PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב חשמלי עם תפעול גיר ידני? WTF

חנן-ג'יפולוג
23-05-22, 01:41
https://youtu.be/YZR3FM2ENMM

איל מ
23-05-22, 09:59
אאמלק לכם.
בהתחלה הוא מסביר על שני יחסי העברה לצורך יותר מומנט באודי ופורש. עדיין חצי הגיוני, למרות שאפשר להשיג את אותו מומנט עי ויתור על הגיר לטובת מנוע חזק יותר.
אחר כך הוא עושה לנו הקדמה ע"י הסבר של תיבות cvt, שכדי לתת תחושה מוכרת שתלו בהם "יחסי העברה" קבועים המדמים גיר פלנטרי.
ואז מגיע שיא השיאים. על אותו קונספט של לתת לנהג תחושה מוכרת, עשו ניהול מנוע מזוייף למנוע החשמלי, כדי לתת תחושה של גיר ידני. כלומר, סירסו בכוונה את המנוע החשמלי בשביל "חווית הנהיגה". על ידי לא פחות מאשר (דרור, תחזיק טוב את מסעדי הכסאות שלך), החברה המפורסמת במכוניות המרגשות שלה, שלא מעניין אותה אפרוריות ופרקטיות בכלל, כתר המזרח (הרחוק), פנינת דרך המשי (אני יודע, אין קשר בין דרך המשי ליפן, זרמו איתי)....
טויוטה.

גיא
23-05-22, 10:05
מה שאומר שלא כולם רוצים לנהוג באייפון ..
חלק מעדיפים לערבב את האלקטרונים בצורה ידנית ..

חכה. עוד יבנו קרבוראטור דמי שיש צורך לכוונן כל שידי בבוקר בעזרת 4 גאזים דמי .. כדי להגיע לסירוס מדוייק יותר של המנוע החשמלי על מנת לספק חווית נהיגה מושלמת.

זה חסר לאנשים.
ולא כולם מוכנים לוותר על דוושת הבלם.

דרור ברלי
23-05-22, 10:44
אנחנו חיים בעידן הפייק.
שקר הוא אמת. מלחמה היא שלום. שחור הוא לבן. לבן הוא שחור.

פייק גיר עם "הילוכים" = CVT עם מצב "ידני".
פייק צליל של מנוע אמיתי - כבר מזמן מזייפים אותו דרך הרמקולים.
מה נשאר להם? להחליף הילוכים בכאילו ועוד משהו שמאוד חשוב ליצרנים - סיבוך. מוכרחים לסבך.
דברים צריכים להיות מורכבים. כדי שיתקלקלו מהר והרבה, על מנת שהיצרנים יוכלו להמשיך להרוויח על חלפים.
על זה הייתי אומר - מישהו סובל מחסך בזיונים. שיילכו לזיין. מי שמזיין הרבה, הראש שלו לא מתפזר לכיוונים הזויים כאלה.

וכן - דווקא טויוטה, סמל האפרוריות והבינוניות. האוטו הלאומי של שוכני בתי האבות. המותג שבשם ה"אמינות" תמיד הקפיד לייצר מכוניות נחותות עם אופי זקן ששנאו לנסוע ועוד יותר שנאו לפנות, מציע היום מכוניות מדליקות. כיפיות לנהיגה. גם עם גיר ידני.
איך זה?.... מה גרם למשהו כל כך משמעותי לזוז להם בקופסה?.... מה הם עישנו?.... לא יודע. אבל עובדה. מישהו שם כנראה התחיל לזיין כמו שצריך ואח"כ גם לוקח שאכטה טובה.
ואולי כדאי שעוד יצרנים יקחו שאכטה מהחומר הטוב הזה.
יאריס GR, קורולה GR, סופרה, GR86, היילקס GR, בסוף חובבי הגה יפנטזו על טויוטה, לא על פורשה.
על זה נאמר - במקום שבעלי תשובה עומדין, צדיקים גמורים אינם עומדין. איזה יופי!

אם שואלים אותי? טויוטה גם תהיה האחרונה שתמשיך לייצר רכבי שטח אמיתיים.
כל היתר ייבלעו ראשונים על ידי הגל החשמלי העכור והאפל.

Yaron.nahum
23-05-22, 17:19
טויוטה כבר הרבה שנים מייצרת רכבים כייפים לנהיגה

אם נסתכל על MR2 משנת 84 , רכב קטן , מנוע מרכזי , אחר כך גם קיבל גם סופר .

או הסליקה מאותן שנים או מתחילת שנות התשעים.

וכמובן הרכבים שציינת ברשימה.

פשוט היבואן בארץ לא אוהב להביא אותם, אלא את הרכבים שנמכרים במסות.

ehudzeelim
23-05-22, 17:25
חכה. עוד יבנו קרבוראטור דמי שיש צורך לכוונן כל שידי בבוקר בעזרת 4 גאזים דמי .. כדי להגיע לסירוס מדוייק יותר של המנוע החשמלי על מנת לספק חווית נהיגה מושלמת.

קרבורטור זה המודל לחיקוי של טויוטה
למישהו התקלקל פעם הקרבורטור?

Yaron.nahum
23-05-22, 17:55

כן ,

קרבורטור דורש הרבה יותר תחזוקה וכיוון מאשר הזרקה.

יש הרבה רכיבים שיכולים להשתבש ולגרום לקרבורטור להתקלקל,
וכמובן לכוון אותו שזאת תורה בפני עצמה.

ואני לא כולל את המקרה הידוע שהקרבורטור נופל לתוך הרדיאטור ונהיה לך סמטוכה שלמה

ehudzeelim
23-05-22, 18:07
כיוון זה לא נחשב מתקלקל,
קרבורטור לא מתקלקל, עד שמישהו מחליט "לשפץ" אותו ;)

גיא
23-05-22, 18:09
בטח

הם גם יוצאים מכיוון, גם נסתמים מידי פעם, גם לא אוהבים לעבוד בזויות שונות וגם נשחקים .. אם זה הסיכה של המצוף שעולה יורדת כל הזמן .. אם זה הדיאפגרמות שמתיבשות ונסדקות ...

בגלל זה המציאו את הקיט שיפוץ קרבוראטור

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220523/889615f99b8133de5d14c2cd05fef839.jpg

ehudzeelim
23-05-22, 18:16
בטח

הם גם יוצאים מכיוון, גם נסתמים מידי פעם, גם לא אוהבים לעבוד בזויות שונות וגם נשחקים .. אם זה הסיכה של המצוף שעולה יורדת כל הזמן ..
זה לא נקרא מתקלקל..

אם זה הדיאפגרמות שמתיבשות ונסדקות ...
גם זה לא. זה כמו שתגיד שטיפול 10Kמחליפים פילטרים, אז זה אומר שהמנוע מתקלקל לפני כל טיפול..

בגלל זה המציאו את הקיט שיפוץ קרבוראטור
טוב נו, אפשר לקרוא לזה מתקלקל. למרות שגם כששפצים קרבורטור זה לא כי הוא ממש התקלקל. אני לא נתקלתי ברכב שנתקע בגלל קרבורטור, במקסימום אכל קצת דלק ולא היה יציב בסרק:rolleyes: לעומת זאת בהזרקה..

...

נדב42
23-05-22, 18:53
אני נתקעתי כמה וכמה פעמים עם סיקס מודל שבעים ומשהו, הקבורטור עשה לי את המוות.

פעם המצוף, פעם המחט, וזה לפני שמדברים על גמגומים בשיפוע ...

איל מ
23-05-22, 18:55
.לא נתקלתי ברכב שנתקע בגלל קרבורטור..

אם לקרטע תוך שהרכב נכבה כל כמה מטרים, ואז לא מניע כמה דקות עד שמצליחים להפיח בו חיים לא נקרא להתקע, אז גם אני לא.
אתה רציני?
אתה יודע כמה שעות יש לי עם מכסה מנוע פתוח בגשם בשמש ובלילה על רכבים "לא תקועים" כאלה?

ehudzeelim
23-05-22, 19:41
אני מתכוון לקרבורטור שלא עבר "שיפוץ" או פירוק והרכבה על ידי "מומחים"...
קרבורטור מקורי שלא נגעו בו - כמעט ולא מתקלקל. אפשר להניח שהקרבורטורים שתקעו אותך בגשם כבר עברו כמה ידי זהב לפניך?..
זה מהיכרות שלי עם קרבורטורים, אולי היה לי מזל? היו לי מכוניות ואופנועים עם קרבורטורים, חלקם בני עשרות שנים, גם היום יש לי וולוו 245 בת 34, עם קרבורטור מקורי. ומלא צינורות ואקום שמתחברים אליו.. ואללה לא מתקלקל :D

חנן-ג'יפולוג
23-05-22, 19:57
מגופה שטוחה שחתיכה ממנה נשברת עצמונית, עוברת אל הבוכנה ועוצרת אותה זה גם במסגרת הלא מתקלקל?

וציר פרפר ששוחק את הבית מסביבו והופך את המאייד ללא שמיש?

ומה לגבי סליל טרמי שמתקרר וסוגר את הצ'וק בכל השפרצת מים בריאה?

והבנזין שמתאדה מהכוסית בחניות ארוכות משבועיים?

ehudzeelim
23-05-22, 20:15
תראה.. ברור שגם קרבורטור יכול להתבלות ולהתקלקל.
אבל, נתחיל מהסוף להתחלה,
דלק שמתאדה מהכוסית אחרי שבועיים שעומד- לא תקלה בעיניי
סליל שנרטב ממים - אולי זה נפוץ ברכבים שנוסעים במים ובוץ עמוקים, לי אישית אני לא רואה איך דבר כזה יכול לקרות ברכב, שמים יגיעו לסליל בקרבורטור. אבל אם זה אפשרי, זה תכנון לקוי.
וציר פרפר שחוק ומגופה שנשברת בהחלט תקלות. אבל אחרי כמה ק"מ התקלות האלה קורות? או אחרי כמה שנים?
בסה"כ קרבורטור יכול להתקלקל, אבל אני חושב שהוא הרבה יותר אמין ממערכות דלק מודרניות יותר, משאבות הזרקה, חיישנים וכו'.
אכן הזכרת לי שפעם נשברה לי גיליוטינה ב-dr600. אבל הוא היה בן 25, ואם הייתי מקפיד, הייתי מחליף אותה לפני. (היא הרעישה מרעידות המנוע ולא התייחסתי)

איל מ
23-05-22, 20:56
הבעיה היחידה שהיתה לי אי פעם (גם בפרייבטים ואופנועים) במערכת דלק במנוע מוזרק, היתה בסופה, וזה היה בכלל הקונקטור של המשאבת דלק....

חנן-ג'יפולוג
23-05-22, 21:34
המגופה השבורה אכן היתה בdr600. עכשיו אני מבין שאני לא היחיד שזה קרה לו.

ד ו ר ו ן
23-05-22, 21:36
כן.
ועיסוק חוזר בכוונון שפוגע ביכולת הנסיעה מבחינתי שווה תקלה.

ע״ע מה שגיא כתב.

ehudzeelim
23-05-22, 21:38
כנראה שהיה לי יותר מזל מאשר לך,
אצלי החתיכה המשיכה החוצה משסתום הפליטה והאופנוע פשוט שחרר רסן והאיץ בגלל נתיב האוויר שנפתח..:)
ולא נגרם שום נזק למנוע

חנן-ג'יפולוג
23-05-22, 21:43
אצלי זה קרה כנראה בכיבוי מנוע, אז כשניסיתי להתניע הקיק לא ירד. לא נגרם נזק מלבד עלות האטמים והמגופה. הורדתי ראש מנוע, הוצאתי את החתיכה והרכבתי חזרה.

ehudzeelim
23-05-22, 21:45
כן.
ועיסוק חוזר בכוונון שפוגע ביכולת הנסיעה מבחינתי שווה תקלה.

ע״ע מה שגיא כתב.

לא יודע, מכוונים פעם אחת טוב וזהו.. איך זה הפך לעיסוק חוזר?

ehudzeelim
23-05-22, 21:54
אצלי זה קרה כנראה בכיבוי מנוע, אז כשניסיתי להתניע הקיק לא ירד. לא נגרם נזק מלבד עלות האטמים והמגופה. הורדתי ראש מנוע, הוצאתי את החתיכה והרכבתי חזרה.

צרת רבים חצי נחמה
וכן, זאת הייתה מחלה של ה-dr600, רובם חוו את זה אם לא החליפו בזמן כשהגיליוטינה התחילה לרעוד במסילה שלה היה לזה רעש אופייני)ץ
המחלה השנייה הייתה תקלה בקידום הצתה, (cdi) שגם גרמה לתופעות מעניינות שלא בטוח שזה המקום לפרטם.

גיא
23-05-22, 22:27
...

אז כנראה לא ראית צילומים של הניבה שלי שיורקת מים מהאגזוז אחרי שהמחשב ניהול קרבוראטור עם דיזות חשמליות שלה טבע בנחל יפתחאל ..
זה נגמר בחלפה לקרבוראטור מכני, כי החשמלי נפח את נשמתו ..

- - - Updated - - -

המגופה השבורה אכן היתה בdr600. עכשיו אני מבין שאני לא היחיד שזה קרה לו.

גם לי

ehudzeelim
23-05-22, 23:15
אמרת מחשב ניהול?
זה לא נחשב קרבורטור.. לשים מחשב על קרבורטור זה כבר יותר גרוע מהזרקה ;)

גיא
23-05-22, 23:32
אמרת מחשב ניהול?
זה לא נחשב קרבורטור.. לשים מחשב על קרבורטור זה כבר יותר גרוע מהזרקה ;)

דיזות חשמליות וחיישנים .. חלאה שהרוסים המציאו על מנת לשכנע את הזרים לקנות ... שנתיים סבלנו מזה ואז הגיעו ה 1.7 ליטר עם הזרקה חד נק' של בוש.
והמחשב מתחת לתחת של הנהג ..

מוטי ג.
24-05-22, 08:56
המגופה השבורה אכן היתה בdr600. עכשיו אני מבין שאני לא היחיד שזה קרה לו.בהונדה XR600 או 650 היתה מיני דלתית על המגופה הראשית, שלפעמים הייתה נשאבת לתוך המנוע

ehudzeelim
24-05-22, 11:49
יניקה של סינגל גדול זה כמו כוח משיכה של חור שחור

ד ו ר ו ן
24-05-22, 11:55
לא יודע, מכוונים פעם אחת טוב וזהו.. איך זה הפך לעיסוק חוזר?

בהתייחס לשאר התגובות כאן נראה שהיה לך חד-קרן.

מיכה100
27-05-22, 21:51
המגופה השבורה אכן היתה בdr600. עכשיו אני מבין שאני לא היחיד שזה קרה לו.גם לי, ב XR600 סתם כך בנסיעה לעבודה. אחרי שהשתכנעתי שלהניע סינגל 600 סמ"ק (עם קיק כמובן) בבוקר בחורף בלי צ'וק זה לא כיף, התקנתי מגופה תחליפית מחוזקת מארה"ב.
ובהמשך לקרבורטורים שלא מתקלקלים, הדיאפרגמה בDR350 שקדם להונדה התפוררה במהלך טיול. תיקנתי את הקרעים עם חתיכות איזולירבנד ואיכשהו צלעתי חזרה הביתה. שני האופנועים היו יד ראשונה בני 4 שנים פלוס מינוס עם מנוע סטוק למעט אגזוז.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

-->