PDA

צפייה בגרסה מלאה : רגע לפני שמוכרים לחלקים...

omrihar
22-05-22, 11:49
יש ברשותי ניסאן טראנו 2 אוטומטית משנת 2002. יש לו בעיה במערכת ABS (מצפצף ללא הפסקה אחרי שלאט לאט התדרדר) ועכשיו בעיה בדבשת הגז.
במוסך אמרו שצריך לבדוק האם הבעיה היא בחיישן או במנוע, אבל מתקשים להשיג את המק"טים של החלקים כי בניסאן כבר לא ממש יודעים, וגם אם ימצאו את המק"טים, אין להם דרך להשיג את החלקים שצריך, אז אנחנו נצטרך למצוא פתרון.
הרכב כרגע במוסך באילת ואמרו לנו שיכול להיות שבמרכז יש יותר סיכוי למצוא חלפים יד-שניה.

יש לי שתי שאלות בנושא:
1. האם מישהו מכיר מקור לחלפים לטראנו 2 כפי שתיארתי? או יכול לקשר אותי למישהו שאולי מכיר?
2. בהנחה שנרצה למכור לחלקי חילוף במקום לתקן (יותר מדי התעסקות), איך כדאי לעשות זאת?

תודה רבה!
עמרי

נדב42
22-05-22, 17:03
https://www.megazip.net/

תזין בחיפוש את מספר השילדה של הרכב ותקבל את כל השרטוטים עם המק"טים ומחירים [emoji846]

משלוחים מגיעים לרוב תוך שבועיים-שלושה, מאמין שיגיעו גם לאילת [emoji3061]

בהצלחה [emoji846]

Gershon
22-05-22, 22:43
יש ברשותי ניסאן טראנו 2 אוטומטית משנת 2002. יש לו בעיה במערכת ABS (מצפצף ללא הפסקה אחרי שלאט לאט התדרדר) ועכשיו בעיה בדבשת הגז.
במוסך אמרו שצריך לבדוק האם הבעיה היא בחיישן או במנוע, אבל מתקשים להשיג את המק"טים של החלקים כי בניסאן כבר לא ממש יודעים, וגם אם ימצאו את המק"טים, אין להם דרך להשיג את החלקים שצריך, אז אנחנו נצטרך למצוא פתרון.
הרכב כרגע במוסך באילת ואמרו לנו שיכול להיות שבמרכז יש יותר סיכוי למצוא חלפים יד-שניה.

יש לי שתי שאלות בנושא:
1. האם מישהו מכיר מקור לחלפים לטראנו 2 כפי שתיארתי? או יכול לקשר אותי למישהו שאולי מכיר?
2. בהנחה שנרצה למכור לחלקי חילוף במקום לתקן (יותר מדי התעסקות), איך כדאי לעשות זאת?

תודה רבה!
עמרי
לפני פעולות 1\2-צור איתי קשר

OFF-RoaD
23-05-22, 05:45
באיזה מוסך הרכב? אצל שאולי?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

omrihar
23-05-22, 18:10
זה אצל המכוון

באיזה מוסך הרכב? אצל שאולי?

OFF-RoaD
23-05-22, 18:15
זה אצל המכווןתבדוק, להערכתי יהיה לך יותר קל לנצח את זה אצל שאולי. מניסיוני הוא ג'יפאי עם סנטימנטים לנבלות ישנות, למיטב ידיעתי הוא גם מורשה ניסאן. מנש יותר בקטע של משפחתומטיות.

נדב ש.
23-05-22, 19:01
לגבי הדוושת גז, לזכרוני יש שם פוטנציומטר על הדוושה שניתן להחלפה, או לחפש דוושה קומפלט מפירוק, לפני זה אפשר פשוט לבדוק בבדיקה פשוטה מה קורה שם, לפעמים זה סתם מגעים רופפים עם השנים.

לגבי ה abs, יש נורת תקלה דולקת? ניתן לשלןף את הקוד שיכוון איפה לחפש את הבעיה, ברוב המקרים זה המוח, אפשר לשלוח אותו לשיפוץ באחת מהמעבדות בארץ לדעתי.

לגבי השבתה של הרכב, צריך לעשות מסודר הורדה מהכביש ולמכור למגרש פירוקים בכמה שקלים...

omrihar
23-05-22, 21:16
דיברתי עם המזכירה אצל שאולי והיא אמרה שהם צריכים לדעת מק"טים ויכולים לחפש בקטלוג, אבל לא מוכנים לקחת אחרי שכבר היה במוסך אחר והאוטו מאוד ישן. אולי צריך לדבר עם שאולי ישירות...

תבדוק, להערכתי יהיה לך יותר קל לנצח את זה אצל שאולי. מניסיוני הוא ג'יפאי עם סנטימנטים לנבלות ישנות, למיטב ידיעתי הוא גם מורשה ניסאן. מנש יותר בקטע של משפחתומטיות.

- - - Updated - - -

כן, הבעיה עם ה-ABS זה שנדלקת נורה ומתחיל צפצוף. פעם זה היה מופיע ואחרי שנוסעים קצת, מכבים ומתניעים מחדש זה בד"כ נעלם. אח"כ זה התחיל להיעלם פחות ופחות עד שלבסוף הצפצוף והנורה הדולקת לא הפסיקו. במוסך אמרו שאין להם חלקים חליפיים ולא מצליחים למצוא משהו.
כנראה שאתה צודקת לגבי הדוושה. מה שאמרו לי במוסך שזה או תקלה של הפוטנציומטר (אני מניח) או של המוח, אבל בדקו במחשב וזו תקלה בחיישן סיבובי מנוע (מניח שהתכוונו למה שאתה התכוונת). גם אמרו לי שהם לא מצליחים להשיג חלק חלופי לפוטנציומטר, ואפילו לא מצליחים לדעת מה המק"ט שלו, כי בניסאן כבר לא תומכים ברכב הזה והמק"טים שמורים במערכת הישנה שלהם. בקיצור, נראה לי שהמוסך לא רצו את הכאב-ראש. שחררו אותנו הביתה ואמרו שלא יכולים לפתור. כרגע האוטו חונה פשוט ליד המוסך...

לגבי הדוושת גז, לזכרוני יש שם פוטנציומטר על הדוושה שניתן להחלפה, או לחפש דוושה קומפלט מפירוק, לפני זה אפשר פשוט לבדוק בבדיקה פשוטה מה קורה שם, לפעמים זה סתם מגעים רופפים עם השנים.

לגבי ה abs, יש נורת תקלה דולקת? ניתן לשלןף את הקוד שיכוון איפה לחפש את הבעיה, ברוב המקרים זה המוח, אפשר לשלוח אותו לשיפוץ באחת מהמעבדות בארץ לדעתי.

לגבי השבתה של הרכב, צריך לעשות מסודר הורדה מהכביש ולמכור למגרש פירוקים בכמה שקלים...

- - - Updated - - -

תודה! הזנתי את מספר השלדה שלי אבל לא מצא בחיפוש... אולי ישן מדי

https://www.megazip.net/

תזין בחיפוש את מספר השילדה של הרכב ותקבל את כל השרטוטים עם המק"טים ומחירים [emoji846]

משלוחים מגיעים לרוב תוך שבועיים-שלושה, מאמין שיגיעו גם לאילת [emoji3061]

בהצלחה [emoji846]

נדב42
23-05-22, 21:37
תודה! הזנתי את מספר השלדה שלי אבל לא מצא בחיפוש... אולי ישן מדי

יותר סביר שטעית בהקלדה...
אני עם ויטארה מודל 94 ואני רואה גם רכבים הרבה יותר ישנים שם ...

בכל מקרה, אתה יכול לחפש גם לפי הדגם ושנתון .. טראנו מתחיל שם משנת 86, שלך ישן יותר ?

omrihar
23-05-22, 21:43
בדקתי גם לפי דגם ואין להם אותו - ניסאן טראנו 2002 דגם TVUR20.
להם יש R50 ו-WD21. לא יודע אם אחד מהדגמים האלה אותו דבר...

יותר סביר שטעית בהקלדה...
אני עם ויטארה מודל 94 ואני רואה גם רכבים הרבה יותר ישנים שם ...

בכל מקרה, אתה יכול לחפש גם לפי הדגם ושנתון .. טראנו מתחיל שם משנת 86, שלך ישן יותר ?

נדב ש.
23-05-22, 21:47
אני מתחיל לחשוב שהרכב צריך בכלל חשמלאי טוב וכדאי שיבין גם בדיאגנוסטיקה....
נורות דולקות, תקלות משונות(תקלה בדוושת גז, חיישנים למיניהם), מצביע על קצר/נתק איפשהו בדרך ... לדעתי...

נדב42
24-05-22, 02:15
בדקתי גם לפי דגם ואין להם אותו - ניסאן טראנו 2002 דגם TVUR20.
להם יש R50 ו-WD21. לא יודע אם אחד מהדגמים האלה אותו דבר...

נסה כאן: https://nissan-europe.epc-data.com/terrano2/r20/2477-td27t/ (https://nissan-europe.epc-data.com/terrano2/r20/2477-td27t/)

haggaigi
24-05-22, 23:47
ממליץ לך על מוסך סאלם בטירה, מחמוד מומחה בטראנו, דברים שלא פתרו שלושה מוסכים מחמוד פתר לי.
בהצלחה

-->