PDA

צפייה בגרסה מלאה : סכין ירושה מסבא - מחפש מידע עליה

אייל
15-04-22, 11:47
סבא מושבניק אמיתי מוריש לצאצאיו טרקטור, ברזלים וחובות. סבא שלי גם הוריש סכין. אין לי מושג מאיפה היא הגיע אליו אבל אצלו היא הייתה מאוד שימושית, החל מקילוף תפוח ועד שחיטת פרה אם צריך.
מחפש פרטים על סוג הסכין, תוצרת, לאיזו משפחה היא שייכת וכל מידע מעניין עליה.

137904

137905

בצד אחד, בין הלהב לידית כתוב: USMC ובצד השני כתוב: KABAR (או משהו דומה).

137906

תודה רבה וחג שמח.

asafk
15-04-22, 11:51
בדיוק מה שכתוב. סכין צבאית סטנדרטית של המארינס.

מייצרים אותן עד היום אבל הישנות נחשבות איכותיות יותר.

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%9B%D7%99%D7%9F_%D7%A1%D7%99%D7 %9E%D7%9F_2_%D7%A9%D7%9C_%D7%94%D7%A6%D7 %99_%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%A7 %D7%A0%D7%99

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

amitaikl
15-04-22, 12:14
מקסים!
בהתחלה, כשראיתי את התמונה הראשונה, אמרתי לעצמי שזו עוד סכין פלסים מצוקמקת מתוצרת KIFF שצה"ל קנה בשנות ה70.
אבל אז ראיתי את התמונה השנייה.
אז מה שיש לך ביד זה "הדבר האמיתי" סכין (יש שיגידו "מיתולוגית") תוצרת חברת KABAR האמריקאית, מהתקופה שהאמריקאים ידעו גם לעשות ברזלים אמיתיים וטובים.
הכיתוב USMC משמעותו United States Marine Corp - חיל הנחתים של ארה"ב.
אתה יכול לקרוא עליה כאן: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ka-Bar

לפי הנדן, כנראה שזו סכין מרכש שנעשה בתחילת שנות ה60. הן היו מאוד מבוקשות ואחרי שרובן נעלמו (אהמ, אהמ ;) ) הצבא עבר לרכוש כאמור סכיני KIFF מיפן

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
15-04-22, 12:50
KA-BAR Full Size US Marine Corps Fighting Knife, Straight https://www.amazon.com/dp/B001H53Q6M/ref=cm_sw_r_cp_apan_i_8V01M8SXMCX8P76WBT 06

אסף.

nirs
15-04-22, 13:34
אחלה סכין השאיר לך סבא, הדבר האמיתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hadtomer
15-04-22, 19:19
אני תמיד נזכר בזה

https://www.youtube.com/watch?v=ad6TogKCzYg&ab_channel=RickBrown

lizard
16-04-22, 08:41
מציע לך לבדוק בקבוצה הזו:
https://www.facebook.com/groups/Edgedtools/

חלק מהאוטוריטות והאספנים הכי גדולים בארץ נמצאים בקבוצה הזו. אני לא יודע אם אתה בקטע של למכור אבל בכל מקרה, יתנו לך מידע.
זו סכין נדירה. תשמור עליה.

מקבילה של למצוא מרסס צבע דווילביס בחפצים של סבתא שלי ששמרה את המרסס במצב חדש אחרי שהמפעל שהיה לה ולבעלה המנוח נסגר לפני יותר מ50 שנה... אוצרות ששווים היום הרבה כסף.

גיא
16-04-22, 11:51
גם אבא שלי שומר אחת כזאת :)

מאד מדליק.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

jacob72
20-04-22, 10:40
יש בישראל קבוצה שנקראת "סכינים למבינים" ,אוספים ומתמחים בסכינים.
יוכלו לשפור יותר מידע אם מעניין אותך.

חברת Ka Bar מייצר סכינים מקצועיים בתחומים רבים בניהם גם לבושקראפט לשטח.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Jake
20-04-22, 15:34
מקסים ומרגש. גם אבא שלי שמר אחת מהצבא הרבה שנים, עד שאבדה לו באחד הגלגולים.
שמה הפורמלי Mark 2 ובארה"ב מכונה לעתים "קיי-בר" K-bar. הלהב פלדת קרבון 1095 נוטה לצ'יפינג אם משחיזים דק מדי, זו סכין heavy duty לא לעבודה עדינה. שלך במצב קרוב למושלם. הידית עשויה דסקיות עור דחוסות ונעולה בדיסקית פלדה (pommel), ואחרי שמחזיקים את זה ביד כל חומר אחר נדמה שגוי. היא גם מאוזנת להפליא. כמובן Full tang. חבר שלי בצבא החטיא הטלה ופוצץ רדיאטור שעמד ליד, הסכין לא מיצמצה.
יוצרה ב-Olean, מדינת ניו יורק ובשירות מאז WWII. ארצה הגיעו להבנתי מעודפי מלחמת קוריאה. זו סכין קרב אמיתית שיוצרה לשימוש כפול, לחימה פנים אל פנים ו-UTILITY. רק בארץ קראו לה סכין פלסים משום מה.
לא כולן עם חותמת של המארינס (USMC), חלק של ה-ARMY או של ה-NAVY (טייסים השתמשו בסכין קצרה יותר, 5 אינטץ' של חברת ontario האגדית לא פחות, הנדסה זהה אבל ידית גוצית -- עבה באמצע ודקה בקצוות). הנדירות יותר הן של חיל הים ומוטבעות USN. הן עם נרתיק פלסטי קשיח ורצועת ברזנט (נשחקים פחות במים מהעור). דוגמא כאן (https://www.worthpoint.com/worthopedia/ww2-s-navy-mark-usn-mk2-fighting-509063270). גם כאלה הגיעו ארצה אבל מעטות.

חתכ'ת היסטוריה. אם תגלה מה הסיפור שלה ואיך הגיעה לסבא, ספר.
תודה ששיתפת. בשום אופן אל תמכור.

אומי5
21-04-22, 10:14
בארץ קראו להכל סכין פלסים, כי זה המ עשו עם זה בצבא, לקחו בליל של סכיני מלחמה משלל סוגים ונתנו לחיילים מסכנים לקלטר הלוך חזור את הנגב ורמת הגולן.
רק לחשוב כמה סכינים כאלו שופצרו למוות עם מלאי בילתי נדלה של איזו חבלה ואז הושלכו חזרה לאפסנאות ברגע שהיה ניתן להשיג את החלום הרטוב, אם כל הסכינים, הוואסח האולטימטיבי ושכיית החמדה : סכין קאלץ'.

amitaikl
21-04-22, 10:27
בארץ קראו להכל סכין פלסים, כי זה המ עשו עם זה בצבא, לקחו בליל של סכיני מלחמה משלל סוגים ונתנו לחיילים מסכנים לקלטר הלוך חזור את הנגב ורמת הגולן.
רק לחשוב כמה סכינים כאלו שופצרו למוות עם מלאי בילתי נדלה של איזו חבלה ואז הושלכו חזרה לאפסנאות ברגע שהיה ניתן להשיג את החלום הרטוב, אם כל הסכינים, הוואסח האולטימטיבי ושכיית החמדה : סכין קאלץ'.בתור מי שיצא לו לעבוד קצת עם סכין, אכן סכין הקלאץ' היא הווסאח האולטימטיבי, אבל הרבה פחות טובה לעבודת פלסים מאשר סכין הפלסים. הלהב של פשוט "מתקשר" פחות טוב

Sent from my Pixel 5a using Tapatalk

אומי5
21-04-22, 11:33
מסכים, לכן את סכין הקלאץ שמרתי למטרות אחרות, וואסח למשל.

איל מ
21-04-22, 21:43
מהיום הראשון העדפתי סכין יפנית עבה מפלסטיק, או לחילופין, דקה מנירוסטה "של הגד"שניקים". ברגע שניתנה האפשרות, סכין הפלסים/קלאץ' עפה קיבינימט.
ווסאח השארתי לאחרים (אותם אחרים שיצאו תמיד הביתה עם שרוולים מקופלים כי "לגיבורים לא קר", בזמן שאני עמדתי בטרמפיאדות עם דובון מפנק, לעתים עם סוודר צבאי רחמנא ליצלן, מתחתיו).

נמרוד
22-04-22, 09:53
החלום הרטוב, אם כל הסכינים, הוואסח האולטימטיבי ושכיית החמדה : סכין קאלץ'.

כזאת?
אתה אומר שזה לא שווה הרבה, או אולי כן...
לא מסבא ואין לי סנטימנטים מיוחדים.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220422/4ebbd30965da1ec6688c5197744e86ce.jpg

איל מ
22-04-22, 10:34
הדבר היחיד שמגניב בסכין הזאת, זה החותך תייל המובנה (אישית מעולם לא הצלחתי).

המשוטט
22-04-22, 12:32
זה רק מראה כמה וואסח
בגליל החותך תייל היה מובנה בדורגלים

ועבד נפלא כשהסתבכנו עם תלתליות

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

מוטי ג.
22-04-22, 15:37
הדבר היחיד שמגניב בסכין הזאת, זה החותך תייל המובנה (אישית מעולם לא הצלחתי).מכניסים את הזיז שנמצא בנדן, לחריץ שנמצא בלהב הסכין, ואז ניתן להניע את הסכין כנגד הנדן ויחד הם מייצרים כמו מספרי פח. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220422/ec66590794caa31e08c1b6e130fc6034.jpg

hadtomer
22-04-22, 16:28
כזאת?

אני לא מבין, כל אחד כאן מסתובב עם סכין רמבו 3? אללה יוסתור, ואני עוד גר ברמת גן. בשיא הרצינות, מה אתם, פוטין?

איל מ
22-04-22, 16:57
מכניסים את הזיז שנמצא בנדן, לחריץ שנמצא בלהב הסכין, ואז ניתן להניע את הסכין כנגד הנדן ויחד הם מייצרים כמו מספרי פח. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220422/ec66590794caa31e08c1b6e130fc6034.jpg

התיאוריה ברורה לי.בפרקטיקה זה לא עבד (לפחות לא על תיל אמיתי).
אולי פשוט כל מה שהיה באפסנאות היה דפוק.

asafk
22-04-22, 17:17
מה אתה לא מבין תומר? הם לא מסתובבים. רק מצלמים ומשתפים. ככה זה הנוער.
העניין בסכין כזו - וזה נאמר במפורש - הוא לומר שיש לך כזאת. לא להסתובב איתה.

(סכין צבאית היא בדרך כלל גדולה מדי להיות שימושית. מצד שני לשימושים שלנו בשטח - במדבר - הן עדיפות על סכין צייד או סכין בושקרפט שמיועדות זו לפשוט עורות וזו לעבודות עץ. צורת המבנה הלהב שונות. ולכן אני בחרתי בגרסה קומפקטית של סכין צבאית רב שימושית קלאסית ככה שאני נהנה מהמבנה החסון של הסכין יחד עם מימדים שימושיים)

אסף.

raanan
22-04-22, 17:36
מה אתה לא מבין תומר? הם לא מסתובבים. רק מצלמים ומשתפים. ככה זה הנוער.
העניין בסכין כזו - וזה נאמר במפורש - הוא לומר שיש לך כזאת. לא להסתובב איתה.

(סכין צבאית היא בדרך כלל גדולה מדי להיות שימושית. מצד שני לשימושים שלנו בשטח - במדבר - הן עדיפות על סכין צייד או סכין בושקרפט שמיועדות זו לפשוט עורות וזו לעבודות עץ. צורת המבנה הלהב שונות. ולכן אני בחרתי בגרסה קומפקטית של סכין צבאית רב שימושית קלאסית ככה שאני נהנה מהמבנה החסון של הסכין יחד עם מימדים שימושיים)

אסף.

קצת סוטה מהנושא ... אבל,
בהיגיון שלי, מי שנושא אקדח (ברישיון כמובן), אז סכין בנוסף, אין בעיה.
מסתבר שההיגיון שלי לא תואם להיגיון של הרשויות ...

רענן

נמרוד
22-04-22, 17:38
זה סכין מהג'אנק. יש מצב שהיא הגיע אלי בארגז כלים שבא עם הסיקס לפני עשרים שנה. שווה משהו למישהו? נראה שכן, קטועי האצבעות, כסופי הכומתות, מנסים להוריד אותי כדי לבוא לעשות החלפה על בקבוק בירה. אז תשמע אומי ותשמע טוב - היא שלך תמורת בקבוק, אבל בירה לא. תכוון הרבה יותר גבוה או שהוואסח נשאר אצלי.

asafk
22-04-22, 18:22
רענן, ההגיון שלי מי שיוצא למדבר בלי סכין הוא חסר אחריות. אבל זה ההגיון שלי. מגיל 13 יש לי אולר בכיס ומגיל 17 סכין בתרמיל (או באפוד...). תמיד חדים. תמיד שימושיים. זה אני וזו לא המלצה לאחרים. אחרים יוצאים עם לדרמן או גבר-מן או מה שלא יהיה.
ואפשר לחזור לדיון ממורביליה.....

אסף.

מוטי ג.
22-04-22, 18:23
לי תמיד הייתה סכין קטנה עם תפס בנעל הצבאית

אומי5
24-04-22, 09:13
זה סכין מהג'אנק. יש מצב שהיא הגיע אלי בארגז כלים שבא עם הסיקס לפני עשרים שנה. שווה משהו למישהו? נראה שכן, קטועי האצבעות, כסופי הכומתות, מנסים להוריד אותי כדי לבוא לעשות החלפה על בקבוק בירה. אז תשמע אומי ותשמע טוב - היא שלך תמורת בקבוק, אבל בירה לא. תכוון הרבה יותר גבוה או שהוואסח נשאר אצלי.

תודה, יש לי אחת, מהגרסה הטובה, נדן ברזל עם אבן משחזת בפנים, וספציפית עם נוסטלגיה אישית.
חוץ מוואסח הסכין הזו די שימושית לחי"רניק או ללוחם בכלל, לפחות עד שהופיעו לדרמנים חסונים באמת/עם אחריות לכל החיים.

היא באמת נשארת חדה גם אחרי שימושים די אלימים (תרגעו עם הדמיונות; אלימות כלפי קופסאות שימורים, נגב תקוע וכו)

להבנתי זו שאצלך מהדגמים הישנים יותר.
יכול להיות שהיא שווה משהו לאספנים.

אגב, אין דבר כזה כומתה כסופה, היא אפורה.

דרור ברלי
24-04-22, 09:29
הוא אוהב ויסקי
להבדיל ממכוניות - בויסקי יש לו טעם טוב

גיא
24-04-22, 11:11
מה זה וואסח ?

אבי ביטר
24-04-22, 11:16
מה זה וואסח ?

להשוויץ
אבל במזרחנית.

amitaikl
24-04-22, 11:18
מה זה וואסח ?זה 137999

Sent from my Pixel 5a using Tapatalk

גיא
24-04-22, 11:22
זה היה נקרא רמבו כשהייתי יותר צעיר, בכל מקרה הסכין שלו ארוכה ממה שמדובר פה כנראה כי זה מצטלם יותר טוב.

אתה מתכוון ל'גבר גבר'יות של רמבו ?

raanan
24-04-22, 12:46
מה זה וואסח ?
אחד שנוסע על רוביקון עם צמיגים 45"
כלומר, בוודאות לא עם דאסטר... :)

גיא
24-04-22, 12:48
אחד שנוסע על רוביקון עם צמיגים 45"
כלומר, בוודאות לא עם דאסטר... :)או .. עכשיו זה כמעט ברור ...
:)

למרות שדמות האנטי גיבור ההוא שבסך הכל רצה להגיע הביתה בשלום ונקלע בעל כורחו למלחמת גוג ומגוג .. ועוד ניצח .. הוא דווקא כן ייסע בדאסטר ..

לא ?

ADaShim
24-04-22, 12:58
קצת סוטה מהנושא ... אבל,
בהיגיון שלי, מי שנושא אקדח (ברישיון כמובן), אז סכין בנוסף, אין בעיה.
מסתבר שההיגיון שלי לא תואם להיגיון של הרשויות ...

רענן
אין שום קשר בין רישיון לנשיאת אקדח לבין החזקת סכין.
נהפוך הוא. במקרים קיצוניים, אם באת לא טוב לשוטר, אתה
מסכן את רישיון הנשק שלך.
החוק לא מכיר בהחזקת סכין או אפילו אולר לצורך הגנה עצמית.

מוטי ג.
24-04-22, 12:59
זה בדיוק מה שכתב רענן

raanan
24-04-22, 13:06
או .. עכשיו זה כמעט ברור ...
:)

למרות שדמות האנטי גיבור ההוא שבסך הכל רצה להגיע הביתה בשלום ונקלע בעל כורחו למלחמת גוג ומגוג .. ועוד ניצח .. הוא דווקא כן ייסע בדאסטר ..

לא ?

נכון !
גם פעם (שנות ה 70) השרירן בעל "הקוביות" ונטול השכל היה חביב הבנות.
היום הן לוטשות את העיניים לפריק העיגולד עם תספורת של דר' האפבייקד אך מוציא תשעיות בכיתת מופת.

רענן

nirs
24-04-22, 14:16
מה זה וואסח ?

לפי גוגל, פוזה קרבית.
ששאלתי את הבן שלי (חזר סוף סוף הביתה אחרי 21) הוא הסביר לי שיש כזה דבר שנקרא וואס״ח דיגריות - בנות שרודפות אחריך כי אתה ביחידה מובחרת.
כנראה שהעולם עדין לא איבד את זה סופית…

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
24-04-22, 14:19
נכון !
גם פעם (שנות ה 70) השרירן בעל "הקוביות" ונטול השכל היה חביב הבנות.
היום הן לוטשות את העיניים לפריק העיגולד עם תספורת של דר' האפבייקד אך מוציא תשעיות בכיתת מופת.

רענן

בן אדם, אתה יותר עתיק מהסכין של סבא :rolleyes:

ד ו ר ו ן
24-04-22, 15:34
רענן
יותר מעניין/מטריד השליטה שלך בפרטים ואיך הצלחת להכנס לראש של טינאייג׳רית.

גיא
24-04-22, 15:39
יותר מעניין/מטריד השליטה שלך בפרטים ואיך הצלחת להכנס לראש של טינאייג׳רית.זה, כמו שאשתי אומרת .. מאד קל..

אנחנו כולנו מאד ילדותיים ולא התפתחנו ....

raanan
24-04-22, 15:43
בן אדם, אתה יותר עתיק מהסכין של סבא :rolleyes:
אכן ! אני השחזתי אותה ...

- - - Updated - - -

יותר מעניין/מטריד השליטה שלך בפרטים ואיך הצלחת להכנס לראש של טינאייג׳רית.
בשביל זה יש לנו מזרוני סבא בני , ניתוק מהסלולרי ומופע פריסיאדים לצפות ...

נדב42
24-04-22, 16:02
אוגוסט הגיע ממש מוקדם השנה ?

המשוטט
24-04-22, 16:08
לפי גוגל, פוזה קרבית.
ששאלתי את הבן שלי (חזר סוף סוף הביתה אחרי 21) הוא הסביר לי שיש כזה דבר שנקרא וואס״ח דיגריות - בנות שרודפות אחריך כי אתה ביחידה מובחרת.
כנראה שהעולם עדין לא איבד את זה סופית…

Sent from my iPhone using Tapatalkזה בגלל שהם סוגרים רק 21.....

כשיסגרו 35 צפונה הן תעלמנה..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
24-04-22, 19:37
בשביל זה יש לנו מזרוני סבא בני , ניתוק מהסלולרי ומופע פריסיאדים לצפות ...
זה לא ממש מרגיע.

זה מה שעשינו כשאנחנו היינו טיפשעשרה.. עם אינטרסים אחרים.
״תראי שם למעלה כוכב זוביאובי״

-->