PDA

צפייה בגרסה מלאה : חברות חילוץ מהשטח

אבי 2006
26-06-22, 17:14
ישנם מספר גורמים שמפרסמים את עצמם בגוגל, כנותני שירותי חילוץ מהשטח 24/7 בכל הארץ.
האם מישהו מכיר או ניסה בפועל להשתמש בהם? מחירים? אני מעוניין בהמלצות כדי להכניס לאנשי הקשר במקרה שאזדקק. תודה

erezgur
26-06-22, 17:26
בנושא לעלות מהשטח, יש כמובן שתי קבוצות חילוץ כאן אצלנו...
האחת הינה קבוצה גדולה שקטה עם כללים ברורים וקשיחים והשנייה פתוחה וגמישה יותר. אם לא עשית זאת עדיין - הרשם לפחות לאחת מהן. https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/121942-%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A5-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%99-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92
כדי להרשם לקבוצה הפתוחה שלח הודעה לדרור או גיא.

נשלח מהנייד

אמיר.ב.ט
26-06-22, 17:32
יש את השרות של ידידים, השרות ניתן בחינם במהלך השבוע מצאת השבת עד שישי, כניסת השבת.
רמת המקצוענות היא בהתאם למתנדב שלוקח את הקריאה והניסיון שהוא מביא עימו.
יש הדרכות מסודרות ומשתמשים בציוד תיקני (זאת הבקשה).
השרות ניתן בכל הארץ.
גילוי נאות - אני אחד התנדבים באזור הדרום ויצאתי לחילוצים פה ושם.

hadtomer
26-06-22, 18:23
ישנם מספר גורמים שמפרסמים את עצמם בגוגל, כנותני שירותי חילוץ מהשטח 24/7 בכל הארץ.
האם מישהו מכיר או ניסה בפועל להשתמש בהם? מחירים? אני מעוניין בהמלצות כדי להכניס לאנשי הקשר במקרה שאזדקק. תודה
איני מזלזל באנשי המקצוע- אך כאשר האנשים הטובים של ידידים, תופעת טבע וג'יפולוג מבצעים חילוצים בתמורה למילה טובה וכוס קפה, חילוץ בתשלום נראה פחות אטרקטיבי.

asafk
26-06-22, 18:46
חילוץ בתשלום במקרים מסויימים הוא הדרך הנכונה.
יקר יותר מ'חינם'. לפעמים הביטוח מכסה לפעמים לא.
אבל יש סיטואציות קשות (מי אמר איתי איבד גלגל בנחל ערוגות) שלא הייתי סומך על מתנדבים מסורים ורציניים ככל שיהיו. במיוחד כשיש סכנה לנזק ממשי כתוצאה מהחיל ץ.
אני מזמין את שלומי חבר האתר להרחיב על השירות שהוא מספק אם הוא מעוניין.

וכל זה - כמובן רק לאחר שאנחנו חוזרים ומדגישים שברובם המוחלט של המקרים אחת מקבוצות החילוץ של ג'יפולוג תהיה הדרך הקלה, הנכונה ביותר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

נדב42
26-06-22, 19:22
רשימה של מחלצים מקצועיים ומה שהם יודעים לעשות מעבר לסתם למשוך רכב החוצה מהשטח היא חשובה ורצוייה, ובעיקר כדאי שתהייה זמינה למנהלי קבוצות החילוץ "שלנו" כדי שידעו לעצור בזמן ולהזמין את מי שנכון, אם זה אכן מה שנכון ...

אפשר להמשיך את זה כדיון מפוזר כאן כדי לאסוף את המידע, ולהכין מתוכו את הרשימה הקצרה.

ומשזה נאמר ובוצע, קבוצות החילוץ "שלנו" יכולות להיות הכתובת הראשונה לכל חילוץ [emoji4]

דרור ברלי
26-06-22, 19:37
זה שרשור עם פוטנציאל נפיץ.
אני רק אומר....:rolleyes:

רוב מוחלט של התקיעות בשטח הן ברמה ששתי קבוצות החילוץ כאן (וגם "ידידים"/"תופעת טבע") יוכלו לתת להן מענה הולם ומהיר וכאמור, עם חיוך וחינם אין כסף - זה בכלל לא סוד שאנחנו נהנים מזה... תבשל למחלצים קפה או תזמין לבירה?... הם מאוד ישמחו. בהרבה מקרים, גם תכיר חברים חדשים.
חשוב לדעת - המחלצים (הן בקבוצות החילוץ כאן והם בידידים ותופעת טבע) הם לא מחלצים מקצועיים/מוסמכים אלא ג'יפאים כמוך. כנראה מנוסים יותר (או הרבה יותר, אבל לפעמים גם פחות). מצויידים בהרבה רצון טוב, בעקשנות ובציוד חילוץ שמקובל אצל ג'יפאים. מי יותר, מי פחות. צריך לקחת בחשבון את כל המשמעויות של זה, לכאן ולכאן. ויש לזה משמעויות.

"קבוצת החילוץ ג'יפולוג" - הגדולה והותיקה יותר. מנוהלת לתפארת ע"י בועז ולביא. יש לה כללים ברורים שנשמרים בקפדנות ולא חורגים מהם, קלה כחמורה.
"ערבות הדדית בשטח" - הקבוצה ה"ליברלית" יותר (עד גבול מסוים. גם לה יש כללים וגם בה לא אוהבים שחורגים מהם ומשאירים תחושה שמנצלים לרעה את הרצון הטוב והנכונות לעזור).

שתי הקבוצות פועלות בווטסאפ, במתכונת "קבוצה שקטה".
הקבוצה נשארת שקטה גם לאחר שנפתחת בה קריאה ומתנהל אירוע חילוץ - אחד המנהלים בקבוצה פותח תת-קבוצה ספציפית לחילוץ עצמו, אליה מצטרפים המחולץ והמחלצים שיוצאים אליו (וכל חבר אחר בקבוצה שזה מעניין אותו או שמתכוון לצאת לאירוע הזה) ושם מתנהלים כל הדיבורים, כדי להשאיר את הקבוצה הראשית שקטה.
אם אתה מצטרף לאחת מקבוצות החילוץ (או לשתיהן, הכי טוב), מומלץ מאוד לשנן את הכללים ולהקפיד מאוד-מאוד לשמור עליהם.

מין הסתם רובנו כאן חברים רשומים בשתי הקבוצות וחברים בלי קשר....

-----------------------------------------------------------

הבעיה מתחילה בתקיעות רציניות, כאלה שגדולות על יכולות המתנדבים ורכביהם.
רכב שנשבר/נתקע במקום נידח באמת, כזה שרחוק וקשה להגיע אליו, ועוד יותר קשה להוציא ממנו פגר במשקל 2 וחצי טון - "חוק מרפי לג'יפאים" קובע שהתקלות הקשות כמו סרן שנשבר או שילדה שקרסה או רכב שהתהפך לואדי או שתלוי על פי תהום או כל תקלה כבדה אחרת שלא מאפשרת המשך תנועה ו/או גרירה על ידי רכב אחר (ולעתים גם על ידי שלושה רכבים), יקרו במקומות הנידחים והקשים לתנועה/עבירות ואך ורק בהם, מזג האויר תמיד יהיה קיצוני - חום כבד או קור מקפיא, ובאירוע יהיו תמיד מעורבים נשים וילדים ו/או אנשים שמבוהלים ומפוחדים ומוסיפים ללחץ על בעל הרכב שקורס תחת ברד הבעיות שניתך על ראשו.

כאן נכנסים לתמונה מחלצים מקצועיים שזה מקצועם ותחום עיסוקם. הם מצויידים בהתאם בכלי רכב משופרים/חזקים שמסוגלים לגרור גם במעלות קשים, באבזרי חילוץ וכלי עבודה/ריתום ייעודיים, בעגלות/התקני גרירה והרמה ייעודיים. חשוב מאוד - הם גם מוסמכים רשמית לעבודה כזו וגם - לא פחות חשוב - מבוטחים בהתאם, כי מדובר בפעולות שסיכונים כבדים בצידן - לנפש ולרכוש. כל זה מתורגם לעלויות גבוהות למחלץ ובהתאם - גם לסכום גבוה בכסף שהמחולץ יידרש לשלם. לכן תחשוב טוב טוב לפני שאתה מזעיק מחלץ מקצועי כי כמו שהזכרתי - רוב החילוצים הם בתוך מעטפת היכולות של מחלצים מתנדבים.

אישית אני מכיר את "גרר רפאל 4X4" מחולון. ברוב הזמן הוא גרריסט רגיל, אבל גם מתעסק בחילוצי שטח מיוחדים.
מאוד-מאוד מקצועי, וגם אחד הג'יפאים הותיקים והמנוסים ביותר בישראל.
אם אני זוכר טוב, הוא שלף את היוקון של איתי ממעלה ערוגות.

גילוי נאות: אני דרור מהקבוצה "ערבות הדדית בשטח".

asafk
26-06-22, 20:11
נכון. הגיע עם דולי.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
26-06-22, 20:19
אכן.

את ההוצאה מהערוגות ביצעו ג'יפאים שעברו שם. חתיכת מבצע ומגיע להם כל הכבוד ענק. רפאל חילץ במקצועיות את היוקון מהשטח שמעל הנחל, עם דולי, וגם זה היה מבצע לא קטן בזכות עצמו, זו דרך ארוכה מאוד ובקטעים הקשים הוא נעזר בעוד רכבים של מטיילים.

נדמה לי שהיתה לאיתי אז האופציה של הבאת סרן לשטח בידי מתנדבים, ואני לא לגמרי בטוח שזה לא היה עדיף. הרכב היה יוצא מהשטח ואפילו מגיע הביתה בכוחות עצמו. זה שהמחיר היה נמוך ב5000ש"ח (נדמה לי שזה היה הסכום) זה בונוס.

נדב42
26-06-22, 21:04
מזכיר את התקלה שהיתה לי עם הצירייה השבורה בנחל המרזבה (לפני המדרגה), שבורה בקצה החיצוני כך שהגלגל עמד ליפול. לא עזרה רגל מעץ ולא שום קומבינה אחרת להגיע לכביש (שהיה די קרוב, בלי אתגרי עבירות בדרך)

באמצעות קבוצת החילוץ הנהדרת ובשיתוף פעולה של הרבה חברים מכאן, הגיעו אלי עוד באותו היום (וזו היתה שבת) צירייה חדשה כולל קיט מיסב ומחז"ש, וכן משחזת זווית עם ממיר מתח מספיק חזק, ועם שחקן (נשמה) חיזוק בשם אסף הלוי שלא נטש אותי אפילו לשנייה, יצאתי משם בנסיעה.

אז כן, לפעמים בהחלט יותר נכון להתארגן לתיקון שטח, גם אם הוא נראה בהתחלה ממש מורכב ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220626/1862849306303a4e18f84d41201a1f89.jpg

אבי 2006
28-06-22, 00:54
בנושא לעלות מהשטח, יש כמובן שתי קבוצות חילוץ כאן אצלנו...
האחת הינה קבוצה גדולה שקטה עם כללים ברורים וקשיחים והשנייה פתוחה וגמישה יותר. אם לא עשית זאת עדיין - הרשם לפחות לאחת מהן. https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/121942-%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A5-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%99-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92
כדי להרשם לקבוצה הפתוחה שלח הודעה לדרור או גיא.

נשלח מהנייד
תודה רבה לכל המשיבים, החכמתי מכולם. הגשתי בקשה להצטרף לקבוצת החילוץ בלינק המצורף. סליחה על הבורות, איך שולחים הודעה לגיא או לדרור?

נדב42
28-06-22, 01:10
איך שולחים הודעה לגיא או לדרור?

דרור הגיב כאן למעלה בהודעה מספר 7.
תקליק על השם שלו ואמורה להופיע לך שם אפשרות לשלוח לו הודעה.

לביא
28-06-22, 11:08
תודה רבה לכל המשיבים, החכמתי מכולם. הגשתי בקשה להצטרף לקבוצת החילוץ בלינק המצורף. סליחה על הבורות, איך שולחים הודעה לגיא או לדרור?הי אבי. שלח בבקשה את מספר הטלפון שלך.
לביא

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

-->