - מבחינה בטיחותית נראה לי שעדיף להרחיק את קצה הרכב מהנהג - שיהיה איזור לספיגה

ד ו ר ו ן
19-02-22, 10:22
יותר מסיבת הנוחות - מבחינה בטיחותית נראה לי שעדיף להרחיק את קצה הרכב מהנהג - שיהיה איזור לספיגה
יש רכבים בהם הנהג מעל לציר הקדמי.
והם עדיין עומדים בתקני בטיחות.
הם לא נוחים לנסיעה.

asafk
19-02-22, 11:03
זה כי מישהו התרשל בתכנון שלהם מתוך הערכה שנוחות נסיעה אינה הפונקציה החשובה ברכב.
מצד שני.... טרנספורטר....
(אחד מכלי הרכב הנוחים שיש ever. )

מה שמדוייק יהיה לומר הוא ש*קל יותר* לייצר נוחות נסיעה טובה למי שיושב באמצע בסיס הגלגלים - זה המיקום הטבעי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

KOOKE
19-02-22, 11:20
בגלל היעדר הצורך בגריל ובמנוע דווקא בחזית הרכב ניתן היה להגיע לעיצובים מעניינים יותר ושחורגים מהקופסה תרתיי משמע.

לא החברתי לאף עיצוב של חשמלית אולי קצת לסייבר טראק של טסלה שהוא מעניין מוזר עתידני ואולי אפילו יפה יחסית לשאר העדר.

חנן-ג'יפולוג
19-02-22, 18:46
לאור התגובות כאן, שווה להזכיר שלפחות חלק אם לא כל החשמליות שבאות עם מנוע אחורי בלבד ותא מנוע קדמי ריק, הן גרסאות 2x4 של דגם שיש לו אופציה ל4x4 עם תוספת של מנוע קדמי.

לא עולה לי בראש דוגמא לרכב שלא עונה על ההגדרה הזו. אולי יש.

PW
19-02-22, 18:54
לאור התגובות כאן, שווה להזכיר שלפחות חלק אם לא כל החשמליות שבאות עם מנוע אחורי בלבד ותא מנוע קדמי ריק, הן גרסאות 2x4 של דגם שיש לו אופציה ל4x4 עם תוספת של מנוע קדמי.

לא עולה לי בראש דוגמא לרכב שלא עונה על ההגדרה הזו. אולי יש.
שאלה טכנית, לזקנים מאותגרי טכנולוגיה:
למה משתמשים במנוע אחד? למה לא משתמשים במנוע חשמלי בכל גלגל, זוג קדמי / זוג אחורי / שני זוגות?
במקום תמסורת מכנית בזבזנית בין מנוע אמצעי אחורי / קדמי / שני מנועים - לגלגלים?
הרי במנוע חשמלי המומנט קבוע, והכי נוח להעביר אנרגיה, כמעט ללא הפסדים, דרך כבלי חשמל - לפינות של האוטו.
העובדה הזו לא גוזרת לבדה מנוע לגלגל?
תודה למאירי העיניים.

חנן-ג'יפולוג
19-02-22, 19:06
אם אתה מדבר על מנוע טבורי בתוך הגלגל- אז התשובה היא משקל בלתי מוקפץ. לא מתאים לרכב מהיר.

אם אתה מדבר על מנוע וגיר על השלדה וציריה שהולכת עד הגלגל, אז עקב אורכה של הציריה המנוע כבר לא בפינה, אלא קרוב לציר האורך של הרכב, ואז למה לא לאחד מכלולים?

Gilad
19-02-22, 22:59
בתור הדיוט מוחלט ברכבים חשמליים - האם המנוע שלהם דורש חלל דומה בגודלו לזה של מנוע בעירה + גיר ?
האם ההנעה ישירה מהמנוע לגלגלים (דרך ציריות או משהו דומה) או שיש גיר בדרך לאור המומנט האחיד ?

חנן-ג'יפולוג
19-02-22, 23:08
תמיד יש הפחתה של באיזור ה1:10. לפעמים היא מובנית בתוך הקייס של המנוע.

המנוע והגיר תופסים חלל קטן משמעותית ביחס למנוע בעירה פנימית. אם לא היו אומרים לך שמתחת לרצפת תא המטען מאחורה יש מנוע וגיר, יש סיכוי טוב שלא היית שם לב שהרצפה קצת גבוהה מהרגיל.

הנפח והמשקל הגדולים הם בסוללה. משתרעת מתחת לכל רצפת הרכב ושוקלת כחצי טון.

גיא
20-02-22, 08:37
קפץ לי לפני שבוע .. בגללכם ..

https://youtu.be/yS3w2IjkzxU

PW
20-02-22, 10:43
תמיד יש הפחתה של באיזור ה1:10.
מדוע נדרשת הפחתה, אם המומנט קבוע ואינו תלוי סל״ד?

חנן-ג'יפולוג
20-02-22, 10:58
כי המומנט האופייני לא מספיק לסיבוב הגלגל בתנאי קיצון ללא הפחתה.

-->