PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינה ציבורית מהירה וגרירה. שילוב בעייתי.

חנן-ג'יפולוג
27-05-22, 21:09
גררתי אתמול את הטרקטורון לרגבים ומשם על הגלגלים למפגש בהר חורשן. כ260 ק"מ בסה"כ, כ75 אחוז מהסוללה של המכונית.
מראש לא יצאתי עם סוללה מלאה אלא עם 90 אחוז, והשילוב יצא בעייתי אנרגטית. לחוץ.
רוב עמדות הטעינה המהירה בישראל הן עם עמדת חניה בניצב. מה שידרוש ברוב המקרים ניתוק הנגרר והגעה עם הרכב לבד לעמדת הטעינה.
מבאס. זה גרם לי להתאמץ על נסיעה חסכונית במיוחד בדרך חזרה כדי לא להידרש לזה. בדרך הלוך היו פקקים מהגיהנום, מה שיצר נסיעה חסכונית בלי להתאמץ עבור זה. האיוניק5 הוא פרטנר נהדר לנסיעה פקוקה כזו, אם כבר חייבים.

השילוב של הטרק' החשמלי עם טרק מונע בנזין בעייתי, וזו הפעם השנייה שאני חווה את זה. הקצב מהיר משנוח לי ולטרק', ואיטי מידי עבור החבר עם טרק' הבנזין.

היה מפגש מצוין, עם בשר מהמם. הייתי שמח להשתתף בעלויות בעזרת ביט. אשמח להודעה פרטית בעניין. הבאתי שקית של שניצל מאמא עוף והתביישתי להוציא אותה לאור הרמה הקולינרית שהיתה שם :D

https://imageshack.com/i/pnhkQVSkj

מוטי ג.
27-05-22, 21:30
1. אם חיבור לסתם שקע חד פאזי היה עוזר לך, רק היית צריך לבקש, אין לי עדיין בחנייה הכנה תלת פאזית.
2. אני מדבר בשמי, אבל מניח שמכולם תקבל אותה תשובה, אין צורך בשום תשלום

עצרת לישון בדרך הביתה?

האור האחורי שלך בקושי נראה, אולי זה בגלל הרצועה שיש שם או פשוט חלש

חנן-ג'יפולוג
27-05-22, 22:06
שאלתי את בועז לגבי הטעינה,אבל לא מצאתי לנכון ללחוץ על זה. טעינה חד פאזית של ארבע שעות היתה מוסיפה עוד כ15 אחוז. מספיק בשביל להרגיש נוח יותר. בכל מקרה, תודה.

לגבי האור, גם וגם. גם הוא חלש מלכתחילה וגם הרצועה מסתירה. חריג שאני נוסע בחושך אז זה לא קריטי. במקור גם התאורה הקדמית מביישת. תאורת האיצטדיונים שראית היא תוספת שלי.

לא ישנתי בדרך אבל עצרתי פעמיים שלוש למתיחת איברים.

מוטי ג.
27-05-22, 22:42
אז בפעם הבאה....תרגיש חופשי.
אם זה היה עוזר יש לי עמדת טעינה מימי בטר פלייס, מיצג מוזיאוני [emoji6]

איציק - 4X6ZH
28-05-22, 08:58
תכלס
למי שיש 4 מיצי בדרך כלל יש 8 ציצי ....אבל מה לעשות אין חלב

מה שעד אתמול היתה נסיעה על הדרך 300 ק"מ סתם טיול
הפך להיות מסע שמחייב חישובים של מהנדס מתחיל

צר לי כל כמה שאני מנסה להיות פתוח לחידושים
התעלול הזה של רכב חשמלי / הברידי / עם טעינה / תלת פאזית / חיבור פרטי/ חניה ציבורית
תעזבו אותי בשקט אני נשאר עם היילקס החדש שעושה 13 ק"מ לליטר
שזה כ 1000 ק"מ על מיכל סולר

איציק

חנן-ג'יפולוג
28-05-22, 10:07
זה פשוט לא נכון. אלו דיבורים של מי שלא מכיר את זה מנסיון אישי.
נסיעות של 300 ק"מ לא דורשות כל מחשבה. למעשה דורשות פחות מחשבה והרבה פחות זמן מתדלוקים. אתה מתחיל כל יום עם סוללה מלאה. בחלק מהמקרים, כמו שלי, אתה גם יוצא מהעבודה עם סוללה מלאה.
וכן, יש נסיעות, נדירות יותר או פחות, כל אחד וצרכיו האישיים, שדורשות קצת מעבר. אם זה עקב מרחק גבוה יותר מ400ק"מ או כמו כאן עקב גרירה. לי זה שווה. חסכון של 2500ש"ח בחודש ונסיעה ברכב אדיר. אני מבין שיש כאלה שזה לא שווה להם או שסתם חוששים. לגיטימי.

חנן-ג'יפולוג
28-05-22, 10:18
אז בפעם הבאה....תרגיש חופשי.
אם זה היה עוזר יש לי עמדת טעינה מימי בטר פלייס, מיצג מוזיאוני [emoji6]

תודה. לגבי העמדה של בטר פלייס, אין לי מושג, אבל אם יש שקע תלת פאזי במרחק של 20 מטרים מהרכב, יש לי אפשרות לטעון.

בכל מקרה, בפעם הבאה אני אשתדל לצאת מהעבודה בהרצליה טעון מלא ולא מהבית, ולצאת לפני הפקקים. זוועת עולם הפקקים האלו. בתפעול כזה אין כלל צורך בטעינה.

מוטי ג.
28-05-22, 10:25
חמישי בערב כביש 6 צפונה =אסון,לגמרי!
לגבי הכנה תלת פאזית, יש לי כוונה כזו, יש הכנה להכנה בחנייה - הקו חשמל מהפילר השכונתי מתחבר לבית בקופסת חיבור בחנייה, ושם אפשר לפצל לעמדת טעינה ולהמשיך לתוך הבית לארון הביתי פשוט לא מימשתי את זה עדיין.
אבל זה בהחלט בתכנון.

מוטי ג.
28-05-22, 10:30
אה... וה charge spot של בטר פלייס מחוברת חד פאזי אצל ההורים, זה סתם קוריוז

מיכה100
28-05-22, 16:01
בדרך הלוך היו פקקים מהגיהנום, מה שיצר נסיעה חסכונית בלי להתאמץ עבור זה. האיוניק5 הוא פרטנר נהדר לנסיעה פקוקה כזו, אם כבר חייבים.

+1
נאלצתי השבוע לנסוע לתל אביב מספר פעמים, ודווקא לפינה הבעייתית של גבול יפו ת"א על הים (אחהצ מסויים הקילומטר וחצי האחרונים לקחו לי 35 דקות :mad:).
די מהר החרמתי לאישה את האיוניק ונסעתי איתו. היאוש בסמטאות דרום ת"א הרבה יותר נוח בפרייבט חשמלי (יחסית לדיסקו 4).
גם הידיעה שאין שם מקדימה טורבו דיזל אימתני שטוחן לעצמו את הדעת ומרעיל את שכני לפקק רק כדי לנסוע 2 קמ"ש על אספלט, איכשהו עושה למהנדס שבי טוב. רכב חשמלי צורך רק את האנרגיה שהוא באמת צריך, ביעילות מופתית.

raanan
28-05-22, 16:36
בדרך הלוך היו פקקים מהגיהנום, מה שיצר נסיעה חסכונית בלי להתאמץ עבור זה. האיוניק5 הוא פרטנר נהדר לנסיעה פקוקה כזו, אם כבר חייבים.
במה שונה (נהדר) איוניק 5 בפקקים לעומת ליסינג אוטומטי עם דלק חופשי ?

נדב42
28-05-22, 18:41
חמישי בערב כביש 6 צפונה =אסון,לגמרי!

כביש החוף לא יותר טוב [emoji1751]

nir.samo
28-05-22, 20:02
חנן האוטו יודע לתת טווח שמתחשב בנגרר?

איל מ
28-05-22, 22:00
תכלס
למי שיש 4 מיצי בדרך כלל יש 8 ציצי ....אבל מה לעשות אין חלב

מה שעד אתמול היתה נסיעה על הדרך 300 ק"מ סתם טיול
הפך להיות מסע שמחייב חישובים של מהנדס מתחיל

צר לי כל כמה שאני מנסה להיות פתוח לחידושים
התעלול הזה של רכב חשמלי / הברידי / עם טעינה / תלת פאזית / חיבור פרטי/ חניה ציבורית
תעזבו אותי בשקט אני נשאר עם היילקס החדש שעושה 13 ק"מ לליטר
שזה כ 1000 ק"מ על מיכל סולר

איציק

בימינו, כשכל תדלוק הופך לסיור מקדים איפה התחנה ששוחטת הכי פחות בסולר, ולפני זה לנסוע להוציא מזומן (מיכל של 96 ליטר זה הרבה מזומן) כי במזומן זול משמעותית,
אז גם לנסוע "סתם לתדלק" הפך למבצע צבאי.

- - - Updated - - -

סתם לדוגמה,מאז עליית המחירים, התחנה הקבועה שלי הפכה ללא משתלמת. ההבדל בין התחנות באיזור מגיע גם לשני שקלים לליטר.

assafy
28-05-22, 22:57
בימינו, כשכל תדלוק הופך לסיור מקדים איפה התחנה ששוחטת הכי פחות בסולר, ולפני זה לנסוע להוציא מזומן (מיכל של 96 ליטר זה הרבה מזומן) כי במזומן זול משמעותית,
אז גם לנסוע "סתם לתדלק" הפך למבצע צבאי.

- - - Updated - - -

סתם לדוגמה,מאז עליית המחירים, התחנה הקבועה שלי הפכה ללא משתלמת. ההבדל בין התחנות באיזור מגיע גם לשני שקלים לליטר.כדאי לך לשקול להצטרף להסדר של קבוצת ג'יפולוג בדלקל (או למצוא ספק אחר יותר משתלם).

erezgur
29-05-22, 00:00

אם יוצא לך לעבור ברחוב גיסין פתח תקווה - את תחנת פז שהייתה שם החליפה תחנה מרשת מיקה (סונול) עם מחיר טוב מאד לליטר סולר, זהה באשראי ובמזומן. למיטב זכרוני 7.21 ....

חנן-ג'יפולוג
29-05-22, 00:52
במה שונה (נהדר) איוניק 5 בפקקים לעומת ליסינג אוטומטי עם דלק חופשי ?

זה שההינע הוא חשמלי זה הבונוס, אז הרכב מתנהל טיפה יותר שקט ומונוטוני מבחינת קו ההינע. אין רעש ורעידות מנוע, אין העברות הילוכים. אין שחרור מצמד של גיר רובוטי. גם בקרת שיוט אדפטיבית שכוללת עצירה ותחילת נסיעה עדיין לא שכיחה בכל רכב. זה בקטנה.

בגלל שהוא חשמלי יונדאי השקיעה המון בבידוד רעשים, אז הוי8 של הסקניה לידך פחות מציק. פסי בידוד כפולים בדלתות, שכבות כפולות בחלונות (לא בטוח שקיים בגרסאות הישראליות), צמיגים מדופני ספוגים ועוד ועוד. מעבר לזה מדובר ברכב שנושק קרוב כמעט בכל מובן לרכבי יוקרה, אז להשוות אותו לליסינג אופייני עושה לו חיים קלים, אלא אם כן יש לך רכב בקטגוריה מאוד גבוהה בליסינג.

ולפני שנכנסים לדיון עמוק על זה, מציע להוריד הילוך. הרכב נעים וזהו.

חנן-ג'יפולוג
29-05-22, 00:58
חנן האוטו יודע לתת טווח שמתחשב בנגרר?

לא. הפרמטר הזה של הקילומטראז' הצפוי מגדיר במדויק את המונח: חוכמת הבדיעבד. הוא נותן לך טווח לפי איך שנסעת במאות הקילומטרים האחרונים.
לא רלוונטי כשאתה בפקק של יום ראשון לאחר נסיעות בכבישים הפתוחים של שבת, ולא רלוונטי כשאתה בגרירה לאחר שנסעת חופשי, ולא רלוונטי כשאתה חופשי לאחר נסיעה עם נגרר.
זה די קשקוש.

אני מסתכל על משהו אחר כשמעניין אותי הטווח הצפוי. אני רואה לאחר נסיעה של ככה וככה קילומטרים כמה אחוזים ירדו, ומכאן מסיק כמה נשאר לי באותם תנאים. אני יודע להיות מאוד מדויק, ויכול להחליט שאגיע לעמדה בבית עם עשרה אחוזים בעוד נגיד כ350 ק"מ ולא לפספס יותר מאחוז אחד לכאן או לכאן.

מוטי ג.
29-05-22, 07:15
לא. הפרמטר הזה של הקילומטראז' הצפוי מגדיר במדויק את המונח: חוכמת הבדיעבד. הוא נותן לך טווח לפי איך שנסעת במאות הקילומטרים האחרונים.
.

זה נכון לכל רכב שהיה לי בשנים האחרונות

מיכה100
18-07-22, 15:26
רוב עמדות הטעינה המהירה בישראל הן עם עמדת חניה בניצב. מה שידרוש ברוב המקרים ניתוק הנגרר והגעה עם הרכב לבד לעמדת הטעינה.
מבאס. זה גרם לי להתאמץ על נסיעה חסכונית במיוחד בדרך חזרה כדי לא להידרש לזה.

חנן זה בשבילך (אי שם באירופה הנאורה):
139310

נמרוד
19-07-22, 09:27
זה בשביל שניכם:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220719/bb9c99f17d9daf308d7e08a63f458043.jpg

איל מ
19-07-22, 20:47
אמנם גרירה מסוג אחר אבל....
השבוע נתקלתי באיזה אומלל עם mg שנתקע עם אוטו מת באמצע עיקול מסוכן ללא שדה ראיה, בכביש שגם ככה הוא צר ובעייתי, בעליה וללא שוליים בכלל. לא הייתי עם ה4*4 ולא יכולתי לסייע לו אבל גם אם כן,
האם ניתן לגרור רכב מת שכזה? אפילו אם זה 100 מטר למקום בו אפשר לעצור בבטחה?
מה הנוהל? יש איזה ניוטראל? כפתור קסמים למצב גרירה? או שפשוט גוררים וזהו?

חנן-ג'יפולוג
19-07-22, 21:58
אני לא מכיר את הmg, אבל בגדול, מעבירים לניוטרל. כרגיל.

אם זה רכב שכמעט נגמר לו החשמל, אבל הרכב עדיין עם טיפת חשמל ויכול להיות "מותנע" , ובא לך להיות נחמד אליו. הוא יכול לשלב לדרייב ולבצע טעינה ברגנרציה על חשבון הגרירה שלך.

חנן-ג'יפולוג
21-12-23, 16:01
.
מבאס. VSkj[/IMG]

טעות. טועים. טעינו וכו'... מסתבר שניתן לטעון בלי לנתק את הנגרר.

https://imageshack.com/i/pmZ8LVIBj

מוטי ג.
21-12-23, 16:36
תכין כבל מאריך

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
21-12-23, 17:53
זה כבל ל500 אמפר, מקורר מים. מאמין שלא אמצא כזה בכלבו של הקיבוץ.

-->