PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אתם מבטחים את רכב השטח שלכם בביטוח צד ג'

אבי XT
16-05-22, 15:27
שלום לכולם וצהריים טובים. הגיעה הבוקר הודעה על חידוש הביטוח.
כמו כל שנה, מתלבט היכן ואיך כדאי לבטח. ביטוח חובה אין מה לדבר. עושים לשנה ונגמר.
השאלה היא על צד' ג. נכון שזה ניהול סיכונים וכו', ופעם אחת שתתנגש ביונדאי איוניק (כבר לא צריך לדבר על מרצדס) עם רדאר מקדימה או מצלמת רוורס מקורית מאחורה וכבר שילמת מחיר של ביטוח ג' ל 10 שנים.
אבל בכל זאת, הטנדר עשה השנה אולי 1500 ק"מ, 90% מהם בשטח. לשלם 900 ש"ח ג + 400 גרירה ושמשות?
האמת היא שזה פחות שאלה, כי אף אחד כאן לא נביא (נראה לי..) יותר לכיוון סקר. מעניין אותי להיכן נושבת הרוח אצל חברי הפורום בנושא הזה.
מצד אחד זה רכב לפנאי בלבד. צמיגים, מצברים, ביטוח חובה, בלאי וכו'.. מצד שני רוצה לצמצם קצת עלויות. רכב שלישי בבית וזה..

Yaron.nahum
16-05-22, 15:33
לדעתי הצנועה ,
אם אתה רוצה לחסוך , תוריד את הגרירה וביטוח שמשות
צד ג' אני לא הייתי חוסך ,

לפי ההשקפה שלי, אתה יכול לוותר על ביטוח כאשר אתה יכול לשאת בנזק בעת מקרה "הביטוח"

החלפת שמשה , גרירה חד פעמית
זה סכום שאפשר לממן מקסימום כמה אלפי שקלים בודדים.

תיקון תאונה של משהו זה נזק שיכול בקלות לעלות לסכומים של עשרות אלפים. וזאת כבר הוצאה כבדה מדי.

yoni_0000
16-05-22, 15:44
רכב לטיולים בלבד.
עושה צד ג'.
טפו טפו חמסה, עוד לא הייתי צריך לממש.
גרירה הייתי צריך פעם או פעמיים ב7 שנים.

erezgur
16-05-22, 15:54
לפי ההשקפה שלי, אתה יכול לוותר על ביטוח כאשר אתה יכול לשאת בנזק בעת מקרה "הביטוח"

בדיוק המוטו שלי בנושא הביטוח בכלל.
לכן אני לא מבטיח מוצרי חשמל ביתיים, או ביטוח מקיף לרכב מיושן וזול וכו'.

מבחינה פילוסופית מתמטית - ביטוח זה בסך הכל עסק רווחי שבו מומחה מבצע הערכת סיכון לאירוע מסוים ומוכן למכור כיסוי ביטוחי במחיר כזה שיבטיח את רווחיותו (חישוב התוחלת - סיכוי x עלות, קובע את עלות הביטוח למבטח, לכן אתה נדרש לשלם בממוצע סכום גבוה יותר). יש מקרים שאתה יכול להחליט לעצמך שאתה הוא המבטח ו"להרוויח" את הרווח של חברת הביטוח (למשל עלות הביטוח של מקרר, טלוויזיה או מחשב), אבל אם הוצאה פתאומית של גניבת הרכב, למשל, היא מכה כלכלית קשה, אז כנראה כן צריך לבטח אותו בביטוח מקיף.

נשלח מהנייד

איל מ
16-05-22, 16:53
כן.

gillss
16-05-22, 17:14
טעות אנוש בדרך הבייתה אחרי טיול שבת מתיש
אתה משפשף מראה של מרסדס או מפספס בחניה של דור אלון כביש 6 ונוגע באודי איטרון.
ובבוקר אתה צריך למכור את הג'יפ בשביל לשפות את התובע.

בארץ המשוגעים, שנתיבי התנוע צרים מידי
סימוני החניה לרכב הם בגודל של חניות אופנועים
כמות כלי הרכב למטר כביש גבוהה מהודו

אין באמת יכולת להפרד מביטוח צד ג'.

אבי XT
16-05-22, 17:46
לא נוסע בשבת.. אבל כן, מכיר את הסיפורים האלה. מהם בדיוק חיות חברות הביטוח. אבל העלת נקודה מעניינת דווקא. זכור לי שפעם היה ביטוח לשומרי שבת לא? זה עדיין קיים?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

yoni_0000
16-05-22, 18:21
לא נוסע בשבת.. אבל כן, מכיר את הסיפורים האלה. מהם בדיוק חיות חברות הביטוח. אבל העלת נקודה מעניינת דווקא. זכור לי שפעם היה ביטוח לשומרי שבת לא? זה עדיין קיים?

כן, אבל על הנייר בלבד. ההנחה שולית עד אפסית, ויש כיסוי מסויים גם בסופי שבוע.

מוטי ג.
16-05-22, 18:58
טעות אנוש בדרך הבייתה אחרי טיול שבת מתיש
אתה משפשף מראה של מרסדס או מפספס בחניה של דור אלון כביש 6 ונוגע באודי איטרון.
ובבוקר אתה צריך למכור את הג'יפ בשביל לשפות את התובע.

בארץ המשוגעים, שנתיבי התנוע צרים מידי
סימוני החניה לרכב הם בגודל של חניות אופנועים
כמות כלי הרכב למטר כביש גבוהה מהודו

אין באמת יכולת להפרד מביטוח צד ג'.בשביל זה, צריך גם לקרוא את האותיות הקטנות, ולוודא מה גובה הכיסוי של צד ג.

נדב ש.
16-05-22, 19:41
מרפי נמצא בפרטים הקטנים, חובה+ג' זה במינימום, אם הרכב גם שווה משהו ואולי אפילו גניב, ואתה נמצא באיזור "סיכון", תחשוב אם כדאי לך מקיף, אם הוא ניגנב ומחר בבוקר אתה יכול לקנות אחד אחר במקומו אז כנראה שעל המקיף אולי תוותר....

Yohay
16-05-22, 20:12
אצלי הטנדר הוא רכב שלישי,
מבוטח בצד ג' גרירה ושמשות

יוחאי

יונימוג אדום
16-05-22, 20:54
אצלי הסיקס רכב טיולים וחונה בחנייה פרטית מקורה , מבוטח בביטוח צד ג' .
אין בסיקס יותר מידי שמשות , גרירה מבוטח במסגרת מועדון החמש - 60 ש"ח לשנה ( יש לי עוד רכבי אספנות ) , אף על פי שבבעלותי שתי משאיות גרר .

אילן

אבי XT
16-05-22, 21:11
האמת שתוך כדי הפוסט עלה לי משהו שמחייב כנראה צד ג'. כל ה SBS האלו שטסים על 100 קמ"ש בפניות עיוורות. אם אחד כזה טס לך לפרונט, עד שתוכיח שאין לך אחות -מישהו צריך לשלם את הנזק כנראה.
והחלקים של הג'וקים האלו לא זולים. רק על הצד שנופלים לבור כזה שווה להחזיק צד ג'. חזל"ש. עברה ההתלבטות :)

מוטי ג.
16-05-22, 21:20
אולי לא הבנתי אותך, זה הרזר שטס צריך ביטוח צד ג', לא אתה, אתה במקרה כזה צריך מקיף.

אבי XT
16-05-22, 22:02
תוכיח. הוא יגיד שאתה לא הסתכלת, אתה תגיד שהוא. עד המשפט מישהו צריך לשלם.

מוטי ג.
16-05-22, 22:04
אה... אתה מדבר על כיסוי לנזק שלו,
חשבתי על כיסוי לנזק שלך.
אבל אני חושב אחרת, אם החלטתם לערב ביטוח (אני משלה את עצמי שבכלל יש לו) , מחליפים פרטים וזהו, שחברות הביטוח יסתדרו

-->