PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג פנסים ראשיים של ג'ימני מודל 2015 ל LED

Avi222
29-05-22, 12:59
האם יש קיטים לשדרוג פנסים ראשיים של ג'ימני מודל 2015 לפנסי לד? (שואל אחרי שכבר הרצתי חיפוש בגוגל)

erezgur
29-05-22, 14:27
מה המטרה? הגברת עוצמה או שינוי הגוון?
בדוק היטב מה חוקי ומה לא מסנוור נהגים אחרים.
הרבה פעמים היפה לנורות איכותיות (פיליפס / אוסרם, חפש night breaker או 130% אם אני זוכר נכון) או אפילו ניקוי/ליטוש הפנסים ואולי ניקוי הרפלקטורים יתן תוצאה טובה ללא צורך בהחלפה.

נשלח מהנייד

Avi222
29-05-22, 20:00
מה המטרה? הגברת עוצמה או שינוי הגוון?
בדוק היטב מה חוקי ומה לא מסנוור נהגים אחרים.
הרבה פעמים היפה לנורות איכותיות (פיליפס / אוסרם, חפש night breaker או 130% אם אני זוכר נכון) או אפילו ניקוי/ליטוש הפנסים ואולי ניקוי הרפלקטורים יתן תוצאה טובה ללא צורך בהחלפה.

נשלח מהנייד

לא, אני פשוט מעדיף לד מבחינת עמידות של הנורה.

gmike
29-05-22, 20:14
יש היום לאוסרם גם דגמים של 150% ו200%, בתכלס מדובר על בהירות לא על עוצמה. הנורות האלה מעולות ממש! לי יש סט נורות שעובד ברכב מעל 10 שנים כבר

erezgur
29-05-22, 21:00
לא, אני פשוט מעדיף לד מבחינת עמידות של הנורה.תתפלא, אבל מבחינת עמידות לאורך זמן, כל הפתרונות הזולים של לדים בינוניים ומטה, יחזיקו פחות מנורות איכותיים.
ושוב - בדוק גם את נושא החוקיות ואי סנוור נהגים אחרים בדרך.

נשלח מהנייד

Oren Kipnis
30-05-22, 21:15
נתחיל מהסוף: לא חוקי !

התקינה המחייבת לכלי רכב בארץ היא תקינה אירופית למעט כלי רכב המיובאים מצפון אמריקה (יבוא מסחרי ויבוא אישי).

התקינה לפנס היא לגוף הפנס כולל הנורה, ולכן אתה מחויב להשתמש בנורה מהסוג המקורי איתו הפנס עבר את התקינה.

אמנם יש נורות לרטרופיט שנותנות תוצאה טובה, אולם מעטים היצרנים אשר מבצעים להן בדיקות תקינה (לדוגמא: פיליפס), וגם אז האישור הוא לשימוש שאינו בכביש ציבורי.

zivo
30-05-22, 23:36
תתפלא, אבל מבחינת עמידות לאורך זמן, כל הפתרונות הזולים של לדים בינוניים ומטה, יחזיקו פחות מנורות איכותיים.
ושוב - בדוק גם את נושא החוקיות ואי סנוור נהגים אחרים בדרך.

נשלח מהנייד
ועל סמך מה הקביעה הזו???
יש מספיק סיבות למה לא לעשות את השינוי הזה ( חוקיות, התאמה, כיוונים).
אבל עובדתית, לד תמיד מחזיק טוב יותר ( ועל תשווה לד פושט מול אוזרם יקר).
ולא, אין לאף יצרן הלוגן שנותן 200% לעומת הלוגן סטנדרטי.

וכן, אני כבר שנים עם לד בתאורה הראשית, וכן זה מאיר הרבה יותר טוב מפנס הלוגן חדש.

erezgur
31-05-22, 00:24
אז אני מניח שאצלך מדובר בלדים מאיכות טובה.
כמו שכתבתי, לדים באיכות נמוכה לא יחזיקו יותר זמן מנורות הלוגן איכותיות

נשלח מהנייד

סולי
31-05-22, 08:59
מהסוף להתחלה,
יש נורות הלוגן שיתנו output כמעטכפול מהלוגן.
כשמשווים הלוגן שנותן בפועל 800לומנס לאוסרם night breaker שמגיע ל1300לומנס... אז זה שיפור מספיק קרוב.
יש גם הלוגן 100וואט במקום ה55וואט... וכמובן שלכל השלכות אחרות על מערכת החשמל עקב הצריכה הגבוהה.

לד באיכות נמוכה כנראה יתפגר מהר מהלוגן פרימיטיבי.

וכן יש נורות לד שמתאימות לבית נורה שנועד להלוגן במקור, חוקיות (במדינות מסויימות) מיצרנים איכותיים שעומדים בכל התקנים הנדרשים.

לדעתי ההסתכלות על עוצמה בלבד זו ראייה צרה ... נושא פיזור האלומה ואחידות שלה ללא חלקים חשוכים/כהים (לדים לא איכותיים בתוך רפלקטור לא משיגים פיזור ברמה של הלוגן) ומיקוד האלומה וגם קו החיתוך של האור שמונע סינוור הם חלק חשוב מהעניין לא פחות מעוצמה התאורה.

אם מתעקשים ההמלצה שלי תלך לאוסרם,
יש להם נורות לד חוקיות לכביש.

ואם לא מתעקשים אמליץ לשבת על הגדר עוד קצת... התחום מתפתח מהר ומאמין שלא יעבור זמן רב ונראה נורות כאלו.. עם מיקוד ופיזור כנדרש ... עוצמה גבוהה... וחשוב לנו מאוד הג'יפים ללא חלקים נעים (מאוורר).

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

zivo
31-05-22, 10:56
לא מבין ביטוי כמו "יש להם לד חוקי לכביש".
הטענה של אי חוקיות \ בעיתיות של החלפת הלוגן ללד, היא עצם השינוי ( ולא איכותו).
אין דבר כזה חוקי לכביש.
יש מה שהיצרן הגדיר והיבואן העביר ברישוי של הרכב למכירה בארץ.

סולי
31-05-22, 11:11
רגע, סליחה.. הייתי צריך לדייק.

נורות שהיצרן שלהן מצהיר שהן חוקיות לשימוש בכביש... (לא הרשויות בארץ)

לאוסרם יש נורות שהם מגדירים במפרט שלהם שהם לא לשימוש בכביש.
https://www.osram.com/ecat/LEDriving%20XTR-LED%20high%20and%20low%20beam%20lamps-Car%20lighting-Automotive/com/en/GPS01_3573844/#downloads

ויש כבר כאלו, night breaker led.
https://www.osram.com/ecat/NIGHT%20BREAKER%20H4-LED-LED%20lamps%20(street-legal)-Car%20lighting-Automotive/com/en/GPS01_3695161/ZMP_4063288/

אגב ... אפשר לראות שהמפרטים של כולם מצהירים על איזור ה1000לומנס+/-..

וגם ההלוגן שלהם נבחנו עם תוצאות דומות.. מה שממחיש שלתוצאה של תאורה טובה יותר בלילה לא צריך רק עוצמה... ויש משמעות קריטית לפיזור ולמיקוד.

נ.ב להחליף זוג נורות.. זה לא להתמודד עם פגושים והגבהה....

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Oren Kipnis
31-05-22, 22:59
וכן יש נורות לד שמתאימות לבית נורה שנועד להלוגן במקור, חוקיות (במדינות מסויימות) מיצרנים איכותיים שעומדים בכל התקנים הנדרשים.

המדינות המערביות היחידות בהן החלפת נורת הלוגן ללד הן ארצות הברית וקנדה.

-->