PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשו שיעורי בית לפני שאתם קונים רכב חשמלי. לא כל הנוצץ זהב...

חנן-ג'יפולוג
27-03-22, 21:01
התכתבות שהיתה לי הערב עם חבר:

https://imageshack.com/i/pniLzniej

צריך לומר: זה רכב שישמש טוב מאוד את מי שצריך תחבורה עירונית ופרברית. מי שינסה לעשות יותר מזה יקלל את יום הקנייה.

אתר עם ריכוז נתונים של כלי רכב חשמליים:

https://ev-database.org/car/1251/Lexus-UX-300e

wonderd
12-04-22, 21:22
כשאנשים שואלים אותי על כל מיני רכבים, גם רכבים שאני לא מכיר, אני תמיד בודק ומדבר איתם על נושא קצב הטעינה..
הם לא מבינים אותי; "מה זה משנה אחי, אני שם בלילה מה אכפת לי שיטעין לאט.."
מנסה להסביר שגם זה לא מדויק ובכלל, שאם הם נתקעים עם צורך להטעין - ייקח להם יותר זמן מהפסקת קפה או פלאפל, או בעצם יותר מהפסקת קפה פלוס פלאפל - כדי שיוכלו המשיך הביתה. לא שומעים. מסתנוורים מהרעיון של חשמלי ושל המחיר הזול ביחס לרכבים הטובים יותר ולא חושבים קדימה.

יש לי חבר שבימים אלה מתלהב לרכוש את ה SERES, אחלה אוטו בשביל מי שרוצה לספק שיש לו חשמלי בבית, קצת פחות אחלה למי שצריך רכב לשימוש סביר מחוץ לעיר.
אין תקן אירופאי, חסר חצי ממערכות הבטיחות המתקדמות שיש לרכבים חדשים, בדקנו טעינה בבית בתלת פאזי - על הפרצוף (סביב 5.5KW/H), בדק בעצמו טווח - 230 ק"מ מ 100% ל 9%... לא אכפת לו.
מספר לי על המחיר הזול (120,000 שקל לרכב משומש בן שנה עם 20K ק"מ) ועל כמה כיף לנהוג ברכב חשמלי...

אלעד.

חנן-ג'יפולוג
12-04-22, 21:48
הסרס3 הציע תמורה בעייתית למחיר לפני שנה, והיא הפכה לאפס עגול כשנכנסו רכבים חדשים במחיר שלו, שמציגים מאפיינים של מכוניות חשמליות בכירות.

בגדול, עם ישראל לא פראייר. חוץ מכמה יוצאי דופן לא מדובר בהצלחה מסחרית.

dorbh
13-04-22, 11:10
חנן, תוכל אולי לתת סוג של "מפרט בסיסי נדרש" מרכב חשמלי שאמור לשמש כרכב משפחתי רגיל הכולל נסיעות עירוניות ובין עירוניות?

אני בעל 0 ידע בנושא וגם לא ממש מבין את הסיפור עם קצב הטעינה בחד פאזי וכו'

איל מ
13-04-22, 11:13
כשאנשים שואלים אותי על כל מיני רכבים, גם רכבים שאני לא מכיר, אני תמיד בודק ומדבר איתם על נושא קצב הטעינה..
הם לא מבינים אותי; "מה זה משנה אחי, אני שם בלילה מה אכפת לי שיטעין לאט.."
מנסה להסביר שגם זה לא מדויק ובכלל, שאם הם נתקעים עם צורך להטעין - ייקח להם יותר זמן מהפסקת קפה או פלאפל, או בעצם יותר מהפסקת קפה פלוס פלאפל - כדי שיוכלו המשיך הביתה. לא שומעים. מסתנוורים מהרעיון של חשמלי ושל המחיר הזול ביחס לרכבים הטובים יותר ולא חושבים קדימה.

יש לי חבר שבימים אלה מתלהב לרכוש את ה SERES, אחלה אוטו בשביל מי שרוצה לספק שיש לו חשמלי בבית, קצת פחות אחלה למי שצריך רכב לשימוש סביר מחוץ לעיר.
אין תקן אירופאי, חסר חצי ממערכות הבטיחות המתקדמות שיש לרכבים חדשים, בדקנו טעינה בבית בתלת פאזי - על הפרצוף (סביב 5.5KW/H), בדק בעצמו טווח - 230 ק"מ מ 100% ל 9%... לא אכפת לו.
מספר לי על המחיר הזול (120,000 שקל לרכב משומש בן שנה עם 20K ק"מ) ועל כמה כיף לנהוג ברכב חשמלי...

אלעד.

לכל סיר יש מכסה.
אם יש מישהו שנוסע ביומיום נסיעות שמתאימות לטווח (רובנו), ויש לו בית פרטי, ועוד רכב בנזין לטיולים, למה לא לקנות חשמלי בגרושים? עזוב 120 אלף. זה לא מחיר אטרקטיבי. אבל ב80?
60?
מערכות בטיחות? לא כולנו אוהבים אותן.
השבוע i30 כמעט הרגה אותי כשהחליטה לתת בלימת חירום באמצע שזיגזגתי. (בתחילת הנסיעה כיביתי את המערכת, אבל עשיתי הפסקה שלאחריה שכחתי לכבות שוב).

חנן-ג'יפולוג
13-04-22, 22:14
חנן, תוכל אולי לתת סוג של "מפרט בסיסי נדרש" מרכב חשמלי שאמור לשמש כרכב משפחתי רגיל הכולל נסיעות עירוניות ובין עירוניות?

אני בעל 0 ידע בנושא וגם לא ממש מבין את הסיפור עם קצב הטעינה בחד פאזי וכו'

תגיד שקראת את הכתבה שלי בעמוד הבית על רכב חשמלי, נסה למקד אותי כאן בפערי ההבנה ואשתדל לסייע. פרט ככל האפשר על הנסועה האופיינית שלך, מרחקים, שעות מצטברות יומיות בחנייה ליד עמדת הטעינה, וכל פרט נוסף שתצליח לחשוב עליו. כשתהיה דוגמא קונקרטית יהיה קל יותר להראות את החישובים.

חנן-ג'יפולוג
13-04-22, 22:27
על קצה המזלג לגבי טעינה חד פאזית מול תלת פאזית, ובהסתייגות שאני מבצע כאן מיצוע גס מאוד שלא לוקח את כל הדיוקים והחריגות בקצוות: בטעינה תלת פאזית תקבל כ50ק"מ בשעת טעינה, ובחד פאזית כשליש מזה.

-->