PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש ייעוץ על בחירת טנדר גורר באמריקה - לגרירת קרוואן 5-טון, Fifth Wheel

רמי גלבוע
13-03-22, 19:46
כן חברים,
אלו הדילמות שכל אחד מאיתנו היה רוצה להתחבט בהן...

חבר של הבן משתחרר מצבא קבע, יוצא לטיול של שנה בארה"ב עם המשפחה.
הוא מתכוון לקנות קרוואן Fifth Wheel שנגרר על ידי טנדר full size, כמו סמי טריילר. הנגרר שוקל כ-5,000 קילוגרם, אורך כ-14 מטרים
הוא חשב לקנות פורד 350 או 450, ואני מבקש לשמוע את דעתכם:
איזה משלושת המותגים מתאים ביותר לג'וב? הוא יקנה משומש, במצב רענן מאוד.

מידע נוסף:
הנגרר מסיבי, אבל הקילומטרז' היומי לא יהיה גדול
זוג הורים עם שני ילדים, צריך קבינה נעימה
רוב הנסיעה תהיה בכביש אבל הוא רוצה גם להתנתק מדי פעם, ולעשות טיול שטח לא תובעני (או סידורים בעיר הסמוכה)
חשוב שהטנדר יהיה אמין, וקל למכירה בעוד כשנה

מה הייתם מציעים? אני יודע שזו שאלה כמו "טויוטה או לנד רובר", אבל אשמח לשמוע

נ.ב: העליתי השאילתא בהתחלה ב'טנדרים', אבל נראה לי שכאן זה המקום הנכון, מתנצל על הכפילות

Zevulun
14-03-22, 01:06
לדעתי דגמי ה3500 /F350 זה מספיק, הדגם שמעליו הוא יותר משאית פחות נוח ופחות מפנק ובמשקלים שאתה מדבר עליהם אין באמת צורך במשאית (הכי פשוט להסתכל על יכולת ההעמסה/גרירה של הרכב המדובר כדי להבין אם הוא בכלל מתקרב לקצה היכולת ).
הייתי הולך על מנוע דיזל שהוא יותר יקר וכנראה פחות פופולרי בעקבות כך אבל יותר מתאים למשימה.
אני חושב שכל אחד מבין ה3 יתאים וזה רק עניין של מה אתה אוהב יותר, בסופו של דבר כולם רכבים טובים ולכולם יש מחלות (אני קצת משוחד, נוהג על ראם). השוק היום מטורף בארה"ב והמחירים בשמים בכל הדמים הרלוונטיים.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk

Zevulun
14-03-22, 01:11
לא מצליח לערוך את ההודעה הקודמת

חשוב לי לציין את נושא האגזוז ברקס, בראם הוא עובד נהדר ומאד עוזר במיוחד עם משלבים איתו את הtow/hull בסילברדו פחות בפורד לא מכיר.
ניתן לראות השוואות ביוטיוב בנושא בין היתר בTFL

רמי גלבוע
14-03-22, 08:56
תודה רבה, אשמח לשמוע עוד דעות

המשוטט
14-03-22, 09:06
נראה לי שהמשקל של הנגרר קל מדי - בטוח 5 טון?

אם זה אכן המשקל כל אחד מהטנדרים האמריקאים לא ירגיש- לא צריך אפילו דבל ג׳אנט

כיום מחירי הטנדרים והסולר בשמיים (יחסית לאמריקה)

מחדד את מה שנאמר לגבי האגזוז ברקס- חשוב מאוד.

יש לא מעט אמריקאים שגרים כל הזמן בקרוואן גדול שעברו לסמי אמיתי...

תלוי באיזו מדינה הוא רשום - לא צריך רשיון מיוחד.

ואם הוא רשום כ rv אז גם הביטוח זול.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

רמי גלבוע
14-03-22, 10:23
שוקראן!

KOOKE
14-03-22, 12:05
לא מספיק בקיא בפרטים הטכניים של יכולות הגרירה של הטנדרים השונים.

אבל לטעמי הקונספט כולו שגוי.

עדיף לעשות זאת הפוך - לקנות מוטורהום באותם סדרי גודל והוא זה שיגרור אחריו ג'יפ קטן לסידורים בעיר ולטיולי שטח.

חווית הנהיגה והשהייה במוטורהום בנסיעות הארוכות להערכתי תהיה נעימה יותר מאשר בטנדר פוך סייז שגורר אחריו קרוואן גדול

רמי גלבוע
14-03-22, 15:04
ראשית, קבלו תיקון טעות - משקל הנגרר הוא 21000 פאונד שזה בערך 10 טון. סתם התהפך לי 21 ב-12...

שלמה,
ג'יפ משפחתי לטיול של חמישה אנשים זה כבר לא "ג'יפ קטן", זה צריך להיות משפחתי כמו לנד קרוזר, רנגלר ארוך או מקבילה אמריקנית אחרת.
אני חסיד גדול של מוטורהום אחוד אבל אני חשוב שגלגל חמישי זה לא רעיון רע, בוודאי אם בטיול של שנה אתה מבלה לא מעט פעמים הרבה זמן באותו חניון, ומסתובב להנאתך עם הטנדר. אבל זו החלטה שלהם, לא שלי

Zevulun
14-03-22, 15:46
גם המשקל המעודכן מתאים לדגמי ה3500/350 הרגילים ואין חובה בדיולי.
איזה שנתון של רכב הוא מחפש? אם הוא מחפש מדגמי 2020 (נמכר כבר ב2019) הראם יהיה הכי מפואר ומפנק ועם בקרת שיוט אדפטיבית וירגיש יחסית כמו פרייבט, באחרים אין בקרת שיוט אדפטיבית והתחושה פחות מפנקת
אם הוא הולך על חדשים יותר המערכות האלו נכנסו לכולם.
אם אני לא טועה לפורד יש בדגמים החדשים מערכת סיוע ברוורס לנגרר וזאת מערכת שאין לאחרים(לא יודע אם לכל הדגמים)
צריכת הדלק בדגמים החדשים יותר של השברולט והפורד טובה יותר (יש להם 10 הילוכים) אבל המומנט הכי גבוה בראם
לשברולט בעיה ידועה של המערכת אוריאה, לראם 2018(דור 4) יכולים לצוץ בעיות עם הגיר
בשטח הפורד יהיה הכי טוב, סרנים חיים ונעילות קדימה ואחורה אחריו הראם עם סרנים חיים ודפרנציאל מוגבל החלקה, השברולט פחות טוב יש וו מערכת 4*4 אוטומטית שהיא איטית מאד בתגובה לא מומלץ להשתמש בה בשטח ומשולים מקדימה.
חשוב לשים לב שאורך הסטנדרטי (ארגז 6.4) הראם יהיה הקצר ביותר ויש לראם אופציה למגה קאב שיתן את המרווח פנים הגדול ביותר ואפשרות להשכיב חלקית את המושבים האחוריים

יקיר גרין
14-03-22, 16:38
אני בהתלבטויות דומות, היתרון של מוטורהום על טנדר, זה שאפשר להתנייד חלקית בקרוואן, ולישון על מיטה בזמן נסיעה, לעומת נגרר שברוב המדינות אסור לשהות בו בזמן נסיעה.
מוטורהום יכול גרור מאחוריו גם F150 בלי שום בעיה, אז זה לא חייב להיות ג'יפ קטן.
מצד שני, F350 גורר Fifth wheel כמעט בלי להרגיש אותו (חוץ מזמן תאוצה) דבר שהופך נסיעות ארוכות לקלות מאוד, לעומת נהיגה באוטובוס, שיכולה להיות מעייפת אם אתה לא מנוסה ברכב בגודל הזה (הוא ממלא את רוחב הנתיב אפילו פה, אז אתה כל הזמן ערני לא לסטות).

אני בינתיים עם Ford Expedition ישן, גורר נגרר בסדר גודל דומה (Bumper tow). מרגישים את הנגרר, אבל זה לא נורא. היתרון הוא שאתה עם רכב גדול ונוח, שכל הציוד בפנים, ויש מקום לכמה אנשים/ציוד שאתה רוצה.

ד ו ר ו ן
15-03-22, 08:09
שאלה מכיוון אחר,
מהעדכון נראה שזה כבר חבילה של 13טון (גורר*נגרר).
זה כבר משקלים של משאית גדולה.
זה מסורבל, מגביל בלא מעט מקומות, תמרון, חנייה, מעבר, גם בארהב מעבר לכביש פתוח.
בשביל להתנהל עם הרכב כזה, צריך נסיון של נהג משאית עם נגרר, אפילו לא ״רק״ משאית.

יש לו נסיון כזה?

יגאל81
18-03-22, 05:15
אין לי מושג לגבי הרכבים. אבל שיקח בחשבון את המחירים.

מחירי הרכבים בארצות הברית בשיא. רכבים חדשים נמכרים באלפי דולרים מעל המחירון הרשמי msrp.
חבר בקליפורניה מדבר גם על 20 אלף דולר מעל המחירון.

אנשים שרוצים לשלם קצת פחות משלמים בלחכות לרכבים 4 חודשים ויותר.

זה השפיע כמובן גם על מחירי המשומשות. רכב בן שנתיים יכול להמכר במחיר של רכב חדש.

רמי גלבוע
18-03-22, 09:36
תודה, הבחורים מודעים לבעיות המלאי באמריקה...
הצעתי להם לעקוף את זה על ידי הזמנת ראם TRX, הכי טוב (וזול, רק 70,000 $ וכנראה גם יותר)

איל מ
18-03-22, 09:38
דווקא בtrx לדעתי תהיה להם בעיה. הקפיצים מאחור לא נועדו למשקלים.

tzagi
30-03-22, 03:22
1. pick a fifth that is lighter, no more then 28 feet.
2. modern fords have no good diesel motors, I, if you need/want a ford, get the godzilla gas/ 10 speed, great combo
3. for 20000 lb you want a f450 at least, believing the marketing bulshit....is up to you.
4. bring LOTS of money,

-->