PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישה ראשונה, המון התלבטויות

Sherlock
18-06-22, 23:03
1. תקציב - 120-130
2. גודל / קיבולת הרכב - זוג+1

3. נסועה שנתית ותחזוקה:נסיעות שוטפות לעבודה, כ45 ק״מ לכל כיוון

4. אופי השימוש והטיולים:
האמת שחדש בזה לחלוטין, בעבר הרחוק טיילתי עם חברי שהיו ״ג׳יפאים״ לכל מיני מסלולים ובהחלט אוהב את התחום.
אך לעולם לא חוויתי על בשרי.
אין ספק שאשמח לעשות טיולים בין אם זה קלים או בינוניים כמשפחה.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. אוטומט בלבד
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות?

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

חשוב שהרכב יהיה מרווח, רצוי כמה שפחות תקלות שמצריכות הוצאות לא פוסקות
המוח כבר לא יודע על מה להסתכל, חשבתי על XV Crosstrek ואז התחלתי להסתכל על לנד קרוזר קצר שנת 2006-2008

כן חשוב שזה יהיה רכב שיחזיק, לא מחפש להחליף כל כמה שנים

תודה!

erezgur
19-06-22, 09:12
ברוך הבא,
דילגת על כל השאלות שהתשובות עליהן היו עוזרות לנו להבין את רמת העבירות הנדרשת, אני מניח שעשית זאת כי אין לך תשובות, אז גם הייעוץ יהיה מאד כוללני...
ההמלצה הקבועה והטובה עבור זוג הטענה גימני - רכב שטח שמאפשר נסיעה בכל המסלולים, עלויות אחזקה סהירות, סחירות גבוהה ועוד. אבל הוא לא מאד מרווח ופחות מתאים למי שנוסע 100 קמ בעיון בכבישים בינעירוניים.
יש הבדל ענק בין xv ללנדקרוזר. תצטרך לחשוב ולהוסיף עוד מידע כדי שנוכל לכוון טוב יותר.
אם אתה מתכוון לטיולים בשבילים נוחים, דרכי עפר ואתגרים קלים - הסובארו עשוי להתאים. אם אתה מכוון לרמת עבירות, קושי, גדולים יותר אז צריך לחשוב על רכב אחר.

נשלח מהנייד

Sherlock
19-06-22, 10:49
ברוך הבא,
דילגת על כל השאלות שהתשובות עליהן היו עוזרות לנו להבין את רמת העבירות הנדרשת, אני מניח שעשית זאת כי אין לך תשובות, אז גם הייעוץ יהיה מאד כוללני...
ההמלצה הקבועה והטובה עבור זוג הטענה גימני - רכב שטח שמאפשר נסיעה בכל המסלולים, עלויות אחזקה סהירות, סחירות גבוהה ועוד. אבל הוא לא מאד מרווח ופחות מתאים למי שנוסע 100 קמ בעיון בכבישים בינעירוניים.
יש הבדל ענק בין xv ללנדקרוזר. תצטרך לחשוב ולהוסיף עוד מידע כדי שנוכל לכוון טוב יותר.
אם אתה מתכוון לטיולים בשבילים נוחים, דרכי עפר ואתגרים קלים - הסובארו עשוי להתאים. אם אתה מכוון לרמת עבירות, קושי, גדולים יותר אז צריך לחשוב על רכב אחר.

נשלח מהנייד

אני יכול לענות בכנות שאני לא יודע.
ג׳ימני חד משמעי לא מתאים, גם מבחינת מקום וגם מבחינת הנסיעה היומיומית. נסיעה ארוכה ולסחוב אותה עם ג׳ימני זה עינוי מוחלט
לכן חיפשתי משהו קצת יותר חזק אך גם באותה מידה לא מוגזם כמו איזה גרנד צ׳ירוקי
אנחנו מחפשים משהו לדעתי שהוא בעיקר לשבילים מסודרים ולעבירות קלילות, בטוח שהתיאבון יגבר עם הנסיעה, אז אולי משהו שיש לו מעט מעט יכולת לדברים פשוטים.

האם ג׳יפ קומפאס נחשב למשהו מוצלח?
והאם לנד קרוזר מתבגר זה השקעה משתלמת? לא רוצה להיכנס להוצאות אין סופיות בטיפולים

תודה רבה על העזרה!

tom1105
19-06-22, 10:59
איזה רכבים יש לחברים הגיפאיים שלך?
אתה מתכנן לטייל איתם או שנפרדו דרככם?

Sent from my SM-S901E using Tapatalk

Sherlock
19-06-22, 11:32
איזה רכבים יש לחברים הגיפאיים שלך?
אתה מתכנן לטייל איתם או שנפרדו דרככם?

נפרדו לגמרי.. כרגע נטייל כמשפחה ולאט לאט נשתייך :)

tom1105
19-06-22, 11:36
זוכר מסלולים שעשית ותרצה לחזור אליהם? זה ייתן כיוון...

erezgur
19-06-22, 13:21
האם ג׳יפ קומפאס נחשב למשהו מוצלח?
והאם לנד קרוזר מתבגר זה השקעה משתלמת? לא רוצה להיכנס להוצאות אין סופיות בטיפולים

לגבי הקומפאס - הניסוי הכי עדין שאני יכול לענות לך - בתי חיפוש כאן בפורום, נסה למשל לחפש קומפוסט... (רמז - לא. אני לא יודע לומר מנסיון אישי רק ממה שנרשם כאן בעבר. לא ראיתי אף פעם רכב כזה בשטח).

לגבי לנדקרוזר - אם אתה מחפש השקעה משתלמת, אז אולי כן, אבל אני רחוק מלהיות מומחה השקעות. זה משהו דומה לגמרי מבחינת יכולות השטח, מחיר שוק גבוה יחסית שאלה ירידה בשנתון. תא מטען קטן יחסית. אם זה הכיוון, בדוק פאג'רו קצר - יהיה נח יותר בכביש ותוכל לעלות מעט בשנתון. בשטח יהיה נחות לעומת הלנדקרוזר.

דרך אגב, התקציב שלך אולי יאפשר ג'ימני 2019, הדגמים החדשים. הוא אמנם עדיין ג'ימני, אבל עבר שיפורים משמעותיים בנסיעת הכביש שלו ואני לא בטוח שמה שרשמת עליו (זה מידיעה אישית?) עדיין נכון - תוכל לקבל רכב חדש יחסית עם יכולות שטח גבוהות מאד ועלויות סבירות באחזקה.

נשלח מהנייד

ש01
19-06-22, 16:24
כתבת זוג + 1
אני יכול לנחש שתינוק/זאטוט?
אם כן, יש סבירות שיצטרף אליו צאצא נוסף בשלב כזה או אחר?

קח בחשבון ש:
א. לנדקרוזר קצר, כמו גם כל רכב 2 דלתות - נושא הזאטוט מאחור זה די סיוט בכל כניסה ויציאה.
ב. תא המטען פצפון
ג. ואם אתם מאלה שנוהגים (חייב להוסיף - משום מה) לשבת ליד הזאטוט מאחור, הרי שהסיוט כפול ומכופל.

לכן, לדעתי, מרגע שאינכם עוד זוג צעיר + כלב (או פנסיונרים), 2 דלתות זה כבר לא...

מה דעתך על גראנד ויטרה? או אולי דאסטר?
ואולי הXV יהיה מספק - תגדיר איזו רמת מסלולים אתה מתכנן (בהתיחס למסלולים שעשית בעבר עם החברים)

sgill
19-06-22, 21:48
ממעט הפרטים שמסרת, התקציב שלך לא מספיק לג'ימני החדש והרבה מעבר לג'ימני הקודם. מה גם שהקודם בוודאות לא מתאים לזוג+1+תוכניות לעתיד. והחדש הוא גבולי.

100 קילומטר נסועה ליום זה 30 אלף בשנה עוד לפני טיולים, זה לא מעט ולכן חשוב שהרכב יהיה נוח לנסיעות אבל גם חסכוני לכיס.

כשמחברים את נתוני התקציב, לרכב 4 דלתות נוח עם יכולות שטח אתה מגיע ללנדקרוזר בן 10 ויותר, פג'ארו בן 8 ויותר, ליברטי מהדגם המרובע 2009 ומעלה אבל ששותה דלק.

בקיצור, איך שאני לא מערבב את זה, תצטרך לחפש רכב עם, או להסב רכב לגז. (או להפריד רשויות). אחרת נשארת עם דיזלים ישנים.

כדי לאפשר גם עבירות וגם נוחות ולא לשלם בדלק, אני הייתי שוקל WK מוסב לגז. אולי WK2. חזק, נוח, יחסית עביר (לא אקסטרים) ועל גז יעלה פחות האחזקה.

אופציה נוספת היא טנדר משנים יחסית מתקדמות. האישה תסכים?

אני לא מאלה שמציעים פורסטר או XV. אלא למי שכותב בפירוש: "שבילים לבנים בלבד, לא אוהב שטח קשה, לא אוהב טילטולים וכל החברים שמטילים איתי הם עם פורסטר/XV". כל השאר מהר מאוד יחפשו להחליף למשהו יותר מתאים לשטח.

geva dover
19-06-22, 22:29
אני מכיר חבר אתר שמוכר פה טנדר בתקציב שלך ועוד ישאר לך כסף בצד.

אבל ברצינות, תשקול אולי טנדרים, זה לא מה שהיה פעם ויש לך תא מטען אינסופי.
בדכ תקבל שנתונים גבוהים יותר ביחס לתקציב

-->