PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה bz4x - טעינה חד פאזית.

חנן-ג'יפולוג
13-06-22, 17:24
אם מישהו מתעניין ברכב הזה, שישים לב טוב טוב לנתון שבכותרת, שיבדוק מהי תשתית החשמל שיש לו בבית, מה היכולת שלו לשקף את התשתית לכיוון החנייה, אם היא ניתנת להגדלה כך שתתמוך ב32 אמפר, בלי להשאיר את הבית בעלטה, והאם הנתון הזה מתאים לצריכת האנרגיה בנסועה היומית שאופיינית לו, ולכמות השעות היומית האופיינית שהרכב פנוי לעמוד ליד עמדת הטעינה.

יש לי תחושה שרוב ככל 1000 המאושרים שהזמינו את הרכב, ללא ממש ירד לעומק הנקודה הזו.
אפילו הסיניות כבר עברו לתלת פאזי.

חנן-ג'יפולוג
30-06-22, 20:19
מסתבר שגם טעינת הdc עלובה, אפילו בהשוואה לרכבים שעולים חצי מהbz4x.

https://www.google.com/amp/s/www.motortrend.com/news/2023-toyota-bz4x-charging-speed-cold-temperature/amp/

asafk
01-07-22, 12:52
זה לא רע.
בשביל קלאב קאר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
30-08-23, 17:48
https://imageshack.com/i/pnLuqQdBj

איל מ
30-08-23, 21:35
לגבי הטענה של טעינה חד פאזית.
אינני מכיר את הנפשות, אך אין להם לבוא בטענות אלא אל עצמם בלבד. בראשי מצטיירת תמונה של אנשים שרצים בעיוורון מוחלט להוציא את מיטב כספם (וזה חת'כת מיטב) על טרנד, בלי לבדוק אפילו שניה את המשמעות, ובעודם מסתנוורים מנצנוצי שני החישוקים האליפטיים שהם בבחינת חותמת "זה טוב".
יתכן ואני טועה, ואם כך סליחה ומחילה.
הבעיה של מוטות האורך, אכן בעיה, ואני גם מניח שתיפטר.

חנן-ג'יפולוג
30-08-23, 22:04
אנשים טעו בעניין החד פאזי גם במותגים אחרים. לגיטימי? לא לגיטימי? התרגלנו למציאות שבה כל המכוניות מספקות לבעליהן מציאות חיים שהיא לכל הפחות סבירה. החשמליות הגיעו והדבר הזה השתנה. אם לא בחרת נכון אתה עלול למצוא את עצמך עם רכב שהוא ממש לא שמיש. כמות האנשים שטועים בבחירה עצומה. זה לא רק החד פאזי. זו קיבולת סוללה. הספק טעינה בdc ועוד.

היבואנים? ממש לא חפים מפשע. התרעתי כאן כמה פעמים שהצגת הרכבים החד פאזיים כאילו הם יכולים להיטען בעשר שעות, בברושורים ובאולמות התצוגה זה על גבול התרמית. מעטים הבתים בישראל שיכולים לתמוך בזרם כזה, ולכן זמן הטעינה בפועל יהיה לכל הפחות 20 שעות לסוללה מלאה.

אגב, זה לא אומר שאין אנשים שחד פאזי כן מתאים להם. זה תלוי בנסועה ובזמן הממוצע שהרכב נמצא ליד המטען מדי יום. רוב האנשים לא צורכים סוללה מלאה כל יום, ורובם גם מחנים את הרכב ליד העמדה מעל 12 שעות ביום.

לעיתונאים יש גם יד במחדל. מעטים אם בכלל התריעו בכתבות על האופציה של הרכבים האלה להיות בלתי שמישים לבעליהן. אפילו עיתונאים שכל כתבה שלהם על רכב חשמלי מלאה בשטנה הזויה לא ידעו להצביע במדויק, או בכלל, על הבעייה הפוטנציאלית. לעומת זאת, על "קווי העיצוב הזורם, איכות הבנייה ותחושת האיכות במגע ומשקל ההגה" הם ידעו לז..ן את המוח למכביר.

asafk
30-08-23, 22:17
אני אוסיף עוד משהו.
גם הצרכן הישראלי הכי טמבל חסר מודעות או הבנה - כשהיה נכנס לחנות וקונה מכונית חדשה - לא היה יכול ליפול יותר מדי. בגדול.... כל המכוניות טובות. הבחירה היא בעיקר עניין של סגנון.
אבל באמת בבחירה של אוטו חשמל אפשר ליפול. הטיוטה הזומעם ביצועי טעינה - טווח של קלנועית, זה לא רכב משפחתי סביר כמו שאפשר לטעות לחשוב כשמסתכלים עליו או נוסעים בו או קוראים את הפרסומת שלו או את התוכן השיווקי במסווה של 'וולוג' ביוטיוב

אסף.

מיכה100
03-09-23, 16:37
תכלס אולי יש פה הזדמנות לקנות חשמלי כמעט חדש במחיר ריצפה, אם הנסועה היומית שלך קטנה יחסית וצפויה (זוג מבוגר נניח), ואם אתה מתכוון להחזיק בו כמה שנים טובות בידיעה שהוא ימכר בסוף במחיר קטסטרופלי.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

oferc
04-09-23, 14:01
תכלס אולי יש פה הזדמנות לקנות חשמלי כמעט חדש במחיר ריצפה, אם הנסועה היומית שלך קטנה יחסית וצפויה (זוג מבוגר נניח), ואם אתה מתכוון להחזיק בו כמה שנים טובות בידיעה שהוא ימכר בסוף במחיר קטסטרופלי.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

מה זה מחיר רצפה ? הרכב נקנה ב250 אלף, כמה אתה חושב שיורידו מהמחיר.
אנשים פשוט יתקעו איתם , כי ההפסד יהיה לא כדאי, מסכנים.

יוני5
04-09-23, 16:05
בעניין הזה אני עם חנן,

לא ניתן לצפות מאיש מכירות, שתפקידו למכור כמה שיותר רכבים, לעמוד ולשכנע לקוחות פוטנציאלים שהרכב אצל המתחרים שימושי / טוב יותר.

סיפור הבהרת הטעינה, הטווחים, אפשרויות וכיו"ב - זו בדיוק המשימה של עיתונות הרכב.

כמו שלקוחות הגיעו לקנות רכבים (כמו הרבה מוצרים אחרים) עד היום, כשהם מצויידים ברשימת הדרישות וההעדפות שלהם + הנתונים הרלוונטים עבורם (תקציב ראשוני וכמה אני מסוגל לממן חודשית),

אין ספק שהיום צריך לחנך את הלקוחות הפוטנציאלים של הרכבים החדשים שהם צריכים להגיע לאולם המכירה, כשהם יודעים מה טווח הנסיעה שהם רוצים, אפשרויות התשתית והטעינה שלהם: בבית ובעבודה וכיו"ב,

אחרת הם עלולים לחוות מפח נפש ממגבלות השימוש + ירידת ערך כשהאמת תתגלה (שזה גם מפח נפש וגם פגיעה באגו :rolleyes:)

ומישהו - עיתונאי הרכב - צריכים להוסיף לנושאים הרגילים שהם מתארים רכבים כמו נוחות, עיצוב, ביצועים וכו', גם טבלה קטנה עם נתונים הרלוונטים לרכב חשמלי והמשמעויות שלהם: טווח נסיעה אמיתי, זמן טעינה חד פאזי 16A, זמן טעינה תךת פאזי 32A וכו

בברכה,
יוני5

איל מ
04-09-23, 18:29
לא מבין על מה הבכי ומה הטענה על הסתרת מידע.
בחיפוש קצר בגוגל על האוטו מ2022, יש כתבות עם כל הנתונים.

נמרוד
05-09-23, 10:34
חכמינו אמרו: "לכל דלי יש סמרטוט".
יש מספיק משקי בית שכן יכולים להנות מרכב עם טעינה חד פאזית.

מי שקנה את הרכב הזה לנסיעה יומיומית של 400 קילומטר - טעה, ויאלץ למכור בהפסד של כמה עשרות אלפים. לא מרגש את מי שקנה פעם מכונית צרפתית.

יואב פולס
23-09-23, 18:00
מזה כמה חודשים ה BZ4X עם טעינה תלת פאזית.

נמרוד
23-09-23, 19:27
מזה כמה חודשים ה BZ4X עם טעינה תלת פאזית.חוץ מאלו שעם טעינה חד פאזית [emoji1]

איל מ
23-09-23, 19:30
זה חלק מהטענות של המתלוננים. שהרכבים החדשים עוד יותר מפילים להם את המחירון, וש"אם היינו יודעים שאמור לצאת דגם חדש..בלה בלה בלה".
עכשיו שלא תבינו, אני מבין שהמצוקה שלהם אמיתית, פשוט חושב שאם זה היה אני, הייתי אומר "וואלה, יצאתי טמבל" ועושה חשבון נפש עם עצמי,
ולא הולך להאשים את כל העולם ואשתו.

oferc
26-09-23, 10:54
זה חלק מהטענות של המתלוננים. שהרכבים החדשים עוד יותר מפילים להם את המחירון, וש"אם היינו יודעים שאמור לצאת דגם חדש..בלה בלה בלה".
עכשיו שלא תבינו, אני מבין שהמצוקה שלהם אמיתית, פשוט חושב שאם זה היה אני, הייתי אומר "וואלה, יצאתי טמבל" ועושה חשבון נפש עם עצמי,
ולא הולך להאשים את כל העולם ואשתו.

זו טעות לחשוב כך , רימו אותם , הסתירו מהם מידע , הם סמכו על יצרן מבוסס וידוע עם מוניטין מס 1 בשוק.

לא כל רוכש של רכב חשמלי עבר קורס בחשמל ומבין מה לשאול, הצרכן הממוצע לא מבין איך להעריך את הפרמטרים החשמליים , רובנו מבינים סמ"ק מנוע, צריכת דלק , ומותגים .
הכל התערבב לנו ופתאום יש KW , מושג מאד בעייתי לרוב האנשים.

נמרוד
27-09-23, 19:05
זו טעות לחשוב כך , רימו אותם , הסתירו מהם מידע , הם סמכו על יצרן מבוסס וידוע עם מוניטין מס 1 בשוק.

לא כל רוכש של רכב חשמלי עבר קורס בחשמל ומבין מה לשאול, הצרכן הממוצע לא מבין איך להעריך את הפרמטרים החשמליים , רובנו מבינים סמ"ק מנוע, צריכת דלק , ומותגים .
הכל התערבב לנו ופתאום יש KW , מושג מאד בעייתי לרוב האנשים.

כל המידע הטכני, כמו היות הדגם בעל יכולת טעינה מוגבלת, היה ידוע וכתוב, גם בפרוספקט של הרכב, במפרט הטכני, גם ברחבי האינטרנט. לא רואה איך אפשר להוכיח בבית משפט אחרת, כל טענה על רמיה או הסתרת מידע לא תחזיק מים.

סוחר רכב מוכר את מה שיש לו למכור, אחרת לא היתה לו עבודה. זה מה שאנשי מכירות עושים בכל תחום. תמיד יש סחורה פחות טובה, ומישהו קונה גם אותה. גם לטויוטה מותר למכור סחורה חרא, למה, ללנדרובר יש מונופול?

איל מ
27-09-23, 19:08
יצרן מבוסס וידוע עם מוניטין מס 1 בשוק.

.

צחקתי בקול.

*מה גם שהטענות שלהם הן כלפי היבואן.

asafk
27-09-23, 19:33
אני חולק על הקביעה שכל המידע זמין רק צריך לקרוא.
בסוף יש משווק שמציג את המוצר באופן כללי בתור מוצר שאמור לעשות משהו - בלי להיכנס לפרטים. למשל להיות מתאים בתור מכונית משפחתית. ההצגה המילולית מלווה בהצגה ויזואלית בדרך כלל והיא כבר מדגימה מה הרכב הזה אמור להיות עבור מי שירכוש אותו. למשל - לשמש לנסיעה משפחתית מחוץ לעיר.
הדגם הזה לא מוצג מכונית עירונית כמו למשל פיאט 500 החשמלית. היא מוצגת ביושר כמכונית עירונית, לא מנסה להיראות כאילו היא רכב משפחתי לנסיעות ארוכות.
הקונה הרגיל הוא בור וזה בסדר. המשווקים מנצלים את זה כדי למכור חלומות וגם זה בסדר. אבל המקרה שבו הפער בין המצגת של suv משפחתי לבין מכונית שבקושי יכולה לשמש כמכונית עירונית הוא גדול מדי וזה נקרא מצג שווא.

אסף.

oferc
27-09-23, 20:45
כל המידע הטכני, כמו היות הדגם בעל יכולת טעינה מוגבלת, היה ידוע וכתוב, גם בפרוספקט של הרכב, במפרט הטכני, גם ברחבי האינטרנט. לא רואה איך אפשר להוכיח בבית משפט אחרת, כל טענה על רמיה או הסתרת מידע לא תחזיק מים.

סוחר רכב מוכר את מה שיש לו למכור, אחרת לא היתה לו עבודה. זה מה שאנשי מכירות עושים בכל תחום. תמיד יש סחורה פחות טובה, ומישהו קונה גם אותה. גם לטויוטה מותר למכור סחורה חרא, למה, ללנדרובר יש מונופול?

מצטער , לא מסכים איתך , זו רמאות במלא מובן המילה ,רכב ב260 אלף שקל לא שימושי ?
אתה גם מצדיק את הרמאות של אנשי המכירות , אז לפי מה שאתה רושם , ככל שאיש מכירות יותר רמאי הוא יותר מקצועי ? מה זה שוק , שמסתירים את התותים הרקובים למטה ?

מי שדחפו לו את הרכב הזה במחיר מופקע הפסיד עשרות אלפי שקלים בקילומטר הראשון, הם יתקעו עם הרכב הזה כי הוא לא שווה 260 אלף וגם לא 200 אלף כיד שניה.
בסופו של דבר זה יפגע גם ביבואן, אני לא בטוח שהיבואן ירצה לעבור משפט תקשורתי וכואב על רמאות והסתרת מידע.
יש מצב שיתנו להם הצעה לטרייד שווה , ואת המכוניות האלו ימכרו במחירים נמוכים.

חנן-ג'יפולוג
27-09-23, 21:17
כל המידע הטכני, כמו היות הדגם בעל יכולת טעינה מוגבלת, היה ידוע וכתוב, גם בפרוספקט של הרכב, במפרט הטכני, גם ברחבי האינטרנט?

לא בדיוק. רשום בברושור שהטעינה היא של 7kw ושהסוללה תטען מאפס למאה ב10 שעות. לכאורה לא פער אדיר מול הסטנדרט התלת פאזי שהוא 7 שעות ו11kw.
"רק" לא רשמו שבית סטנדרטי בישראל לא תומך בזה.

אם זה לגיטימי אז יכלו לרשום גם טעינה בבית בחצי שעה. רק לא לציין שאתה צריך תשתית של 150kw בבית, ואתה צריך לקנות עמדת טעינה dc בחצי מיליון ש"ח.

אני לא בטוח ששופט יקנה את מה שרשמת. אני בטח לא קונה.

-->