PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן מנוע בכלל ותוספים בפרט...

coas
25-09-03, 19:24
הלינק מטה מפרט מדוע לא להוסיף תוספים למינהם לשמן המנוע.
http://www.chris-longhurst.com/carbibles/index.html?menu.html&snakeoil.html

והלינק הזה מתאר את "כל" תורת השמן על רגל אחת:
http://www.chris-longhurst.com/carbibles/index.html?menu.html&tyre_bible.html

מומלץ לקרוא ואוליי לחסוך כסף....

נמרוד
25-09-03, 20:06
הלינק מטה מפרט מדוע לא להוסיף תוספים למינהם לשמן המנוע.
http://www.chris-longhurst.com/carbibles/index.html?menu.html&snakeoil.html

והלינק הזה מתאר את "כל" תורת השמן על רגל אחת:
http://www.chris-longhurst.com/carbibles/index.html?menu.html&tyre_bible.html

מומלץ לקרוא ואוליי לחסוך כסף....

אתר מוכר וטוב. הראשון, לגבי תוספי שמן למיניהם, הוא ישן, אבל כתוב היטב, ומומלץ להשקיע ולקרוא. השני הוא על צמיגים וחישוקים, לא שמן, בהחלט שווה קריאה.

coas
25-09-03, 20:20
oops... שקעתי בקריאה ולא שמתי לב.... מצטער אבל זה גם מעניין....

לאחר קריאה נוספת בארכיון כאן, מתואר עוד מיקרה של איבוד לחץ שמן לאחר החלפת פילטר שמן שנקנה מינוביץ, מעניין..
מבחינתי המסקנה היא: פילטר של GM מקורי ותו לא!

kondason
25-09-03, 21:00
שלום לך coas

בתור יועץ מקצועי באחד מחברות התוספים הטובות בעולם, בהחלט אני מאשר את מה שכתוב בכתבה המעניינת שצרפת.

מרבית התוספים שנמכרים , לא תמיד מועילים!!
חלקם אפילו מזיקים לתווך הארוך ואפילו הקצר למרות שבכל מיני הטעיות הם משיגים תוצאות מרהיבות בטלויזיה.

מרבית השוק נשען על חברות שמשקיעות סכומים אדירים בפירסום המותג ומאחוריהן אין כלום כאשר כמות התביעות עוברות רף מסוים הן פשוט נסגרות והבעלים עוברים להפיץ תחת שם אחר.

לחברת "ג'סטיס ברדרס"(קימת כבר מעל 50 שנה) ומקורה מענף מרוצי המכוניות יש מקטין חיכוך בלעדי ויחודי, בעל מספר פטנטים שרשומים עליו. המקטין חיכוך נקרא "מתאל קונדישינר".
ה"מתאל קונדישינר" אומץ ע"י חברות השמנים העולמיות ונבנה עבורו תקן מיוחד בשמנים לממסרות אוטומטיות.
מי שמכיר את השמן המיוחד לגירים של "קריזלר" (ATF+3) ותחת שם שונה על בסיס סנטטי "בהונדה" "פולקסוואגן" "ורנו" בעצם מכיל "מתאל קונדיששנר".

הגדולה ב"מתאל קונדישינר" היא היכולת להקשר אך ורק למתכת ולא לשום דבר אחר. ה"מתאל קונדישינר" בעל גודל מולקולה כשל שמן בצמיגות 10 (אבי כל השמנים) כתוצאה מכך הוספת מקטין חיכוך לתיבת הילוכים אוטומטית אינו מנטרל את פעולת התיבה ובלעדיו הבלאי גבוה מאוד.

כמו כן חברת "ג'סטיס ברדרס" במקורה מתחום מרוצי המכוניות, ומפתחת ומייצרת בעצמה (להבדיל מחברות אחרות שאורזות או משווקות מוצרים תחת שמם)תוספים בלבד.

אני יכול לומר לך בצורה שלא משתמעת ל2 פנים ששימוש במוצרים של חברת "ג'סטיס ברדרס" יאריך את חיי המנוע שלך וימנע ממך בעיה כרונית במרימים ההדראולים שממנה סובלים מרבית רכבי הCJ והסופה.

יש לציין ששימוש בשמנים יקרים לא מספק את הפיתרון.

ל"ג'סטיס ברדרס" יש עוד הרבה חומרים שמספקים פתרונות לרכבים ולרכבי 4X4 בפרט.
שימוש בחומרים איכותיים ימנעו ממך בלאי במערכות מכאניות והדראוליות ברכב ויחסכו ממך עליות אחזקה גבוהות.

אתה יכול לשאול כאלה שעושים שימוש בחומרים של "ג'סטיס ברדרס" ולקבל חוות דעת על התוצאות המושגות.

בברכת שנה טובה.

עידן קישון

coas
25-09-03, 21:22
עידן, אני מניח שכמו בכל תחום גם כאן ישנם כמה תוספים שאכן מוסיפים, ורבים אחרים שנשענים על המוניטין הטוב ונהנים ממתח רווחים גבוהה ללא השקעה במחקר ופיתוח.
עכשיו, מכיוון שב-CJ עסקינן, כלומר מנוע שתוכנן לעבוד מצויין ללא תוספים למינהם, אעדיף לא להשתמש בכל תוסף כלשהו במנוע לאחר השיפוץ. אם וכאשר תהיה בעיה כלשהי, אשקול שימוש בתוסף מתאים. הרווח, הקטנת השחיקה לטווח הארוך, קטן לעומת הסיכון ו/או ההוצאה הכספית.

למזלי, אני מצוייד במספיק ידע בכימיה כדיי להבין במה דברים אמורים, נכון לעכשיו אני לא מוצא צידוק מדעי לכל תוסף.
" Don't fix it if it's aint broken", נדמה לי שזה גם מוטו של אחד החברים כאן..

דרור ברלי
25-09-03, 21:33
בעקבות המלצות הוספתי תוסף של JB בזמן החלפת שמן בביצה האחורית (דנה 60 עם דטרויט לוקר מהדגם הישן, המרעיש).
טוב, אז הוא כבר לא מרעיש כבעבר. הרבה יותר חלק ונעים, עד כמה שדטרויט יכול להיות חלק ונעים.
מומלץ.
עידן, איזה תוסף של JB פותר את בעיית המרימים ההידראוליים?

coas
25-09-03, 23:18
Flushing oils
These are special compound oils that are very, very thin. They almost have the consistency of tap water when cold as well as hot. Typically they are 0W/20 oils. Don't ever drive with these oils in the engine - it won't last. Their purpose is for cleaning out all the gunk which builds up inside an engine. Note that Mobil1 0W40 is okay, because the '40' denotes that it's actually thick enough at temperature to work. 0W20 just doesn't get that viscous! To use them, drain your engine of all it's oil, but leave the old oil filter in place. Next fill it up with flushing oil and run it at a fast idle for about 20 minutes. Finally, drain all this off (and marvel at the crap that comes out with it), replace the oil filter, refill with a good synthetic oil and voila! Clean engine.
Of course, like most things nowadays, there's a condition attached when using flushing oils. In an old engine you really don't want to remove all the deposits. Some of these deposits help seal rings, lifters and even some of the flanges between the heads, covers, pan and the block, where the gaskets are thin. I have heard of engines with over 280,000km that worked fine, but when flushed it failed in a month because the blow-by past the scraper ring(now really clean)contaminated the oil and screwed the rod bearings.

ובקצרה: לא מומלץ למנוע שחוק.

kondason
27-09-03, 18:30
שלום דרור

ל"ג'סטיס ברדרס" יש מוצר יחודי לשטיפה.
המוצר נקרא INTERNAL ENGINE CLEANING או בשם בקוד IEC9.
המוצר מבוסס על ממיס של שרפים ומשקעים שפועל אך ורק על השכבה הראשונה ואינו מכיל קראסין.
בשוק יש מוצרי שטיפה רבים שמבוססים על תוצר של קראסין (נפט) שידוע כמזיק לאטמים ומחזירי שמן.
נקודה נוספת שיחודית למוצר, זה תכולה של מקטין החיכוך "מתאל קונדישינר" כך שאין סיכוי לנזק למיסבי המנוע בזמן הניקוי!!!
השטיפה כ"כ בטוחה עד ש"ג'סטיס ברדרס" ממליצים לבצע את השטיפה בזמן נסיעה ברכב.
מי שיקפיד לבצע שטיפה פנימית בכל טיפול לא יתקל בבעיות עם המרימים ההדראולים.

אפילו זקני ענף הרכב, שהיו מבצעים שטיפות באמצעות שמנים דלילים הופתעו לטובה מהשטיפה פנימית של "ג'סטיס".

לטובת אלה שלא מבינים מה זה מרימים הדראולים אני אוסיף הסבר קצר.

מערכת תזמון השסתומים מבוססת על גל זיזים שדוחף באמצעות מערכת מנופים את קני השסתומים.
מכיוון שהמערכת מורכבת ממספר חלקים שאינם מחוברים אחד לשני בטמפרטורות שונות נוצר מהלך שונה.
מנוע הרכב פועל בקשת רחבה של טמפרטורות, לכן היו מכוונים את המרווח בינהם למצב הקיצוני ביותר (כיוון שסתומים)

על מנת לחסוך בתחזוקה המציאו מנגנון הדראולי לכל שסתום שדואג להצמיד את כל המערכת ומתקן את עצמו בהתאם לטמפרטורה ולשחיקה של המערכת.
המרימים ההדראולים שהם לב המערכת ממולאים בשמן באמצעות משאבת השמן של המנוע.
השמן נדחס דרך פתחים קטנים והמילוי נפסק כאשר נוצר לחץ קטן במערכת התזמון.
בגלל גודלו הקטן של חריר המילוי עם הזמן החריר נסתם משרפים ומשקעים שנוצרים במנוע ואותם מרימים לא מתפקדים.
חשוב לציין שמרים לא פועל גורם נזק למערכת השסתומים והפעולה מלווה ברעש שמזכיר מכונת תפירה.

על מנת לדאוג לחריר נקי יש לבצע שטיפה פנימית למערכת כחלק מהטיפול המונע התקופתי.
השטיפה תמנע את כשל המרימים ההדראולים ותסלק חומצות ומשקעים מזיקים מהמנוע .

בברכת שנה טובה

עידן

עירא
29-09-03, 13:33
Writing in English 'cause I'm in India right now,
Idan the sound U discribed is exactly the sound in my jeep so do U think that one of JB products can help my engiane?
happy ROSH HASHANA from Darjiling, Inidia

coas
29-09-03, 16:19
מדהימה ההתעלמות מהכתוב והחיפוש אחר פיתרונות קסם שלרוב, או בכלל, הם מקסמי שווא.
אם יש לך רעש, סתימות או כל בעיה אחרת- חפש את הבעיה, איתרת? פרק, נקה או החלף. חומרי שטיפה כאלה או אחרים משולים לטיפול רפואי סיסטמי כאשר הפיתרון הוא טופיקלי- הנזק, לרוב, רב על התועלת.

נמרוד
29-09-03, 19:35
מדהימה ההתעלמות מהכתוב והחיפוש אחר פיתרונות קסם שלרוב, או בכלל, הם מקסמי שווא.
אם יש לך רעש, סתימות או כל בעיה אחרת- חפש את הבעיה, איתרת? פרק, נקה או החלף. חומרי שטיפה כאלה או אחרים משולים לטיפול רפואי סיסטמי כאשר הפיתרון הוא טופיקלי- הנזק, לרוב, רב על התועלת.

נכון מאד!

ואם להמשיך את האנלוגיה הרפואית, התוספים הם במקרה הטוב אקמול. בדרך כלל הם בקושי כוס תה.

kondason
29-09-03, 20:54
ואם להמשיך את האנלוגיה הרפואית, התוספים הם במקרה הטוב אקמול. בדרך כלל הם בקושי כוס תה.

זה ממש כמו ברפואה.
הגישה של הכירורג מול הגישה של הרופא פנימי.

הכירורג ירוץ במהרה לסכין המנתחים. יפתח ינסה לתקן ויסגור בעוד הפנימיסיט יתקן את המצב באמצעות תרופות.

כן, תתפלא נמרוד אם תבצע שטיפה פנימית בכל טיפול לא יסתמו לך ה"עורקים".
ואם "ג'סטיס ברדרס" היו מיצרים חומר כזה לאנשים אני שותה פחית כזאת מדי פעם :wink:
[/quote]

ערן המסוקס
25-05-04, 11:59
אני מעלה את ההודעה הזאת בהקשר מעט שונה מהתוספים ולא ממש מעניין, אבל רלונטי לגבי.
הוספת שמן מינרלי למנוע בו יש שמן חצי סינטטי. אפשרי או לא כדאי?

DoRoN
25-05-04, 14:28
עידן, אני מקשר פה לבעיה שהעליתי בעבר:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3995

אולי תוכל להביע דעתך :?: :?:

(כאן, או בשרשור המקורי...)

שחר-סופה
26-05-04, 12:03
אהלן ערן...

" הוספת שמן מינרלי למנוע בו יש שמן חצי סינטטי. אפשרי או לא כדאי?".

אפשרי לחלוטין , לא יגרום כל נזק.

לשמן סינטטי מלא לא ניתן להוסיף מינרלי או חצי סינטטי.

ראיתי /קראתי על כך באיזושהיא כתבה מעניינת על שמנים,אם אמצא אותה ...
אצרף.

שחר.

שחר-סופה
26-05-04, 12:14
עירא,

כמו שכבר כתבתי לך... אין תשובה כנראה חד משמעית כמו שאתה רואה...

" Idan the sound U discribed is exactly the sound in my jeep so do U think that one of JB products can help my engiane?"

"עירא,
כן, צודק.
לגבי תוספי הפלא... מה אני אגיד לך...?
הדעות חלוקות לכאן ולכאן,חלק מדווחים על שיפור משמעותי... חלק אומרים
חארטה...
ת'כלס אני חושב שהשימוש בתוספי ג'סטיס ברדרס צריכים להיות תואמים לכל
מנוע באופן אינדיבידואלי (מה רמת השחיקה/ בלאי) שיש בו.אולי אפילו שימוש
באופן קבוע כטיפול מונע בעיקר.
יש להם איזשהו תוסף לניקוי מרימי השסתומים.
לגבי חומר ניקוי, נפט או סולר יעשו את העבודה טוב ,אני לא חושב שאתה צריך
חומר מיוחד / אחר.
שחר."

שחר - :? :roll: .

-->