PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהחלטה איזה ג׳יפ מתאים

tranceman
26-04-22, 13:55
שלום לכולם,
לאחרונה התחלתי להתעניין ברכבי שטח, תמיד הייתה לי אהבה לטיולים בשטח אבל לא היה לי את התקציב או הרצון להשקיע בזה, משהו השתנה :)

אני זקוק לעזרתכם להחליט איזה רכב יתאים לי

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב?
50K

ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה?
מימון נפרד

ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?
כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
אנחנו 4 אנשים, 2 מבוגרים ושני ילדים קטנים (5,2)
בעיקר טיולי יום, לינת שטח מדי פעם מקסימום לילה אחד (כנראה בלי הילד הקטן)

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול?
ישמש בעיקר לטיולים בסופי שבוע מדי פעם, נסיעה מועטה מאוד בכביש

ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)?
כן

ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
מוסכים לרוב

ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים?
גוש דן

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'?
בתור התחלה דרכים יותר קלות ועם הזמן לצבור ביטחון ולעשות דברים קצת יותר מאתגרים

ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה?
לא

ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).
לא הייתי

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני
לא משנה

ב. מנוע דיזל/בנזין
לא משנה

ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
לא משנה

ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?
עד בן 10 זה סבבה

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
שמתי עין על ג׳ימני.

אבי ביטר
26-04-22, 14:15
היי

ברוך הבא לתחביב ובהצלחה.

ג'ימיני עם כל היתרונות (אחזקה, עבירות) לא מיועד לדעתי ליותר מזוג.
אם הספסל האחורי נתפס אז אין לך מקום בכלל לציוד. וזה מאוד מגביל.

התקציב שלך יחסית נמוך, בשילוב דרישה לרכב עד בן 10 שמסיע 4 אנשים....בעייתי.
תצטרך להתפשר על משהו.

Galaye
26-04-22, 14:28
היי
ב50
גראנד ויטרה -2008 עד 2010
גיפ ליברטי - 2007-2011
גימני - אם אתה לבד גג עם חבר\חברה ....-בשטח הוא מס 1 בתקציב הזה .

בהצלחה

אבי ביטר
26-04-22, 14:42
היי
ב50
גראנד ויטרה -2008 עד 2010
גיפ ליברטי - 2007-2011
גימני - אם אתה לבד גג עם חבר\חברה ....-בשטח הוא מס 1 בתקציב הזה .

בהצלחה

ליברטי 2007-2011 - לא מומלץ לדעתי למתחילים אלא לכאלה עם ידע ורצון במכונאות וכו', שיודעים לאן הם נכנסים.

tranceman
26-04-22, 14:45
היי

ברוך הבא לתחביב ובהצלחה.

ג'ימיני עם כל היתרונות (אחזקה, עבירות) לא מיועד לדעתי ליותר מזוג.
אם הספסל האחורי נתפס אז אין לך מקום בכלל לציוד. וזה מאוד מגביל.

התקציב שלך יחסית נמוך, בשילוב דרישה לרכב עד בן 10 שמסיע 4 אנשים....בעייתי.
תצטרך להתפשר על משהו.

תודה על התגובה

אני חשבתי לשים את הציוד על הגגון ומאחור רק את מה שממש הכרחי במהלך היום
לגבי הפשרה אז אני מבין, מוכן להתפשר ולשים את הציוד על הגגון :D
מוכן גם להתפשר לגבי הגיל של הרכב 10-15

Galaye
26-04-22, 14:52
ליברטי 2007-2011 - לא מומלץ לדעתי למתחילים אלא לכאלה עם ידע ורצון במכונאות וכו', שיודעים לאן הם נכנסים.

וואלה
כבר 4 שנים עם 2007 ואין לי שום ידע במכונאות ולא מתקן לבד , יש 2 מוסכי בית למועדון מאוד שירותיים, ואפשר למצוא כלי שמור ואמין בתקציב של 50 כמעט כמו גימני או גראנד ויטרה.
למי שרוצה לטיולים בלבד ולא יומיומי הליברטי אופציה עם יכולת גדילה כמעט כמו גימני ויותר מגראנד ויטרה.

אבי ביטר
26-04-22, 15:02
וואלה
כבר 4 שנים עם 2007 ואין לי שום ידע במכונאות ולא מתקן לבד , יש 2 מוסכי בית למועדון מאוד שירותיים, ואפשר למצוא כלי שמור ואמין בתקציב של 50 כמעט כמו גימני או גראנד ויטרה.
למי שרוצה לטיולים בלבד ולא יומיומי הליברטי אופציה עם יכולת גדילה כמעט כמו גימני ויותר מגראנד ויטרה.

יכול להיות שהמקרה הפרטי שלך לא מייצג, ויכול להיות שאני טועה, אבל לי נראה שלהחזיק אינדיאני בן 16 אומר להיות מוכן לתקלות, ולהתעסקויות. ואם נכנסים לזה במודע, יכול להיות סבבה, אבל זה לא משהו שהייתי ממליץ למתחיל בתחום בלי ידע/נסיון.

- - - Updated - - -

תודה על התגובה

אני חשבתי לשים את הציוד על הגגון ומאחור רק את מה שממש הכרחי במהלך היום
לגבי הפשרה אז אני מבין, מוכן להתפשר ולשים את הציוד על הגגון :D
מוכן גם להתפשר לגבי הגיל של הרכב 10-15

גגון זה פתרון דחק - מוגבל במקום ובמשקל, וגם לא נוח. זה לא כמו לזרוק ציוד מאחור.

בעיה.

אולי תנסה להגדיל תקציב וייכנסו עוד אופציות.

אבי ביטר
26-04-22, 15:22
עוד משהו

ואפשר למצוא כלי שמור ואמין בתקציב של 50

כלי שמור ואמין בתקציב של 50 ?

;)

קצת קשה לי עם המשפט הזה.

Galaye
26-04-22, 17:10
עוד משהו

כלי שמור ואמין בתקציב של 50 ?

;)

קצת קשה לי עם המשפט הזה.
שיקול של האדם , מניסיון שלי אפשרי למצוא מישהו שאהב ודאג לרכב, בכל מקרה התקציב 50 אז בכל מקרה יהיה קשה למצוא כלי מתאים למשפחה של 2 +2 וילדים קטנים ...
גימני זה קטן בראייתי , הייתי בדילמה הזו לפני 5 שנים שקניתי .
אני ממליץ על הליברטי אם זה רכב טיולים ולא בשילוב יומיומי בראייתי בתקציב כזה הוא בדיוק כמו גראנד ויטרה ועדיף מגימיני לגודל של הנפשות שנרשמו .
למצוא גימיני ב50 שלא עשו איתו שטח קשוח שיגיע לעלויות כמו הליברטי קשה למצוא יותר מליברטי או גראנד ויטרה שמור.

assafy
26-04-22, 19:31
דאסטר כבר נכנס בתקציב?
עם הדיסקליימר של רכב ללא הילוך כח אך שמאפשר להתחיל את התחביב של טיולי שטח בעבירות עד בינונית.

hadtomer
27-04-22, 14:16
אני ממליץ על הליברטי .

כיום זה לא ריאלי. ואני לא חושב שלרכוש רכב שטח שאינו ג'ימני בתקציב כזה זה רעיון טוב. אחת הסיבות היא שהיה סוג של "שיפט" בכל הנושא התקציבי של רכישה והחזקה של רכבי שטח - ובפועל ב 50 אלף שקל לא קונים הרבה. יותר נכון - כן, אפשר לקנות הרבה אבל זה דורש הרבה כישורי מכונאות על רכבים שחוטים. כי בכסף של היום רכב ב 50 אלף הוא רכב שלפני שנתיים היו משלמים עליו 35 אלף גג. כלומר גרוטאה.

אני אקח את הרכב שלי כדוגמה. סליחה מראש אבל ג'יפ ליברטי הוא רכב שטח מצוין שבא מהחברה כשהוא פשוט לא מוכן לשום דבר בשטח. אסף קציר כתב כאן על מעלה רמון כסוג של אבן בוחן לא ממש קשה לרכבי שטח, ליברטי סטנדרטי מהחברה עולה את מעלה רמון ומשאיר בדרך חתיכות של מופאר וכנראה לא מסיים בלי רצועה. הפלטפורמה מצוינת, זוויות מעולות, יחסי העברה פגז, מנוע חזק, כל היתר: זבל. וזו בעיה, כי רוב האנשים שבנו כזה רכב, נגיד הגביהו בשני אינץ' מהר מאוד יגלו שהרכב בגיל 15 הוא סחבה מתה, כי כל דבר שובר והורס וגומר אותו. הוא נמוך, הרבה חלקים סטנדרטיים שווים לתחת. ככה קניתי גם את שלי - אבל קניתי לפני הרבה שנים עם רשימה ברורה ואינסופית של מה צריך לעשות ברכב.

כאמור - הרכב שלי כדוגמה - אני לא נוסע בו ביום יום בכלל. הוא משמש כמעט באופן בלעדי לטיולים. הוא נרכש עם קילומטראז' מאוד נמוך וכיום הוא זכה להגיע ל 137 אלף קילומטרים. זה מבטיח לי אמינות יחסית - ואני שוכב מתחת לרכב המון כי זה כיף לי לתקן לבד. כדי להביא את הרכב למצב הנוכחי שלו אני פחות או יותר השקעתי את התחת והביצים שלי. כלומר כל נקודות הכשל של הליברטי טופלו - וזה אומר שהכל משודרג. החל ברדיאטור של רון דייויס וכלה במשולש האחורי, מערכת קירור, הכול פוליאוריטן, יחסי העברה, ציריות, השד יודע מה, אני לא זוכר כבר. מרוב שהכול בנוי אני כבר שכחתי מה בניתי.... וזו הסיבה מדוע אפשר לטייל עם הרכב בראש יחסית שקט. אני לא שובר כלום כי אני נעול, אין לי בעיות כי באמת הכול שודרג ושודרג ושודרג. אבל רוב בעלי הליברטי רחוקים מאוד מלהשקיע בנקודות הכשל של הרכב הזה - ויש הרבה כאלה. אז או שאתה מוצא רכב שנסע המון בכביש, מה שכמובן מציף את החולשות של הרכב ביום יום, ממערכת קירור ועד חשמל - או שנסעו בשטח עם רכב סטנדרטי בטטה עם דיפרנציאלים פתוחים ושברו לו את הצורה אפילו בשבילים. אז יש לנו כאן בעצם רכבים שהם אכן בנויים, מטופלים, על כל נאד שלהם רצים למוסך לשים מופאר- אבל אלה ממש לא רכבים של 50 אלף שקל, אלה רכבים שכיום מציעים עליהם סכומים מטורפים ביחס לערך. ואני אומר את זה כי אני מקבל גם כאן הודעות מחברים שמכירים את הרכב. אבל ליברטי ב 50 יהיה בדיוק מה שאחד שלא מכיר שטח לא צריך: רכב שמטופל ככה ככה, סטנדרטי למדי - בקיצור רכב שהשווי הריאלי שלו הוא כ 30 אלף שקל, שהבעלים שלו מוכר ביוקר בגלל שהוא ג'יפ. ומי שיקנה כזה רכב יאכל ערימות של קש - יישור הקו האינסופי על כזה רכב יהיה מעבר לכוחות של הקונה וסביר להניח שהוא יצטרך לתקן המון - וחבל המאמץ. זה לא סמוראי שעשוי משני רלסים של ברזל ומנוע - זה רכב שאם הוא מטופל היטב, ידרשו עליו בהתאם. ואם הוא מציאה, יש בו מה לתקן והרבה. מה שקובע מחירים זה כמה שנים הרכב אצל הבעלים הקודם ומה הוא עשה איתו. כלומר אם אתה רוצה רכב טוב אתה תזדקק לרכב בנוי, שיושב כמה שנים אצל מישהו, שהשקיע בו הרבה אהבה. ב 5 וכדי למצוא רכב טוב (ליברטי) אתה זקוק למישהו שהחזיק את הרכב ממש בכפפות של משי. וזה לא עולה 50. לא בקטע של "ככה זה אצלי" אלא בקטע של להסביר לבן אדם שב 50 אלף הוא לא ימצא רכב טוב. בטח לא ליברטי, הוא ימצא רכב שידרוש יותר מדי.

באופן כללי, לתחושתי הכלל הזה נכון לרוב הרכבים שהם גדולים מג'ימני - שזה כמעט הכול..... ב 50 אלף יש נבלות שפשוט עדיף להתרחק מהן.

Galaye
27-04-22, 14:28
כיום זה לא ריאלי. ואני לא חושב שלרכוש רכב שטח שאינו ג'ימני בתקציב כזה זה רעיון טוב. אחת הסיבות היא שהיה סוג של "שיפט" בכל הנושא התקציבי של רכישה והחזקה של רכבי שטח - ובפועל ב 50 אלף שקל לא קונים הרבה. יותר נכון - כן, אפשר לקנות הרבה אבל זה דורש הרבה כישורי מכונאות על רכבים שחוטים.

אני אקח את הרכב שלי כדוגמה. סליחה מראש אבל ג'יפ ליברטי הוא רכב שטח מצוין שבא מהחברה כשהוא פשוט לא מוכן לשום דבר בשטח. אסף קציר כתב כאן על מעלה רמון כסוג של אבן בוחן לא ממש קשה לרכבי שטח, ליברטי סטנדרטי מהחברה עולה את מעלה רמון ומשאיר בדרך חתיכות של מופאר. הפלטפורמה מצוינת, זוויות מעולות, יחסי העברה פגז, מנוע חזק, כל היתר זבל. וזו בעיה, כי רוב האנשים שבנו כזה רכב, נגיד הגביהו בשני אינץ' מהר מאוד יגלו שהרכב בגיל 15 הוא סחבה מתה, כי כל דבר שובר והורס וגומר אותו. הוא נמוך, הרבה חלקים סטנדרטיים שווים לתחת. ככה קניתי גם את שלי - אבל קניתי לפני הרבה שנים עם רשימה ברורה ואינסופית של מה צריך לעשות ברכב.

כאמור - הרכב שלי כדוגמה - אני לא נוסע בו ביום יום בכלל. הוא משמש כמעט באופן בלעדי לטיולים. הוא נרכש עם קילומטראז' מאוד נמוך וכיום הוא זכה להגיע ל 137 אלף קילומטרים. זה מבטיח לי אמינות יחסית - ואני שוכב מתחת לרכב המון כי זה כיף לי לתקן לבד. כדי להביא את הרכב למצב הנוכחי שלו אני פחות או יותר השקעתי את התחת והביצים שלי. כלומר כל נקודות הכשל של הליברטי טופלו - וזה אומר שהכל משודרג. החל ברדיאטור של רון דייויס וכלה במשולש האחורי, מערכת קירור, הכול פוליאוריטן, יחסי העברה, ציריות, השד יודע מה, אני לא זוכר כבר. מרוב שהכול בנוי אני כבר שכחתי מה בניתי.... וזו הסיבה מדוע אפשר לטייל עם הרכב בראש יחסית שקט. אני לא שובר כלום כי אני נעול, אין לי בעיות כי באמת הכול שודרג ושודרג ושודרג. אבל רוב בעלי הליברטי רחוקים מאוד מלהשקיע בנקודות הכשל של הרכב הזה - ויש הרבה כאלה. אז או שאתה מוצא רכב שנסע המון בכביש, מה שכמובן מציף את החולשות של הרכב ביום יום, ממערכת קירור ועד חשמל - או שנסעו בשטח עם רכב סטנדרטי בטטה עם דיפרנציאלים פתוחים ושברו לו את הצורה אפילו בשבילים. אז יש לנו כאן בעצם רכבים שהם אכן בנויים, מטופלים, על כל נאד שלהם רצים למוסך לשים מופאר- אבל אלה ממש לא רכבים של 50 אלף שקל, אלה רכבים שכיום מציעים עליהם סכומים מטורפים ביחס לערך. ואני אומר את זה כי אני מקבל גם כאן הודעות מחברים שמכירים את הרכב. אבל ליברטי ב 50 יהיה בדיוק מה שאחד שלא מכיר שטח לא צריך: רכב שמטופל ככה ככה, סטנדרטי למדי - בקיצור רכב שהשווי הריאלי שלו הוא כ 30 אלף שקל, שהבעלים שלו מוכר ביוקר בגלל שהוא ג'יפ. ומי שיקנה כזה רכב יאכל ערימות של קש - יישור הקו האינסופי על כזה רכב יהיה מעבר לכוחות של הקונה וסביר להניח שהוא יצטרך לתקן המון - וחבל המאמץ. זה לא סמוראי שעשוי משני רלסים של ברזל ומנוע - זה רכב שאם הוא מטופל היטב, ידרשו עליו בהתאם. ואם הוא מציאה, יש בו מה לתקן והרבה.

שלום תומר
קניתי בגלל הפוסט שלך ליברטי ...דרך אגב -אתה קנית ב2017 ואני בעקבות מה שרשמת קניתי ב2018
ואני מטפל אצל מיכאל כבר 4.5 שנים .
וגם אצלי זה רכב עומד ומטייל כל שבועיים , ההבדל שאני מטייל במסלולים עד בינוני \בינוני פלוס ולא קשוח כמוך אז לא חשבתי להשקיע כמוך .
לבנתיים הליברטי מחזיר לי על כל שקל ששמתי עליו , אני כן בדעה שמי שיש לו משפחה כמו שלי 2+2 יכול להסתדר עם ליברטי עם הגבהה של 2" ומיגון ב40 ו10 ליישור קו .....
אבל אתה יותר מנוסה ממני ממני ואם אתם(אתה וביטר) ממליצים לאדם עם משפחה של 2+2 גימני וגגון ...אז כנראה שאתם עם הצדק בעניין .

אני עם חוויה טובה מהליברטי ולכן אני ממליץ, אבל אני מטייל איתו במה שאני חושב שהוא מתאים לזה ולא יותר מזה .
שיהיה בהצלחה .

שחר גרינברג
27-04-22, 14:28
אני אתן את דעתי שתהיה לא פופולרית

ב50 אלף שח אפשר לקנות יפני מזדקן במצב טוב
טרופר בנזין ידני
פראדו
או פגארו ממגוון הדורות

הרכב יהיה יותר מבוגר אבל בתקציב הזה תוכל למצוא רכב שמור יחסית או להשקיע חלק מהתקציב ביישור קו/שיפורים בהמשך

רכב שטח שלישי שלא נוסע הרבה יכול להיות כלי יותר ישן

התנאי לקניית רכב שטח מזדקן כזה לפי דעתי היא להתחיל ללמוד לתחזק את הרכב לבד

לא צריך לעשות הכל לבד אבל להתחיל

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
27-04-22, 15:02
ב50 אלף שח אפשר לקנות יפני מזדקן במצב טוב
טרופר בנזין ידני
לא שווק בארץ .
יש כמה מוסבים ברמה כזאת או אחרת.

רענן

hadtomer
27-04-22, 15:04
אני כן בדעה שמי שיש לו משפחה כמו שלי 2+2 יכול להסתדר עם ליברטי .

אני במצב זהה , עשינו טעות, ברווקות היה הרבה יותר טוב.

כמו שאומרים בסיפור המפורסם:

לפני שנים רבות היה נסיך יפה תואר, הוא פגש נסיכה מהממת ואמר לה "התינשאי לי?".

והנסיכה ענתה "לא".

אז הנסיך הלך הביתה ושתה המון וויסקי ובירה, עבד על האופנועים שלו וגילה שנשאר לו כסף לבנות רנגלר, ראה פורנו, אכל היטב, זיין המון והיה מאושר.

סוף הסיפור.

Galaye
27-04-22, 15:09
אני במצב זהה , עשינו טעות, ברווקות היה הרבה יותר טוב.

כמו שאומרים בסיפור המפורסם:

לפני שנים רבות היה נסיך יפה תואר, הוא פגש נסיכה מהממת ואמר לה "התינשאי לי?".

והנסיכה ענתה "לא".

אז הנסיך הלך הביתה ושתה המון וויסקי ובירה, עבד על האופנועים שלו וגילה שנשאר לו כסף לבנות רנגלר, ראה פורנו, אכל היטב, זיין המון והיה מאושר.

סוף הסיפור.

ענק….

לא יודע מבחינתי כרגע זה אחלה טעות ,לא יודע אם הייתי נהנה מגימני כמו שאני נהנה מליברטי
אבל זה אני .

בקיצר ממה שאני קורא ,פות״ש :
גימני זה המוביל פה
אחכ - גראנד ויטרה שקשה מאוד לדעתי למצוא ב50 .
או ללכת על רכב ללא הילוך כוח כמו דאסטר ו פורסטר .

שיהיה בהצלחה ואמן שתיסע בדרכים משובשות .

תתנחם בזה שגם בתקציב של 150 אין אפשרות לקנות רנגלר או רכב שטח נורמלי בישראל .

שחר גרינברג
27-04-22, 15:11
לא שווק בארץ .
יש כמה מוסבים ברמה כזאת או אחרת.

רענן

אכן לא שווק בארץ אבל אם תסתכל בלוחות הרבה כבר עשו את ההמרה לגיר ar5 מחול

בנוסף ישנם המרות יותר זולות אבל יותר מורכבות עם גיר mua5 אשר קיים באיסוזו איפון לדורותיו

כמו בכל רכב יש לבחון כל שיפור ולראות האם נעשה בצורה טובה כך גם בשינוי גיר

אבי ביטר
27-04-22, 15:56
גראנד ויטרה מבחינתי זה לא ג׳יפ.

רכב שטח רך…לא יודע

כשהוא משופר אפשר לראות אותו בכל מיני מקומות במדבר, אולי אפילו ברוב המקומות, ועדיין זה לא ג׳יפ.

הוא יעשה הכל בצורה קשה יותר, עם סיכון לנזקים.

די צפוף בפנים, וצריכת דלק הזויה.

לא אטרקטיבי בעיניי בכלל.

- - - Updated - - -

רכב שטח רך…לא יודע

כשהוא משופר אפשר לראות אותו בכל מיני מקומות במדבר, אולי אפילו ברוב המקומות, ועדיין זה לא ג׳יפ.

לא אטרקטיבי בעיניי בכלל.

ishc
27-04-22, 19:27
גראנד ויטרה זהה במהותו לפאגרו קינג או bk ולעוד הרבה suv אחרים עם שלדת מונוקוק וארבע מתלים נפרדים

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

איל מ
27-04-22, 19:44
בפירוש לא.
טיילתי עם שניהם (הגבהה חוקית, ללא עוד תוספות ומטעמי שטח).
הגראנד מוגבלת בהרבה ונמצאת שלב אחד מתחת לsuv בגודל מלא.

ishc
27-04-22, 19:58
אני לא מסכים, גם איתי טיילו שניהם. לדעתי ההבדל הוא ממש מזערי מבחינת ביצועי שטח.

Asaf-a
27-04-22, 20:40
בפירוש לא.
טיילתי עם שניהם (הגבהה חוקית, ללא עוד תוספות ומטעמי שטח).
הגראנד מוגבלת בהרבה ונמצאת שלב אחד מתחת לsuv בגודל מלא.

+1
הגרנד ויטארה שהיה מטייל איתי כאשר הייתי עם קינג היה נמוך באופן מביך וחייב קצב נמוך וזהירות יתרה מאבנים בולטות.
שני הרכבים היו מוגבהים.

אותו גרנד ויטארה מטייל איתי היום כאשר אני עם פורסטר מוגהה וזה כבר מתאים, אמנם עדיין נמוך מהפורסטר אבל ההילוך הנמוך מפצה מצד שני במקומות אחרים.

Asaf-a
אסף.א

Asaf-a
27-04-22, 21:01
יש לנו במשפחה גם גרנד ויטארה קצר מוגבה וממוגן, שמגיע במקור עם גלגלי 16״, במקרה זה המצב טוב יותר ואפשר לתת לו ציון גבוה יותר ביכולת שטח

Asaf-a
אסף.א

אבי ביטר
27-04-22, 23:48
מעבר לעבירות הנחותה (בעיניי, ומהנסיון שלי)
הם גם בנויים אחרת מ SUV
עדינים ופגיעים יותר

- - - Updated - - -

אני לא מסכים, גם איתי טיילו שניהם. לדעתי ההבדל הוא ממש מזערי מבחינת ביצועי שטח.

פאגרו וגראנד ויטרה הבדלים מיזעריים מבחינת עבירות?

ברצינות??

sasson
28-04-22, 14:27

מסכים,צריך להתעסק איתו לא מעט.

sasson
28-04-22, 14:32
שלום תומר
קניתי בגלל הפוסט שלך ליברטי ...דרך אגב -אתה קנית ב2017 ואני בעקבות מה שרשמת קניתי ב2018
ואני מטפל אצל מיכאל כבר 4.5 שנים .
וגם אצלי זה רכב עומד ומטייל כל שבועיים , ההבדל שאני מטייל במסלולים עד בינוני \בינוני פלוס ולא קשוח כמוך אז לא חשבתי להשקיע כמוך .
לבנתיים הליברטי מחזיר לי על כל שקל ששמתי עליו , אני כן בדעה שמי שיש לו משפחה כמו שלי 2+2 יכול להסתדר עם ליברטי עם הגבהה של 2" ומיגון ב40 ו10 ליישור קו .....
אבל אתה יותר מנוסה ממני ממני ואם אתם(אתה וביטר) ממליצים לאדם עם משפחה של 2+2 גימני וגגון ...אז כנראה שאתם עם הצדק בעניין .

אני עם חוויה טובה מהליברטי ולכן אני ממליץ, אבל אני מטייל איתו במה שאני חושב שהוא מתאים לזה ולא יותר מזה .
שיהיה בהצלחה .

נותן תמורה מטורפת בשטח אבל אי אפשר להגיד שזה רכב שלא דורש תשומת לב ואחזקה מעבר לאחרים.

tom1105
28-04-22, 14:43

רכב שטח רך…לא יודע

לא אטרקטיבי בעיניי בכלל.

- - - Updated - - -

רכב שטח רך…לא יודע

לא אטרקטיבי בעיניי בכלל.זה בדיוק מה שאנחנו אומרים על פגרו...

הכל תלוי עם מי פותח השרשור הולך לטייל.
אולי החברים שלו בכלל פותחים פק"ל קפה בפארק קנדה ואולי הם לועסים סלעים בתל חדיד...

פותח שרשור... ההמלצה הכי טובה, תפטר מ2 חברים וקח גימני...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Galaye
28-04-22, 14:49
נותן תמורה מטורפת בשטח אבל אי אפשר להגיד שזה רכב שלא דורש תשומת לב ואחזקה מעבר לאחרים.
לדעתי אין גיפ שלא דורש תשומת לב, ותחזוקה מונעת .

מי שקונה גיפ ורוצה לטייל בתדירות של יותר מפעם בחודש ....צריך לשים לב לגיפ ולתת לו יחס ותחזוקה יזומה.

אם פותש יש לו שיירה מגובשת אז יבחר לפי הכלים שיש לו בשיירה זה ההמלצה הכי טובה, מי שרוצה להצטרך לשיירה להתחיל מרכב בלי הילוך כוח זה לא פשוט , כי אין הרבה מובילים או קבוצות שרוצים בשיירה שלהם רכבים שצריך לנהל אותם לכל מכשול .

אני ממליץ ולא שולל את הליברטי למרות כל הנאמר במיוחד בתקציב 50 שזה מגביל מאוד , גראנד ויטרה המומלץ הוא 2011 ומעלה ,וגימני\גראנד ויטרה בתקציב של 50 יהיה עם אותם צרות שיש לליברטי היתרון שלו יהיה בעלויות חלקים .

שיהיה בהצלחה ושנמשיך לטייל ויגדלו האופציות בתקציב שעד 100 אמן

ש01
03-05-22, 16:05
2 הגרוש שלי:
גגון = שינוי קיצוני של מרכז הכובד.
ולהדיוטות - גגון = סכנת התהפכות בשטח.
בטח ברכב קליל וצר.

אחרי נסיון שכמעט נגמר באסון עם סופה (כי היינו בתפוסת נוסעים מרבית) - אני משתדל שלא להעמיס גגון כלל.

פות"ש ללא ניסיון וידע, לא טייל ואינו סגור עדיין על צרכים ורצונות.
2+2 (או כרגע 2+1) ולפעמים לילה - ממש אבל ממש לא מתאים לגימני.

גראנ ויטארה, דסטר, XV (נכנס בתקציב?) פורסטר, אאוטבק - כולם יתאימו יותר, או ללכת לSUV אמיתי וישן יותר (אני חושב שיש איזה גראנד שירוקי ישן בתקציב כאן בלוח..)

ד.א.
אבי ביטר - אני טועה או כל מה שמיד אין יו אס אי אצלך לא בא בחשבון?

עריכה:
הינה:
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/124058-%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%93-%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-97-5-2-v8

אבי ביטר
03-05-22, 16:28
אני לא האישיו פה, אבל אם אתה שואל :

זה לא "לא בא בחשבון", זה לא מתאים לדעתי למתחיל בתחום, או למישהו ללא ידע ורצון להיכנס לזה.

כל SUV בגיל מסויים מתחיל לעלות ביוקר, אבל נראה לי שהאמריקאים קצת יקרים יותר לאחזקה ודורשים יותר תשומת לב מהיפנים האפרוריים
הם גם שותים יותר דלק בד"כ. ומפנקים יותר.
אבל לא למתחילים.

נכון, אני משוחד, מודה, אבל בינינו כולנו כאלה, מביטים לפעמים לאחור לאחר נעילת הרכב...

זה לא שפאגרו הרבה יותר זול לאחזזקה, אבל בתמונה הכוללת, ההתעסקות איתו,דלק,גז, זה שהוא סחיר יותר (מלא בני דודים ואוכלוסיות מסויימות) ויש יותר רכבים למכירה ולא צריך לחפש איזה חד-קרן שנחטף תוך יום, הופכת אותו (פאגרו, או לאנדקרוזר אם יש תקציב, זה לא המצב פה) לאכיל יותר למישהו חדש, בתקווה שיישאר בתחום.

tranceman
03-05-22, 19:35
תודה רבה חברים על כל התגובות
היום קניתי ג׳ימני 2010 שמור שלא ראה שטח
אתחיל לאט לאט ואשפר אותו לפי הצורך

erezgur
03-05-22, 19:40
תתחדש, תהנה (או כפי שאומרים אצלנו - סע בדרכים משובשות).

אל תתבייש לחזור ולהתייעץ על כל דבר, לבצע חיפושים וללמוד מהתשובות שכבר קיימות כאן.

ותמיד שמחים לראות גם תמונה של הרכש החדש :)

-->