PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרירת קראוון לפי מגבלות גרירה של הרכב

Matoki
22-05-22, 22:03
שלום לכולם!

בבעלותי i30 2014 מנוע 1600 גיר אוטומטי פלנטרי סטנדרטי -135 כ״ס.
אני הולך להשכיר קראוון לקיץ לטיול זוגי של כמה ימים באיזור בצפון (לטיול חד פעמי ולא לגרירה קבועה עם הרכב הזה).

לפי נתוני היצרן הוא מותיר גרירה של עד 1300 קילו, ועשיתי ״הגדלה״ לכושר גירירה ככה שברישיון יהיה לי 1300 ולא 750.
האופציות שמצאתי להשכרה הם 750....ומשם זה עולה ישר ל1250 1300...
הלכתי להתעניין ואמרו לי לא לגרור קרוואנים גדולים יותר מ750 קילו. לא כי אסור, אלא כי בחודש יולי בעליות של צפון הארץ בגולן וכדומה המנוע יתאמץ מאוד והנזק שיכול להיגרם לא שווה את זה.

האם הגישה הזו נכונה ? better to be on the safe side ? לקחת קראוון קטן יחסית?
או שמע לתת למהנדסים שנתנו את המגבלה הזו את הקרדיט שלא צריכה להיות בעיה עם משקל כזה מאחורה?
להבנתי משקל גורר מחושב לפי רכב מלא בנוסעים+תא מטען+ משקל נגרר, ככה שאם אני נוסע ברכב עם שני נוסעים וקצת מטען, אני אפילו נמצא במרווח בטחון כולשהו אקסטרה?
הבאסה שלא מצאתי גם קראוון עד 750 קילו במחיר סביר שנראה טוב ומזמין (אם מכירים ויכולים להמליץ על מקום, אשמח מאוד!)

תודה רבה!

Asaf-a
23-05-22, 08:03
לא תשובה לשאלתך אבל הערה:
הi30 סטיישן מאוד נמוכה כבר ללא עגלה רתומה שתכביד עוד יותר על החלק האחורי ובמיוחד ברכבים שנסעו לא מעט ועדיין עם הבולמים המקוריים, ממליץ שתעשה ניסוי בסיבוב קצר לוודא שאכן נסבל עם קאראוון.

Asaf-a
אסף.א

חנן-ג'יפולוג
23-05-22, 10:58
אלא אם כן הייתי יודע שיש תקלה ברכב, לא הייתי נמנע מגרירה במשקל המקסימלי. סמוך על המהנדסים של הרכב.

ehudzeelim
23-05-22, 13:55
גם אני מציע לך לעשות נסיעת מבחן קצרה,
לדעתי לגרור קרוואן 1300 ק"ג עם i30 זה לא כיף, לא לרכב וגם לא לנהג.

Yaron.nahum
23-05-22, 14:29
בנוסף קח בחשבון ,
שאת העליות לרמת הגולן אתה כנראה תעשה ב20-30 קמש

נדב42
23-05-22, 15:04
אם כבר יהיה נזק, זה יהיה לגיר, לא נראה לי שהמנוע יתרגש מזה כל עוד תשים עין על שעון החום ותעצור בהזדמנות הראשונה עם כל סימן של התחממות.

הבעייה היא שלגיר/טורק אין שעון חום וגם קירור פחות אפקטיבי, והתחממות שלהם עשוייה להיות חבוייה ואח"כ יקרה מאוד לתיקון.

אם אתה בכל זאת הולך על זה, ממליץ בחום לעשות עצירות יזומות אם יש לך עליות ארוכות.

raanan
23-05-22, 19:11
זה לא רכב חדש, לא ידוע מה מצב המנוע ומערכת הקרור בפרט.
הגיר גם לא יאהב את זה .

אם בכל זאת אתה הולך על זה,
ממליץ שתתחיל את הטיפוס בשעות הבוקר המוקדמות שהאוויר קריר ואין פקקים.
תנעל את הגיר על הילוך נמוך כך שמד הסל"ד יהיה קבוע מעל 3000

בהצלחה
רענן

asafk
23-05-22, 20:14
קח את המקסימום. סע רגוע ואל תשתולל.
כן מציע לך לוודא שהעומס מסודר בקרוואן ככה שהמשקל על התפוח לא יותר מ50 קילו נגיד.
אם אתה רואה שהוא סוגר את המתלה האחורי של האוטו תעביר משקל מאחורי הסרן עד שזה נראה בעין מאוזן.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ש01
25-05-22, 15:26
נוסף על מה שנאמר עד כה,
קרוואן 750 ק"ג יהיה קטן וצפוף, אלא אם אתה רק עם זוגתך, ואז זה בגדר הסביר.
הכי נכון להגיע אל חברת ההשכרה, לראות בעין ולהחליט איזה קרוואן.

אל תשכח, אחרי שעלית, צריך גם לרדת עם המשקולת הזו מאחור... (נכון, יש בלמים אבל..)

מאוד חשוב:
1. תעלה כמה שיותר מוקדם, תכנן מראש נתיב עם נקודות עצירה להתרעננות (רב + גיר, לא אתה) או לאפשר לשיירה מאחור לעקוף.
2. תהיה מוכן לצפצופים ומבטים זועמים של נהגים אחרים.
3. הקרוואן יהיה רחב מהאוטו. יש מצב שתצטרך מראות רחבות המתלבשות על הרכב.
4. היכן אתה מתמקם? כל במפר א בור בכביש יכול להביא את ישבן הרכב או הקרוואן לגעת בכביש.
5. מיכל המים בקרוואן קטנטן. קח כמה גריקנים ריקים למילוי עבור מקלחת/מטבח ובכלל, סע עם מיכל מים ריק - לחיסכון משקל.

- - - Updated - - -

לאן נעלם כפתור "עריכה"?

התרעננות מנוע + גיר.

את הרב לא צריך לרענן...

-->