PDA

צפייה בגרסה מלאה : נח- שלא בדיוק נוח

geva dover
16-05-22, 19:59
אומנם באיחור קטן ( חמישה חודשים) החלטתי להתנסות ברכב שאינו מעולה היפניות (דגש על טיוטה) והבאתי בהשראת האישה CJ8-S ( קצר מקורי מסתבר) שנת 1988.
138280138281

קצת פרטים יבשים מהקניה:
נעול כפול (אוטומטי) שאחליף כי זה משגע אותי, אחד הדברים האחרונים ברשימה
מוגבה 3" ממותג לא ידוע
קומפרסור עם מיכל מובנה
מנוע 258 בריא וחזק עם קומפרסור סיני
צמיגים 31.

חייב להגיד שזה רכב שונה מכל רכב שאי פעם הכרתי או נהגתי ( לטוב ולרע).
בלילה של הקניה נסעתי חזרה הביתה לדרום ( מת לחזור למקום היפה הזה) מהמקום קניה (אי שם במרכז הארץ) סהכ כ-3 שעות נסיעה רצופה באמצע הלילה עם סיקס חדש שרק עכשיו אני מכיר.
למדתי להכיר את הרכב טוב בנסיעה הזו, מדהים כמה כיף זה לנסוע בלי גג ודלתות באמצע הלילה על כביש 6 ועד אי שם באמצע שום מקום.

דבר ראשון שעשינו ( האישה בחרה את הרכב, מה לא נקח אותה לסיבוב?) זה כמה סיבובים מסביב לבית והופ למפגש גיפולוג+ טיול בנחל ערוד.
138282

מיד אחרי הטיול כבר הכנתי TO DO LIST לזיווד הרכב ( כן כן עוד לא לפני יישור קו, גם זה מגיע בהמשך) והתחלתי עבודה.
תחילה תקינתי נזיקה במיכל של הקומפרסור וקרעים קטנים בברזנט, נוקו וסודרו הארגזים ברכב והרוכבו שאר החלקים של הכלוב התהפכו שחסרים.
אחרי הסידור הקטן שבוצע ישר ירדנו בקרה שהייתי בינואר ליומיים משדה בוקר דרך מעלה נוח לנחל נקרות וקצרה.
138283138284138285
הסיקס תיפקד מדהים ובסוף הטיול הוכנה רשימה ליישור קו.
הרשימה כללה:
-בולגויינטים
- שמנים בכלללל הרכב
- החלפתי בלמים ,חריטה,קפיצים, משאבות, צינורות
- תפוחי הגה
-פלגים
-יוקים של הדפירנציאלים
-מוט הגה למחוזק
-מייסבים בסרנים
-נוזל הגה
-נוזל בלמים
-הקרבורטור הוחלף למקורי
ובטוח שכחתי עוד.

העבודה רובה בוצעה במוסך "גורו" המתחמה ברכבים הללו, חייב לציין שיצאתי מאוכזב מאוד ( לא אנקוב בשמו).

בבית הוחלפו גם כן רצועות מנוע, מים ברדיאטור ואותר טיפה חופש במשאבה. התחלתי להזמין חלקים למערכת קירור חדשה וכמו תמיד דואר ישראל תוקע את הכל אצלהם. הוזמן רדיאטור נחושת 3 שורות, צינורות מים, משאבת מים ונוזל קירור של קאטרפילר.

בוצעו עוד כמה גיחות מאז באזור מסביב לבית והרכב פשוט מגרר וזה מדהים.

בקרוב יוזמן חשמלאי לעשות לי סדר בחשמל ( כי מסתבר שחשבו שיש לי צורך בצמת חשמל של טסלה ואני לא מצליח כבר להבדיל מה הולך למה)

מקווה לעלות עדכונים על התקדמות מפעם לפעם

יונימוג אדום
16-05-22, 20:48
תתחדש ותהנה .
לפי מספר הרישוי זה שנת 1990 ולא 88 , כמו כן יוצא צבא או משטרה .
אכן רכב לא שיגרתי וממכר .
אני כבר 38 שנים עם הכלים האלו וכל פעם שניסיתי "להישתדרג" - חזרתי בחזרה למקורות .
כיום אני עם סיקס שנת 1990 ( קצר ואזרחי במקור ) .
הסיקס הנוכחי משרת אותי נאמנה כבר קרוב לשש עשרה שנה , שבמהלכן עשיתי לו בניה מחדש , הכל בעבודה עצמית שלי למעט הצביעה ( רף הסבלנות שלי לא מתאים למשימה הזאת ) .
לפני כארבע שנים פירקתי את הסיקס לרמת הבורג וכל מכלול זכה לריענון רציני , את הבודי בניתי למעשה מחדש - כל הדפנות כולל התחת הוחלפו , הותקן כלוב בטיחות וכמובן - החלון הקדמי נפתח ( חובה!!! ) .
למזלי הרב בורכתי בעזר שכנגד שהיא ממש בעד ;) , והיא גם מטיילת ביחד כמעט כל טיול ( ורצוי כמה שיותר לינות שטח ) .
גם כל תהליך השיפוץ היה משותף ( כמובן שכושי היה רק אחד ) .
כיום הגעתי לרכב טיולים מדוגם ומזווד לטעמנו - ברזנט , מזגן , חלון קדמי מתקפל , מיכל מים 55 ליטר מובנה מתחת למרכב , מקרר ומגירות למטבח , מדחס מובנה לניפוח אויר ולעבודה עם כלים פניאומטיים ועוד מיתקונים קטנים שמקלים לנו על החיים .
אם תזדקק למידע כלשהו צור קשר ואשמח לעזור מניסיוני וניסיון החברים ( כולנו מטיילים עם סיקסים ) .

אילן - 050-5249686

סולי
16-05-22, 23:31
אומנם באיחור קטן ( חמישה חודשים) החלטתי להתנסות ברכב שאינו מעולה..

זה אתה כתבת.... העיקר שאנחנו במודעות.

סתם סתם...
תתחדש! יפיוף אמיתי!

תמשיך לעבוד לבד ככל הניתן... ושחרר גורואים ..

מאחל שתסע רק בדרכים משובשות וכמה שיותר לפני שלאישה יכנסו עוד רעיונות לראש.

מברוק! ותמשיך לשתף!

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

geva dover
17-05-22, 05:56
זה אתה כתבת.... העיקר שאנחנו במודעות.

סתם סתם...
תתחדש! יפיוף אמיתי!

תמשיך לעבוד לבד ככל הניתן... ושחרר גורואים ..

מאחל שתסע רק בדרכים משובשות וכמה שיותר לפני שלאישה יכנסו עוד רעיונות לראש.

מברוק! ותמשיך לשתף!

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

דווקא שתמשיך ככה, יש לה רעיונות טובים לפעמים ( כמו לקנות סיקס).

עניין הטיפול במוסך היה רק כי הייתי מושבת שבועיים בבית בגלל תאונת דרכים.
העדפה לעבוד לבד

de fox
17-05-22, 08:12
תתחדש!

יכול להיות שחנית בקיבוץ במערב הנגב כמה ימים לפני כשבועיים? (אם כן, יש לך קשר למקום? נחמד להכיר שותפים לתחביב באזור חיוג) אחרת יש עותק ממש דומה לשלך מסתובב.

opl
17-05-22, 10:37
תתחדש, הוא יפיפה!

geva dover
17-05-22, 19:47
תתחדש!

יכול להיות שחנית בקיבוץ במערב הנגב כמה ימים לפני כשבועיים? (אם כן, יש לך קשר למקום? נחמד להכיר שותפים לתחביב באזור חיוג) אחרת יש עותק ממש דומה לשלך מסתובב.

כמעט בטוח שזה היה אני, מסתובב באזור הרבה ( כל סופש שני כמעט)

נדב42
17-05-22, 21:05
מותר לך לקפוץ להגיד שלום [emoji4]

nirs
17-05-22, 23:04
תענוג….תתחדש

Sent from my iPhone using Tapatalk

geva dover
06-06-22, 21:18
אז היום אחרי הרבה זמן התפנה לי קצת זמן לתת יחס לנח.
ביצעתי מיפוי של הרכב על מנת למקסם את המקום לאחסון ברכב.
138549
חשוב לציין שהארגז כלים במרכז מרותך מתחת לספסל רוחב( שיפורק הסופש) ותיבות אחסון גם מרותחים למעל הבתי גלגל ככה שאי אפשר להזיז אותם. מעל הבתי גלגל הם גבוהים אבל התא אחסון במרכז הרכב מגיע לגובה 0 עם הבית גלגל מרצפת הרכב, אני שואף לא לעבור את הגובה את זה ברוב האבזור לטובת התקנת מזרןלכלבים (גדולים), אני יודע שהמקרר והסאב גבוהים יותר אבל שואף שהשאר לא יעברו את גובה בתי הגלגל כדי שגם להם יהיה מרחב תמרון.

בוצע גם מדידות של הרמקולים ברגל לטובת החלפה עם הרדיו שמותקן ( שלא עובד)
אז אשמח להמלצות לרמקולים במקומם:D
138551138550

geva dover
17-06-22, 12:01
אז בכמה ימים האחרונים אני מפרק את כל הבפנים של הסיקס כדי לעשות סדר בבלאגן וגם ניקיון יסודי.
מעל התיבה הזו ישב ספסל רוחב שלא נתן לפתוח אותה בכלל. כמו שרואים יש איזה עשירית בגאז לתיק וזהו, הוצאתי את הציוד מתוך התיבה הזו ורובו נזרק( חלפים שבורים ומשומשים)
138818

אחרי הניקיון פורקו הריתוכים שמחברים אותה לבודי, נשאר לנקות את כל האזור עם פלאפ ולצבוע מחדש וכמובן איטום חורים קטנים עם סיקה.
138819138820

התיבה הונחה כרגה בקצה הרכב בצמוד לדלת האחורית ופורקו הבוכנות. אם אראה שהסידור ככה אכן נוח לי אמקם אותו שם עם 4 ברגים לבודי ( במקום לרתך). הכיסאות ימוקמו שם כנראה בהמשך ונשאר רווח בינם לבין המושבים להכניס את הסאב ומקרר 35L שאקנה בהמשך.
138821
מאחורי המשענת יד הוכן תא לאחסון ציוד חילוץ( רצועות ושאקלים)
138822138823

יש תוכניות שלמות עד העונה הקרובה, מקווה להספיק את כולם:p
וסליחה על הבלאגן הכל עדיין באמצע עבודה

geva dover
23-10-22, 09:21
מחפש את חוכמת ההמונים-
אחרי שנה עם נוח והוספת מקרר (42L) לטיולים שלנו ( להגיע לטיול ולהעביר הכל למקררים של אחרים בגלל עניינים מקום) אנחנו עומדים בצומת דרכים:
1. לוותר על נוח ולחפש משהו גדול יותר וכנראה פחות ספרטני
2. מחפש עזרה בבניה של נוח שיתאים ל2 מבוגרים+ 2 כלבים בגודל של2 מבוגרים ( 24 קילו ו46 קילו).

אני אישית נוטה למספר 2, מאוהב ברכב.
כרגע הרעיון שעולה לי זה 2מגירות לאורך הרכב, אחד לציוד כמו כיסאות, שקש וכו והשני יהיה סוג של משטח עבודה של מטבח עם כיור.
מעל זה יוחזר הספסל האחורי לרוחב הרכב בתקווה שכלב אחד ישכב על הספסל והשני ישכב על הרצפה בין הספסל למושבים.
מאחורי הספסל לשים את המקרר לרוחב הרכב עם מגירה ולידו ציוד קל נוסף( תיק וכו).

מחפש תמונות או עזרה בשרטוט/תכנון

מצרף תמונה של כלב ענק במשקל 46 קילו שאין לו מקום ולמזלי הכלבה הקטנה יותר ישבה במושב הקדמי במקום אישתי.
140715

נדב42
23-10-22, 09:29
היה לי כלב בגודל הזה, גם כשהזמנו אורחים על ארבע, הם הסתדרו שניהם במושב האחורי.

geva dover
23-10-22, 09:38
אצלי הענק שוכב על כל הרצפה ודוחק את העלק קטנה יותר למושבים מקדימה. אם אין מקרר הכל טוב, כשיש מקרר נגמר המקום.
בכל מקרה אשמח לעזרה בתכנון כזה דבר. אני גם חושב שברגע שיהיה ספסל הוא ישכב לרוחב הרכב ולא על כל האחורה

דרור ברלי
23-10-22, 09:55
סיקסופה זה רכב מאוד מטעה.
כל מי ש"עולה" לג'יפ האמיתי מרכבים קטנים וחושב שעכשיו ירווח לו (מבחינת מקום), עושה טעות.
זה רכב שטח נפלא, מדהים, מוחלט אפילו, הכי הרבה אופי וכיף בשטח שאפשר - אבל "מרווח/נוח/שימושי" הן לא ההגדרה הראשונה וגם לא השלישית שלו.
זה אוטו קונים רק כי רוצים ותמורת זה מוכנים לחיות עם השגעונות שלו, ולא כי הוא מתאים לאיזה שהוא צורך.

בגלל הגובה והרושם הכללי הבריוני שהוא עושה, נדמה שהוא נורא גדול.
וזה ממש לא נכון. הרכב ממש לא גדול. אני מדדתי - הסופה הארוכה קצרה מפורד פוקוס. שליש מהאורך הזה הוא תא מנוע. מה נשאר?.....
רוחב? רוחב הבודי הוא מטר וחצי ברוטו. מבחוץ. ומבפנים?.... כלום ושום דבר. זה מרווח יותר רק מסמוראי (גם הארוך) ומג'ימני ומרנגלר קצר, אבל מכאן והלאה?....
עם שתי דלתות בלבד ומפתן גבוה כזה הוא גם לא בדיוק פרקטי - עם כלבים גדולים זה עוד סבבה, כי הם מזנקים פנימה ולא מתלוננים שהכל מלא אבק.... אבל כשיפרצו הילדים ותצטרכו להרים אותם פנימה ולקשור אותם במושבי הבטיחות שלהם.... ההמשך ברור.

geva dover
23-10-22, 10:25
קנינו בידיעה שהוא קטן. עברנו אליו מפראדו בנזין ארוכה מדהימה. נטו כי רצינו.
שנה שלמה נסענו איתו כמעט בכל הנגב ללא בעיות של מקום, התוספת החדשה לאופי הטיולים הפך את זה לקצת יותר קטן ממה שרצינו. במדידות הכל התאים גם לכלבים אבל מבחן המציאות הראה אחרת.
פה נכנס השיקול אם להחליף( אולי לארוך) או עכשיו להיכנס להכנסת מגירות וזיווד יותר מסיבי.
דא לגבי הלהרים ולהוריד, עצוב להגיד שלכל ה46 קילו נתפס הגב מנחיתה לא נכונה על הרצפה ( פעם ראשונה) והשניה זקנה ושברירית יותר, אז אני גם ככה צריך להרים ולהוריד אותם כל היום:p

מצאתי תמונה שלהם משנה שעברה חולקים ספסל כי הרצפה הייתה עמוסה. מעניין אם אפנה את הרצפה וארפד קצת אחד מהם ישכב שם
140728

Udim
23-10-22, 15:54
קנינו בידיעה שהוא קטן. עברנו אליו מפראדו בנזין ארוכה מדהימה. נטו כי רצינו.
שנה שלמה נסענו איתו כמעט בכל הנגב ללא בעיות של מקום, התוספת החדשה לאופי הטיולים הפך את זה לקצת יותר קטן ממה שרצינו. במדידות הכל התאים גם לכלבים אבל מבחן המציאות הראה אחרת.
פה נכנס השיקול אם להחליף( אולי לארוך) או עכשיו להיכנס להכנסת מגירות וזיווד יותר מסיבי.
דא לגבי הלהרים ולהוריד, עצוב להגיד שלכל ה46 קילו נתפס הגב מנחיתה לא נכונה על הרצפה ( פעם ראשונה) והשניה זקנה ושברירית יותר, אז אני גם ככה צריך להרים ולהוריד אותם כל היום:p

מצאתי תמונה שלהם משנה שעברה חולקים ספסל כי הרצפה הייתה עמוסה. מעניין אם אפנה את הרצפה וארפד קצת אחד מהם ישכב שם
140728

כפי שכבר אמרתי לך, לדעתי לא תוכל לברוח מלשים גגון/תיק גג לכל הפחות (וזה אחלה לגמרי, פתרון נח בלי קשר), עם תיק גג וסידור נכון של הציוד באוטו לא אמורה להיות לך בעיה

לגבי הרצפה, הרצפה מאחורי המושבים הקדמיים (בתחתית המושב האחורי) מאוד מתחממת ברכבים האלה, כבר יצא לי לנסוע עם שישיה קרה בתוך תיק שומר קור בשביל לגלות בעצירה שהבירה חמה כאילו הייתה בחוץ באגוסט (אפשר להוסיף לשרשור איך אתה יודע שאתה נוסע בסופה), גם הילדים שלי למדו לא לשים את הכפכפים שהם מורידים על הרצפה כדי שלא יתחמו להם
:cool:

תחשוב אולי על חומר מבודד שם, לא יריעות מודבקות למינהן משהו עם בידוד טוב יותר סטייל פלטת עץ עבה

מעניין אם עכשיו בחורף הם יעברו מהספסל לרצפה

de fox
23-10-22, 16:03
למה ספסל? כלומר אם הצורך הוא ל 2 מבוגרים מקדימה ו 2 כלבים...למה צריך ספסל מאחורה?
תעשה מגירות או כל דבר שהוא מהמושבים הקדמיים אחורה ועליהם משטח העמסה שהכלבים ייסתלבטו עליו.
את כל ציוד השינה - ביגוד, שק"ש, מזרונים וכו תעמיס בצ'ימידן וזרוק על הגג.

geva dover
23-10-22, 18:36
כי מסתבר שאם אני לא שם ספסל אחד מתפרס על כל המקום ומעיף את השניה. שיש ספסל יש חלוקה.
ב'- אני גם אשמח לאופציה של להסיע מבנאדם שלישי שעושים סיבוב של חצי יום כזה

-->